سم شناسی های 93 حرکت!!!!!!!!!!!

zy zy

New member
؟؟؟؟
درکدام ناحیه ، غذای درحال گوارش دارای باکتریهای کمتری است؟
1- هنگام عبور از پیلور
2- هنگام حرکت در مری
3- نیمه دوم روده باریک
3- روده بزرگ

؟؟؟ کدامیک از اسیدهای آمینه زیر یک ایمینو اسید میباشد؟
1- Leu
2- Lys
3- Gly
4- Hbs

Ana67

New member
؟؟؟؟
درکدام ناحیه ، غذای درحال گوارش دارای باکتریهای کمتری است؟
1- هنگام عبور از پیلور
2- هنگام حرکت در مری
3- نیمه دوم روده باریک
3- روده بزرگ

؟؟؟ کدامیک از اسیدهای آمینه زیر یک ایمینو اسید میباشد؟
1- Leu
2- Lys
3- Gly
4- Hbs

سوال اول..من فقط میدونم که روده باریک قسمت استرلیزه هست.جواب سوالو نمیدونم
سوال دوم که پرولین میشه:(50):تو گزینه ها نیست.میشه بگیم پرولین و لیزین تو کلاژن اند پس لیزین میشه؟؟:21::smiliess (12):

zy zy

New member
سوال اول..من فقط میدونم که روده باریک قسمت استرلیزه هست.جواب سوالو نمیدونم
سوال دوم که پرولین میشه:(50):تو گزینه ها نیست.میشه بگیم پرولین و لیزین تو کلاژن اند پس لیزین میشه؟؟:21::smiliess (12):
والا منم ج اینارو نمیونم ولی تو پاسخنامه اولی رو 1 زده دومی رو 4
من تو سایت سلامت باشد یه مطلبی خوندم به نقل ازفوق تخصص گوارش که گفته بود: در لوله ی گوارش که تقریباً در حدود شش تا هفت متر است بیش از ده به توان هیجده باکتری وجود دارد. و هرچقدر که از دهان به سمت کلون نزدیک تر می شویم ، تعداد این باکتری ها افزایش پیدا می کند . یعنی شما کمترین میکروب را در معده دارید و بیشترین میکروب را در کلون یا روده ی بزرگ دارید . پس ینی همون الف درسته ولی دومی رو واقعا نمیدونم تنها ایمینو اسید پرولینه

zy zy

New member
؟؟؟؟کدامیک از موارد زیر به ادامه گلیکوژنز در عضله کمک میکند؟
1- گلوکاگون
2- گلوکز6-فسفات
3- فعال بودن پروتئین کیناز وابسته به کلسیم
4- انسولین

؟؟؟ آنزیم فسفوگلیسروموتاز درکدام طبقه از آنزیمها جای دارد؟
1- اکسیدوردوکتاز
2- ترانسفراز
3- لیاز
4- ایزومراز

intereza7

New member
؟؟؟؟کدامیک از موارد زیر به ادامه گلیکوژنز در عضله کمک میکند؟
1- گلوکاگون
2- گلوکز6-فسفات
3- فعال بودن پروتئین کیناز وابسته به کلسیم
4- انسولین

؟؟؟ آنزیم فسفوگلیسروموتاز درکدام طبقه از آنزیمها جای دارد؟
1- اکسیدوردوکتاز
2- ترانسفراز
3- لیاز
4- ایزومراز

سوال اول فکر کنم 3 باشه
سوال دوم 4 هست.

zy zy

New member
مرسی از جواباتون ، سوال اولی رو یه جا 3 زدن یه جا 4 ، منم فکر میکنم همون 3 درست باشه چون عضله هستش ولی واسه دومی منم مشکلم با همون استثنای فسفوموتاز هستش که میگن جزو ترانسفرازهاست ولی تو پاسخنامه ایزومراز رو زدن

intereza7

New member
مرسی از جواباتون ، سوال اولی رو یه جا 3 زدن یه جا 4 ، منم فکر میکنم همون 3 درست باشه چون عضله هستش ولی واسه دومی منم مشکلم با همون استثنای فسفوموتاز هستش که میگن جزو ترانسفرازهاست ولی تو پاسخنامه ایزومراز رو زدن
تو بیوشیمی پوران پژوهش دکتر احسانی فسفو موتاز رو جز ایزومراز نوشته.تو تراسفراز ها نبود

intereza7

New member
انسولین از سلولهای بتای لوزالمعده ترشح شده فعالیت آلفا آدرنژیک داشته که پیام رسان ثانویش کلسیم هست
گلوکاگن هم از سلولهای الفای لوزالمعده ترشح میشه و فعالیت بتا آدرنژیک داشته و پیام رسان ثانویش CAmp هست.
با این وجود جواب سوال اول گزینه 4 میشه

Negar.T

New member
1- مرحله هیدرولیتیک که منهنی به آزاد سازی رشته پلی پپتید از ریبوزوم میشود به وسیله کدام کاتالیز می شود ؟؟؟
1-کد پایان 2-پپتیدیل ترانسفراز 3 -فاکتورآزاد کننده 4-ترانس لوکاز

2-کمبود ویتامین 12منجر به افزایش کدامیک از ترکیبات زیر میشود ؟؟

1-متیل مالونات 2-پورین ها 3-متیونین 4- هموسیستعین

zy zy

New member
1- مرحله هیدرولیتیک که منهنی به آزاد سازی رشته پلی پپتید از ریبوزوم میشود به وسیله کدام کاتالیز می شود ؟؟؟

سوال اول میشه پپتیدیل ترانسفراز: فاكتورهاي ختم با القاي پپتيديل ترانسفراز موجب هيدروليز پيوند بين tRNA و پلي پپتيد و در نتيجه آزاد شدن پلي پپتيد از جايگاه P مي‌شوند
سوال دوم هم 1

intereza7

New member

به نظر من سوال اول فاکتور آزاد کنندست.پپتیدیل ترانسفراز آزاد سازی رشته نمیکنه(سوال نمیگه هیدرولیتیک کدوم آنزیم میگه مرحله هیدرولیتیک این فرآیند.)
سوال دوم هم گزینه 4 هست.هموسیستئین با کمک ویتامین ب 12 با آنزیم متیونین سنتاز متیونین میسازه.ب 12 نباشه هموسیستئین زیاد میشه

آخرین ویرایش:

Negar.T

New member
سلام بچه ها خسته نباشید ؟؟؟ ولا ما که نفهمیدیم اید کتابا اشتباهی می زنند یا پاسخ نامه اصلی اشتباه داره ؟؟ با چیزی که تو کتابا خوندیم سووال اول میشه گزینه 3 چون فاکتور آزاد کننده باعث هیرولیز پپتید با tRna در جایگاه pمیشه ولی ؟؟ کتاب زده گزینه 2 پپتیدیل ترانسفراز تا جایی که ما میدونیم این نمیشه ؟؟؟
برای سووال 2 هم در بدن 2 واکنش هست که به ویتامین ب 12 نیاز داره یکی تبدیل متیل مالونیل به سوکسینیل در اکسیداسیون و دیگری تبدیل هموسیستعین به متیونین ؟و اختلال در آن باعث تجمع هردو نوع متیل مالونیل و هموسیستعین در بدن میشه دیگه درسته جواب کتاب متیل مالونیل ؟؟؟؟؟؟؟؟ بچه ها سووال شیمی هم دارین بیارین ها مرسی

zy zy

New member
سلام بچه ها خسته نباشید ؟؟؟ ولا ما که نفهمیدیم اید کتابا اشتباهی می زنند یا پاسخ نامه اصلی اشتباه داره ؟؟ با چیزی که تو کتابا خوندیم سووال اول میشه گزینه 3 چون فاکتور آزاد کننده باعث هیرولیز پپتید با trna در جایگاه pمیشه ولی ؟؟ کتاب زده گزینه 2 پپتیدیل ترانسفراز تا جایی که ما میدونیم این نمیشه ؟؟؟
برای سووال 2 هم در بدن 2 واکنش هست که به ویتامین ب 12 نیاز داره یکی تبدیل متیل مالونیل به سوکسینیل در اکسیداسیون و دیگری تبدیل هموسیستعین به متیونین ؟و اختلال در آن باعث تجمع هردو نوع متیل مالونیل و هموسیستعین در بدن میشه دیگه درسته جواب کتاب متیل مالونیل ؟؟؟؟؟؟؟؟ بچه ها سووال شیمی هم دارین بیارین ها مرسی
برای افزایش هموسیستئین کمبود سه تا ویتامین b12. B6 و اسید فولیک نقش دارن ولی واسه متیل مالونات نقش اصلیش مال b12 (شاید این مد نظر طراحان سوال بوده )
سوال اولی هم من مطمئنم پپتیدیل ترانسفرازه حالا دیگه انتخاب با خودتونه !

آخرین ویرایش:

zy zy

New member
کدام اسیدآمینه پیش ساز کارنی تین است؟
1- لیزین
2- سرین
3- آرژنین
4- تره اونین

پروتئینهای چند زنجیره ای را در الکتروفورز با اضافه کردن چه ماده ای از هم جدا می کنند؟
1- پلی اتیلن گلیکول
2- آمونیوم پرسولفات
3- مرکاپتواتانول
3- پلی اکریل آمید

Ana67

New member
کدام اسیدآمینه پیش ساز کارنی تین است؟
1- لیزین
2- سرین
3- آرژنین
4- تره اونین

پروتئینهای چند زنجیره ای را در الکتروفورز با اضافه کردن چه ماده ای از هم جدا می کنند؟
1- پلی اتیلن گلیکول
2- آمونیوم پرسولفات
3- مرکاپتواتانول
3- پلی اکریل آمید

سوال اول میشه لیزین
سوال دوم فکر کنم گزینه 3

بالا