اونایی که ***سم شناسی*** قبول شدن بیان اینجا جمع شیم........ ( ارشد پزشکی 91 )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

asra

New member
سلام برهمه دوستان،مخصوصاً بچه های انجمن سم شناسی که نمی دونم چرا پیداشون نیست؟
من سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول شدم یعنی اولین انتخابم
فکر می کردم اصفهان یا شیراز قبول بشم ولی تهران واقعاًسورپرایزم کرد

بهتون تبریک میگم.خوش به حالتون.من سال دیگه می خوام کنکور بدم،خیلی می ترسم چون از هر کدوم از استادامون می پرسم میگن که سخته واحتمال قبولی توش کمه،میشه بگیدکه چه کتابا و جزوه هایی رو خونیدن؟ویهکم راهنمایم کنید ؟لطفاً

katii

New member
سلام
منم دوستم گياه پزشكي خونده ميخواد سم امتحان بده
اونطور كه من شنيدم قبولي تو سم خيلي راحته چون درساي سختي نداره
امسال حدود 60نفر ظرفيت داشت تعداد شركت كننده هاش هم كمه يعني حدود 500نفر
ميتوني ايشالا
ياعلي بگو و شروع كن...البته اگه خوب تحقيقتو كردي
موفق باشين

mbl

New member
سلام منم ازاد شهرضا قبول شدم دارم برای ثبت نام میرم خدا بزرگه میگن دانشگاه خوبیه اگه کسی بیشتر اطلاع داره بگه لطفا

hosseini_h_7

New member
با سلام به دوستانی که می خوان برای آزمون سال بعد شروع کنن.
بخاطر اینکه رشته کارشناسی سم شناسی تو ایران نداریم پس تقریباًهمه شرکت کننده هاش رشتشون غیرمرتبطه.البته بچه های علوم آزمایشگاهی و تغذیه و شیمی پیش زمینه ایی از درسای ضریب 3 رو تو این آزمون دارن.
نکته اییی که باید توجه کرد اینه که دامنه مطالعه رو نباید به رفرنسهای اعلامی خلاصه کرد،مخصوصاًشیمی.
من روش خودمو بهتون می گم،ولی باید توجه کرد که هرکس باید با توجه به خصوصیات خودش و محیط وشرایط زندگیش بهترین روش مطالعه رو انتخاب کنه؛تقلیدمحض کار درستی نیست.
من از اولش قید زبان و زیست رو زدم چون ضریبشون 2 هست و تمام توجهم رو بردم شیمی و بیوشیمی.
البته من پایه ای از زبان رو داشتم و مطمئن بودم زیر20نمی زنم.برای زیست هم چون تو سالهای گذشته بیشترش با بیوشیمی مشترک بود(که البته امسال سنت شکنی کردن و بیشترشو فیزیولوژی آوردن)نخوندمش.
نکته ای که در زبان خیلی مهمه اینه که شما ممکنه بیشتر وقتتو بزاری روش و پتانسیل درصدای بالا رو بدست بیاری،ولی اگه شرایط امتحان متفاوت باشه و برای زبان وقت کم بیاری همه زحمتت به هدر می ره،نمی تونی متن ها رو بخونی،در نتیجه استرس بهت وارد می شه که ممکنه به ضررت باشه.برای زبان سعی کنید لغت ها رو ابتدا خوب بخونید که حداقل یه 30درصدی رو مطمئن بشیدو همین هم برای قبولی کفایت می کنه.
توی زیست چون سوال مخرب(سوالی که وسوسه می کنه بزنیش)زیاد می آرن سعی کنید نمره منفی توش کمتر بزنید.
در نهایت این دو درس زیاد اهمیتی ندارن جمعاًدوتاشونو70بزنید کافیه.
در مورد بیوشیمی من 3کتاب اصلی(لنینجر،هارپر و ضروریات بیوشیمی دکتر رضامحمدی)رو خوندم.در کنارش 3تا کتاب کمکی با زبان انگلیسی(استرایر،دولین،دیکشنری زیست مولکولی)رو خوندم.
البته من هیچ کتاب تستی رو استفاده نکردم(که هنوزم نمی دونم درست بوده یانه)سرجلسه هم عجله کردم 2تا سوال راحت رو اشتباه زدم.
نکته ای که در مورد شیمی وجود داره اینه که اول باید مفاهیم و قواعد شیمی رو کاملاً بفهمی و نه صرفاًحفظ کنی.
من شیمی مورتیمر رو کاملاًخوندم+کتابهای کمکی تو رشته شیمی(شیمی عمومی ریموند چنگ)البته تو جاهایی که ابهام داشتم از اینترنت استفاده می کردم.البته 70درصد جدول تناوبی رو از بر کردم!
با اینحال سر جلسه بیشتر سوالا ناآشنا بود که البته من دو تا سوال رو که کاملاًبلد بودم از زیر دستم در رفت و نزدم.
ود نهایت درصداییکه خودم حساب کردم این شد که می بینید:
بیوشیمی70
شیمی53
زیست44
زبان22

asra

New member
سلام
منم دوستم گياه پزشكي خونده ميخواد سم امتحان بده
اونطور كه من شنيدم قبولي تو سم خيلي راحته چون درساي سختي نداره
امسال حدود 60نفر ظرفيت داشت تعداد شركت كننده هاش هم كمه يعني حدود 500نفر
ميتوني ايشالا
ياعلي بگو و شروع كن...البته اگه خوب تحقيقتو كردي
موفق باشين

