انگیزتون برای دکترا و ارشد چیه؟؟؟

zaragenetic64

New member
سلام دوستان عزیز
این تاپیک رو برای این مینویسم که انگیزتون رو از شرکت در امتحان phd ویا ارشد بگید:smilies-azardl (181
هممون خوب میدونیم برای هر هدفی تا انگیزه ای قوی پشتش نباشه محاله تلاش و انرژی که تو اون راه گذاشته میشه به موفقیت ختم بشه.
ممنون از نظراتتون

zaragenetic64

New member
من خیلی تا اینجا که رسیدم سختی کشیدم البته هممون همینطوریم هر مرحله و مقطع سختی خودشو داره

najma

New member
دلیل اجتماعی : میخوام به مردم خدمت کنم . دوست دارم وطنم رو در عالی ترین جایگاه ببینم و هموطنامو خوشبخت . فکر میکنم اگه یه روزی خدا خواست و به جایی رسیدم سعی کنم ایرانم رو کمی به گذشته پرافتخارش نزدیک کنم .
دلیل شخصی : آدم مغروری هستم ، نمیتونم زیر دست دیگری باشم ، بنابراین دوست دارم تا جایی که ممکنه پیشرفت کنم .
دلیل اعتقادی : فکر میکنم خدا پتانسیلی رو که بهم داده بعدا ازم میخواد جوابگوش باشم . مثل پولی که پدرت بهت میده و بعدا میپرسه : خب تو کجا خرجش کردی ...:sarma:

biosta

Well-known member
محقق علوم پزشکی و مشاوره پایان نامه ها و مشاور آماری طرح های تحقیقاتی بشوم
بی نهایت به تحقیق و انجام تحلیل های آماری مقاله ها علاقه دارم .
هدف های بزرگی در این زمینه دارم که می دانم بهشان خواهم رسید
برایم تحقیق مهمه چه با دکترا چه بدون دکترا .

zohre67

New member
]انگیزه ام برا ادامه تحصیل از این عقیده ام منشا میگیره ک تو هیچ مرحله ای از زندگی نباید دچار رکود شد

zaragenetic64

New member
دلیل اجتماعی : میخوام به مردم خدمت کنم . دوست دارم وطنم رو در عالی ترین جایگاه ببینم و هموطنامو خوشبخت . فکر میکنم اگه یه روزی خدا خواست و به جایی رسیدم سعی کنم ایرانم رو کمی به گذشته پرافتخارش نزدیک کنم .
دلیل شخصی : آدم مغروری هستم ، نمیتونم زیر دست دیگری باشم ، بنابراین دوست دارم تا جایی که ممکنه پیشرفت کنم .
دلیل اعتقادی : فکر میکنم خدا پتانسیلی رو که بهم داده بعدا ازم میخواد جوابگوش باشم . مثل پولی که پدرت بهت میده و بعدا میپرسه : خب تو کجا خرجش کردی ...:sarma:
:a2d3:منم باهات موافقم نجماجون

farshad25

New member
ارزوم اینه بشم عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی

fateme67

New member
من عاشق یاد گرفتنم...میخونم چون دوس دارم یاد بگیرم و ب دیگران هم یاد بدم...دوس دارم استاد دانشگاه باشم و از اینکه یاد میدم لذت ببرم ن فقط صرف اینکه حالا چند ساعتمو تو دانشگاه باشم ولی مهم نباشه بودنم ب درد میخوره یا نه!!!!کلا دوس دارم آدم
مفیدی باشم نه بی مصرف حتی تو پست ومقام بالا!!!!!!!!

