روز ماما مبارک...

maxin

Well-known member
سلام
روزتون مبارک....:thanks:
مخصوصا دوستای گلم.
:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mw.ashel

mohana

Well-known member
دوستای خوبم روزتون مبارک...
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشین:riz304:

• Like

parnia

New member
ترنم هستی

ترنم هستی....از زبان یک جنین

درسکوت و تاریکی دلم مالامال ترس از لحظاتی بود که نمیدانستم چه میشود...
دیگر تنهایی را تاب تحمل نبود...غریبه ای که از وقتی میفهمیدم نوازشم میکرد ، از وقتی میشنیدم آرام و آهنگین هم صحبتم مینمود و خطاب شیرین ترین تجربه هایش میشدم..حالا فریاد میکشید و ناله میکرد....
گرچه نمیدانستم درد است که تیک تاک آرامی که برایم لالایی و آرامش بخش تر از هرصدایی بود را به تالاپ و تولوپ ترسناکی بدل میکند که مرا یارای شنیدنش نیست...اما هر چه بود وقتی بروز میکرد نفسم در سینه حبس میشد که مبادا گناه من باشد.....
ان روز چقدر پای این ثانیه های منتظر لنگ میزد...ثانیه هایی که قرار بود من برای همیشه فراموش کنم و آن غریبه ی همیشه آشنایم تا ابد به خاطر بسپارد...ثانیه ای که من از تنهایی رها میشدم و او درد میکشید...و تنها در انتظار آغوش کشیدنم بود...
ثانیه هایی که یک نفر دیگر بدون هیچ نسبت خونی ای نفس به نفس با ما میگذراند...
تلخی این ثانیه های پر اضطراب در دلم موج میزد اما ندایی آسمانی به من میگفت...نترس....این فریادها از خشم نیست..از نگرانی مادرانه ای است که حاضر میشود برای تو از خویش بگذرد...

خیال کوتاهم مکدر از این همه ترس و دل کوچکم روشن به این حرفهای نا مفهوم بود که بوی خوبی حس کردم...

دستهایش بوی عجیبی میداد...بعدها فهمیدم بوی خداست...
با دستهایی که اکنون ایمان دارم وامدار مهربانی خدایند در آغوشم کشید..و من غرق در دریای عاطفه اش عطر خدا را از نخستین رحمت الهی در نجات انسانها استشمام کردم...
دستانم را به دستان مادر سپارد و نگاهش را بدرقه ی عشق بازیمان کرد....امروز باور کردم که او هرگز لبخند مارا فراموش نکرده چرا که سینه اش لبریز ازعشق و ایمان به یگانه ایست که راز افرینش را در گوشش زمزمه کرده و هربار که کودکی را از عدم تا تولد همراه میشود ، دستهای سر ریز از سرود زندگی اش بالا میرود و آنگاه باران نور بالا میرود از نردبان وجودش...

و من همه اینها را از خاطر برده بودم تا روزی که .....خواستم ماما شوم....

یادش بخیر...آن روز مادربزرگ سرم را روی شانه هایش گذاشت و پرسید: ایمان داری عشق خاصیت توست؟ و میتوانی آنقدر زلال شوی که آسمان در تو پیدا شود؟ که لبخندت آرامش بخش ترس ها و تردیدها شود؟....میدانی باید ناجی سخت ترین لحظات کسی باشی که بهشت زیر پایش قرار گرفته؟؟

و من به یاد آوردم آنچه را که تا اینجا میکشاندم..آنچه را که امروز خیلی ها ازیاد برده اند....

پس خداوندا....قلب من را نیز سرشار از ایمان..کلامم را سراسر نور و امید..دستانم را خستگی ناپذیر و گامهایم را در مسیر پیوند درد و لذت ...اشک و لبخند...استوار کن...

روزت مبارک ماما.:heart:

برگرفته از ویژه نامه روز ماما.د.ع.پ.گیلان.

parnia

New member
سلام به همه دوستا و همکارای عزیزم...

روزتون مبارک باشه...

متن بالا رو پارسالم گذاشته بودم تو تاپیک..بابت تکراری بودنش عذر میخوام..ولی قشنگه و ارزش ی بار دیگه خوندنو داره...:bunnyearsmiley:

parnia

New member

قلبهای پر اضطراب هر مادری با نگاه دوست داشتنی ات آرام میگیرد...

سلام به تو که.....

اولین نفس...
اولین فریاد...
اولین اشک...
و اولین عشق را میبینی...

yara

New member
دوستای خوبم روزتون مبارک..............................( خوش بخالتون با نی نی سروکار دارین:thumbsupsmileyanim:)

1fe5b8ba755e.jpg

parnia

New member
نخستین گریه نوزاد سپاس بی کلامی است که به تو هدیه میگردد...نه فقط امروز....هر روزی که دردی تسکین یابد و کودکی زندگی آغاز کند..:heart:

parnia

New member
سوگند نامه مامایی:

به خدای قادر متعال، به قرآن مجید ، به پاس خون شهدای راه حق و فضیلت ، به نوای دل انگیز نخستین فریاد ،به نگاه مشتاق مادری که اولین بار به نوزادش مینگرد..و به حقیقت آنچه حیات را تسلسل میبخشد
سوگند یاد میکنم...

که در اعتلای حرفه مقدس مامایی کوشندگی داشته باشم
و آنچه در توان دارم در جهت تسکین آلام زنان و مادران دردمند بکار گیرم...
و محبت سرشار خود را به پیشگاه آنان به ایثار برم..
و با ارائه خدمات بهتر در راه تامین نیازمندیهای بهداشتی و درمانی گامهای موثری بردارم...
و در تمامی اوقات پایبند اصول و ضوابط حرفه مقدس مامایی باشم..
و با اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران اصالت حرفه مامایی را حفظ کنم.

pashmak

New member
عطیه الهی وآغاز حیات از دستان تو جاری می شود روز ماما مبارك

pashmak

New member
گریه دلنشین نوزاد اشک شوق مادر لبخند پدر هدیه دستان پر محبت توست

شفق بانو

New member
براستی که :
مامایی حس باشکوه ترین لحظه هاست،

دیدن زیباترین اشکها و دلنشین ترین لبخندهاست،

مامایی لمس ثانیه های با شکوه یک تولد است،

در آغوش گرفتن هدیه پاک خداوند است،

مامایی چیزی نیست به جز عشق
روز ماما روز فرشته های مهربان خدا مبارک

دوستان گلم روزتون مبارک /امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشین

09356478108050189964.jpg

• Like

marzi ba

Well-known member
مامایی لمس ثانیه های با شکوه یک تولد است،
:riz304::riz304:
تبریــــــــــــک میگم دوستای عزیز خودم روزتون مبارک باشه:heart::heart:

biosta

Well-known member
من تو این تاپیک غریبه ام
اما عشق من " نی نی "
روزتان مبارک ای دستان عاشق و لبان خندان
که براستی بهار از سر سبزی هوایتان وام می گیرد

Nike313

New member
نوزاد اولین نگاه معصومانه اش را به تو هدیه میکند و تو اولین کسی هستی که گریه اش را صبوری می کنی، صبوری و معصومیت بدرقه راهت …
روزتون مبارك

:rose: :rose:
:rose:

firoozeh

New member
بهترین تبریک ها را در خوشگل ترین کادوی آرزو پیچیده و با برچسب سلامت به آدرس زیباترین گل بهاری به کسی که غنچه ی حیات در دستش شکوفا می شود تقدیم میکنم....
روز ماما مبارک ...

firoozeh

New member

تا حالا شده بهتون بگن شغلتون کثیف و چندش آوره؟؟؟؟
یادمه ترم 4 بودم ی نفر بهم گفت واقعا چندشت نمیشه مجبوری دستت رو...؟؟؟؟
خیلی بهم برخورد...یکم فک کردم چند روز بعد که دیدمش جوابشو دادم....
گفتم "سر" بالاترین و والاترین عضو بدنته ..همون جایی که شبای احیا و قدر قرآن میذاری روش! و "سر" دقیقا اولین جاییه که ی ماما لمسش میکنه...جایی که بعدها قرآن روش میشینه یا ی مادر بهش بوسه می زنه ...
بخدا شعار نیست عقیدمه باورمه....... تو این 4 سال حتی ی لحظه هم از رشته م پشیمون نشدم...
اینارو گفتم تا یادمون نره ارزشمون چقدره...روز ماما رو به همه ی همکارای گلم تبریک میگم...
پرچممون بالاس به افتخار بر و بچه های مامایی انجمن :smiliess (8)::smilies-azardl (113:a2d3::a2d3:

بالا