بیوتک دارویی

Mohammad gh

New member
این تایپک رو برای این ایجاد کردم تا اشنایی با این رشته بیشتر بشه و بچه ها دانسته هاشونو به اشتراک بزارن

من تونستم تا جای ممکن اطلاعاتی راجب دکترای این رشته بدست بیارم مثل اینکه پذیرش دانشگاه تهران۳ نفر هست یا شهید بهشتی ۲ و انستیتو پاستور ۷ نفر و همچنین موارد درسی ازمون شامل میکروب و ایمنی و بیوشیمی و سلولی و بیوتکنولوژی میشه
و اینکه ارشد بیوتک پزشکی هم میتونن درین ازمون شرکت کنن.

اما در ارشد بیوتک دارویی چطور؟کدوم رشته ها مجاز به شرکت هستن؟ازمونش چطوریه؟کجاست و به چه شکلی هست؟

به طور کلی خوشحال میشم اگر کسی اطلاعاتی در مورد بیوتک دارویی داره بیاد و اینجا به اشتراک بذاره از بازار کارش گرفته تا پیشرفت و اهمیتی که در ایران بهش داده میشه تا ارشد و دکترا و .....:rose:

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
ولی در بخش رشته های مورد تایید برای دکترای این رشته کارشناسی ارشد زیست فناوری دارویی هم ذکر شده
اطلاعیه ی شماره 1 در خصوص فهرست رشته هاي مورد تأييد شركت در آزمون دوره هاي تخصصي داروسازي سال 1392

ممکن است بیوتک دارویی خارج کشور مد نظرشان باشد، نظیر کارشناسی داروسازی که در خارج کشور مرسوم است و در ایران بصورت دکتری ارائه می شود.

Mohammad gh

New member
ممکن است بیوتک دارویی خارج کشور مد نظرشان باشد، نظیر کارشناسی داروسازی که در خارج کشور مرسوم است و در ایران بصورت دکتری ارائه می شود.

شایدم...یا شاید هم هرچندسال یکبار به صورت محدود پذیرش کنن یا در گذشته بوده و الان برداشته شده چون من هرچی که گشتم مطلبی رو در مورد کارشناسی ارشدش پیدا نکردم

mortaza

New member
دوستان عزیز دقت کنن که بیوتک دارویی فقط به درد داروسازی ها میخوره چون اگر از رشته های دیگه برن دکترای بیوتک دارویی تو استخدام دچار مشکل میشن چون تمام دانشگاه ها برای استخدام فردی با پایه ی داروسازی میخوان میتونین برای تایید صحت این مطلب به لیست جذب هیئت علمی وزارت بهداشت مراجعه کنید.البته نانوتکنولوژی دارویی هم همین وضع رو داره

biomar

New member
منم به این رشته علاقه مندم
توی دفترچه وزارت بهداشت و جدول رشته های مورد پذیرش،
چیزای خنده دار زیاده
فقط این رشته نیست که ارشدش رو اصلا تو ایران نداریم
چند تا رشته ی دیگم من دیدم تو دفترچه اورده که تو مقطع ارشد یا در هیچ مقطعی ارائه نمیشن
تو دفترچه ارشد هم عنوان یه سری رشته کارشناسی هست که اصلا نداریم ما...
غیر از این اشکالات دیگه ای هم داره گریه دار و گیج کننده!

مهم این نیست تو دفترچه دکترا رشته های مورد پذیرش رو چی زده...
مهم دفترچه ارشده که اگر همچین رشته ای میگرفت حتما بود تو دفترچه!
در مورد دکتراش یکی از دوستان یه بار سوال کردن توی همین انجمن من لینکشو گذاشتم
در مورد اینکه چ رشته هایی میتونن شرکت کنن به راحتی میتونید با یه سرچ یا دانلود دفترچه دکترا پیدا کنید!!!

پس به نظرتون برای منی که بیوتک میکروبی علوم می خونم بهترین دکترا چیه؟ بیوتک میکروبی که دکترا زیاد نداره... باید گرایش های دیگه برم؟؟ چی؟ بیوتک پزشکی چی؟
لطفاً راهنمایی کنید بهترین رشته برای دکترای من چیه؟

biotech_92

New member
پس به نظرتون برای منی که بیوتک میکروبی علوم می خونم بهترین دکترا چیه؟ بیوتک میکروبی که دکترا زیاد نداره... باید گرایش های دیگه برم؟؟ چی؟ بیوتک پزشکی چی؟

سلام شما اصلا نمیتونید توی کنکور بیوتک دارویی شرکت کنید

شما میتونید فقط در کنکور بهداشت در رشته های ایمنی و بیوتک پزشکی و پزشکی مولکولی و توکسین های میکروبی و مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی و نانوتک پزشکی شرکت کنید

آخرین ویرایش:

zeindinho

New member
سلام دوستان
با دکترای چه رشته هایی میشه تو لابراتور های داروسازی کار کرد؟:(50):

zanbagh

New member
بچه ها کسی میدونه بیوتک میکروبی زیر مجموعه زیست میشه یا بیوتک؟یعنی توی انتخاب گرایش کدوم گزینه رو باید زد؟
توی دفرچه زده بیولوژی تمام گرایشا یجاییم زده بیوتک خالی .
مثلا درمورد مهندسی بافت اینطوری نوشته:كارشناسي ارشد
، زيست شناسي ( كليه گرايش ها)،بيوتكنولوژي و...
حالا جز بیولوژیه یا بیوتک؟:1dco2x0p1lilzhfpg1t

آخرین ویرایش:

Mohammad gh

New member

درسته بیوتک میکروبی در دکترا فقط ۲ نفر پذیرش داشتن اونم پژوهش محور!

تاجایی که میگن قصد دارن که بیوتکنولوژی مولکولی رو هم در مقطع دکترا در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران تاسیس کنن.
دانشكده علوم و فنون نوين > Biotech

دکترای نانوبیوتکنولوژی هم هست که در ایران فکر میکنم اکثرا در حد تحقیقات و مقاله باشه

بچه ها کسی میدونه بیوتک میکروبی زیر مجموعه زیست میشه یا بیوتک؟یعنی توی انتخاب گرایش کدوم گزینه رو باید زد؟

دفترچه ی وزارت بهداشت واقعا نقاط مبهم زیاد داره
مثلا برای دکترای بیوشیمی بالینی زده ارشد بیوشیمی بالینی.ارشد بیوشیمی و ارشد زیست شناسی-بیوشیمی!
برای ایمنی هم بیوتکنولوژی خالی زده بعد زده زیست بجز گیاهی ....بعد همین زیست شناسی رو هم یه جا زده بیولوژی یه جای دیگه زیست!یا مثلا در بخش توکسین میکروبی و پروتئومیکس ,میکروبیولوژی رو جزو گرایش زیست به حساب اورده و بعد در علوم سلولی کاربردی زده زیست شناسی کلیه ی گرایش ها+میکروب پزشکی+ میکروبیولوژی!و......
یا این جداول رو چند فرد مختلف که هیچ اطلاعی از وجودهم ندارن اماده میکنن یا میسپارن به دست یک فرد چند شخصیتی!

mortaza

New member

شما راحت میتونین برید دکترای بیوتک پزشکی

mortaza

New member

بیوتک میکروبی رو تو دفترچه دکرت معمولا مستقل می نویسن و جزو زیست نیست

aseman63

New member

گل گفتی منم با همین مشکل مواجهم:(50):

aseman63

New member
درسته بیوتک میکروبی در دکترا فقط ۲ نفر پذیرش داشتن اونم پژوهش محور!

تاجایی که میگن قصد دارن که بیوتکنولوژی مولکولی رو هم در مقطع دکترا در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران تاسیس کنن.
دانشكده علوم و فنون نوين > Biotech

دکترای نانوبیوتکنولوژی هم هست که در ایران فکر میکنم اکثرا در حد تحقیقات و مقاله باشه

دفترچه ی وزارت بهداشت واقعا نقاط مبهم زیاد داره
مثلا برای دکترای بیوشیمی بالینی زده ارشد بیوشیمی بالینی.ارشد بیوشیمی و ارشد زیست شناسی-بیوشیمی!
برای ایمنی هم بیوتکنولوژی خالی زده بعد زده زیست بجز گیاهی ....بعد همین زیست شناسی رو هم یه جا زده بیولوژی یه جای دیگه زیست!یا مثلا در بخش توکسین میکروبی و پروتئومیکس ,میکروبیولوژی رو جزو گرایش زیست به حساب اورده و بعد در علوم سلولی کاربردی زده زیست شناسی کلیه ی گرایش ها+میکروب پزشکی+ میکروبیولوژی!و......
یا این جداول رو چند فرد مختلف که هیچ اطلاعی از وجودهم ندارن اماده میکنن یا میسپارن به دست یک فرد چند شخصیتی!

کاملا موافقم .واقعا معلوم نیست حرف حسابشون چیه؟آدم اینجوری میشه:smiliess (2)::smiliess (2):

aseman63

New member
بیوتک میکروبی رو تو دفترچه دکرت معمولا مستقل می نویسن و جزو زیست نیست

زیست سلولی مولکولی چی؟جز اونم نیست؟چون ی جاهایی زیست نوشتن ی جاهایی زیست سلولی مولکولی!!!!!!!!این دوتا با هم فرق دارن دیگه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!:21:

aseman63

New member
سلام شما اصلا نمیتونید توی کنکور بیوتک دارویی شرکت کنید

شما میتونید فقط در کنکور بهداشت در رشته های ایمنی و بیوتک پزشکی و پزشکی مولکولی و توکسین های میکروبی و مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی و نانوتک پزشکی شرکت کنید

البته من ی جایی خوندم ک ب دلیل درخواست زیاد . کسانی که بیوتک میکربی دارن میتونن دارویی بدن البته ب عنوان دستیار:smiliess (6):

zanbagh

New member
وای زیادی ازحد دفترچه دکترای بهداشت گیج کنندس؛آقامرتضی واسه وزارت علومم همینطوره جز زیست نیس؛امایجای دفترچه زده زیست شناسی _بیوتک میکروبی؛واقعا آدم میمونه؛پس ماجز کدومیم‏!پس اونجای ک بیوتک بدون گرایش زده چی‏?جزبیوتک خالی بدون عنوانم نیستیم‏!‏

بالا