روان شناسی از دوربین سینما

rawy

New member
عجب تحلیل تاثیر گذاری !!!!
میخواستم برم فصل دوم هانیبال رو بخرم که ببینم اما نظرم عوض شداما انصافاً هانیبال رو ببینید ضرر نداره

ایشالا این حجم فیلمها و سریالهای ندیدم که تموم بشه می رم سراغ هانیبال
چند قسمت هست؟

rawy

New member
معتاد شدم چه معتادی .... دلم می خواد یا بشینم همه قسمت ها رو پشت هم ببینم یا یه قسمت رو چندین بار ببینم ...
یه پیشنهاد دارم بیاید مثل قسمت اولش هر قسمتی رو که دیدیم بیایم اینجا در موردش بحث کنیم و نکات جالبش رو بگیم... حیفه با یه بار دیدن از روش رد بشیم. با این کار هم موقع تماشا دقیق تر می شیم و هم چون بعدش بهش فکر می کنیم ذهنمون بیشتر درگیر میشه و از طرفی نکاتی که نوشتیم رو می تونیم چندین بار مرور کنیم در حالی که تماشای مجدد وقت زیادی رو میخواد....
به نظر من حتی ارزش داره براش یه پیج جدید باز بشه

حقیقتش بار اولی که قسمت جدیدش میاد, انقدر درگیر داستان هستیم و اینکه چه اتفاق تازه ای می افته, به نظرم اقلا شخص خودم نمی تونم تمرکز داشته باشم به نکات مهم و تخصصیش, برای همین به فانوسی هم گفته بودم که تو یه فرصتی جمع بشیم و بطور هماهنگ همه باهم از اول قسمت به قسمت بلک باکس رو ببینیم و تحلیل هامون رو اینجا پست کنیم.
که فانوسی نمی دونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه خبر داد که خیلی درگیره , اما درگیریش مثبت و خوبه, ولی نمی رسه که برای یه چندماهی بیاد گویا
راستی مشکلت با دانلود in treatment حل شد؟ تونستی دانلودش کنی؟ اونم کلی جای دقت و بررسی داره برای ما که رشته مون هست

ghasedak69

New member
حقیقتش بار اولی که قسمت جدیدش میاد, انقدر درگیر داستان هستیم و اینکه چه اتفاق تازه ای می افته, به نظرم اقلا شخص خودم نمی تونم تمرکز داشته باشم به نکات مهم و تخصصیش, برای همین به فانوسی هم گفته بودم که تو یه فرصتی جمع بشیم و بطور هماهنگ همه باهم از اول قسمت به قسمت بلک باکس رو ببینیم و تحلیل هامون رو اینجا پست کنیم.
که فانوسی نمی دونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه خبر داد که خیلی درگیره , اما درگیریش مثبت و خوبه, ولی نمی رسه که برای یه چندماهی بیاد گویا
راستی مشکلت با دانلود in treatment حل شد؟ تونستی دانلودش کنی؟ اونم کلی جای دقت و بررسی داره برای ما که رشته مون هست

فانوسی چندماهی نمیاد؟؟؟؟ مثل آیلین درگیر شده؟؟:rolleyessmileyanim:

با یکی از اساتیدمون صحبت کردم گفت in treatment رو داره. قرار شد اگر پیداش کرد برام بیاره و منم black box رو براش ببرم. تا پنجشنبه آینده منتظر می مونم اگر برام بیاره که حله اگر نه دوباره تلاش می کنم برای دانلودش.

hamidehjoon

New member
سلام بچه ها
من 6 قسمت اول بلک باکس رو دیدم تاحالا به یه نورولوژیست و یه پزشک عمومی معرفی کردم ببینن قراره به روانپزشکا و روانشناسایی که میشناسم هم معرفی کنم
سریال قشنگیه واصلا حال میکنی داره کاپلان رو میاره روی صفحه مانیتور
میخام اون 6 قسمتویه باردیگه ببینم

rawy

New member

با یکی از اساتیدمون صحبت کردم گفت in treatment رو داره. قرار شد اگر پیداش کرد برام بیاره و منم black box رو براش ببرم. تا پنجشنبه آینده منتظر می مونم اگر برام بیاره که حله اگر نه دوباره تلاش می کنم برای دانلودش.

