حذف رشته های زیست شناسی در استخدامی های آزمایشگاه تشخیص طبی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bahar.zr93

New member
خدایا بازم توهین....
خوبه که بدونین همه رشته ها کنار هم قشنگن و مکمل همن....
من کاری به نظر بقیه هم رشته ای هام ندارم اما شما داری خیلی تند میری... همه که با هم یکی نیستن!!!
من خودم با 3500 اومدم علوم سمنان فقط بخاطر علاقه....!!! پس لطفا بی احترامی بهم نکنید لطفا!!

eco.bio

New member
نظر هرکس کاملا محترمه ولی توهین اصلا جایز نیست.... اونم به دانشجوهایی که دارن بهترین سالهای عمرشونو صرف درس میکنن حالا تو هر رشته ای که میخواد باشه...:smilies-azardl (12)

عزیزم جواب های ، هوی هس! ایشون چشمشون رو بستن دهنشون رو باز کردن. تا هروقت بخوان توهین کنن منم جوابشونو خواهم داد! پس به هم رشته ایتون بگین مودب تر حرف بزنن!!!!!

biotech_92

New member
نظر هرکس کاملا محترمه ولی توهین اصلا جایز نیست.... اونم به دانشجوهایی که دارن بهترین سالهای عمرشونو صرف درس میکنن حالا تو هر رشته ای که میخواد باشه...:smilies-azardl (12)

شما بهتره اول به هم رشته ای خودتون طرز درست صحبت کردن رو یاد بدید! منظورم : Perfect_World
افرادی مثل ایشون بهترین سالهای عمرشون رو صرف یاد گرفتن توهین به دیگران میکنن احتمالا!

bahar.zr93

New member
شما بهتره اول به هم رشته ای خودتون طرز درست صحبت کردن رو یاد بدید! منظورم : Perfect_World
افرادی مثل ایشون بهترین سالهای عمرشون رو صرف یاد گرفتن توهین به دیگران میکنن احتمالا!

من مگه هم رشته ایمو تایید کردم ؟؟؟؟؟
مخاطبم همه بودن حتی هم رشته ای های خودم!

eco.bio

New member
یه نکته مهم دیگه: علوم ازمایشگاهی باشی یا زیست شناسی باشی خلاصه حسابت از پزشکان جدا هستش! به جای خوشحالی به اینکه یه زیست نمیتونه ازمایشگاه بزنه(هرچند من گفتم که بدنبال ازمایشگاه نیستم خودم. چون ارشد هم رشته ای نمیدم که بتونه ازمایشگاه بزنه) بیایین با همدیگه متحد بشین و پای دیگرون رو از تاسیس ازمایشگاه بکشین کنار. رو پای خودتون باشین. خب یکی که مثلا کارشناسی زیست شناسی خونده و ارشد و دکترا رشته ای خونده که بیاد ازمایشگاه بزنه صددرصد صلاحیتش از خیلیا بیشتره. تصویب همچین قوانینی به ضرر شماست. امروز این تصویب میشه فردا کلا چیزی تصویب میشه که دست شمارو هم کوتاه میکنن. کمی عمیق به موضوع فکر کنین. بخاطر خودتون گفتم و بخاطر زیست شناسان عزیز علاقمند به تاسیس ازمایشگاه.

avenger.1992

New member
یه نکته مهم دیگه: علوم ازمایشگاهی باشی یا زیست شناسی باشی خلاصه حسابت از پزشکان جدا هستش! به جای خوشحالی به اینکه یه زیست نمیتونه ازمایشگاه بزنه(هرچند من گفتم که بدنبال ازمایشگاه نیستم خودم. چون ارشد هم رشته ای نمیدم که بتونه ازمایشگاه بزنه) بیایین با همدیگه متحد بشین و پای دیگرون رو از تاسیس ازمایشگاه بکشین کنار. رو پای خودتون باشین. خب یکی که مثلا کارشناسی زیست شناسی خونده و ارشد و دکترا رشته ای خونده که بیاد ازمایشگاه بزنه صددرصد صلاحیتش از خیلیا بیشتره. تصویب همچین قوانینی به ضرر شماست. امروز این تصویب میشه فردا کلا چیزی تصویب میشه که دست شمارو هم کوتاه میکنن. کمی عمیق به موضوع فکر کنین. بخاطر خودتون گفتم و بخاطر زیست شناسان عزیز علاقمند به تاسیس ازمایشگاه.

ببنید دوست گرامی اولا اینکه زیست میتونه آزمایشگاه بزنه
تایپک مربوط به استخدامی ارشد مشروط به داشتن لیسانس علوم آزمایشگاهیه
پس شما از اون موقع رو یه موضوع دیگه بحث داشتید
اما با قسمت اتحاد با دوستان زیست من به شخصه خوشحال میشم و باعث افتخارمه....
با آرزوی موفقیت برای علوم آز و زیست شناسای عزیز

parvaneh.g

New member

دوست خوبم ماها فقط نمی تونیم استخدام آزمایشگاه های دولتی بشیم.صدور جواز آزمایشگاه هنوز به قوه ی خودش باقیه البته فعلا.

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
تذکر اول رو دادم به شما،
لطفا ز ادبیات صحیح استفاده کنید، و مطالب خلاف واقع رو منتشر نکنید

ناظر انجمن

اینم از نظر شخصی خودم:
عزیز من، بنده در دوره ی کارشناسی ، سال 84 با رتبه ی 1500 اومدم زیست(بیوتکنولوژی) خوندم! خوب الان من چی بهتون بگم،
چرا دعواهای بین رشته ای رو اینطوری پیش می برید،

مدیر بخش لطفا رسیدگی کند

دکتر عرض کردم ادامه دادن این تاپیک جز ناراحتی چیزی نداره
تاپیک قبلی را بستم به ادمین پیام داده بودن که ایمونو چون نظرات ما مخالف نظرات خودشه تاپیک را بسته !!!!!!!!!!!
باید عرض کنم که من میدونستم این بحث ها هیچ نتیجه ای نداره و جز ناراحتی دو گروه چیزی عاید نمی شود
حالا هم لطفآ با ادبیات مناسب کامنت بزارید،اینو با تمامی کاربران محترم هستم . . . .

mj1919

New member
تذکر اول رو دادم به شما،
لطفا ز ادبیات صحیح استفاده کنید، و مطالب خلاف واقع رو منتشر نکنید

ناظر انجمن

اینم از نظر شخصی خودم:
عزیز من، بنده در دوره ی کارشناسی ، سال 84 با رتبه ی 1500 اومدم زیست(بیوتکنولوژی) خوندم! خوب الان من چی بهتون بگم،
چرا دعواهای بین رشته ای رو اینطوری پیش می برید،

مدیر بخش لطفا رسیدگی کند

دکتر عرض کردم ادامه دادن این تاپیک جز ناراحتی چیزی نداره
تاپیک قبلی را بستم به ادمین پیام داده بودن که ایمونو چون نظرات ما مخالف نظرات خودشه تاپیک را بسته !!!!!!!!!!!
باید عرض کنم که من میدونستم این بحث ها هیچ نتیجه ای نداره و جز ناراحتی دو گروه چیزی عاید نمی شود
حالا هم لطفآ با ادبیات مناسب کامنت بزارید،اینو با تمامی کاربران محترم هستم . . . .

جناب مدیر
چون در پاسخ به پست و تذکر من، این پست رو ارسال کردید، می گم
در قسمت قرمز: چه ایرادی در ادبیات ارسال من ایراد داره؟ اگه ایراد داره به طور دقیق مشخصا بفرمایید چیه؟ اگه خطاب به غیر من است، لطفا در پست جدا ارسال کنید.

موضعتون رو هم در برابر این بی اجترامی ها به رشته ی شریف زیست شناسی (که توسط عده ی محدودی کاربر کم سابقه، انجام شده) بفرمایید

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
بچه ها من نمیخواستم هیچ نظری در مورد بحث علوم آزمایشگاهیا با زیستیا بدم اما واقعا برای مردمم و مملکتم متاسفم که از ضایع شدن حق یه عده اظهار خوشحالی میکنن تا وقتی که این باشه تفکرمون مطمئنا 100 سال آینده هم به هیچ جایی نمیرسیم
اون زمانی که من کنکوری بودم علوم آزمایشگاهی فقط کاردانی بود نه کارشناسی برای همین هم من خودم انتخاب نکردم از سال بعد از ما شد کارشناسی و در ضمن برای ورود به زیست سلولی مولکولی و ژنتیک و میکروب خیلی باید رتبه بهتری از علوم آز داشته باشی تا قبول شی دیگه این که واضحه! حالا یه جوری در مورد علوم آز صحبت میکنن که انگار پست دکتری فلان رو دارن و بچه های زیست دیپلم تجربی ان!!! شما هم 4 سال خواندی ما هم 4 سال خواندیم بیس جفتمون هم یه چیز بوده استادامون هم یکی بودن حالا اینکه در مملکت ما هر روز یه خوابی برای یه رشته میببینن دلیلی نمیشه که شمایی که الان داری خوشحالی میکنی خیالت راحت باشه که دیگه تموم شد دیگه هیچ خوابی برای شما نمیبینن !!
در مملکتی که توی کنکورش مینویسن شیمی عمومی بعد نصف سوالا شیمی آلی میاد و مینویسن سلولی و مولکولی بعد نصف سوالا بیوشیمی و ژنتیک میاد هیچ وقت به موقعیتی که داری و انقدر داری بهش مینازی مطمئن نباش!
بنده رشته ام میکروبیولوژی بوده اینو مطمئنم که تعداد واحدای آزمایشگاهی من از شمای علوم آزی کمتر نبوده اینو مطمئن باش! من در مورد تمام زیستیا صحبت نمیکنم اما زیست سلولی مولکولی حالا با هر گرایشی چیزی از شمای علوم آزی کمتر نداره اگر شما واحدای ایمنی و هماتوی بیشتری داشتی ما هم تعداد واحدی باکتریمون خیلی خیلی بیشتر از شما بوده پس ما هم بگیم شما هیچی از باکتریا نمیفهمی؟! یا نکنه توی آزمایشگاه فقط قسمت ایمنی و هماتو وجود داره؟!توی یه پستم یکی گفته بود ما خون گرفتن بلدیم!! دیگه این خیلی باحال بود من نمیدونستم خون گرفتنم اینقدر اهمیت داره که آدم بهش بنازه!
شمایی که همینجوری صحبت میکنی میشه بگی تعریف شغلیه یه میکروبیولوژیست چیه؟ اگر توی آزمایشگاه نباید باشه اونوقت دقیقا باید کجا باشه؟!!!!
توی یه پستم نوشته بودن که اکثر قبولیای ارشد از علوم آزیاست خواستم بگم به این دوستان پیشنهاد میکنن یه سری به یکی از این م و س س ه ها بزنن و ببینن که اکثر قبولی ها لیسانسشون چی بوده؟!!دیگه حرف من و زیستیا هم نیست خودتون تشریف ببرید یه نگاهی بندازید
من فقط برای نمونه یک سریاشون رو مینویسم که اکثرشون دوستان خودم بودم :

رتبه 1 سال 90 بیوتک .....لیسانس هوشبری
رتبه 2 سال 90 بیوتک .....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 9 سال 90 بیوتک ....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 6 سال 91 بیوتک ....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 2 سال 91 بیوشیمی بالینی ...لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 8 سال 90 ژنتیک....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 13 سال 91 ایمنی...لیسانس سلولی و مولکولی
رتبه 6 قارچ سال 91...لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 9 انگل سال 91 ....لیسانس سلولی و مولکولی
رتبه 7 سال 91 هماتو....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 1 سال 91 باکتری....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 3 سال 91 ایمنی....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 8 سال 91 بیوتک ....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 11 سال 91 ایمنی ....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 14 سال 91 باکتری ...لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 19 سال 91 بیوتک....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 22 سال 91 بیوتک....لیسانس میکروبیولوژی
رتبه 31 سال 91 بیوتک....لیسانس میکروبیولوژی
دیگه رتبه های بالاتر رو نمینویسم

فقط رتبه 3 ایمنی هم ک ل ا س ی بنده هستن و اونی که شما نوشتین اشتباه هست . . . .

elham.f

New member
جهت اطلاع رتبه ي 3ايمني ليسانس زيست شناسي(البته نه با گرايش ميكروبيولوژي) هستن.

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
جناب مدیر
چون در پاسخ به پست و تذکر من، این پست رو ارسال کردید، می گم
در قسمت قرمز: چه ایرادی در ادبیات ارسال من ایراد داره؟ اگه ایراد داره به طور دقیق مشخصا بفرمایید چیه؟ اگه خطاب به غیر من است، لطفا در پست جدا ارسال کنید.

موضعتون رو هم در برابر این بی اجترامی ها به رشته ی شریف زیست شناسی (که توسط عده ی محدودی کاربر کم سابقه، انجام شده) بفرمایید
دکتر جان
اون قسمت قرمز در ادمه نوشتم با همه هستم
مربوط به نظر شما نبود و در نظر شما کوچکترین بی احترامی وجود ندارد
در مورد بی احترامی هایی که بعضی دوستان کرده بودند تا آنجایی که وقت کنم حذف میکنم و چند مورد هم حذف کردم امیدوارم کسی کامنت بد نزاره که مجبور بشم پاک کنم
با تشکر از همه که همکاری میکنید

Asena90

New member
خیلی جالبه این زیست شناسا از رو هم نمیرن!
ببینید وقتی میگن کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی یعنی چی؟یه خورده به مغزتون فشار بیارید.یعنی کسی که مسلط به آزمایشگاه تشخیص طبی هست.اسم رشته و اون عنوان شغلی یکیه.دیگه این وسط نمیدونم زیست شناسی که سر و تهشو جمع کنی مطالب تئوری و بی استفادست چرا باید ادعا داشته باشه واسه آزمایشگاهی که مختص بالین هست.شما برید همون مطالب تئوری داروین و اینارو بخونید شما رو په به مباحث سنگین تشخیص طبی.
خاک تو سر اون مسئولان بالادست آزمایشگاهی که انقدر کم کاری کردن که رشته ای مثل زیست که 3-4 برابر ک ل ا س کاری و رتبه قبولیش پایینتره اومده ادعاش میشه.
نمیدونم چی جواب شمارو بدم چون باز حرف خودتونو میزنید.
آخه ما وزارت بهداشت و شما وزارت علوم چجوری میشه اینارو با هم مقایسه کرد.از خود اسم وزارت خونه هم میشه تفاوت رو فهمید باز شما میاید حرف الکی میزنید.اگه قرار باشه اینا مثل هم باشن که طرف میره با رتبه 80هزار زیست قبول میشه دیگه چرا رتبه خوب بیاره و آزمایشگاه قبول بشه تازه آزمایشگاه دو سال طرح و کارآموزی های سنگین هم داره.

اولا چند سال ديگه تمام كاراي ازمايشگاه رو دستگاه ها انجام ميده وبعد مي بينيم كه دنيا دنياي ژنتيكه (به نظر تو بي استفاده وتئوري) يا علوم ازمايشگاهي؟؟؟؟؟
ثانيا مث خيلي از بچه هاي زيست سايت منم هم كارشناسي علوم آز رو اوردم وحتي رشته هاي تاپي مثل راديولوژي وداروسازي شهراي دورتر كه چون علاقه نداشتم نرفتم شما خوبه پزشك نيستي كه اينقد توهين ميكني وهمه رو دست پايين مي بيني ...
بعدشم من درست متوجه نشدم تشخيص طبي وظيفه ي شماست؟؟؟ جالبه تا حالا وظيفه پزشكاي پاتولوژيست بود اگه اشتباه نكنم؟؟!!

Perfect_World

New member
دوستان ناظر من توهینی نکردم که اومدید به من اخطار دادید.واقعا برای سایت متاسفم که شمارو ناظر کرده.من خودم زمانی اینجا Moderator بودم که به دلایلی با مدیریت نتونستم کار کنم و بن شدم.پس خواهشا واسه من افه ناظر و اینا نیاید که این قانونی که شما ازش حرف میزنید رو من نوشتم.فهمیدیــــــــد؟؟؟؟؟
در مورد این قانون جدید هم باید بگم خیلی خوبه و کسی که حتی ارشد هم داشته باشه اگه لیسانسش آزمایشگاهی نباشه نمیتونه استخدام بشه.دوستان آزمایشگاهی بزنید دست قشنگه روووووووووو

Perfect_World

New member
جهت اطلاع رتبه ي 3ايمني ليسانس زيست شناسي(البته نه با گرايش ميكروبيولوژي) هستن.

خوب دلیل نمیشه که.طرف نشسته 4 سال خونده قبول شده.مهم اینه نمیدونه یه سمپلر دستش بگیره.مهم اینه نمیتونه رابطه ی بین دو پارامتر آزمایشگاهی رو درک کنه.

Asena90

New member
ايشون به اين دليل اين طوري صحبت ميكنن كه متاسفانه به خاطر سطح پايين اطلاعات هنوز فرق بين رشته زيست شناسي عمومي و زيست شناسي سلولي مولكولي رو نميدونن .

عاغا من زيست عموميم مث اينكه بايد يه تاپيك جدا براي دفاع از اونم باز كنم:whistle:
ولي جداي از شوخي رتبم طوري بود كه ژنتيك وسلولي رو هم بيارم ولي چون ميخواستم شهر خودمون باشم به ناچار رفتم عمومي ولي خداييش تو ليسانسم استادامون مث دكتر اكرمي وفلاحي واسمون كم نذاشتن وبراي درساي سلولي وژنتيك كلي كتاب تكست مثthe cell(albert)-lodish-cooperو... خوندم

Perfect_World

New member

اولا چند سال ديگه تمام كاراي ازمايشگاه رو دستگاه ها انجام ميده وبعد مي بينيم كه دنيا دنياي ژنتيكه (به نظر تو بي استفاده وتئوري) يا علوم ازمايشگاهي؟؟؟؟؟
ثانيا مث خيلي از بچه هاي زيست سايت منم هم كارشناسي علوم آز رو اوردم وحتي رشته هاي تاپي مثل راديولوژي وداروسازي شهراي دورتر كه چون علاقه نداشتم نرفتم شما خوبه پزشك نيستي كه اينقد توهين ميكني وهمه رو دست پايين مي بيني ...
بعدشم من درست متوجه نشدم تشخيص طبي وظيفه ي شماست؟؟؟ جالبه تا حالا وظيفه پزشكاي پاتولوژيست بود اگه اشتباه نكنم؟؟!!

اونا به واسطه ی قدرتی که دارن مجوز تاسیس گرفتن وگرنه ما آزمایشگاهیا نباشی در رابطه با آزمایشهای تشخیص طبم هیچی بلد نیستن .اونا فقط در حیطه پاتولوژی تخصص دارن و واحد خاصی در رابطه با بقیه نمیگذرونن.

Perfect_World

New member
خیلی جالبه.ظاهرا همتون پزشکی رو هم میاوردید ولی خوشتون نیومده و نزدید و سر از زیست پیام نور در آوردید.آزمایشگاه هم که اه اه کثیفه و اصلا تو انتخاباتون نبوده.اگه اینطوره چرا دست و پا میشکنید برای کار تو آزمایشگاه اونم با حقوق نصف یک آزمایشگاهی؟؟؟؟؟

avenger.1992

New member
من هم از زیست شناسا هم از آزمایشگاهی ها خواهش میکنم ادامه ندید
تا 2 سال دیگه هم بحث کنید این بحث ادامه داره..
فقط اعصاب همو به هم میریزیم

Mohammad gh

New member
خیلی جالبه این زیست شناسا از رو هم نمیرن!
ببینید وقتی میگن کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی یعنی چی؟یه خورده به مغزتون فشار بیارید.یعنی کسی که مسلط به آزمایشگاه تشخیص طبی هست.اسم رشته و اون عنوان شغلی یکیه.دیگه این وسط نمیدونم زیست شناسی که سر و تهشو جمع کنی مطالب تئوری و بی استفادست چرا باید ادعا داشته باشه واسه آزمایشگاهی که مختص بالین هست.شما برید همون مطالب تئوری داروین و اینارو بخونید شما رو په به مباحث سنگین تشخیص طبی.
خاک تو سر اون مسئولان بالادست آزمایشگاهی که انقدر کم کاری کردن که رشته ای مثل زیست که 3-4 برابر ک ل ا س کاری و رتبه قبولیش پایینتره اومده ادعاش میشه.
نمیدونم چی جواب شمارو بدم چون باز حرف خودتونو میزنید.
آخه ما وزارت بهداشت و شما وزارت علوم چجوری میشه اینارو با هم مقایسه کرد.از خود اسم وزارت خونه هم میشه تفاوت رو فهمید باز شما میاید حرف الکی میزنید.اگه قرار باشه اینا مثل هم باشن که طرف میره با رتبه 80هزار زیست قبول میشه دیگه چرا رتبه خوب بیاره و آزمایشگاه قبول بشه تازه آزمایشگاه دو سال طرح و کارآموزی های سنگین هم داره.

بر بساط نکته دانان خود فروشی شرط نیست

یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا