سم شناسی های 93 حرکت!!!!!!!!!!!

Negar.T

New member
[COLOR="#FF0000"[SIZE=4][COLOR="#FF0000"]]سلام Zyzy جون خوبی خسته نباشید راستش منم اونارو نفهمیدن ولی فک کنم منشا co2اگزالو استات و معمولا قند ها به آسپاراژین ؟لازین و ترعونین متصل میشن تو کتاب بیوشیمی من که این طوری نوشتن پس نتیجه میگیریم که به هیدروکسی لایزین وصل میشن ؟Zy Zy جون بی زحمت به قسمت شیمی سال 92-93 پارسال سووالات 50-53-54-46-و44 یه طوری که بفهمم جواب بدین بی زحمت با توضیحش خیلی رو اعصابم هستند ؟؟؟؟ مرسی تشکر بقیه دوستان هم اگه چیزی می دونند بگن :21:[/COLOR]

آخرین ویرایش:

asemann

New member
بچه ها من آخرش جواب این دوتا سوالو نگرفتم ، تو تایپیک بیوشیمی مطرح کردم هرکسی یه جواب میده با استدلال خودش
1- واحدهای قندی تو کلاژن به هیدروکسی پرولین وصل میشن یا هیدروکسی لیزین ؟
2- منشا co2 های سیکل کربس استیل کوآست یا اگزالواستات ؟

:(50)::smiliess (11):
1_هیدروکسى لیزین
2-اگزالواستات

intereza7

New member
بچه ها من آخرش جواب این دوتا سوالو نگرفتم ، تو تایپیک بیوشیمی مطرح کردم هرکسی یه جواب میده با استدلال خودش
1- واحدهای قندی تو کلاژن به هیدروکسی پرولین وصل میشن یا هیدروکسی لیزین ؟
2- منشا co2 های سیکل کربس استیل کوآست یا اگزالواستات ؟

:(50)::smiliess (11):
با سلام.جوابها بدون شک استیل کوا . هیدروکسی لیزین

Negar.T

New member
سلام از جوابتون ولی اخه پنتان هم که 1.792 لیتر گاز co2این سووالات واسه چی این طوریه ؟؟؟:21:

آلدوز

New member
واحدهای قندی در کلاژن به هیدروکسی لیزین متصل میشوند و اتصال از نوع o گلیکوزیدی است. ولی هر ریشه هیدروکسی لیزین لزوما گلیکوزیله نمی باشد. در این اتصال اولین قند اضافه شده به هیدروکسی لیزین گالاکتوز است ولی قندهای بعدی ( که به ریشه گالاکتوز اضافه میشوند) همگی گلوکز هستند. ریشه گالاکتوز اولی در شبکه اندوپلاسمیک به هیدروکسی لیزین وصل میشود ولی اتصال واحدهای گلوکزی تماما در دستگاه گلژی رخ می دهد. هیچ هیدروکسی پرولینی گلیکوزیله نمی شود.

منشا co2 آزاد شده در سیکل کربس از کربن های اگزالواستات هست.

zy zy

New member
[COLOR="#FF0000"]سلام Zyzy جون خوبی خسته نباشید راستش منم اونارو نفهمیدن ولی فک کنم منشا co2اگزالو استات و معمولا قند ها به آسپاراژین ؟لازین و ترعونین متصل میشن تو کتاب بیوشیمی من که این طوری نوشتن پس نتیجه میگیریم که به هیدروکسی لایزین وصل میشن ؟Zy Zy جون بی زحمت به قسمت شیمی سال 92-93 پارسال سووالات 50-53-54-46-و44 یه طوری که بفهمم جواب بدین بی زحمت با توضیحش خیلی رو اعصابم هستند ؟؟؟؟ مرسی تشکر بقیه دوستان هم اگه چیزی می دونند بگن :21:

عزیزم باور کن من شیمی درحد صفرم بخصوص مسائلشو که کلا بیخیال شدم ، متاسفانه نمیتونم کمکت کنم:dadad4:

Ana67

New member
اگزالواستات و هیدروکسی لیزین

شیمی رو خدا رحم کنه.زی زی جون تو هم مثل من سعی کن حفظیاتشو بخونی و 100 مطمئن ها رو بزنی
مساله که :j58r36j3gcr4suxymup:1dco2x0p1lilzhfpg1t

intereza7

New member
واحدهای قندی در کلاژن به هیدروکسی لیزین متصل میشوند و اتصال از نوع o گلیکوزیدی است. ولی هر ریشه هیدروکسی لیزین لزوما گلیکوزیله نمی باشد. در این اتصال اولین قند اضافه شده به هیدروکسی لیزین گالاکتوز است ولی قندهای بعدی ( که به ریشه گالاکتوز اضافه میشوند) همگی گلوکز هستند. ریشه گالاکتوز اولی در شبکه اندوپلاسمیک به هیدروکسی لیزین وصل میشود ولی اتصال واحدهای گلوکزی تماما در دستگاه گلژی رخ می دهد. هیچ هیدروکسی پرولینی گلیکوزیله نمی شود.

منشا co2 آزاد شده در سیکل کربس از کربن های اگزالواستات هست.

کتاب پوران پژوهش بیوشیمی دکتر احسانی صفحه 363:
چرخه کربس با ورود یک مولکول استیل کوا و ترکیب استات دوکربنی آن با اگزالواستات آغاز میشود.در طی واکنش های متعدد این چرخه،دو اتم کربن گروه استیل کوا به صورت co2 آزاد میشود و انرژی حاصل از اکسیداسیون آن صرف احیا 3 مولکول nad ویک مولکول fad و یک atp میشود

Negar.T

New member
سلام آسمون درسته تو پاسخ نامه هم همونه ولی خوب آخه پنتان هم همین قدر آزاد میکنه کدومشه آخرش

asemann

New member
- - - Updated - - -

سلام آسمون درسته تو پاسخ نامه هم همونه ولی خوب آخه پنتان هم همین قدر آزاد میکنه کدومشه آخرش

سلام عزیزم
باید بین گرم الکان و لیترco2 تناسب ببندی اونوقت n=4 میشه یعنی بوتانC4H10

zy zy

New member
اگزالواستات و هیدروکسی لیزین

شیمی رو خدا رحم کنه.زی زی جون تو هم مثل من سعی کن حفظیاتشو بخونی و 100 مطمئن ها رو بزنی
مساله که :j58r36j3gcr4suxymup:1dco2x0p1lilzhfpg1t
باور کن حفظیاتشو دوبار مرور کردم اصن انگار که نخوندمش ، نمیدونم چرا اینطوریه !!! مشکل همینجاست که من سرجلسه یه خوره ای میوفته به جونم و همه سوالارو جواب میدم که متاسفانه تو دوتا کنکور قبلیم( سراسری و کاردانی به کارشناسی ) چوبشو خوردم امیدوارم اینبار دیگه اشتباهمو تکرار نکنم :sadsmiley:

zy zy

New member
کمبود فعالیت لیپاز کبدی مستقیما بر غلظت کدامیک از لیپوپروتئینهای پلاسما تاپیر میگذارد ؟ چرا؟؟؟؟
ldl
hdl2
vldl
شیلومیکرون

intereza7

New member
کمبود فعالیت لیپاز کبدی مستقیما بر غلظت کدامیک از لیپوپروتئینهای پلاسما تاپیر میگذارد ؟ چرا؟؟؟؟
ldl
hdl2
vldl
شیلومیکرون
فکر کنم hdl باشه.شاید
برای چراش گزینه نمیدین؟فکر کنم چون وقتی hdl به رسپتورش sr-bi در سطح سلول متصل میشه اندوسیتوز اتفاق نمیافته و hdl توسط لیپاز کبدی در سطح سلول تخلیه شده جذب محصولاتش انجام میشه.به خاطر همین کمبود لیپاز کبدی تاثیر مستقیم رو hdl داره.این سواد من بود.شایدم اشتباه باشه

بالا