با سلام
خیلی ممنونم از توجه تون،من فکر می کردم ظرفیتش حدود30 نفره اگه ایجوری باشه که خیلی خوبه
شما هم موفق باشین

sanazmohandes

New member
با سلام به دوستانی که می خوان برای آزمون سال بعد شروع کنن.
بخاطر اینکه رشته کارشناسی سم شناسی تو ایران نداریم پس تقریباًهمه شرکت کننده هاش رشتشون غیرمرتبطه.البته بچه های علوم آزمایشگاهی و تغذیه و شیمی پیش زمینه ایی از درسای ضریب 3 رو تو این آزمون دارن.
نکته اییی که باید توجه کرد اینه که دامنه مطالعه رو نباید به رفرنسهای اعلامی خلاصه کرد،مخصوصاًشیمی.
من روش خودمو بهتون می گم،ولی باید توجه کرد که هرکس باید با توجه به خصوصیات خودش و محیط وشرایط زندگیش بهترین روش مطالعه رو انتخاب کنه؛تقلیدمحض کار درستی نیست.
من از اولش قید زبان و زیست رو زدم چون ضریبشون 2 هست و تمام توجهم رو بردم شیمی و بیوشیمی.
البته من پایه ای از زبان رو داشتم و مطمئن بودم زیر20نمی زنم.برای زیست هم چون تو سالهای گذشته بیشترش با بیوشیمی مشترک بود(که البته امسال سنت شکنی کردن و بیشترشو فیزیولوژی آوردن)نخوندمش.
نکته ای که در زبان خیلی مهمه اینه که شما ممکنه بیشتر وقتتو بزاری روش و پتانسیل درصدای بالا رو بدست بیاری،ولی اگه شرایط امتحان متفاوت باشه و برای زبان وقت کم بیاری همه زحمتت به هدر می ره،نمی تونی متن ها رو بخونی،در نتیجه استرس بهت وارد می شه که ممکنه به ضررت باشه.برای زبان سعی کنید لغت ها رو ابتدا خوب بخونید که حداقل یه 30درصدی رو مطمئن بشیدو همین هم برای قبولی کفایت می کنه.
توی زیست چون سوال مخرب(سوالی که وسوسه می کنه بزنیش)زیاد می آرن سعی کنید نمره منفی توش کمتر بزنید.
در نهایت این دو درس زیاد اهمیتی ندارن جمعاًدوتاشونو70بزنید کافیه.
در مورد بیوشیمی من 3کتاب اصلی(لنینجر،هارپر و ضروریات بیوشیمی دکتر رضامحمدی)رو خوندم.در کنارش 3تا کتاب کمکی با زبان انگلیسی(استرایر،دولین،دیکشنری زیست مولکولی)رو خوندم.
البته من هیچ کتاب تستی رو استفاده نکردم(که هنوزم نمی دونم درست بوده یانه)سرجلسه هم عجله کردم 2تا سوال راحت رو اشتباه زدم.
نکته ای که در مورد شیمی وجود داره اینه که اول باید مفاهیم و قواعد شیمی رو کاملاً بفهمی و نه صرفاًحفظ کنی.
من شیمی مورتیمر رو کاملاًخوندم+کتابهای کمکی تو رشته شیمی(شیمی عمومی ریموند چنگ)البته تو جاهایی که ابهام داشتم از اینترنت استفاده می کردم.البته 70درصد جدول تناوبی رو از بر کردم!
با اینحال سر جلسه بیشتر سوالا ناآشنا بود که البته من دو تا سوال رو که کاملاًبلد بودم از زیر دستم در رفت و نزدم.
ود نهایت درصداییکه خودم حساب کردم این شد که می بینید:
بیوشیمی70
شیمی53
زیست44
زبان22
من فقط کتاب دکتر رضا محمدیو خوندم خیلی ازش راضیم . کتاب خوبی بود ولی من خیلی شیمیم خوب بود از درصد 40 ار راضی نیستم. ولی ازادم قبول نشدم کاشکی تو تکمیل ظرفیت قبول شم ممنون از راهنامییاتون. اگه صحبت های شما نبود ما ها دق می کردیم

dana20

New member
حالا که کاربر ان محترم زحمت کشیدن تجربه شون رو توضیح دادن من هم ادای دین بکنم و اطلاعاتم رو منتقل کنم چون قصد کرده بودم اگه قبول شدم تجربه هامو منتقل کنم واینجا رو مناسب ترین جا میدونم
من با اینکه تغذیه بودم ولی بیوشیمی صفر بودم چون شب امتحان فقط میخوندم،پس اعتماد بنفس نداشتم و فقط فقط بیوشیمی رو کلاس رفتم تا انگیزه بده بهم جزوه ی کلاسای دکترجعفرنژاد رو خوندم + کتاب تست گنجینه ی جامع بیوشیمی که انتشارات کتابخانه فرهنگ هستش و نویسنده اش خود دکتر جعفرنژاد هست و مطالب کتاب تست ایشون همون چیزی هست که سر کلاساشون درس میدن و همه میتونن کتاب رو تهیه کنن
من 4-5 فصل آخر کتاب تست رو فقط 1بار خوندم و چون مرور نداشتم 4-5تا سوال مربوط به این فصول رو با اینکه مطمئن بودم قبلا عین همونا رو زدم ولی یادم نمیومد. و بیوشیمی رو که توقع80-90داشتم 64 زدمبا3تا غلط