آره احتمالا , اگه صد در صد بشه گفت خودش میاد و خبر می ده نه مثل آیلین نیست ولی خیره :smiliess (3):
اکی, منم یه مقداریش رو گرفتم , فوقش خواستی قرار می ذاریم بیا ازم بگیر

rawy

New member
سلام بچه ها
من 6 قسمت اول بلک باکس رو دیدم تاحالا به یه نورولوژیست و یه پزشک عمومی معرفی کردم ببینن قراره به روانپزشکا و روانشناسایی که میشناسم هم معرفی کنم
سریال قشنگیه واصلا حال میکنی داره کاپلان رو میاره روی صفحه مانیتور
میخام اون 6 قسمتویه باردیگه ببینم

:4d564ad6: آخ جون تعدادمون داره زیاد میشه
بچه ها اگه همه هستید یه تاپیک بزنیم و برای از اول دیدن بلک باکس قرار بذاریم, به شرطی که همهههههه بیان و تحلیلشون رو بذارن هااااااااااا
یه نفر خودش نبینه خودش بنویسه و خودشم بخونه فقط, همه باشید
اگه اکیه موافقتتون رو زمانی که مایلید اعلام کنید که هماهنگ کنیم

fanoosi

New member
سلاااااااااااااام دوستای عزیزم
خوبید؟ طاعاتتون قبول حق
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزدم...گهگاه سر میزدم به تاپیک زنگ تفریح ...این روزها سرم شلوغه باور کنید از روی بی معرفتی نیست
الان که اومدم اینجا دیدم سه صفحه به مطالب اضافه شده بال درآوردم...واقعا خوشحالم که اینجا شلوغ شد و بچه ها با علاقه سریالها و فیلمها رو دنبال میکنند...
الانم میخوام برم تک تک پستها رو بخونم و لایک کنم...با اینکه دارم از خستگی بیهوش میشم خیلی ذوقشو دارم
مراقب خودتون باشید همگی و حسابی التماس دعا دارم

fanoosi

New member
دارم فیلم بلک باکس رو میبینم.واقعآ تاثیر گذاره.
داشت یادم میرفت که چرا انقدر شیفته این رشته هستم و تو این سن بازم اصرار دارم به تحصیل در روانشناسی ادامه بدم.امیدوارم روزی ببینم که تلاشهای ما گوشه ای از رنج انسانی رو کاهش میده.

سلام جناب یزدان...
خوبید؟ خوشحالم که برگشتید و فعال شدید
بابت لینک فیلم تحت درمان هم ممنونم...حتما دانلود میکنم و میبینمش
راوی جونم قبلا زحمت معرفیش رو کشیده بودند و منو حسابی کنجکاو کردند...

fanoosi

New member
عجب فیلمی بوووووووود
راستی سلام
ی لحظه صبر کنید من فکمو از رو زمین جمع کنم الان میام
شمام این فیلمو ببینید همین میشه
مشاهده فایل‌پیوست 6122
داستان فیلم در یک جمله ماجرای مردیه که عاشق سیستم عامل هوشمندش میشه و رابطه ی پیچیده ای رو شکل میده
بله عرض میکردم.این فیلمو الان دیدم.البته ایده ی فیلمو که روی پیش نمایشش دیده بودم حدس میزدم قشنگ باشه ولی دیگه نه در این حد.خیل خوب پرداخته شده بود.این ایده رو اگه بمن داده بودنش ی فیلم کوته 5 دقیقه ای ازش درمیاوردم اونم نصفش تیتراژ.

واقعآ چقدر ی انسان میتونه خلاق باشه که اینطور تمام مفاهیم رو در غالب یک فیلم به چالش بکشه؟!!
شایدم من زیادی جوگیر شدم ولی خب امتیازشم تو Her (2013) - IMDb بالاس

بعضی قسمتهای فیلم خیلی جالب بود.و بنظرم بد نیست ی اشاره ای داشته باشم.

