حدیث شریف کسا

Zendegi

New member
تک خال جونم و آوای عزیزم مرسی.
دوستان عزیزم خواهشی ازتون دارم،به عقاید همدیگر احترام بذارید و توهین نکنید به مقدسات و عقاید همدیگه.:sad:
ادمی زنده به اعتقاداتش هست.

varia

Well-known member
درود

این سخن ( حدیث) ساختگی است به چند دلیل

نخست

بانو فاطمه جناب علی را امیر المومنین می خواند در حالی که هیچ مدرکی وجود ندارد که هتا یک بار جناب محمد او را امیر المومنین سدا کرده باشد

ینی پیامبر نمی دانست علی امیر المومنین است که او را با این ویژگی سدا کند ؟

دوم

جناب محمد به علی می گوید السَّلامُ يا اَخى يا وَصِيّى وَخَليفَتى

ای خلیفه ی( جانشین ) من و وصیت شده ی من

اگر این حدیث درست است پس چرا در جای مهمی مانند غدیر خم نه خلیفه ی من گفت نه وصیت شده ی من !

تنها مو لا گفت و مولا به هیچ روی آشکارا نشانگر جانشین بودن نیست و جای خلیفه را نمی گیرد

سوم

جبرییل هم از اهل عباء شده است ؟

چه نیازی بوده که جبریل هم زیر عبا شود ؟

پس اهل کساء ( عبا ) شش نفرند نه پنج نفر!!!!

چارم

سند این حدیث با این نوشتار به روزگار صفویه بر می گردد روز گاری که پر از دروغ سازی های افسار گسیخته ی مذهبی برای شادی دل اهل بیت بوده است !!!!
افسوس كه آقاي نوري بجاي بحث و مناظره منطقي از باب مخالفت وارد شدند. اينجا ميتونستيم خيلي منطقي تر بحث كنيم ولي... آقاي نوري اگر به بحث بر روي جملات باشد من با جرات ميگم شما هيچ نوشته اي از بزرگان حتي اونهايي كه خودتون قبول داريد(امام محمد غزالي و حافظ) نميشه پيدا كرد كه خالي از نقص و ايراد باشند.خب بيان با جملات شموليتش به گونه اي هست كه نميشه تمام و كمال منظور را برسانند در نتيجه طبيعي است با اندكي تامل و دقت ميشود براي هر نوشته و متني ايرادهاي شايد بجا(در ظاهر!)بگيريم.

بسيار بسيار عذر ميخواهم كه بحث را از موضوع تايپيك كنار كشيدم.

bahramian0935

New member
افسوس كه آقاي نوري بجاي بحث و مناظره منطقي از باب مخالفت وارد شدند. اينجا ميتونستيم خيلي منطقي تر بحث كنيم ولي... آقاي نوري اگر به بحث بر روي جملات باشد من با جرات ميگم شما هيچ نوشته اي از بزرگان حتي اونهايي كه خودتون قبول داريد(امام محمد غزالي و حافظ) نميشه پيدا كرد كه خالي از نقص و ايراد باشند.خب بيان با جملات شموليتش به گونه اي هست كه نميشه تمام و كمال منظور را برسانند در نتيجه طبيعي است با اندكي تامل و دقت ميشود براي هر نوشته و متني ايرادهاي شايد بجا(در ظاهر!)بگيريم.

بسيار بسيار عذر ميخواهم كه بحث را از موضوع تايپيك كنار كشيدم.
در تمام كتاب هاي اهل تسنن مقام ومنزلت علي ع ناديده گرفته نشده همان بس كه همه كتب شما بارها جريان غدير را تاییدکردند.دوم پيامبرخدا دركدام حديث گفته كه فدك مال دخترش نيست؟دركدام حديثس حمله به دخترش و اولادش راثواب قرار داده؟ايا پيامبرخدا بعد خود اختيارداشته تا مقام ولايت وحكومت را به شخصي بدهد؟و...عزيزم حق مشخص وباطل مشخص است.حديث پيامبراست كه امت من 72فرقه ميشوند كه فقط يكي به رستگاري ميرسد.

آخرین ویرایش:

zErOOn3

Well-known member
سلام ...

آقا , آجی ... یه چیزی بگیم ...

حوصله دارین ـــــــــا ... واقعا می گیم ... حوصله دارینــا ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shocked:

Randomـی مروز فرمودیم یه چن پستی رو ... بـــ نظر اوضا قاریش ماریش بود و بیخی شدیم کلا ...

این جمله (پایینی) تو همون صفحه اول بودا ... کسی ندیدش ینــــی ؟

به قول...، موسی به کیش خود، عیسی به کیش خود!

دوباره گیر بازار شده بود فکنیم ...

حدیث :

گیریم درست باشه گیریم نادرست ... آخرش چی ؟ یعنی باید بیفتیم به جـــــــــــــون هم ... درسته آیا ؟ ....... این عقل ــو یه جا کــ ... میشه استفاده کرد ... لااقل ...

(سوئــ تفاهم نشه ها یــ وختـــ ...)

والا ...

برسین به زندگیتون ...

میگه : ما همه انسانیم و از یه ریشه ...

فقط تفکرامون با هم می فرقه کــ اونم به احترام کوچولـو بزاریم کافیه ... چیز زیادی نــی ... سختـم نــی هم چنین...

نمی تونیم یعنی ؟

bahramian0935

New member
به جون هم نمی افتیم ولی نادیده گرفتن حق راچی؟سیلی خوردن دخترپیامبر راچی نادیده بگیریم؟همین قدر بدون که اولین بار امت رسول الله در چه زمان خوارشد؟همون روزی که وصیتش نادیده گرفته شد وحق نبوتش را مردم نادیده گرفتند وهمان موقع شد که دخترش را شهید کردند و شباب اهل بهشت را سربریدند

bahramian0935

New member
حالا مدیرسایت بیاد و مارا بن کنه .28 صفر روزیه که هم پیامبر خدا رحلت کرد هم وصیتش به همراه خودش رفت و هم علی ع و اهل بیت رسول الله مورد ظلم قرار گرفتند
کورشود انکه طاقت شنیدن صدای یا علی را ندارد.
یا علی(ع)

بالا