asie67

New member
والا دوران مجردی خیلی به این سوال فکر میکردم اما چیزی دستگیرم نمی شد
وقتی به 4سال دوران لیسانس فکر میکردم میدیدم نمیتونم بگم عاشق تحصیلم چون همه درسام شب امتحانی بود
نمیتونستم بگم عاشق پیشرفت و فتح قله های ترقی ام چون 2سال پشت کنکور ارشد موندم اما هربار تلاشی برای قبولی نمیکردم
اما وقتی وارد زندگی متاهلی شدم دیدم خیلی چیزا میخوام
پول : برای داشتن رفاه برای کمک به زیر دستها برای انجام کارای بزرگ
تحصیلات بالا : برای داشتن شان اجتماعی بالا برای اینکه حرفت مورد قبول باشه برای اینکه بچه ام با افتخار سرشو بالا ببره برای خوشحالی خانواده ام
الان دیگه با انگیزه میخونم ویه هدف پیدا کردم
اما واسه طی کردن مسیر به دعای خیلی ها محتاجم
پس التماس دعا

Mohammad gh

New member
برای من بسیار مهمه که بتونم تغییری در دانش و سرنوشت بشری ایجاد کنم یا نقشی رو در اون تغییر بازی کنم حداقل.
خیلی وقتا وقتی از ظرفیت ژنتیک حرف میزنیم یا بیوتک دیگران میگن اره میشه ولی تو میشه رو ولش کن و واقع گرا باش و ....
ولی حرف من اینه که تا وقتی ما به ظرفیت های بالقوه ی یه رشته و علم و دانش به دیده ی محال نگاه کنیم یا بگیم ما که نمیتونیم...همیشه درین بدبختی و عقب موندگی میمونیم
هرگز ارزو نمیکنم که یه کارمند ساده با یه حقوق حالا اسن بگیم خوب تو یه شرکت دولتی یا دانشگاه باشم و مثل خیلی ها زندگی کنم که با اهداف والا پا به عرصه ی علم گذاشتن ولی وقتی کمی آسونی و راحتی دیدن دست از هدفشون برداشتن و به اونچه پیدا کردن قانع شدن.
من زندگیی رو میخوام که درش هیجان و مبارزات واقعی انجام بگیره و راه اون برای من از ارشد و دکترا میگذره

varia

Well-known member
میخوام ادامه تحصیل بدم تا به بعضی از سوالها که تو ذهنمه جواب پیدا کنم و اینکه واسه جامعه مفید واقع بشم. شاید بعضی از دوستان بگن شعار میدم ولی اعتقادم اینه که آدم(آدمهایی مثل من!) اگه بخواد بدون مدرک میتونه کار و درآمد خوب داشته باشه پس نیازی به ادامه تحصیل با این هدف نیست.

reza.n

New member
تا کی میخوای فرار کنی؟ بالاخره میبرنت حتی با مدرک دکترا !!!:black_eyed:
اون که شوخی بود.کلا دوس دارم یادگرفتنو.ادم کنجکاویم.میخام بدونم همه چیزو.تا بعد بتونم یه کاری بکنم.یه استفاده ای کنم از علمم تا شاید یه مریضی و درمان کنم...نمیدونم.دوس ندارم ادم خنثایی باشم یکی که 50 60 سال عمر میکنه بعدم میره.دوس دارم یه تغییر یه کار مفید یا چند تا کار مفید کرده باشم.فعلا تنها راهی که واسش میبینم درس خوندنه.:ph34r-smiley:

نگاه

New member
اون که شوخی بود.کلا دوس دارم یادگرفتنو.ادم کنجکاویم.میخام بدونم همه چیزو.تا بعد بتونم یه کاری بکنم.یه استفاده ای کنم از علمم تا شاید یه مریضی و درمان کنم...نمیدونم.دوس ندارم ادم خنثایی باشم یکی که 50 60 سال عمر میکنه بعدم میره.دوس دارم یه تغییر یه کار مفید یا چند تا کار مفید کرده باشم.فعلا تنها راهی که واسش میبینم درس خوندنه.:ph34r-smiley:

موفق باشی.

انگیزه من: میخوام طوری زندگی کنم که بقول شریعتی در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته ست حسرت نخورم. و همچنین به چیزی که علاقه دارم برسم هم تو رشته خودم و هم غیر اون.

leyla-h

New member
خب من به خاطره این ادامه میدم چون از درس خوندن خسته نمیشم، توقعی که از خودم دارم زیاده و احساس میکنم میتونم ، از بی حرکت بودن بدم میاد خب تا میتونم چرا که نه!!!!!!

بالا