برای زیست من پراکنده خوندم ولی کلیتش اینه که مباحث قلب-کلیه -تنفس-اعصاب-هورمون-گوارش-سلول و اندامک های سلولی-چرخه ی سلولی-تولید مثل رو از کتب دبیرستان یا فیزیولوژی یا کتابایی که خود وزارت بهداشت معرفی میکنه باید بخونید و کتاب تست زیست شناسی عمومی iqb , وکتاب تست زیست عمومی مریم خالصی هم کاملترین کتابایی بود که من تو بازار دیدم البته اکثر سوالاشون مشترکه و اشتباه هم دارن که باید با رفع اشکال یا چک کردن با کلیدای اصلی وزارت بهداشت این ضعفشو برطرف کرد
کتاب تست زیست شناسی عمومی iqb ویزگیش اینه که جدیدترین کتاب تسته و سوالاش خیلی بیشتره چاپ سال 90 هست و تا سوالای سال 90-91 رو پوشش میده ضعفشم اینه که جواب تشریحی نداره
کتاب مریم خالصی اما قدیمیه ولی جوابای تشریحی خوبی داره
من زیست رو 61زدم با 5تاغلط که 3تا از غلطام به خاطر بی دقتی بود،و واقعا بع از امتحان مونده بودم که چرا غلط زدم؟آخه هر سه تاش هم قبلا چند بار زده بودم،بهت زده شده بودم و به عقل خودم شک کرده بودم پس شما 70 درصد حساب کنید

برای شیمی من جلد 1 مورتیمر و 7فصل از جلد 2شو چندین بار با خلاصه نویسی و مرورشون تو روزای آخر خوندم
کتاب تست شیمی اصلا تو بازار نبود تا اینکه اردیبهشت ماه کتاب تست شیمی عمومیiqb هم اومد خریدم و 3-4بار تستاشو زدم البته تستا رو همه ی فصلا زدم چون حجمشون زیاد نبود و احتمال میدادم سوال تکراری بیاد که حدسمم درست بود
سر جلسه به خاطر استرس مسائل شیمی رو بیخیال شدم که واقعا حیف شد 2تا سوال هم غلط زدم گفتم حقم 60درصد بود ولی نتونستم جلسه رو مدیریت کنم و 44 زدم

زبان هم قبلا که یه بار کنکور تغذیه داده بودم نخونده36 درصد زده بودم و به امید همون رفتم سر جلسه بع بدون خوندن سوالای لغت رفتم سراغ متن ها و چون استرس داشتم مدام از این متن میپریدم به متن بعدی و همینطور 40 دقیقه از وقت امتحان رو تلف کردم و فقط 2تا سوال زدمکه شد5درصد

شما از تجربه ی حقیر نقطه قوتاشو استفاده کنید و از نقطه ضعف ها عبرت بگیرید و اشتباهات منو تکرار نکنید

تئ درس خوندن برا کنکور پیوستگی و مفید خوندن خیلی مهمه
روز موعد هم آرامش داشتن و دانستن مدیریت زمان سرجلسه کنکور از حیاتی ترین اصوله

ولی آخرش خدا نتیجه ی تلاشتون رو حتما خواهد داد

موفق باشید
من فقط کتاب دکتر رضا محمدیو خوندم خیلی ازش راضیم . کتاب خوبی بود ولی من خیلی شیمیم خوب بود از درصد 40 ار راضی نیستم. ولی ازادم قبول نشدم کاشکی تو تکمیل ظرفیت قبول شم ممنون از راهنامییاتون. اگه صحبت های شما نبود ما ها دق می کردیم

mahtab khanom

New member
خيلي از محبتتون ممنون كه زحمت كشيدين و راهنمايي كردين يه سوال ديگه هم هست تقريبا چند ساعت در روز يا در هفته مطالعه داشتيد؟قبل از عيد چقدر مطالعه داشتيد و بعد از عيد چقدر ؟متشكرم

karshenasgh

New member
یکی کتاب بیوشیمی دکتر رضامحمدی رو کامل معرفی میکنه؟ مال کدوم انتشاراته؟

sanazmohandes

New member
یکی کتاب بیوشیمی دکتر رضامحمدی رو کامل معرفی میکنه؟ مال کدوم انتشاراته؟
شما که ارشد قبول شدین میخای سال دیگه 2 باره بخونی؟ ولی من اصلا نمیدونستم بیوشیمی در مورد چی هس این کتابه خیلی خوبه توش پراز تسته نکات مهمو کنکوری داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا