اگر کسی در حالت سکته قرار گرفت

mexin

Well-known member

اگر کسی در حالت سکته قرار گرفت قبل از حمل به بیمارستان، با سوزنی تمیز سر 10 انگشت او را زخمی کنید تا دو قطره خون بیاید و از لخته در مغز جلوگیری شود.

توصیه های یک پروفسور چینی:

متحیر کننده است. توصیه های بسیار خوبی هستند . چند دقیقه صرف مطالعه آن بکنید هرگز تصور نمی کنید که ممکن است زندگی یک نفر بستگی به شما داشته باشد.
پدر من بر اثر سکته فلج شد و سپس مرد. کاش من چیزی در باره این نوع کمک های اولیه می دانستم . هنگامی که حمله صورت می گیرد مویرگها به تدریج در مغز پاره می شوند.
هنگامی که سکته اتفاق می افتد، آرامش خود را حفظ کنید. مهم نیست قربانی کجاست . او را حرکت ندهید چون مویرگهایش پاره خواهند شد. برای جلوگیری از سقوط قربانی ، کمکش کنید تا بنشیند

1- سوزن یا سنجاق را روی آتش استریل کنید بعد با آن سر هر 10 انگشت مریض را خراش دهید.
2- این طب سوزنی نیست فقط یک خراش یک میلی متری است روی سر انگشتان.
3- خراش بدهید تا خون خارج شود.
4- اگر خون خارج نشد، با انگشت خودتان سر انگشت مریض را فشار دهید.
5- وقتی از هر 10 انگشت خون خارج شد چند دقیقه صبر کنید تا بیمار هشیاری خود را باز یابد.
6- اگر دهان قربانی کج شد لاله گوشهایش را آنقدر بکشید تا سرخ شوند.
7- بعد هر لاله گوش را دو بار بخراشید تا از هر کدام دو قطره خون خارج شود.

بعد از چند دقیقه قربانی باید هشیاری خود را بدست بیاورد. منتظر بمانید تا بیمار دوباره وضعیت طبیعی خود را بدون هر گونه علامت غیر عادی به دست بیاورد. سپس او را به بیمارستان برسانید. حرکت سریع آمبولانس در راه بیمارستان و افتادن در دست اندازها با عث پارگی مویرگها می شود.
من در باره نجات زندگی با حجامت از یک دکتر سنتی چینی به نام "ها بو تینگ" که در سون جیوک زندگی می کند آموختم. به علاوه من در این زمینه تجربه عملی دارم. پس می توانم بگویم که این روش صد در صد موثر است.
در سال 1979 من در کالج "فور گاپ " در " تای چونگ" تدریس می کردم . یک روز بعد از ظهر مشغول تدریس بودم که ناگهان یک معلم دیگر نفس نفس زنان وارد کلاس شد و گفت : " خانم لیو عجله کن بیا ، سوپروایزر ما سکته کرده است." من فورا به طبقه سوم رفتم و دیدم آقای "چن فو تی ین" سوپروایزر ما همه علائم سکته را دارد: رنگ پریدگی، اختلال در تکلم و کج شدن دهان.
فوراً ا ز یکی از دانشجویان خواستم تا از داروخانه بیرون مدرسه یک سرنگ بخرد تا با آن سر انگشتان آقای چن را خراش بدهم. وقتی ازهمه ده انگشتش قطرات خون ( اندازه یک نخود) خارج شد، رنگ به چهره آقای چن و روح به چشمانش بازگشت . ولی دهانش هنوز کج مانده بود. پس گوشهایش را کشیدم تا پر ا ز خون شدند وقتی کاملا سرخ شدند، لاله گوش راستش را دو بارخراش دادم تا دو قطره خون خارج شود. وقتی از هرلاله گوشش دو قطره خون خارج شد ، یک معجزه رخ داد. در عرض 3-5 دقیقه شکل دهانش به حالت طبیعی خود برگشت و تکلمش هم روان و واضح شد. او را گذاشتیم تا یک مدت استراحت کند و یک فنجان چای داغ هم دادیم بعد کمکش کردیم تا از پله ها پایین برود. او را به بیمارستان "ویوا" رساندیم. یک شب در بیمارستان بستری شد و روز بعد برای تدریس به مدرسه بازگشت . همه چیز به حالت نرمال در آمد.
به طور معمول قربانیان سکته از پارگی جبران ناپذیر مویرگها در راه بیمارستان رنج می برند. در نتیجه این گونه بیماران هرگز بهبود نمی یابند .
بنابراین ، سکته دومین علت مرگ است. اگر کسی خوش شانس باشد، زنده می ماند ولی ممکن است تا آخر عمر فلج بماند. این اتفاق وحشتناکی است که در زندگی می تواند رخ دهد.
اگر همه ما این روش را به خاطر داشته باشیم و به سرعت پروسه نجات زندگی را شروع کنیم قربانیان دوباره احیا شده و صد در صد حالت عادی خود را به دست خواهند آورد.