دقیقه52 فیلم همکار تیودور به اون میگه که نیمی زن و نیمی مرده و تیودور این رو ی تعریف میدونه و تشکر میکنه درحالیکه به نوعی کنایه امیز بنظر میرسه.تیودور از اون بخش زنانه به نحو احسنت استفاده میکنه و فکر میکنم این باعث خوشبختی خواهد بود اگر ما جنسیت رو در شکل خالص خودش نپسندیم(بدونیم که مرد و زن بودن به تنهایی ارزشمند نیست)

دقیقه 61 تیودور و دوستش بشکل اشاره به شخص سوم از رابطشون با سیستم عامل حرف میزنن ولی بمحض اینکه کمی از دیدگاه زرف مقابل خیالشون راحت میشه اعتراف میکنن که خودشون رو میگفتن و بعد هم جزییاتش رو میگن.(بنظرم ی برداشت میتونه این باشه که خلوت انسانها چقدر شبیه همدیگس و چقدر خوب میشه ما در برخوردهامون وانمود نکنیم کاملیم و کوچکترین عامل نلامتعارف در جامعه رو با قدرت پس نزنیم)شاید این مجالی باشه برای گشایش یک عقده.

در دقیقه 89:50 تیودور به سامانتا( سیستم عامل هوشمند) میگه تو زیبایی.آیا این همون علاقه به باطن ی ک انسان نیست.کمی بعد در ملاقاتی که تیودور با همکارش و دوست دخترش بیرون میرن و تیودور سامانتا رو معرفی میکنه خود سامانتا هم بعد از اینکه دوست تیودور اعتراف میکنه که اصلی ترین جذابیت طرفش پاهای اونه میگه که خیلی خوشحاله که جسم نداره چون ازطرفی تیودور هم میگه عاشق ویژگیهای ذهنی سامنتاس و از طرف دیگه اون در چارچوب زمان و مکان محدود نیست.

من اساسآ اهل شعر نیستم و در این زمینه یک شنونده ی ساده هستم اما بی اختیار یاد این بیت افتادم از حافظ افتادم که :
آسمان بار امانت نتوانست کشید / قرعه کار به نام من دیوانه زدند
این سیستم عامل در اندک زمانی محدودیتهای وجودی انسان رو کشف میکنه و خوشحاله که در این غالب محدود نیست.
اون حتی باوجود خزانه ی عظیم اطلاعاتش در کنار اومدن با احساسات محدود خودش و درک احساسات صاحبش که رسمآ رفتار اونو وارسی میکنه هم ناتوانه.حالا میشه راحتتر با اینهمه اختلاف دربین انسانها کنار اومد.اما بعنوان یک راهکار رابطه ی رو به زوال این دو در زمانی بهبود پیدا میکنه که تیودور و سامانتا هردو تصمیم میگیرن با محدودیت های سامنتا کنار بیان و اون رو همونطور که هستن بپذیرن.تیودور متوجه میشه که یکی از مشکلاتش عدم بازخورد دادن به طرف مقابلش بوده.

سوالی که پیش میاد برای یک روانشناس شاید این باشه که آیا ما انسانها از تجربه ی دنیای همیشگی خودمون خسته نمیشیم؟چرا علاقه ای نداریم که دنیارو از چشم دیگری ببینیم؟چرا تلاش میکنیم همه رو بشکل خدشون تغییر بدیم؟

در پایان فیلم هم باز اون بیت حافظ برام تداعی شد
چون سیستم عاملهای هوشمند تصمیم گرفتن با صاحبانشون خداحافظی کنن.اونها هم از پس به دوش کشیدن بار هستی بر نیومدن علی رغم تمام هیجانی که در ابتدا نشون دادن.

نکته دیگه ای که برام جالب بود و پیش ترها در تاپیک باز هم به اون اشاره کرده بودم این گرایش رو به رشد به جوامع مجازی هست.در این فیلم نمونه ای از ون رو میبینیم.در این لحظه من فکر میکنم بخشی از این گرایش یک راهکار از جانب انسان در فریب دادن سیستم های اجتماعی و دور زدن اونها هست.در جامعه مجازی میشه خیلی از اعمال ناپسند رو انجام داد بدون اینکه مورد قضاوت قراربگیریم.ولی چرا ما با پذیرش این توتم و تابوها جلوی این دور شدن از هم رو نگیریم.چرا ابعادی از زندگی رو که بلطف گذشتگانمون برامون بشکل بی معنی و پستی در اومدن رو نپذیریم و در تداوم لذت زندگی بکار نبندیم؟بیشتر از این نمیتونم بازش کنم چون خودم خودم هنوز جوابشو نمیدونم

سلام مجدد
بابت معرفی و توضیحاتی که راجع به این فیلم دادین ممنونم....قبلا تعریفشو شنیده و دانلودش کرده بودم...اینطور که تعریف کردید دلم میخواد همین الان بشینم ببینمش...اسمش رفت تو لیست...ممنوووووون

fanoosi

New member
منم قسمت اول black box رو دیدم....
خیلی خووووووووووووب بود....همیشه از فیلم و سریال دیدن حوصله ام سر می ره و طی چند مرحله یا چند روز می بینم ولی اینقدر روند سریال سریع بود که اصلا اگهامنز روی صندلی تکون که نخوردم هیچ.... چشمم هم از صفحه مانیتور تکون نخورد حتی چند جا مجبور شدم بزنم عقب تا با دقت بیشتری ببینم....
واقعا قشنگ بود.... با اینکه قبل از دیدن فیلم مطالب شما رو خونده بودم ولی در حین دیدن اصلا برام تکراری نبود و انگار اصلا چنین مطالبی رو نخونده بودم... منم از شروع ناگهانی فیلم تعجب کردم و یک لحظه فکر کردم از قسمت دومش شروع کردم:21:
فانوسی جون بابت پیشنهاد فوق العاده ات ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

سلااااااااااااام قاصدکی جونم
خوبی؟ خدا میدونه چقدر دلتنگتم....
خوشحالم که فیلمشو دوس داشتی...خواهش میکنم
مراقب خودت باش گلم

fanoosi

New member
واااااااااای فاننننووووووووسی اومدهههههههههه :28::thanks:
دیدمت دیدمت, چراغت روشنه :4d564ad6:
دستا بالا :p7977cujr38iyymsu8:

وای راوی از دست تو.... اونقدر خندیدم دلم درد گرفت دختر...
(بعدا پستهای اضافی منو اگه خواستی پاک کن خواهر...قربون دستت)

fanoosi

New member
اهلِِش هستم.. ولی خوب دیگه نه به این شدت! :smiliess (3):
خوب... از فیلمی که دیشب دیدم شروع میکنم..از اینکه صد تا فیلم یک جا معرفی بشه خوشم نمیاد.. انگار ارزش فیلم ها میاد پایین، پس هر شب یه دونه!
فیلم فوق العاده ی "The great Gatsby"... با بازی بی نظیر برد پیت ,.. این فیلم امسال کلی هم جایزه برنده شد.... بر اساس کتابی به همین اسم نوشته Nick Carraway... زندگی مردی به اسم Gatsby هست که رویاهای بزرگی در سرش داره رویاهایی که همه اون ها رو به حقیقت تبدیل میکنه به جز یکیشون رو و حالا داره تمام تلاشش رو میکنه که در اوجِ موفقیت و جذابیتی که داره با برآورده کردن آخرین رویاش به زندگیش معنا بده... بهتره چیزی نگم درمورد داستان فیلم.. من که واقعا لذت بردم.. امیدوارم شما هم خوشتون بیاد.

سلام ندا خانم
خوبید؟
به جمع ما خوش اومدید...البته شاید خیلی وقت اینجا هستید و من دارم تازه میبینمتون...خلاصه از آشناییتون واقعا خوشبختم
بابت فیلمی هم که معرفی کردید سپاسگذارم
خوشحال میشیم بیشتر بیاید و فیلم معرفی کنید...اینطوری به پربار شدن تاپیک خیلی کمک میکنید
در پناه حق

fanoosi

New member
معتاد شدم چه معتادی .... دلم می خواد یا بشینم همه قسمت ها رو پشت هم ببینم یا یه قسمت رو چندین بار ببینم ...
یه پیشنهاد دارم بیاید مثل قسمت اولش هر قسمتی رو که دیدیم بیایم اینجا در موردش بحث کنیم و نکات جالبش رو بگیم... حیفه با یه بار دیدن از روش رد بشیم. با این کار هم موقع تماشا دقیق تر می شیم و هم چون بعدش بهش فکر می کنیم ذهنمون بیشتر درگیر میشه و از طرفی نکاتی که نوشتیم رو می تونیم چندین بار مرور کنیم در حالی که تماشای مجدد وقت زیادی رو میخواد....
به نظر من حتی ارزش داره براش یه پیج جدید باز بشه

آقا اجازه....من کاملا با این پیشنهادات موافقم...
راوی اونجوری بهم نیگاه نکن خب...منم جوووووونم آرزو دارم!!! تا چند وقت دیگه سرم خلوت تر میشه و بیشتر میام....واسه این کار هم پایه می باشم!!

fanoosi

New member

راوی جونم تا جایی که بتونم میام...ولی حیفه که بخاطر یه نفر این فرصتو از دست بدیم...شما، قاصدکی، جناب یزدان و بقیه دوستان علاقه مند میتونید تو تاپیک جداگانه کلی مطلب مفید و نکته مهم ارائه کنید و بشه یه تاپیک ارزشمند و موندگار برای استفاده ی بقیه...منم قول شرف میدم هر وقت تونستم بیام...باور کن هر وقت هم که نمیام دلم باهاتونه...

fanoosi

New member

:5: نهههههههه!!! قربونت برم شوخی شوخی جدی میشه وااااا!!!

hamidehjoon

New member
سلام

:4d564ad6: آخ جون تعدادمون داره زیاد میشه
بچه ها اگه همه هستید یه تاپیک بزنیم و برای از اول دیدن بلک باکس قرار بذاریم, به شرطی که همهههههه بیان و تحلیلشون رو بذارن هااااااااااا
یه نفر خودش نبینه خودش بنویسه و خودشم بخونه فقط, همه باشید
اگه اکیه موافقتتون رو زمانی که مایلید اعلام کنید که هماهنگ کنیم

سلام راوی جان
عزیزم متاسفانه شرایطم طوریه که نمیتونم خودموتوی هیچ برنامه یا قالبی بگنجونم من هروقت بتونم میام
نمیخام الکی بگم هستم و بعد بدقولی کنم یه کم همه چی قاطی پاطی شده منظورم برنامه هامه.
شرمنده عزیزم

rawy

New member
سلاااااااااااااام دوستای عزیزم
خوبید؟ طاعاتتون قبول حق
خیلی وقت بود که به این تاپیک سر نزدم...گهگاه سر میزدم به تاپیک زنگ تفریح ...این روزها سرم شلوغه باور کنید از روی بی معرفتی نیست
الان که اومدم اینجا دیدم سه صفحه به مطالب اضافه شده بال درآوردم...واقعا خوشحالم که اینجا شلوغ شد و بچه ها با علاقه سریالها و فیلمها رو دنبال میکنند...
الانم میخوام برم تک تک پستها رو بخونم و لایک کنم...با اینکه دارم از خستگی بیهوش میشم خیلی ذوقشو دارم
مراقب خودتون باشید همگی و حسابی التماس دعا دارم

:28::28::28:

rawy

New member
سلام مجدد
بابت معرفی و توضیحاتی که راجع به این فیلم دادین ممنونم....قبلا تعریفشو شنیده و دانلودش کرده بودم...اینطور که تعریف کردید دلم میخواد همین الان بشینم ببینمش...اسمش رفت تو لیست...ممنوووووون

فاااااانووووووووووسی معرکهههههههه است فیلمش
یکبار دیدن کمه, صدبار باید ببینی اینو, باورت نمی شه چطوری نیازها و روابط انسانی رو تو یه رابطه ی مجازی توصیف می کنه

ریگار

New member
خب من هم به این تاپیک رسیدم . البته با گرفتن رد پست های راوی عزیز

من از بین فیلم های در حیطه مسائل روانی ذهن زیبا و قوی سیاه رو دیدم و به یاد دارم .
تازگی ها یه سریال دیدم که درش مواردی روانی دیده میشه .
سریال کاراگاه واقعی با بازی متیو مکناهی . تو این سریال ما با پدوفیلیا و یه مورد اختلال ساختگی نیابتی مواجه میشیم . ساختار و داستان سریال بینهایت قدرتمنده و فراتر از حد سریال های معموله .

بالا