به کدام مکتب روانشناسی علاقه دارید

shahram25

New member
مرسی از شیوا و رها خیلی خوب و علمی نوشتید
آره شیوا انسان در جستجوی معنا کتاب خوبیه قبلا مقداریشو خوندم، تازگی ها هم دوباره پیگیر این درمان شدم .. با سولات زیادی که جوابشون برام سخت شده ....،(جمله ای که فرانکل میگه معنا در مشغولیت کسب میشود خیلی منو به فکر برد )

در مورد وجود گرا من هم معتقدم که یک عینک جدیدی رو به روانشناسی داده که آدما رو یه جور دیگه ببینیم ،اما این مکتب در حوزه بالینی ضعیف عمل کرده و بخاطر بیس اون هم نمیشه در این حوزه(بالینی) بهش امید زیادی داشت

یه چیز دیگه درسته که کلمات آزادی ،مسئولیت و....خیلی خوب در این دیدگاه اشاره و توصیف شده اما بیشتر درمان ها و دیدگا ها این مفاهیم در اهداف و نتایجشون میگنجه (حتی جبر روانکاوا هم در آخر قصد دارن ناهشیارو هشیار کنند و قدرت من (ego)رو بالاببرن) البته وجود گرا اساسش آزادی و مسئولیته و این زیبایی ،اعتبار افزایشی ،و نقطه قوتشه .....
سهراب دوست خوبم من با این مکتب اصن موافق نیستم چون ی نوع اصالت بخشیدن به چیزی بی اصالت هست

شفيع

New member
من ميگم هيچ بيماري با يك مكتب خاص قابل درمان نيست و بايد برتمام مكاتب روانشناسي و رواندماني مسلط بود

باران4

New member
سلام--به نظرم نظریه و طرز تفکر آدلر و کارل راجرز خیلی قشنگه-اگرچه این دونفر نظریاتشون یه جورایی بر عکس هم هست ولی وقتی ادم میخونه نمیتونه هیچ کدوم را رد کنه-علی الخصوص شخصیت راجرز واقعا جالبه-به نظرم خوندن زندگی نامه آدلر نظریه راجرز را تایید میکنه-
ولی یه نظره دیگه هم دارم اونم اینکه مکتب رفتار گرایی فقط روشهای درمانیش اونهم صرفا برای بعضی اختلالات اضطرابی خوبه وگرنه دید خیلی سطحی و نا معلومی در مورد انسان داره-اما در کل منم با دید التقاطی موافقم-البته چون رشته گرایش من صنعتی هست شاید خیلی به همه مکاتب اشنایی نداشته باشم و نظرم را بر اساس همین اطلاعات کمم عرض کردم-

شفيع

New member
باران استادمون ميگفت در جامعه ايران ديدگاه ادلر خيلي خوب جواب ميده

parvizp

New member
البته دوستان توجه کنن که مکتب التقاطی در واقع یک اش شله قلمکار نیست که مخلوطی باشه از هرآنچه بخواهیم برای طعم دار بودن به اون اضافه کنیم !!!!!!

parvizp

New member
برای کار بالینی مکتب رفتار درمانی شناختی رو ترجیح می دهم البته این ترجیح بیش از ۷۰ درصد از درمانگران است.

mahdi1984

New member
سلام به همگی ، من به طرز نگاه راجرز به انسان ها خیلی علاقه مندم. به نظرم راجرز جدای از نظریه اش خودش یکی از بهترین روان درمانگران تاریخ روان شناسی هست.

بالا