حذف رشته های زیست شناسی در استخدامی های آزمایشگاه تشخیص طبی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

varia

Well-known member
دوستان زيست شناسي شما بريد فقط بخونيد. اگه به فرض تو كنكور سراسري هم نتونستيد رتبه اصليتونو بياريد اينجا بهترين باشيد. به اين

حرفا هم گوش نكنيد. به فكر بازار كار خصوصي باشيد. براي همتون آرزوي توفيق ميكنم.

biotech_92

New member
رتبه 3 هم ک ل ا س ی من هست و یه آقا هم هست و رشته اش هم میکروبیولوژی نیست
دانشگاه تهران کدوم دانشکده هست؟ بهداشت یا پزشکی؟

متوجه حرف من نشدید گویا گفتم من رتبه اشو اشتباه گفتم ولی اسم و فامیلشو نوشتم تا بدونید که ایمنی دانشگاه تهران هستن و میکروب خواندن

محسن ن ک

New member
رتبه 3 شاید من اشتباه نوشتم رتبشو پس با ذکر اسم میگم خدمتتون تا متوجه شید الکی نگفتم !!

خانم عسل کاتبی ...قبولی سال 91 دانشگاه تهران ایمنی ....لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستن

فقط بچه های دانشگاه ازاد :) نفر 2 میکروب پزشکی هم از دانشگاه ازاد بود :) فقط اینو در جریانم...موندم این بچه های دولتی چی کا میکنن؟ :دی

saramj

New member
Perfect_World :

"درسته میکروب خونده اما چه میکروبی؟میکروب عمومی و میکروب پزشکی نیست که به درد مریض بخوره.شما کی اومدید نحوه نمونه برداری و کشت نمونه های انسانی رو یاد گرفتید؟شما کی اومدید نحوه آنالیز و شمارش مایعات مختلف بدن من جمله پلور آسیت مغز نخاعی و .... رو یاد گرفتید؟ "

ببین خانم یا آقای محترم بهتره قبل از اینکه حرفی بزنی که هیچ اطلاعی ازش نداره بری یکم مطالعه کنی بعد بیای چرت و پرت بگی وقتی هیچی در مورد میکروبیولوژی نمیدونی بهتره دهنتو ببیندی و اظهار نظر نکنی

من میکروبیولوژی بودم تمام واحدای میکروب پزشکی و باکتری پزشکی و انگل و قارچ پزشکی رو پاس کردم اگر 4 تا سوال باکتری پزشکی ازت بپرسم مطمئن باش دهنت باز میمونه و هیچی نمیتونی بگی پس ساکت باش و بیخودی حرف نزن
ما در واحد آزمایشگاه باکتری پزشکی 1 و 2 و میکروب پزشکی 1 و 2 تمام نمونه برداری و کشت نمونه های انسانی رو یاد گرفتیم خدمتت عرض کنم که نحوه شمارشم بلدیم
ببین اگر یه رشته باشه که تمام باکتری ها و محیط کشتا رو بلد باشه فقط فقط میکروبیولوژی دیگه شمایی که فقط 3 واحد باکتری پزشکی و 2 واحد میکروب عمومی پاس کردی جلوی کسی که حداقل 30 واحد باکتری پاس کرده حرف نزن

وای خدا مدیران لطف کنن این تاپیک و ببندن دیگه شورش داره درمیاد همش شده فحاشی و هتاکی

varia

Well-known member
سلام من به عنوان یک زیست شناس به طور کلی با این بخشنامه موافقم

دوستان زیست یه نگاهی به محدودیت هایی که واسه بچه های علوم آزمایشگاهی گذاشتن بندازید:
کنکور ارشد میدن بعد اگه قبول نشدن باید 2 سال برن طرح و بعد دوباره کنکور بدن (یه جا که از بچه های زیست هم وررودیشون عقب میمونن)
اگه قبول بشن و ارشد تموم کنن تا طرح نرن نمیتونن دکترا شرکت کنن و از هم ورودی ارشدشون که زیست بوده عقب میمونن (یه جای دیگه که قانون باز به نفع زیسته)
اونوقت نگاه کنید کارشناسی علوم آزمایشگاهی رو هم مثل زیست هر دانشگاه و هر شهری نمیگره به غیر دانشگاه های علوم پزشکی نهایتا چندتا شعبه دانشگاه آزادن که علوم آزمایشگاهی میگیرن.
خداوکیلی خودتون باشید وقتی ببینید چندتا قانون گذاشتن که به نفع بچه های یه رشته دیگه ای که تعدادشون هم 10 برابر شماست، بازم همین نظراتی که گذاشتین و دارید ؟!

واقعا دوستان زیستی که اینقدر دارن از علم دفاع میکنن حاضرن برن پدر خودشون رو در بیارن و ارشد تک رشته قبول شن و ایشالا بعدش دکتری، بعد برن تو آزمایشگاه به عنوان یه کارشناس کار کنن؟؟؟ اونم نهایتا با ماهی 700-800 تومن !
اگه واقعا بهای علم و خودتون رو اینقدر پایین میدونین همون بهتر که بشینید از این بخشنامه حرص بخورین و تو این تاپیک به بچه های علوم آزمایشگاهی بپرید !
(البته من با بچه های علوم آزمایشگاهی که حاضرن این کار رو کنن کاری ندارم !)

اگر هم واقعا اینقدر عاشق این هستید که به عنوان یک کارشناس برید تو آزمایشگاه و کارای روتین انجام بدین، پیشنهاد میکنم یک دفعه دیگه کنکور ورودی به دانشگاه رو بدید برید لیسانس علوم آزمایشگاهی بخونین هم از اینکه برید مقاطع بالاتر آسونتره هم کمتر طول میکشه. (واسه دوستانی که میخواستن برن دکترا بگیرن گفتم، اگه میخوای ارشد بگیری و دیگه تموم، باید بگم حتی اگه اگه به عنوان کارشناس ارشد هم کار کنید تفاوت حقوقتون با یه لیسانش 250 تومن بیشتر نیست.)

تا اینجا در مورد کار کردن تو آزمایشگاه گفتم در مورد بحث تاسیس آزمایشگاه هم چرا بیاییم سر چیزی که تقریبا نشدنیه بحث کنیم ؟!
فعلا که پاتولوژیست ها حکم رانی میکنن و اومدن دکترای علوم آزمایشگاهی رو حذف کردن و دکتراهای علوم آزمایشگاهی هم که دیدن با این کار رقیباشون کمتر شده بجای دفاع از رشتشون ذوق مرگ هم شدن !
اینکه سه تا تک رشته هم میتون باهم آزمایشگاه بزنن فعلا " بلقوه " هست نه " بلفعل "
چون اولا جدیدا قانونه که باید 5 سال از مدرک بگذره (اینو از یکی از بازرس های آزمایشگاه شنیدم)، که یعنی شما اگه تمام مقاطع رو بدون فاصله و بدون تاخیر بگذرونی، تو 32 سالگیت مجوز اینو داری که آزمایشگاه بزنی! (برا بچه های علوم آزمایشگاهی میشه 34 سالگی !) (اگه بنا باشه سربازی بری 2 سال هم به اینا اضافه کن !)

با این پول دلار و تورمی که ما داریم و افزایش وحشتناک قیمت ملک مطمئن باش اگه ده سال دیگه پول اینو داری که بری آزماشگاه بزنی، به درآمد آزمایشگاه نیازی نداری !
اگر هم به فکر وامی که میگن میدن هستی خیالت راحت تا " بند پ " نباشه حالا حالا ها باید بدویی.
الان هم که آزمایشگاه ها دارن با سیلی صورت خودشون رو سرخ نگه میدارن مخصوصا تو شهرهای بزرگ.

حرف آخراینکه مشکل خیلی عمیق تر و بیشتر از این بخش نامه ای هست که شما الان داری واسش 2-3 ماهه اینجا تو سر و کله هم میزنید.
(تاکید میکنم بخشنامه هست یعنی چیزی که به راحتی توسط معاون توسعه و مدیریت وزارت بهداشت میتونه تغییر کنه)

فرمودتون درست و دوستان علوم آزمايشگاهي هم بهتره برند بدنبال گرفتن حقشون در همچين مواردي نه اينكه بيان در مورد كسايي كه سعيشونو ميكنن از سد كنكور رد بشن انرژي منفي بدند.

محسن ن ک

New member
بچه های گل نا امید نشید بخونید اشالا ارشد قبول میشید..دوست صمیمیه منم میکروبولوژیه ازاده اما مطمئنم میکروب پزشکی امسال قبوله..شمام بخونید

mj1919

New member

یه بار دیگه کامنت منو بخونید ویرایشش کردم
چندین بار عرض کردم دلیل بستن تاپیک فقط ادامه پیدا نکردن بحث بود. . .
الان که این بحث داره ادمه پیدا میکنه و اینجوری با هم بد حرف میزنید خوبه!؟
دکتر شما که در جریان تذکرها هستی چرا حرفشون را تایید میکنید؟!!!
(اگه مخاطبتون از دکتر، بنده هستم)
مدیر ایمونو
در اولین پستهای تاپیک قبلی من یک مطلب عمومی راجع به علم و فن گذاشتم، کلی شاکی شدی، مجبور شدم ویرایشش کنم
الان تو این تاپیک، یک تذکر دادم، به اون کاربر توهین کننده ، شما ارجاع دادی، کلی شاکی شدم، چیزی نگفتی، پست که ارسال کردم، شما فرمودید، اشتباهی ردش کردم (در حالی که توی عنوانش نوشته بودید تعصب!)

الانم که پستی ارسال نمی کنم ، می فرمایید تایید می کنی! من که تایید نکردم، الان من دوباره هر پستی بذارم، کلی شاکی ایجاد میشه
الان هم بچه های علوم آزمایشگاهی تند روی کردند و هم بچه های زیست، ولی جا داشت که شما که مدیر بخش هستی، تاپیک رو مدیریت کنی، یک تذکری یک میانجیگری ، چیزی.
تهدید به بستن و بازکردن، یکبار دیگه هم گفتم، جز نارضایتی چیزی به دنبال نداره. مدیر باید 99% تذکر بده و هدایت کنه، 1% اعمال مدیریت، و 0% هم تهدید.

بازم تو این بحث سعی می کنم وارد نشم، مگه موقعی که اسم برده بشه، یا مجبور بشم،

TUMS

Well-known member
متوجه حرف من نشدید گویا گفتم من رتبه اشو اشتباه گفتم ولی اسم و فامیلشو نوشتم تا بدونید که ایمنی دانشگاه تهران هستن و میکروب خواندن

پست قبلی من اصلاح شد
کدوم دانشکده هستن ایشون؟
پزشکی یا بهداشت

biotech_92

New member
من نمیخواستم به کسی توهین کنم ولی واقعا ایشون اعصاب بچه های زیست رو خرد کردن توهین کردن و درباره چیزی که نمیدونن اظهار نظر کردن هر چیزی هم یه حدی داره!

biotech_92

New member
منم حرفم رو اصلاح میکنم الان ازش پرسیدم

رتبه 20 ایمنی ...دانشکده بهداشت

love virology

New member
دروود من در حدی نیستم که نظر بدم دوستان بسیار حرفه ایی هستند ولی واقعا متاسفم هم برای زیست شناسان هم علوم آزمایشگاهی ها خیلی عالی از خجالت هم در اومدید هم رشته های عزیز خودم زیست وافعا اومدی تو این رشته که تو ازمایشگاه تشخیصی کار کنید خداییش میگم یا اومدید پژوهش کنید یه کار نو انجام بدبد یه واکسن یه فن جدید یه ایده یه نطریه خلق کنید کار ما پژوهش تو حیطه آزماشگاه تحقیقاتی مثله رویان مثله پاستور رازی تحقیقاتی سلولی مولکولی امثال این هست نه طبی باز دیگه برمیگرده به علافتوون با این بحث هااااا واقعا ترسیدم ارشد بخونم عاشق ویروسم بخدا با این طرز فکرها مرددم شرکت کنم گفتم برم ارشد بهداشت اونجا تمسخر میشم درسته درسته ما کار عملی ضعیفم ولی بی سواد نیستیم هزاران ایده و طرح تو ذهن بچه ها الان هست/ علوم آزمایشگاهی ها بالینی خوندن حقشونه آز طبی بخونن درسته ولی درست نیست تخریب کرد اره خودمو میگم من تو کار عملی ضعیفم پس حق ندارم وارد ارشد بهداشت بشم و حیطه عمومی که خوندم با پزشکی بسط بدم این حقو ندارم چون کار عملی ضعیف هست خودمو مثال زدم پس دوستان زیست بزرگ فکر کنید چیز کوچک نخواهید از الان رو ایده و طرح هاتون کار کنید و دوستان علوم قصد توهین نداشتم شماها کار عملی قوی هستید بر منکرش لعنت ولی ما زیستیا اونجوری هم که فکر میکنید کودنم نیستیم آرزوی موفقیت و شادکامی دارم برای همه سپااااااااااااااااس

TUMS

Well-known member
(اگه مخاطبتون از دکتر، بنده هستم)
مدیر ایمونو
در اولین پستهای تاپیک قبلی من یک مطلب عمومی راجع به علم و فن گذاشتم، کلی شاکی شدی، مجبور شدم ویرایشش کنم
الان تو این تاپیک، یک تذکر دادم، به اون کاربر توهین کننده ، شما ارجاع دادی، کلی شاکی شدم، چیزی نگفتی، پست که ارسال کردم، شما فرمودید، اشتباهی ردش کردم (در حالی که توی عنوانش نوشته بودید تعصب!)

الانم که پستی ارسال نمی کنم ، می فرمایید تایید می کنی! من که تایید نکردم، الان من دوباره هر پستی بذارم، کلی شاکی ایجاد میشه
الان هم بچه های علوم آزمایشگاهی تند روی کردند و هم بچه های زیست، ولی جا داشت که شما که مدیر بخش هستی، تاپیک رو مدیریت کنی، یک تذکری یک میانجیگری ، چیزی.
تهدید به بستن و بازکردن، یکبار دیگه هم گفتم، جز نارضایتی چیزی به دنبال نداره. مدیر باید 99% تذکر بده و هدایت کنه، 1% اعمال مدیریت، و 0% هم تهدید.

بازم تو این بحث سعی می کنم وارد نشم، مگه موقعی که اسم برده بشه، یا مجبور بشم،

راجب به اون پستتون دلیل آوردم برای حرفی که زده بودین!!که درستی حرفم را تایید کنه

به خدایی که هر دوی ما می پرستیمش اون مورد اشتباه شد-در مورد تعصب هم فکر میکردم دارم به اون کاربر تذکر میدم
جهت جبران اشتباهم خودم بهش اخطار دادم و حتی پستش هم گزارش دادم اینو که میدونید.و کلی پیام های خصوصی و دری بری عایدم شد بماند
در مورد ویرایش پستتون من ازتون خواستم ویرایش نکنید خودتون ویرایش کردین اتفاقآ وقتی دیدم ویرایش کردین جا خوردم .. :smiliess (11):
در مورد بستن تاپیک قبلی لازمه همه بدونن در یه پست در ادامه میارم

hematology70

New member
دوستانننننننننننننننننننننن ع.آ و زیست ولا خجالت داره نا سلامتی قشر تحصیل کرده ایم
حالا یه قانونی تصویب شده فردا پس فردا دوباره لغو میشه فقط این حرفا و حجالتی میمونه
یادتونه تا حالا چند قانونو تصویب کردن دوباره لغو شده
پس بیایئد تو هر مرحله ایی به هم کمک کنیم نه ضد هم حرف بزتیم

biotech_92

New member
وای خدا مدیران لطف کنن این تاپیک و ببندن دیگه شورش داره درمیاد همش شده فحاشی و هتاکی

من فحاشی نکردم ! در ضمن بهتره برید ببینید که ویرایش کردم وقتی اعصاب یکی رو تا این حد خرد میکنن آدم کنترل خودش رو از دست میده
کل این تاپیک از اول تا آخرش توهین به ما بوده باز هم میگم هر چیزی هم حدی داره دیگه

mohana

Well-known member
بچه ها ب جای اینکه وقتتون رو با این حرفا هدر بدین برین درس بخونین دیگه
این حرفا که نتیجه ای نداره...عجبااا

Mohammad gh

New member
فقط بچه های دانشگاه ازاد :) نفر 2 میکروب پزشکی هم از دانشگاه ازاد بود :) فقط اینو در جریانم...موندم این بچه های دولتی چی کا میکنن؟ :دی

اقا مردم از خنده یعنی البته نه به دانشگاه ازادیا چون وسط بحث تند و تیز اینجا دارید به تابلوترین شیوه از آب گل آلود ماهی میگیرید:25r30wi: شوخی میکنما:دی
البته من مخلص هم بچه های گل دانشگاه آزاد هم هستم:28:
اما اینو جدا میگم که بچه های پیام نور و آزاد انگیزه ی بیشتری دارن اینم طبیعیه چون موفقیت هرچه بزرگتر و تغییر شرایط هرچی بیشتر انگیزه هم بیشتر میشه.

TUMS

Well-known member
در مورد بسته شدن تاپیک
تذکر دادم در صورت بی احترامی وتوهین به همدیگه و به رشته های یکدیگر پست های شما حذف میشه ، کم لطفی کردن و گفتن داری ما را تهدید میکنی در صورتی که گفتم با همه هستم
گفتم در صورت ادامه این بی احترامی ها تاپیک بسته میشه گفتن زورگو هستم و دارم دیکتاتوری میکنم
تاپیک را بستم سیلی از پیام ها به ادمین روانه شد
قبل از اینکه در مورد کسی قضاوت کنید کمی با کفش های او راه بروید
اینجا هم نبستم میتونید خودتون ببینید که چه جوری دارین با هم بد حرف میزنید. . . .
کامنت هایی که ازتون می خوام محترمانه تر باشین با فرد یا گروه خاصی نیستم بلکه به عنوان مدیر این بخش با همه هستم

آخرین ویرایش:

biotech_92

New member
من به شخصه دیگه توی این تاپیک نمیام به تمام بچه های زیستی هم پیشنهاد میکنم که دیگه ادامه ندید چون ادامه این بحث هیچ فایده ای نداره فقط اعصاب خودتون به هم میریزه همین

jo-boy

New member
دوستان تمومش کنید اطفا بخدا یکی ببینه زشته هاااا
اینایی که هی علوم علوم یا زیست زیست میکنن حتما مقصد راهو اشتباه گرفتن
کل نظام علوم پزشکی از پزشک ،پرستار،آزمایشگاه،اتاق عمل، داروساز، زیست شناس ، هوشبری و... فقط و فقط یه هدف دارن که اونم کمک برای "بهبودی بیماره"
حالا اگه هدفت اینه فرق نمیکنه زیست باشی یا علوم آز
لطفا به مقصد نگاه کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا