بیوتک دارویی

zanbagh

New member
الان من تو انتخابام واسه دکترا موندم ک بلاخره جزء کدومم؛میتونم بافت یاتولیدمثل شرکت کنم یانه؛پس چرا موقع انتخاب رشته جز زیست بودیم اما الان معلق درفضائیم‏!عنوان رشته رو زدن زیست فناوری‏(بیوتکنولوژی‏)گرایش میکروبی؛اماجزء هیچکدوم نیستیم‏!ای وای ی ی ی ی

aseman63

New member
الان من تو انتخابام واسه دکترا موندم ک بلاخره جزء کدومم؛میتونم بافت یاتولیدمثل شرکت کنم یانه؛پس چرا موقع انتخاب رشته جز زیست بودیم اما الان معلق درفضائیم‏!عنوان رشته رو زدن زیست فناوری‏(بیوتکنولوژی‏)گرایش میکروبی؛اماجزء هیچکدوم نیستیم‏!ای وای ی ی ی ی
:smiliess (12)::smiliess (12)::smiliess (12):

zanbagh

New member
یکی ب داد مابرسه؛من نمیخام محدودبشم فقط ب بیوتک‏!‏‏!‏‏!ازصاحب تایپیکم عذر میخام ک اسپم میدم اما واقعا نقطه جوشه به بالای1000...رسیده بود‏!‏

aytak1

New member

بنظرم شما میتونین شرکت کنین. چون جزو زیست شناسی هستین.حالا یه جایی فقط نوشته بیوتکنولوژی.لابد منظورش بیوتک کشاورزی اینا هم هس.یعنی همه گرایش های بیوتک.اعم از پزشکی.میکروبی.دریا.

mortaza

New member
وای زیادی ازحد دفترچه دکترای بهداشت گیج کنندس؛آقامرتضی واسه وزارت علومم همینطوره جز زیست نیس؛امایجای دفترچه زده زیست شناسی _بیوتک میکروبی؛واقعا آدم میمونه؛پس ماجز کدومیم‏!پس اونجای ک بیوتک بدون گرایش زده چی‏?جزبیوتک خالی بدون عنوانم نیستیم‏!‏

والله اگه مشکل شما رو بگم شاید بخندین! مشکل شما اینه که از نظر وزارت علوم جزو زیست هستین ولی از نظر وزارت بهداشت مستقل هستین و جزو زیست نیستین! مملکته داریم به خدا!

شما راحت میتونین برید دکترای بیوتک پزشکی

برای شرکت در بیوتک پزشکی باید حتماً پایان نامه پزشکی داشت توی ارشد؟؟ مهمه موضوعاتی که بر می داریم توی همان مباحثی باشه که دردانشگاه علوم پزشکی ای که دوست دارم قبول بشم کار میشه؟؟ یا فقط پزشکی باشه کافیه؟؟

درسته بیوتک میکروبی در دکترا فقط ۲ نفر پذیرش داشتن اونم پژوهش محور!

تاجایی که میگن قصد دارن که بیوتکنولوژی مولکولی رو هم در مقطع دکترا در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران تاسیس کنن.
دانشكده علوم و فنون نوين > Biotech
من دانشجوی همین دانشکده هستم ولی تاحالا خبری از دکترای بیوتک مولکولی نشنیدم... امیدوارم تشکیل بشه ولی این خبری که توی سایت زده را خیلی از دانشکده ها هم ادعا می کنن دنبالش هستن... مثلاً پژوهشگاه ملی ژنتیک هم خیلی وقته می گه دکترای بیوتک صنعتی و میکروبی میاره ولی هنوز خبری نیست!!

یک سوال دیگه::
آزمون دکترای بیوتک پزشکی را باید از ترم 5 ارشد شرکت کرد؟ سال قبلش نمیشه؟؟؟
وزارت علوم و بیوتک دارویی ظاهراً اجازه میدن از سال دوم شرکت کنیم تا یکسال عقب نیوفتیم!!

biomar

New member
ببینید همه با این مشکلات مواجهن!
چون هرکسی که دفترچه رو بخونه کلی سوال ذهنش رو درگیر میکنه. حتی خود مسئولین وزارت بهداشت!!!
از وزارت هم میشه سوال کرد ولی فکر میکنم بعدا قابل اطمینان و قابل استناد نیست.
به نظر من تنها کاری که میتونید بهش اطمینان بیشتری داشته باشید
این که اول رشته ای که دوست دارید انتخاب کنید.
دو سه تا دانشگاه که این رشته رو میگیرن مراجعه کنید و از اداره آموزش خودشون سوال کنید.
قطعا جوابشون صحیح تر و واقعی تره!! چون قطعا میدونن هر سال از چه گرایش هایی دانشجو پذیرش کردن.
من دیدم کسی که ترم یک اخراج شد، به خاطر همین نقاط مبهم دفترچه و متعاقبا برداشتهای متفاوتی که وجود داشت.
یعنی گفتن رشته ی شما اصلا نمیتونسته دکترای چنین رشته ای شرکت کنه!
بعدم یه پیشنهادی دارم خواهم گفت!

alireza-j

New member
سلام شما اصلا نمیتونید توی کنکور بیوتک دارویی شرکت کنید
شما میتونید فقط در کنکور بهداشت در رشته های ایمنی و بیوتک پزشکی و پزشکی مولکولی و توکسین های میکروبی و مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی و نانوتک پزشکی شرکت کنید

البته من ی جایی خوندم ک ب دلیل درخواست زیاد . کسانی که بیوتک میکربی دارن میتونن دارویی بدن البته ب عنوان دستیار

اطلاعیه ی شماره 3 در خصوص فهرست نهایی رشته هاي مورد تأييد شركت در آزمون دوره هاي تخصصي داروسازي سال 1392

اطلاعیه ی شماره 2 در خصوص متقاضیان شرکت در رشته ی "بیوتکنولوژی دارويي"

بالا