دل خوش از آنیم که حج میرویم!

آیا شما موافق حج رفتن های مکرر برخی از افراد جامعه هستی?

• مجموع رای دهندگان
    0

love virology

New member
طواف کعبه دل کن اگر دلی داری
دلست کعبه معنی تو گل چه پنداری

طواف کعبه صورت حقت بدان فرمود
که تا به واسطه آن دلی به دست آری

هزار بار پیاده طواف کعبه کنی
قبول حق نشود گر دلی بیازاری

بده تو ملکت و مال و دلی به دست آور
که دل ضیا دهدت در لحد شب تاری

هزار بدره زرگر بری به حضرت حق
حقت بگوید دل آر اگر به ما آری

که سیم و زر بر ما لاشیست بی‌مقدار
دلست مطلب ما گر مرا طلبکاری

ز عرش و کرسی و لوح قلم فزون باشد
دل خراب که آن را کهی بنشماری

مدار خوار دلی را اگر چه خوار بود
که بس عزیر عزیزست دل در آن خواری

دل خراب چو منظرگه اله بود
زهی سعادت جانی که کرد معماری

عمارت دل بیچاره دو صدپاره
ز حج و عمره به آید به حضرت باری

کنوز گنج الهی دل خراب بود
که در خرابه بود دفن گنج بسیاری

کمر به خدمت دل‌ها ببند چاکروار
که برگشاید در تو طریق اسراری

گرت سعادت و اقبال گشت مطلوبت
شوی تو طالب دل‌ها و کبر بگذاری

چو همعنان تو گردد عنایت دل‌ها
شود ینابع حکمت ز قلب تو جاری

روان شود ز لسانت چو سیل آب حیات
دمت بود چو مسیحا دوای بیماری

برای یک دل موجود گشت هر دو جهان
شنو تو نکته لولاک از لب قاری

وگر نه کون و مکان را وجود کی بودی
ز مهر و ماه و ز ارض و سمای زنگاری

خموش وصف دل اندر بیان نمی‌گنجد
گر به هر سر مویی دو صد زبان داری

obstetrician88

New member
28710_277.jpg

:sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley

maxin

Well-known member
این تصویرا گویای همه چی هست بیشتر از یک بار حج رفتن درصورتی که چنین شرایط سختی برای هموطنت وجود داره مصداق بارز بت پرستیه .مگه خدا چپیده تو چاردیواری کعبه که هی میرن اونجا بهش سر میزنن وبرمیگردن .خدا تو دل این آدمای مظلوم ومحرومه باید از تو دل اینا به دستش بیاری نه با خود نمایی وجانماز آب کشیدن و هر سال حج رفتن.
:rose::sad:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

شفيع

New member
منم حرف شفیع خانو کاملا قبول دارم .ما نباید مسایل با هم قاطی کنیم .کسی که از نظر مالی تامین حج بر گردنش واجبه.و جزء فروع دینم هست .برو حج دست ولی دسته فقیرو بگیر .برو حج یتیم نوازیم کن.برو حج ....هزاران کار خوبه دیگه و بلعکس برو حج و فخر فروشی کن .برو حج و هزاران کار خلاف دیگه .به تعداد هر کدام از مسلمانها میشه حج و نوشت و با کارهای مختلف .اما فقط مومن های واقعی حج میرن چون واجبه ولی در کنارش کارهای مستحبی هم انجام میدن که شاید ثوابش از حجش بیشتر باشه.نمی دونم این چه دیدگاهی که اخیرا بین ما ایرانی ها افتاده که هر کی حج میره پول تو جیب عربا میریزه و پس نرو .نه عزیزم این اشتباهه .تو وظیفت رسیدن به خداست و یکی از جاهایی که واقعا خدا رو لمس میکنی و حس میکنی خود خونه خداست .فقط کافی یه دفعه بری و با تمام وجودت خدا رو حس کنی درگیرش میشی دوست داری دوباره بری .پس کسی رو به خاطر چند بار رفتن مواخذه نکنید .کافیه فقط اسیرش بشی....چطور هر چند وقت یه بار میری مشهد .قم ........ولی بازم دوست داری بری .خونه خدا هم همین جوریه.ایشالا قسمت همتون بشه برید .بیاد یتیم نوازی کنید .دختر مردم عروس کنید .کمک جهیزیه بدید.مدرسه اباد کنید اصلا با کمک هم ایران و اباد کنیم ..
ما جنسيتمان مذكر مي باشد عزيز

sajedeh 71

New member
اقا جون چه ربطي به عربستان و دشمنان ايران داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حج يكي از واجبات مسلمانان هست البته اگه تواناييشو داشته باشي.شما توجه داشته باشيد كه زمانيكه كعبه در دست كافران هم بوده پيامبر براي حج ميرفته و كاروان حجاج به اونجا ميرفته و اونجا پول خرج ميكردن.

