اونایی که قبول شدن راز موفقیتتون چی بود؟

hebe.nurse

New member
من ماه آخرو ی برنامه فشرده مرور کلی داشتم با ی عالم تست. من تو این ماه ی درسمو که اصلا نخونده بودم در همین 4 هفته تمومش کردم ولی بیشتر در قالب تست خوندمش. ینی اول حدود 500 تا تست ازون درس زدم با جواب تشریحی(البته خب ی پیش زمینه داشتم) بعد خود درس رو شروع کردم که دیدم همه درس همون نکات تستایی بود که زدم و خیلی راحت تمومش کردم. البته باعث شد وقت مرور درسای دیگم گرفته شه ولی در عوض خیالم راحت شد. یادتون باشه ریسک بزرگیه ی درس رو رها کنید.
اون ماه آخری ی تجربه بزرگ بهم داد اینکه عوض مرورهای اضافی ، کاش تست رو زودتر شروع میکردم چون تو این ماه آخری بود که فهمیدم چقدر تست در ثبت نکات موثر بوده. من همش وسواس مرور داشتم و فک میکردم اگه حداقل 2 بار همه درسارو مرور نکنم هیچ فایده ای نداره!
زبان رو تو این ی ماه فقط لغات قبلی مرور کنید. لغت جدید به هیچ وجه نخونید. سعی کنید اگه هم میخواید لغتی یاد بگیرید در قالب ریدینگ و تست یادش بگیرید و بس.
کسایی هم که خیلی رو زبان وقت نذاشتن توصیه من اینه این ی ماه آخر فقط تست ریدینگ بزنن که خودش حداقل 30% سوالاتو شامل میشه. اینجوری تو این ماه وقتتون سر زبان هدر نخواهد رفت و بهتون قول میدم بتونید این درصد رو راحت بزنید چون ریدینگ برخلاف تصور همش لغات نیست بلکه مهارته.
راستی آرامش خیلی تو این روزا مهمه دوستان. ایمان داشته باشید که موفق میشید و هرچه بیشتر وقتتون رو برنامه ریزی کنید کمترم استرس میکشید. من الان واقعا دلم واسه اون روزا تنگ شده. چون وقتی آدم واسه هدفی تلاش میکنه احساس زنده بودن داره. بعدا می فهمید که این روزایی که سخت و استرس آورن خیلی هم شیرین و خاطره انگیزن و بعدا که طعم موفقیت رو چشیدید این روزا افتخار زندگیتون میشن.......:painting:

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان
16.gif

این آخرین شانس و احتمالن تلاش برای عوض کردن تاریخ آزمون هاست.
لطفن هرکی هرکاری از دستش بر میاد دریغ نکنه، هرچقدر می تونید تماس بگیرید.

ببینید پارسال ادمین یه همچین تاپیکی رو زدن:
اعتراض براي برگرداندن تاريخ برگزاري آزمون ارشد پزشكي 93 به روال عادي هر سال

با اعتراضی که بچه های پارسالی کردن تاریخ افتاد به 22 و 23 خرداد.
امسال هم همینطور، باید اعتراض کنید تا نتیجه بده، ولی اصلن رو تغییر کردن زمانش حساب باز نکنید و سخت بخونید.

من خودم به شخصه نمی خوام تاریخش عوض بشه چون دیگه حوصله ندارم، هنوز خیلی عقبم ولی میخوام هرچه زودتر تموم شه راحت شم.
ولی از فردا با 4تا خط موبایل و ثابت هی تماس میگیرم باهاشون. شما هم اگه میخواین تاریخ عوض بشه به دوست و آشنا و فامیل و همه اطلاع بدید که فقط و فقط تماس بگیرین با شماره های:
81452052
81452574
81452575
دفتر پورکاظمی 81453309
کارشناس آزمون ارشد خانم اسد برقی 81453243

ریمایندر رو گوشیتون سیو کنید 1 ساعت یه بار زنگ بزنید.

زنگ که میزنید جواب نمیدن ناامید نشین، باز زنگ بزنید.
هرکی تلفن رو برداشت بگین به تاریخ آزمون اعتراض دارین، واسه چی گذاشتینش 1 خرداد!!
28 خرداد اول رمضونه، فوقش 2 روز آزمون سراسری هست و 1 روزش هم استخدامی. اینا بهونشونه چون میخوان آزمون رو سریعتر برگزار کنن برن دنبال خوشی.
22 خرداد هم نشه 20، 19، 18 خرداد هم می تونن بندازن. فقط باید جدی باشین تا بفهمن اعتراضتون جدیه.

یه خواهش دیگه؛
نگین که ولش حالا بچه ها تماس میگیرن، معرفت داشته باشین و همه تماس بگیرین.

فقط جدی باشید، هر روز تماس بگیرید. بچه های ارشد پارسال و امسال و هرسال و اینجا و اونجا هیچکی واستون دل نمی سوزونه جز خودتون، پس جدی باشید.
بین دوستان و پدر و مادر و فامیل و همه اطلاع رسانی کنید که تا اونجایی که راه داره حجم تماس ها افزایش پیدا کنه.

saintangle

New member
من ماه آخرو ی برنامه فشرده مرور کلی داشتم با ی عالم تست. من تو این ماه ی درسمو که اصلا نخونده بودم در همین 4 هفته تمومش کردم ولی بیشتر در قالب تست خوندمش. ینی اول حدود 500 تا تست ازون درس زدم با جواب تشریحی(البته خب ی پیش زمینه داشتم) بعد خود درس رو شروع کردم که دیدم همه درس همون نکات تستایی بود که زدم و خیلی راحت تمومش کردم. البته باعث شد وقت مرور درسای دیگم گرفته شه ولی در عوض خیالم راحت شد. یادتون باشه ریسک بزرگیه ی درس رو رها کنید.
اون ماه آخری ی تجربه بزرگ بهم داد اینکه عوض مرورهای اضافی ، کاش تست رو زودتر شروع میکردم چون تو این ماه آخری بود که فهمیدم چقدر تست در ثبت نکات موثر بوده. من همش وسواس مرور داشتم و فک میکردم اگه حداقل 2 بار همه درسارو مرور نکنم هیچ فایده ای نداره!
زبان رو تو این ی ماه فقط لغات قبلی مرور کنید. لغت جدید به هیچ وجه نخونید. سعی کنید اگه هم میخواید لغتی یاد بگیرید در قالب ریدینگ و تست یادش بگیرید و بس.
کسایی هم که خیلی رو زبان وقت نذاشتن توصیه من اینه این ی ماه آخر فقط تست ریدینگ بزنن که خودش حداقل 30% سوالاتو شامل میشه. اینجوری تو این ماه وقتتون سر زبان هدر نخواهد رفت و بهتون قول میدم بتونید این درصد رو راحت بزنید چون ریدینگ برخلاف تصور همش لغات نیست بلکه مهارته.
راستی آرامش خیلی تو این روزا مهمه دوستان. ایمان داشته باشید که موفق میشید و هرچه بیشتر وقتتون رو برنامه ریزی کنید کمترم استرس میکشید. من الان واقعا دلم واسه اون روزا تنگ شده. چون وقتی آدم واسه هدفی تلاش میکنه احساس زنده بودن داره. بعدا می فهمید که این روزایی که سخت و استرس آورن خیلی هم شیرین و خاطره انگیزن و بعدا که طعم موفقیت رو چشیدید این روزا افتخار زندگیتون میشن.......[emoji14]ainting:

- - - Updated - - -
سلام.خوبی.حرفات بهم انرژی داد.میشه منو کمک کنی من متاهلم ینی روزی ی مدتی رو برا خونه باید وقت بذارم.چکار کنم؟سال بعد قراره کنکور بدم...لطفا[emoji6] [emoji4]

hebe.nurse

New member
سلام.خوبی.حرفات بهم انرژی داد.میشه منو کمک کنی من متاهلم ینی روزی ی مدتی رو برا خونه باید وقت بذارم.چکار کنم؟سال بعد قراره کنکور بدم...لطفا[emoji6] [emoji4]
سلام دوست عزیز ببینید اگه زمان رو مدیریت کنیم امکان نداره کار نیمه تمومی در پایان روز داشته باشیم. منم با کاورزیای ترم آخرم خوندم ولی باقی زمان رو نذاشتم از دستم در بره و حتی خواب ظهرمم داشتم. 6 ساعت مطالعه در طول روز بسیار عالیه با ی برنامه درسی حساب شده. فقط باید حواستون باشه حتی یک
روز رو هم از دست ندید در واقع زمان براتون حکم طلا میشه که باید حسابی مواظبش باشید. مثلا رفت و آمد و مهمونیا رو باید کم کنید چون پرت زمان و خستگی و فاصله گرفتن از درس انگیزه تونو کاهش میده. راستی حواستون به منابع ارشدتونم باشه که با ی مدل پیش برید و ازونا نباشید که مدام منابع درسی رو تغییر میدن ،چون شرایط شما فرصتی واسه جبران نمیذاره.... موفق باشی

سلام هبه جان میشه بگی کدوم درس رو ماه اخر با تست خوندی؟!
کودکان. اول با تستای کودکان 2 شروع کردم بعد که جا افتاد کودکان 1 رو با کتاب خوندم و نهایتا تستاش.

فاطمه...

New member
خوش به حالت! من کودکان خوندن برام عذابه اصلا خوشم نمیا ، کتابشو تموم کردم و دارم تست میزنم ولی هیچی بلد نیستم فک نمیکنم بتونم بیشتر از 20درصد بزنم هر چیم فک میکنم نمیدونم علتش چیه!!!

hebe.nurse

New member
خوش به حالت! من کودکان خوندن برام عذابه اصلا خوشم نمیا ، کتابشو تموم کردم و دارم تست میزنم ولی هیچی بلد نیستم فک نمیکنم بتونم بیشتر از 20درصد بزنم هر چیم فک میکنم نمیدونم علتش چیه!!!

حق داری.کودکان درس بسیار نکته دار و سوال برانگیزیه .ولی من چون دوسش داشتم با علاقه خوندمش و زود تموم شد. فقط تست بزن و جوابا تشریحی بخون تا نکات مرور شه واست. پارسال که خیلی سوالاش مسخره بود واقعا حیف اون ی ماه خوندن هم!

- - - Updated - - -

numen

New member
قبولی های گرامی آزمون ارشد 94 لطفا به این تایپیک رونق دوباره بدید
لطفا رمز موفقیت تون رو چه تو آزمون بهداشت چه علوم اینجا بگید تا باقیات صالحات باشه برای شما و نصیحت برای کنکوری های امسال !

- - - Updated - - -

قبولی های گرامی آزمون ارشد 94 لطفا به این تایپیک رونق دوباره بدید
لطفا رمز موفقیت تون رو چه تو آزمون بهداشت چه علوم اینجا بگید تا باقیات صالحات باشه برای شما و نصیحت برای کنکوری های امسال !

leila89

New member
سلام دوستان
من با رتبه 65 بیوتکنولوژی پزشکی تبریز قبول شدم
اگه سوالی داشته باشین خوشحال می شم بتونم کمک بکنم

leila89

New member
من ک.ل.اس رفتم ... کارشناسیم اتاق عمل دانشگاه تهران بودم
بنظر من مهمترین چیز یه ج/ز/و/ه یا ک/ل/ا/س خوب و کامله و بعد هم یه آزمون که برنامه مطالعی خودتون را با اون تنظیم کنید و نقاط ضعفتنون را متوجه بشید
برای زبان مهم ترین چیز تکرار تکرار و تست زدنه

farshad25

New member
اهسته و پیوسته درس خوندن تا روز کنکور

کیفیت مهمتر از کمیت

bahar.zr93

New member
با سلام و تبریک فراوان به تمومه دوستایی که قبول شدن
دوستایه خوبم قبل اینکه برید ما رو هم راهنمایی کنید ؟
و لطفا به سوال هامون جواب بدین و کارهایی که باعث شده موفق شید رو بگید
چه کتاب هایی خوندید ؟
کجا درس میخوندید ؟ از کی شروع کردید ؟ ساعات مطالعه تون ؟
روش درس خوندنتون ؟

سلام...
1. قرار نیست بعد قبولی جایی بریم، ما همیشه اینجا هستیم!
2. درباره منابع به نظر من به جز درس اصلی تون، سراغ کتاب یا ج زوه هایی برین که بیشتر باهاشون احساس راحتی میکنید.
مثلا توی ایمنی حتما باید ابوالعباس رو چند بار خوند... اما برای زیست و بیو ببین کدوم برا شما راحت تره؟ همون کتاب رو بچسبین و انقدر بخونین که کامل یاد بگیرین + تست که برای فهمیدن نکات مهم الزامیه
3. من دقیقا از 12 تیر پارسال تصمیم گرفتم که جدی بخونم ولی عملا از بهمن و مخصوصا یک ماه آخر درست حسابی خوندم.
اما از همون 12 تیر 93 تا 26 اردیبهشت 94 برای تمام هفته هام و روزا دفتر برنامه ریزی پر کردم و الانم یادگاری نگه داشتم.
حتی اگه در هفته 0.5 ساعت زبان خوندم هم نوشتم+ شمارش معکوس بالای هر صفحه که خودش انگیزم رو بالا می برد.
4. به جز لغات زبان، تمام نکات ابوالعباس و تست های بیو و زیست رو لایتنر کردم... در ابتدا کاملا وقت گیر ولی در هفته های آخر کاملا مفید...
مرور تقریبا تمام نکان با روزی 2 ساعت وقت گذاشتن عالی بود...
5. به خودتون اعتماد داشته باشین... نه به اعداد و ارقام ها و جاهای دیگه...
من توی آخرین آزمون آزمایشی که یه هفته قبلش شرکت کردم رتبم شد 175 با تخمین 205 برای کنکور!
اما با اعتماد بنفس کامل رفتم سر جلسه. رتبم شد 75
...
6. تا جایی که میتونین تلاش کنین. فرصت برای خیلی از تفریحات و برنامه های دیگه همیشه هست...
شرایط زندگی ممکنه بعدا همین فرصت درس خوندن هم ازتون بگیره.. پس تا وقت هست استفاده کنین.

شکلات

New member
تبریک میگم بهتون مراحل بالاتر هم ب خوبی انشالله طی کنید و موفق باشید
میشه در مورد اون دفتر برنامه ریزی بیشتر توضیح بدید

gognussss

New member
با سلام و تبریک فراوان به تمومه دوستایی که قبول شدن
دوستایه خوبم قبل اینکه برید ما رو هم راهنمایی کنید ؟
و لطفا به سوال هامون جواب بدین و کارهایی که باعث شده موفق شید رو بگید
چه کتاب هایی خوندید ؟
کجا درس میخوندید ؟ از کی شروع کردید ؟ ساعات مطالعه تون ؟
روش درس خوندنتون ؟

چندتا توصیه:
1)توکل کن به خدا
2)به تمسخر اطرافیانت محل نده
3)اراده خودتو مستحکم کن
من از مهر شروع کردم روزی 4ساعت اما از اسفند تا روز امتحان روزی 8ساعت میخوندم زبان رو هم از هفته سوم فروردین شروع کردم با اینکه هیچیییی از زبان بلد نبودم تو کنکور 30 زدم

bahar.zr93

New member
تبریک میگم بهتون مراحل بالاتر هم ب خوبی انشالله طی کنید و موفق باشید
میشه در مورد اون دفتر برنامه ریزی بیشتر توضیح بدید

ممنونم... دفترم خیلی خاص نبود. فقط یک جدول یک صفحه ای که برای هر هفته ام فتو میزدم.
همون جدول ساده ی ی دکتر خ ل یلی...
هر روز درس اصلی با زبان بخونین و بقیه درس ها رو در روزهای دیگه به تناسب درصدشون و نیازی که احساس می کنید بخونین.
آخر هفته هم جمع ساعت ها رو می نویسین و روند پیشرفت تون رو با هفته های دیگه مقایسه میکنین.

hosseintorabi

New member
رمز موفقیت من این بود که سال دومم بود و سرم به سنگ خورده بود!..
و اینکه باید بدونین چی بخونین و چجوری بخونین.. و اینکه از اولش خوب بخونین.. یعنی منابع رو بخونین اولین بار.. نه اینکه از اول به کتابهای خلاصه و اینا ناخونک بزنین

psychology93

New member
سلام
بنظر من موفق شدن و قبولی در هر مقطعی اصلا راز نیست و همینطور پیچیده فقط نیاز ب یک برنامه منسجم و تلاش پیوسته داره....
همین و بس

agigesabz

New member
رمز موفقیت من این بود که سال دومم بود و سرم به سنگ خورده بود!..
و اینکه باید بدونین چی بخونین و چجوری بخونین.. و اینکه از اولش خوب بخونین.. یعنی منابع رو بخونین اولین بار.. نه اینکه از اول به کتابهای خلاصه و اینا ناخونک بزنین

سلام دوست عزیز
میشه بفرمایین دقیقا منظورتون از سرتون به سنگ خورده بود چیه ؟؟
بغضی وقتها درسیکه از شکستها میشه گرفت از پیروزیها نمیشه.

mahsarasouli90

New member
دوستان قبول شده بفرمایند واسه زیست سلولی چی خوندین
لودیش و مجد رو که نمیشه خوند واسه یه درس ضریب۲
اگه یا کتاب مناسبی خوندین معرفی کنید
با یک کتاب تست خوب
چون کتاب تست نمیشناسم واسه سلولی

hamoon

New member
-دو هفته مونده به آزمون تمام مواردی که درطول سال خوندین رو یک یا دو بار مرور کنید
-واینکه تو اوج شرایط سخت(روحی روانی جسمی کاری خانوادگی ...) و همینطور نا امیدی محض(حتی اگه منطقی باشه) باز هم با کله شقی ادامه بدین
-من کتابخونه میرفتم و اون محیط خیلی بهم کمک کرد ولی این دیگه بستگی به مدل خودتون داره

بالا