دل خوش از آنیم که حج میرویم!

آیا شما موافق حج رفتن های مکرر برخی از افراد جامعه هستی?

• مجموع رای دهندگان
    0

نوتر

New member
نوتر اینا ربطی به ملت نداره ....به دولت مربوط میشه

من نه صحبتی در مورد ملت کردم نه دولت.

مطلب اینه: حج، همون چهار تا عکس هایی هستند که اون بالا هستند.که میتونیم بجای حج رفتن به اینا کمک کنیم.خیلی سادس زیاد پیچیدش نکنیم.:rose: یا علی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

90shaparak

New member
هنوز به دیدار خدا می روند ...
خدا همین جاست نیازی به سفر نیست
خدا همان گنجشکی ست که صبحبرای تو میخواند خدا در دستانمردی است که نابینایی را از خیابان رد میکند
خدا در اوتوموبیل پسری است که هر هفته مادرش را به بیمارستان میبرد
خدا در جمله ی عجب شانسی آوردم است
خدا خیلی وقت است که اسباب کشی کرده است امده نزدیک من وتو
خدا کنار کودکی است که میخواهد از فروشگاه شکلات بدزدد
خدا کنار ساعت کوک شده ی توست که میگذارد 5 دقیقه بیشتر بخوابی
از انسان های این دنیا فقط خاطراتشان باقی می ماند
از تولدت تا آن روبان مشکی چند بار خدا رو دیدی؟
خدا را هفت بار دور زدی یا زیر باران کنارش قدم زدی ؟
خدا همین جاست نه فقط در عربستان
خدا زبان مادری تو را می فهمد
نه فقط عربی را
فروغ فرخ زاد

varia

Well-known member
دوستان کمی معقول فکر کنیم! داعش با سربریده های مردم فوتبال بازی میکنه و اونچه که معلومه حامی اصلیش عربستانه! این انسانهای مرده حتی اگه دشمن هم باشند حتی اگه قاتلان عزیزان آدم هم باشند اینجور خوی و رفتار وحشیانه از یک انسان بعیده! حج رفتن مسلمانها درآمدهای کلانی برای اعراب(مردم و حکومتش) داره و این باعث شده وضع اینگونه بشه.
خدای ما درک و فهم خودمونه! درک و فهمی که میگه خدا رو در کدوم آیتش بیشتر حس کنیم. میگه که کی و کجا مشورت کنیمُکی و کجا مشت رو نمونه خلوار بذونیم یا ندونیم!
مکه فقط و فقط یک محیط مسافرتی و تفریحی و زیارتی هست.
آنزمانی مکه خانه خدا بود که برای رفتن و رسیدن بهش پا روی نفست میذاشتی و گرمای صحرا و سختی مسافت رو تحمل میکردی آخرشم به یک چهار دیواری که نمودی از عشق و علاقت به خدای مهربان بود میرسیدی! نه الان که با یک هواپیما یه ساعته میری به یک خانه ای که شبیه کاخ کردندش! و قبل و بعد رسیدنت هم تو هتل و ویلا میمونی و آخر سرش هم یه ماته بعد اومدنت میشی همون آدمه قبلی!
چشمها را باید شست! اخلاق و انسانیت با خودسازی بدست میاد نه به با سفرهایی که دلیلشم نمیدونیم!
خدا همین نزدیکیست بشرطی که چشماتو باز کنی و مغزتو بکار بندازی( البته این حرفارو بیشتر به خودم میگم تا شما دوستان عزیز!)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ROJO

|G♥♥D GUY|

New member
آمار سفرهاي خارج از كشور نشون ميده كه خيلي ها هستن به جاي حج مثلا ميرن آنتاليا دوبي و ... چرا فقط حجش برامون سواله؟؟؟ اگر حجاج گناه مكينن پس اونايي كه دوبي و آنتاليا ميرن هم بايد مواخذه شن!!!!! در ثاني من هفته قبل مطلبي ميخوندم به اين قرار كه تقريبا هزينه سفر حج برا هر نفر سه تومنه كه يك سومش به شركتاي هواپيمايي ايران(ماهان،ايران اير) ميرسه بقيشم به عربستان آخرشم يه رقمي گفته بود كه در مقابل هفتاد ميليارد اختلاس دولت قبل رقم ناچيزي بود...به نظرم نميشه تو مردم احساس گناه ايجاد كرد خوب طبيعيه مردم بخوان بخشي از درآمدشونو صرف سفرهاشون كنن يكي ميره حج يكي آنتاليا...رقمي كه برا حج رفتن صرف ميشه در مقابل بي برنامگي هاي دولت خيلي ناچيزه اگر دولت برنامه ريزي كنه اونقد رشد اقتصادي خواهيم داشت كه كار به محاسبه رقم خرج و محارج حجاج نكشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: M@RY@M

نوتر

New member
آمار سفرهاي خارج از كشور نشون ميده كه خيلي ها هستن به جاي حج مثلا ميرن آنتاليا دوبي و ... چرا فقط حجش برامون سواله؟؟؟ اگر حجاج گناه مكينن پس اونايي كه دوبي و آنتاليا ميرن هم بايد مواخذه شن!!!!! در ثاني من هفته قبل مطلبي ميخوندم به اين قرار كه تقريبا هزينه سفر حج برا هر نفر سه تومنه كه يك سومش به شركتاي هواپيمايي ايران(ماهان،ايران اير) ميرسه بقيشم به عربستان آخرشم يه رقمي گفته بود كه در مقابل هفتاد ميليارد اختلاس دولت قبل رقم ناچيزي بود...به نظرم نميشه تو مردم احساس گناه ايجاد كرد خوب طبيعيه مردم بخوان بخشي از درآمدشونو صرف سفرهاشون كنن يكي ميره حج يكي آنتاليا...رقمي كه برا حج رفتن صرف ميشه در مقابل بي برنامگي هاي دولت خيلي ناچيزه اگر دولت برنامه ريزي كنه اونقد رشد اقتصادي خواهيم داشت كه كار به محاسبه رقم خرج و محارج حجاج نكشه

کسی که میره آنتالیا کاملا تکلیفش با خودش مشخصه. میگه میرم تفریح کنم
کسی که میره دبی میره برا تفریح
کسی که روزه واقعی میگره تکلیفش با خودش مشخصه میگه من پیام خدا رو دارم اجرا میکنم. من روزه دارم
کسی که دزدی میکنه میگه من دزدم و دزدی میکنم و همه میدونن دزدم
کسی که قماربازه میگه من همینم و همه هم میدونن قمار بازم
کسی که ربا خواره میگه با توجه به تورم کشوری ربا رو باید داشت برا پولت. و همه میدونن ربا خوارم
حجاج برا چی N بار میرن حج؟؟؟ برا رسیدن به خدااااا؟؟؟ به چه اسمی میرن؟؟؟ بگن حاجی به توان 3؟؟

با همین چشمای خودم دیدم کسای زیادی بودند حتی پول ملت و طلب ملت رو ندادند رفتند حج. برگشتند هم ندادند.
با چشمای خودم دیدم کسی که روز عاشورا شتر سر میبره هر سال، حتی حاضر نیست 10 هزار تک تومنی بده به یه بیمار مستحق تا داروهاشو بگیره.

اما فقط به یه شعر از خیام برا این عزیزانی که برای شهرت و رانت خواری مکرارا حج میرن دارم

پیچک

New member
من مخالف حرفای شما نیستم وحتی بعضی هاشو تایید میکنم...ولی

مدینه مکه ...یه جاذبه ای داره که ...به خدای کعبه قسم...نمیشه وصفش کرد...باید خودت تجربش کنی تا بفهمی ...