اگر ممکن است لطفاٌ این متن را پس از مطالعه به دیگران فوروارد کنید . شاید به نجات زندگی یک نفر کمک کند.

hjam

New member
ممنون خيلي مفيد بود ولي منبعش موثق هستش
اينکارو انجام نديم باعث وخانت حال بيمار بشه
اونوقت بيا و درستش کن يه دردسر بزرگ برامون درست شده

mandana99

New member
mexin لطفا باز اگر از این نوع مطالب داشتی بگذار.خیلی آموزنده بود

لطفا منبع متن هم برایم بگو

varia

Well-known member
جالب بود . از این جور مطالب مفید ضروری زیاد تو انجمن بیارید. مفیدن.

antenyus

Active member
سلام خیلی جالب و مفید بود سعی میکنم حتما یادم بمونه، با اجازه تون کپیش کردم .:riz513:

rainsavor

New member
بچه ها خوبه بدونید سکته ی مغزی به دو دسته تقسیم میشه

نوع اول سکته های ایسکمیک هست که شیوع بالاتری دارند 85 درصد موارد رو تشکیل میدن . در این نوع کاهش خونرسانی به بافت مغز منجر به آسیب بافت مغز و در نتیجه سکته مغزی میشه ( توجه کنید که مکانیسم شبیه به سکته ی قلبی هست). علت کاهش خونرسانی در بیشتر موارد انسداد عروق خونی در نتیجه ی ایجاد لخته هست . بسته به اینکه کدوم قسمت مغز درگیر بشه علایم بالینی متفاوت هست .در درگیری سمت راست مغز علایم در نیمه ی چب بدن تظاهر میکنه و برعکس و...
درمان شامل استفاده از دارو های حل کننده لخته و دارو هایی هست که خونرسانی به مغز رو افزایش میدن

rainsavor

New member
نوع دوم سکته ی مغزی که دوستون هم به اون اشاره کردن رو به نام سکته های هموراژیک میشناسیم

اگرچه شیوع کمتری دارن ولی عوارض و پیش آگهی بدتری رو بدنبال دارن . در این نوع سکته که 15 درصد موارد رو شامل میشه پارگی عروق خونی مغز رو به دلایل مختلف داریم . شایع ترین علت این پارگی فشار خون های کنترل نشده هست .مورد بعدی آنوریسم ها هستند آنوریسم ناهنجاری در دیواره عروق خونی گفته میشه که رگ رو مستعد پارگی میکنه . خلاصه ی مطلب اینکه با پاره شدن عروق , خون در مجاورت بافت مغز قرار میگره و متابولیسم طبیعی سلولهای بافت مغز رو دچار اشکال میکنه

rainsavor

New member
مواردی که دوستمون گفتن رو من توی رفرنس های علمی ندیدم .آیا واقعا خارج شدن چند قطره ی خون باتوجه به مکانیسم بیماری که براتون توضیح دادم یا سایر مانور های اشاره شده تا این حد تاثیر گذار هستند ؟؟؟؟

mandana99

New member
مواردی که دوستمون گفتن رو من توی رفرنس های علمی ندیدم .آیا واقعا خارج شدن چند قطره ی خون باتوجه به مکانیسم بیماری که براتون توضیح دادم یا سایر مانور های اشاره شده تا این حد تاثیر گذار هستند ؟؟؟؟

مرسی از توضیحاتتون در کنار توضیحات اصلی متن...به نظر شما تجربه عملی و علمی توی اینجور مواقع پس چیه؟:33:

آخرین ویرایش:

mw.ashel

New member

به نظر من تا تو یه کتاب رفرنس بهش اشاره نشده باشه ،آدم نمیتونه انجامش بده و اگه یه موقعی انجامش دادی و خدای ناکرده مریضت از دست رفت ، میگن مسئول شما بودی و بیا و به هزار نفر از بزرگ و کوچیک گرفته جواب بده و همیشه تو پزشکی قانونی باید باشی و ..........

و اگرم نجات پیدا کرد ، فردا میاد میگه با اون چیزی که دستامو خراش دادید ، استریل بوده یا نه و الان ایدزی شدم و بقیه مسایل

و در هر دو صورت باید جوابگو باشید و بهتره به رفرنسهای پزشکی معتبر برای این موارد مراجعه کنید.

mw.ashel

New member
مرسی از توضیحاتتون در کنار توضیحات اصلی متن...به نظر شما تجربه عملی و علمی توی اینجور مواقع پس چیه؟:33:

اینجور مواقع ، بحث تجربه اونم متاسفانه تو جامعه ما جایی نداره و همه کارا باید بر اساس دستورالعمل ها و کتابهای رفرنس باشه و بس!

rainsavor

New member

در مورد سکته های مغزی اقدامات روی پیشگیری ثانویه ( جلوگیری از بروز مجدد سکته ی مغزی) و بازتوانی بیمار تمرکز دارد. اقداماتی که گاها بصورت اورژانسی صورت میگیرد درمان با دوره های حل کننده لخته tpa و یا عمل جراحی که ندرتا اجام میشه و به منظوتخلیه خون ر برداشتن .آنوریسم پاره شده یا در خطر پاره شدن هست .

شما لازم هست در این چنین مواقعی خونسردی خودتون رو حفظ کنید و ضمن رعایت نکات ایمنی اقدامات اولیه رو تا رسیدن به اولین مرکز درمانی مجهز انجام بدین .

این اقدامات شامل : بررسی سطح هوشیاری - باز نگه داشتن راه هوایی - در خواست کمک در صورت نیاز می باشد

بالا