آره باید حج رفت! ولی نه اینکه جیب این عربای جاهلو با خرید اون اجناس چینی و مزخرف که هیشکی هم نمیپسنده پر کرد:New (6)::New (6):

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

شفيع

New member
آره باید حج رفت! ولی نه اینکه جیب این عربای جاهلو با خرید اون اجناس چینی و مزخرف که هیشکی هم نمیپسنده پر کرد:New (6)::New (6):

شما چرا اينطور صحبت ميكنيد؟عرب؟جاهل؟شما ميدونيد پيامبر عرب بوده؟امامان عرب بودن؟بعدشم مگه كسي به زور گفته بايد اونجا چيزي خريد؟يادت باشه شما نميتويند دنيا رو يا كشوري رو يا استاني رو يا شهري يا روستايي يا نفري رو تغيير بديد الا تا زمانيكه خودتونو تغيير بدين.لطفا در گزينش كلمات دقت كنيد

شفيع

New member
این تصویرا گویای همه چی هست بیشتر از یک بار حج رفتن درصورتی که چنین شرایط سختی برای هموطنت وجود داره مصداق بارز بت پرستیه .مگه خدا چپیده تو چاردیواری کعبه که هی میرن اونجا بهش سر میزنن وبرمیگردن .خدا تو دل این آدمای مظلوم ومحرومه باید از تو دل اینا به دستش بیاری نه با خود نمایی وجانماز آب کشیدن و هر سال حج رفتن.
:rose::sad:
دوست من بنظر شما ملت ما چون فقيرن و ما لياقت اينو نداريم كه ملتي شادو مرفه داشته باشيم و كاري براشون جور كنيم بااينكه اين همه ثروت خداداي داريم بايد بريم يقه ديگرون بگيريم كه ما چون فقيريم نبايد با تو معامله كرد؟خب ما چن ميليون بشكه نفت ميفروشيم مديران و وزيران ما لياقت اينو داشته باشن كه ما فقير نباشيم.

yasmina

New member
کلا موضوعات با هم قاطی شده .جای واجب و مستحب عوض شده .واجب جای خود مستحب جای خود . حج رفتن واجبه در صورت استطاعت . امام صادق فرمودند.شیعه واقعی نباید دور خونه خدا رو خالی کنه. اگر شما عرب جاهل میدونی اونا مارو قبول ندارن پس در مورد دیگران حرف ناپسند نزنیم که پشت سرمون حرف ناپسند می زنن .عربا فرهنگو رفتار خودشونو دارن .ما هم همینطور . ادمی با دینی از هر ملتی که باشه رعایت احترام و باید داشته باشه.
یه چیزی برام جالبه میگن حج نرو پول تو جیب عربا نریز ولی همین دوبی پر از ایرانیه .اونا عرب نیستن ؟

شفيع

New member
کلا موضوعات با هم قاطی شده .جای واجب و مستحب عوض شده .واجب جای خود مستحب جای خود . حج رفتن واجبه در صورت استطاعت . امام صادق فرمودند.شیعه واقعی نباید دور خونه خدا رو خالی کنه. اگر شما عرب جاهل میدونی اونا مارو قبول ندارن پس در مورد دیگران حرف ناپسند نزنیم که پشت سرمون حرف ناپسند می زنن .عربا فرهنگو رفتار خودشونو دارن .ما هم همینطور . ادمی با دینی از هر ملتی که باشه رعایت احترام و باید داشته باشه.
یه چیزی برام جالبه میگن حج نرو پول تو جیب عربا نریز ولی همین دوبی پر از ایرانیه .اونا عرب نیستن ؟
ايول حرفت درسته موافقم

love virology

New member
در خرابات مغان نور خدا می‌بینم
این عجب بین که چه نوری ز کجا می‌بینم
جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو
خانه می‌بینی و من خانه خدا می‌بینم
خواهم از زلف بتان نافه گشایی کردن
فکر دور است همانا که خطا می‌بینم
سوز دل اشک روان آه سحر ناله شب
این همه از نظر لطف شما می‌بینم
هر دم از روی تو نقشی زندم راه خیال
با که گویم که در این پرده چه‌ها می‌بینم
کس ندیده‌ست ز مشک ختن و نافه چین
آن چه من هر سحر از باد صبا می‌بینم
دوستان عیب نظربازی حافظ مکنید
که من او را ز محبان شما می‌بینم

نبودنت را با ساعت شنی اندازه گرفته ام ، یک صحرا گذشته است
السلام علیک یا صاحب الزمان...

ketabsabz

Well-known member
اتفاقا پول همین حج واجب اگه برای شاد کردن دل فقیری خرج بشه یقین بدونین ثوابش بیشتره و خدا هم اینطور راضیتره
این پول یه روزی برمیگرده و جبران میشه بالاخره ولی اون فقیر ...

sajedeh 71

New member
شما چرا اينطور صحبت ميكنيد؟عرب؟جاهل؟شما ميدونيد پيامبر عرب بوده؟امامان عرب بودن؟بعدشم مگه كسي به زور گفته بايد اونجا چيزي خريد؟يادت باشه شما نميتويند دنيا رو يا كشوري رو يا استاني رو يا شهري يا روستايي يا نفري رو تغيير بديد الا تا زمانيكه خودتونو تغيير بدين.لطفا در گزينش كلمات دقت كنيد

من چطور صحبت کردم؟:21:
من کی حرف امام پیامبر زدم؟
در ثانی پامبر از بین اون همه عرب جاهل برگزیده شد!پس در معصومیت پیامبر و امامان شکی نیست.
هنوزم جاهلن با اون قوانین و وضع پادشاهیشون:14:

آخرین ویرایش:

sajedeh 71

New member

اینم حرفیه!
کلا عربا یه جورین:21:
صد در صد پیامبر هم از این وضع عربا ناراحتن!
عرب عربه دیگه دبی و عربستان و...... نداره که
مکه رفتن هم یه بار نه بیشتر تا نوبت به بقیه هم برسه
من طرفم اونایی هستن که چند بار میرن مکه به خاطر دینشون و.... نه اونایی که برا تفریح میرن جاهای دیگه با اونایی هستم که با آبروی دین باز میکنن:mad_majidonline:

آخرین ویرایش:
بالا