یه روزی دیدن خانه خدا آرزوم بود...فکر میکردم وقتی برم آرزوم برآورده میشه...اما الان میگم اگه 1000 بار دیگه برم کمه...باید بری تا بفهمی...

mohana

Well-known member

با همین چشمای خودم دیدم کسای زیادی بودند حتی پول ملت و طلب ملت رو ندادند رفتند حج. برگشتند هم ندادند.

خب حسابش رو تسویه نکرده رفته حج هدف چی بوده اونوخ؟
کسی که میخواد با حج رفتن های پی در پی اعتبار خودش رو بین مردم بالا ببره، یعنی کسیه که خودش رو به خواب زده پس هیچ جور نمیشه بیدارش کرد :)
ممکنه این موارد هم باشه ولی از اطرافیانم کسایی که یک بار رفتن حج، آرزو داشتن بازم قسمتشون بشه فقط به خاطر اینکه میگن حسی ک تو اون محیط دارن فوق العاده س....غیر قابل وصفه...
ولی با حرف هاتون موافقم....کسی که استطاعت این رو داره که چند بار بره حج، پس میتونه دست فقرا رو هم بگیره... که شاد کردن دل مردم رضایت خدا رو هم به دنبال داره!

varia

Well-known member

مدینه مکه ...یه جاذبه ای داره که ...به خدای کعبه قسم...نمیشه وصفش کرد...باید خودت تجربش کنی تا بفهمی ...

یه روزی دیدن خانه خدا آرزوم بود...فکر میکردم وقتی برم آرزوم برآورده میشه...اما الان میگم اگه 1000 بار دیگه برم کمه...باید بری تا بفهمی...

آیا به این فکر کردید که چرا این جاذبه فقط برای ماها هست؟؟! کمی علمی تر قضیه رو بررسی کنید به جواب میرسید!و فقط و فقط بررسی علمی(روانشناختی) هست که جواب کامل برای این سوال رو خواهد داد که چرا از یک میلیارد و خورده ای ساکن چین این جذبه ای که میفرمایید بی معنی هست!یک مثال کوچکش اینه که بررسی کنید اون جذبه که با خرج کردن چند میلیون ‍پول ایجاد شده چه تاثیری در رفتار و وجدان شما داشته(البته شما معیار حرفهای ما نیستید و من دارم کلی بحث میکنم).

من رفتن به اماکن مذهبی و اثار مثبت اون بر روح و روان رو منکر نمیشم ولی میدونم که مردم هزینه ای که برای اینکار دارند خرج میکنند نمیدونند برا چیه؟ماحصلش چیه و ...

N@RVIN

Well-known member
دلم میخواد خیلی چیزا بگم ولی نمیدونم چرا نمی تونم

اما در این حد بگم فقط میدونم چاره ی کار مکه رفتن و نرفتن نیست ..اونی که باید تغییر کنه ذات انسانهاست حالا چه صد بار برن مکه چه به بهونه ی اینکه مکه دم خونمه نرن ( ولی بازم هیچ کاری برا هیچ کسی نکنن)

خدا رو زمین غریبه خیلی غریب ..نه خیلی (نه همه ) اونایی که میرن مکه حاجی ان نه اونایی که میمونن مدعی ..این قصه سر دراز دارد

M@RY@M

New member
همه ی حرف این تاپیک اینه که:ای کاش اون جاذبه ای که دیدن خونه ی خدا واسمون داره و دلمون پرمیکشه واسش,دیدن شادی توی چهره ی ی بچه یتیم هم واسمون داشته باشه..
موافقم که دولتم باید ی فکری کنه..ولی خوب میشه که منتظر دولت نشیم و ازخودمون شروع کنیم...
:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: نوتر

swan20

New member

کاش جذبه ای که در مکه ومدینه برای دیدن دوبارش وجود داره درکمک به نیازمندای واقعی هم وجود داشت تا به جای nبار حج رفتن nبار کمک به نیازمندایی که خیلی دور نیستن روهم ترجیح میدادیم!منظورم خودم هستم نمیدونم اگه قرار بود برای چندمین بار برم سفربه مکه یا انتخاب کنم کمک به یه نیازمند واقعی رو انتخابم چی بود؟!!

|G♥♥D GUY|

New member
کسی که میره آنتالیا کاملا تکلیفش با خودش مشخصه. میگه میرم تفریح کنم
کسی که میره دبی میره برا تفریح
کسی که روزه واقعی میگره تکلیفش با خودش مشخصه میگه من پیام خدا رو دارم اجرا میکنم. من روزه دارم
کسی که دزدی میکنه میگه من دزدم و دزدی میکنم و همه میدونن دزدم
کسی که قماربازه میگه من همینم و همه هم میدونن قمار بازم
کسی که ربا خواره میگه با توجه به تورم کشوری ربا رو باید داشت برا پولت. و همه میدونن ربا خوارم
حجاج برا چی N بار میرن حج؟؟؟ برا رسیدن به خدااااا؟؟؟ به چه اسمی میرن؟؟؟ بگن حاجی به توان 3؟؟

با چشمای خودم دیدم کسی که روز عاشورا شتر سر میبره هر سال، حتی حاضر نیست 10 هزار تک تومنی بده به یه بیمار مستحق تا داروهاشو بگیره.

اما فقط به یه شعر از خیام برا این عزیزانی که برای شهرت و رانت خواری مکرارا حج میرن دارم

اگر دليل ناراحتيمون اين ظاهر سازياست بايد عرض كنم الزام گرفتن"القاب و عناوين"رو خودمون تقويت كرديم...همون زماني كه با ولع تمام گفتيم"فلاني دكتره مهندسه وكيله"...ارزش گرفتن عنوان تو اين مملكت چيز جديدي نيست...اما بهتره باهوش باشيم...شما الان از حج گفتي كه چرا اينهمه پولو از مملكت خارج ميكنن!!!! من يه مثال جالبتر بزنم! وقتي كسي ميره يه ماشين لوكس ميخره وقتي كسي برا مبلمان خونش برا دكوراسيون خونش ميره ميليوني هزينه ميكنه آيا ميگيم شما كارت با يه پرايدم راه ميوفته چرا ميري مازراتي و موستانگ ميلياردي ميخري؟؟؟ تو كه كارت با يه فرشم راه ميوفته چرا ميري مبل 100 ميليوني ميخري؟؟؟ چرا نميايم تحليل كنيم چرا ما يكي از بهترين بازارهاي مصرف كره و ژاپن و چينيم؟؟؟چرا رقمي كه هر ساله از كشورا وارد ميكنيم و در ازاش چيزي بهشون نميشفروشيم رو در نظر نميگيريم؟؟؟؟چرا در مورد اختلاسهاي دولتي و دستگاه حاكم سوال نميپرسيم؟؟؟؟هفتاد ميليارد دلار!!!!!!!! تعجب نكنين هفتاد ميليارد دلار اختلاس و بدهي...تازه رقميه كه خودشون اعلام كردن...چرا كسي نميپرسه پولايي كه تو سوريه و افغانستان به بهانه تعديل اضاع منطقه خرج ميشه سهم من و توئه!!! دوستان عزيزم باور كنيد اگر اين رقمها رو كنار هم بذاريد رقمي كه برا حج خرج ميشه و تازه از جيب خود ملت هم خرج ميشه يك ده هزارمش هم نميشه!!!! اگرميگيد چرا فلاني جهيزيه نداره چرا فلاني سرمايه برا كار نداره جوابش رو تو پولاي روانه شده به عربستان نگرديم!!!! من دلم زيادي پره اي كاش ميشد بيشتر گفت...فقط باهوش باشيم و فكر كنيم

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
اگر دليل ناراحتيمون اين ظاهر سازياست بايد عرض كنم الزام گرفتن"القاب و عناوين"رو خودمون تقويت كرديم...همون زماني كه با ولع تمام گفتميم"فلاني دكتره مهندسه وكيله"...ارزش گرفتن عنوان تو اين مملكت چيز جديدي نيست...اما بهتره باهوش باشيم...شما الان از حج گفتي كه چرا اينهمه پولو از مملكت خارج ميكنن!!!! من يه مثال جالبتر بزنم! وقتي كسي ميره يه ماشين لوكس ميخره وقتي كسي برا مبلمان خونش برا دكوراسيون خونش ميره ميليوني هزينه ميكنه آيا ميگيم شما كارت با يه پرايدم راه ميوفته چرا ميري مازراتي و موستانگ ميلياردي ميخري؟؟؟ تو كه كارت با يه فرشم راه ميوفته چرا ميري مبل 100 ميليوني ميخري؟؟؟ چرا نميايم تحليل كنيم چرا ما يكي از بهترين بازارهاي مصرف كره و ژاپن و چينيم؟؟؟چرا رقمي كه هر ساله از كشورا وارد ميكنيم و در ازاش چيزي بهشون نميشفروشيم رو در نظر نميگيريم؟؟؟؟چرا در مورد اختلاسهاي دولتي و دستگاه حاكم سوال نميپرسيم؟؟؟؟هفتاد ميليارد دلار!!!!!!!! تعجب نكنين هفتاد ميليارد دلار اختلاس و بدهي...تازه رقميه كه خودشون اعلام كردن...چرا كسي نميپرسه پولايي كه تو سوريه و افغانستان به بهانه تعديل اضاع منطقه خرج ميشه سهم من و توئه!!! دوستان عزيزم باور كنيد اگر اين رقمها رو كنار هم بذاريد رقمي كه برا حج خرج ميشه و تازه از جيب خود ملت هم خرج ميشه يك ده هزارمش هم نميشه!!!! اگر به ميگيد چرا فلاني جهيزيه نداره چرا فلاني سرمايه برا كار نداره جوابش رو تو پولاي روانه شده به عربستان نگرديم!!!! من دلم زيادي پره اي كاش ميشد بيشتر گفت اما باهوش باشيم و فكر كنيم

در گوشی: گودی جان ما همو قراره ببینیم دیگه تو دیدار چهارم نه؟؟؟خخخ :New (6):

بله همه و همه درست. ولی حج نرفتن های مکرر بهتر از حج رفتن های مکرر هست. اینم صرفا یه نظره
بحث کل تاپیک: راهای دیگری برای رسیدن به خدا هست. من نمتونم جلوی سایر پول های خرج شده رو بگیرم. من نمیتونم جلوی فدراسیون رو بگیرم که 64 میلیارد میخاد پول بده به کیروش اونوقت میاد برای احیای دریاچه ارومیه ..........
خب؟؟ ولی میتونم لاقل جلو خودمو بگیرم بجای رفتن به حج های مکرر دست یه نیازمند رو بگیرم.

آخرین ویرایش:

|G♥♥D GUY|

New member
در گوشی: گودی جان ما همو قراره ببینیم دیگه تو دیدار چهارم نه؟؟؟خخخ :New (6):

بله همه و همه درست. ولی حج نرفتن های مکرر بهتر از حج رفتن های مکرر هست. اینم صرفا یه نظره
بحث کل تاپیک: راهای دیگری برای رسیدن به خدا هست. من نمتونم جلوی سایر پول های خرج شده رو بگیرم. من نمیتونم جلوی فدراسیون رو بگیرم که 64 میلیارد میخاد پول بده به کیروش اونوقت میاد برای احیای دریاچه ارومیه ..........
خب؟؟ ولی میتونم لاقل جلو خودمو بگیرم بجای رفتن به حج های مکرر دست یه نیازمند رو بگیرم.

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

باز اينم نميشه گفت........يكي برا بار چندم ميره تركيه خوشگذروني يكيم ميره مكه حالا به هر علتي تفريح يا غيره....من ميگم كشور ما الان بايد تو حايگاهي ميبود كه هر شخص سالانه بتونه يه سفر خارج از كشور بره(دست كم بيشترمون)حالا اين سفر به مكه باشه يا جزاير هونولولو!!!! و در ضمن به سطحي از فرهنگ هم رسيده باشيم كه ديگه القاب و عنوان نتراشيم برا هم....كم مونده برا تركيه و اروپا رفته ها هم يه چيزي بزنيم تنگ اسم طرف والا....و دست آخر علت كمبودها و محدويت هاي ملتمون رو تو پولاي توپولي كه بيخود و بي جهت اين ور اون ور خرج ميشه همچين دو لپي خورده ميشه و يه آبم روش اونجاها بگرديم...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: M@RY@M

marzi ba

Well-known member
تنها چیزی که در تکمیل حرفای نوتر و بقیه دوستان میتونم بگم اینه

چشم ها رو باید شست جور دیگر باید دید

و این جور دیگر دیدن رو باید از خودمون شروع کنیم
من باید از خودم شروع کنم تا به اون بهشت برینی که میخام برسم

پس بیاید جور دیگر بنگریم
:riz304::riz304::riz304:

mahsaa

New member
کسی نمیگه تو جامعه ما اختلاس و بخور بخورو هزار نا چیز دیگ نیس!! همه اینا متاسفانه هست!! ولی بحث سر اینه که معیار دین چیه!! اشتباه دیگران به هیچ وجه اشتباه ما رو توجیه نمیکنه ، بلکه معیار ما دین ،خدا و وجدانمونه !! و قرار نیس چون یک عده تو جامعه هر کاری میکنن پس ما هم دیگ مسئولیتی نداریم !! همونطور ک بچه ها گفتن اگر هر کس از خودش شرو نکنه !! و اگر هر کس اشتباه خودش رو با نگاه به اشتباه دیگران توجیه کنه!! باید روز به روز شاهد وضعیتی 100 چندان بدتر از این باشیم!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: نوتر

yara

New member
تو شهر بازی یهو یه دختر کوچولو خوشگل اومد گفت : آقا…آقا..تو رو خدا یه لواشک ازم بخر!!

نگاش کردم …چشماشو دوس داشتم…دوباره گفت آقا...اگه ۴ تا بخری تخفیف هم بهت میدم…بهش گفتم اسمت چیه…؟

فاطمه…بخر دیگه…! کلااااس چندمی فاطمه…؟ میرم چهارم…اگه نمی خری برم..

می خرم ازت صبر کن دوستامم بیان همشو ازت میخریم

مامان و بابات کجان فاطمه؟؟ بابام مرده…مامانمم مریضه…من و داداشم لواشک می فروشیم

دوستام همه رسیدند همه ازش لواشک خریدند خیلی خوشحال شده بود…می خندید…

از یه طرف دلم سوخت که ما کجاییم و این کجا…از یه طرف هم خوشحال بودم که امشب با دوستام تونستیم دلشو شاد کنیم

فاطمه میذاری ازت یه عکس بگیرم؟ باشه فقط ۳ تا باشه اگه ۵۰۰ تومن بدی مقنعمو هم بر میدارم !

فاطمههههههههههههههههه…

دیگه این حرف و نزن! خیلی ناراحت شدم ازت سریع کوله پشتیشو برداشت و رفت…

وقتی داشت می رفت.نگاش می کردم …نه به الانش…نه به ظاهرش …به آینده ایی که در انتظار این دختره نگاه میکردم…

و ما باید فقط نگاه کنیم..فقط نگاه...فقط نگاه...

البته ببخشین این مطلب بیش از حد جدیه

اینو یه جایی خوندم گفتم شمام بخونید ...........:sad:

M@RY@M

New member
آره منم قبلا اینو خونده بودم...

girl_cray.gif

کینز

New member
شاید باری که بر دوشمان است از این هم سنگین تر باشد

شاید صفای کودکیمان را اینجا ، جا گذاشته ایم

شاید خانه آخرتمان از این بدتر است

شاید مردم نتوانند از پشت شیشه های غبار گرفته ی ماشین هایشان ، زیبایی و طراوت نوجوانیمان را ببینند

بالا