حل مسائل تغذیه ( مبحث رژیم درمانی )

taraneh s

New member
فکر کنم چون بیمار ناراحتی کلیوی و دفع کراتی نین بالا دارد باید 0.5 گرم در روز واسش پروتئین در نظر بگیریم که ضربدر وزنش 0.5×75=37.5
وbmiروحساب میکنیم که واسه این مریض 28 وبالاست پس حداقل انرژی رو تجویز میکنیم یعنی 30
سدیمم نمیدونم:14:
فکرنکنم درست نباشه خانم معلم .لطف میکنی نگار جون تصحیحش کنی؟

negar91

New member
ترانه درسته اما 30 رو در چی میخوای ضرب کنی؟ وزن فعلی ؟ ایده آل؟
اینو بگی بهت جایزه میدم بعدشم بابا میخوای این بدبخت و بکشی پروتئینش خیلی کمه یه کم اضافش کن

taraneh s

New member
فکر میکنم باید در وزن ایده آلش 30 رو ضرب کنیم که وزن ایده آلشم 54.9.پروتئینو 0.6 کنیم خوبه؟

negar91

New member
واسه این فرد پروتئین .06 تا 0.8 اما توی کتاب سیمین وٍثوق تا 1 گرم هم گفته میشه بهش داد
همشونم در وزن ایده آل ضرب میشن
و سدیم 1 تا 3 گرم در روزه واسه همه کسایی که ناراحتی مزمن کلیه دارم همینه

taraneh s

New member
فکر کنم وزن ایده آلش که 54.9 وضربدر 30 میشه 1647.پروتئینشو 0.6 در نظر بگیریم خوبه؟:motat:

taraneh s

New member
آهان دستت درد نکته نگار جونم وزن ایده آلو درست گفتما:thumbsupsmileyanim:چایزمو بده:25r30wi:

آخرین ویرایش:

taraneh s

New member
نگار جون میگم میخای پس حلشو پشت سرهم بنویسیم بقیه گیج نشن میخان یاد بگیرن؟:sarma:

taraneh s

New member
باشه میزارم نگار جونم فقط یه نظارت بکن اشتباه نباشه مرسی:28:

taraneh s

New member
پروتئین:مورد نیاز برای بیمار مزمن کلیوی بین 0.6 تا 0.8 است .وزن ایده آل فرد روحساب میکنیم:45+(161-150)=54.9میزان پروتئین:مابین 0.6 و 0.8 گرم به ازای کیلوگرم وزن ایده آل بدن رومیگیریم :0.7×54.9=38.43
میزان سدیم در بیمار مزمن کلیوی باید 1تا3 گرم .
وباتوجه به بی ام آی بیمار که 28 است حداقل انرژی رو میدیم:30×54.9=1647
ضمنا بازه ی انرژی دربیماران مزمن کلیوی 30 تا40 است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negar91

New member
ترانه درست بود و فقط سدیموشو ویرایش کردم البته با اجازت دوسته خوب و زرنگم

negar91

New member
ترانه جونم اینم هدیه تو
greenstars.gif

Vishenka_11.gif

taraneh s

New member
اولش فکرکردم میخای جایزه مساله جدید بدی :smilies-azardl (113ولی اینم خیلی خوشم اومد ازش:25r30wi::28:

negar91

New member
مساله جدید ؟ :21: باشه پس اینو حل کن :mad_majidonline:
خانمی با وزن 80 قد 162 دور مچ 15
تا 2 هفته دیگه قراره تحت عمل پیوند کبد قرار بگیره توی این 1 هفته په رژیمی رو بیشنهاد میکنید؟ ( انرژی - پر.تئین - سدیم - کلسیم - مایعات )

taraneh s

New member
مرسی بابت مساله نگارجون.چرا بقیه نمیان؟این همه داوطلب تغذیه فقط منو نگار اینجاییم:image170:

negar91

New member
خل مساله انرژی که ترانه جون زحمتشو کشیده بود
منظور از ndp مفدار ازتی هست که از پروتئین با کیفیت بالا بدست میاد. وقتی 50گرم پروتئین ( 50*4 = 200 ) کالری داره چون کل کالری 2000 بود پس درصد انرژی به دست اومده از پروتئین 10 درصد از کل کالری میشه و
با توجه به ارزش 80 درصدی پس با یه تناسب ساده میزان پروتنین با ارزش بالا 8 درصد میشه ( 80%* 10 =x )

negar91

New member
مساله جدید ؟ :21: باشه پس اینو حل کن :mad_majidonline:
خانمی با وزن 80 قد 162 دور مچ 15
تا 2 هفته دیگه قراره تحت عمل پیوند کبد قرار بگیره توی این 1 هفته په رژیمی رو بیشنهاد میکنید؟ ( انرژی - پر.تئین - سدیم - کلسیم - مایعات )
انرژی : فرمول هریس بندیکت + 20%
پروتئین : 1-1.5 گرم به ازای کیلوکرم وزن بدن : 1 * 80= 80 گرم
سدیم برای همه این بیماران 1-4 گرم در روز
گلسیم برای همه این بیماران 800-1200 میلی گرم در روز
. مایعات 1000-1500 میلی لیتر در روز

neda*

New member
ترانه جون من که خیلی دوست دارم تو حل مساله ها شرکت کنم اما هنوز به رژیم درمانی نرسیدم اما مساله هایی که شما مطرح و حل میکنید دارم تو یه دفتر مینویسم
از تو و نگار ممنونم :rose:

taraneh s

New member
بخدا منم به مسایل تغذیه نرسیدم ندا جونم به کمکه نگار جونه که یاد گرفتم حل کنم.نگار مرسی بابت حلش .میشه لطف کنی بگی چرا انرژی به اضافه 20%شد؟؟؟بازم مرسی بابت حل مسائل.قرار بود روش فکر کنم ولی یکم مغشوشم نشد ببخشید

بالا