ازدواج و ادامه تحصیل برای دکتری !؟

BBT

New member
بچه ها درباره پسرها بیشتر سوال داشتم تا دخترا
یعنی این شرایط برای پسر اتفاق بیافته
ولی در کل تصمیم گیری خیلی سخته هر کسی هم نظر خودش رو داره

antenyus

Active member
همون مرحله ی خوبش!

راستی کسی می دونه باسیلوس چرا بن شد؟

اینجوری قبول نیست....گفتم دقیق بگو.....:p7977cujr38iyymsu8:

ب نظر من این جور مسائل بستگی ب توان و ظرفیت هر کسی داره...من خیلیا رو دیدم ک کم آوردن..... و خیلیا ک بعد ازدواج بسیار موفق بودن .... نمیشه گفت چون یکی موفق بوده بقیه موفق میشن ...یا چون یکی نتونسته ادامه بده بقیه هم نمیتونن بعد ازدواج ادامه تحصیل بدن.... یه بابایی بود میگفت من اول ازدواج کردم ک ذهنم مشغول نباشه و بتونم با خیال راحت درسمو بخونم.... یکی دیگه هم بعد ازدواج ب شغل شریف بچه داری بیشتر تمایل نشون داد تا درس خوندن....:smiliess (12):

Irin

New member
ب نظر من بستگی ب شریک زندگی تون داره، یه همسر خوب می تونه تو موفقیت شما و طی کردن پله های ترقی حکم یه کاتالیزور و داشته باشه، و برعکس
یه ازدواج بد می تونه آنچنان اعصاب و روان تونو ب هم بریزه که اصن اهداف تونو فراموش کنین.
شما ب انتخاب درست و منطبق با معیارهاتون فک کنید.

Asena90

New member
به نظر من اگه طرفتون مث خودتون مشتاق به ادامه تحصیل باشه و پشتکار داشته باشه ولوس و ناز نازی نباشه خوبه
وگرنه خیلی سخته... وبعد ازدواج باید درس را بوسید وکنار گذاشت:riz303:

MOHAMMAD.R

New member

بستگی به شرایط فرد داره فکر میکنم خانما براشون بهتر باشه تا آقایون چون یه دیدم که خانمای متاهل بهتر از خانمای مجرد تونستن نمره های خوب بگیرن..
از طرف دیگه دوستمم ازدواج کرده و الانم داره دکتری میخونه پشت سر همم قبول شده!
بستگی به تلاشو انگیزه ی فرد داره!

mahnam

New member

نمیدونم دکتر... راستی نجما خانوم چرا بن شدن؟؟ من کالی سوال داشتم ازشون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باسیلوسو نمی دونم ! فک کنم دو روز بن شده بر میگرده!
اما نجما خودش خواست از ادمین تا اونجایی که من می دونم!

BBT

New member
دنیا را بد ساختند
کسی را که دوست داری ، دوستت ندارد
کسی که تو را دوست دارد ، تو دوستش نداری
اما کسی که تو دوستش داری و او هم دوستتت دارد
به رسم و آیین زندگی به هم نمی رسند
و این رنج است
زندگی یعنی این

دکتر علی شریعتی

خزر

New member
دوستان عزیز، درس و ازدواج کاملا به شرایط دو طرف بستگی داره. خودم رو مثال میزنم. من امسال کارشناسی تموم کردم هفته پیش هم واسه ارشد آزمون دادم، ایشالا قبولم میشم. من سال دوم کارشناسی نامزد کردم، از بعد نامزدیم هم کلی تو درسم پیشرفت کردم. خانومم هم بدون کنکور، استریت رفت ارشد الان داره ارشد میخونه.( من از خانومم کوچیکتر نیستما، یه سال تفاوت سنی داریم، فقط من پشت کنکور سراسری موندم). ایشالا عید 93 هم میخوایم ازدواج کنیم. قصد هم دارم واسه دکتری بورسیه بگیرم، حالا چه داخلی چه خارجی. اگه هم الان میگید وضع مالیت خوبه، نیست دادا، بابام معلمه که تو بازنشستگیش هست. هم زمان با درس هم تو یه آزمایشگاهی بیمارستانی جایی مشغول میشم که یه چیزی دستم باشه گذران امور کنم. شرایط سخت هست، ولی کسی که اهداف بلند داره، باید براش سختی بکشه. من میگم ازدواج کنید و به تاخیر نندازید، ولی بازم بستگی به شرایط خودتون داره، اگه این توان رو در خودتون می بینید، معطلش نکنید. کمترین مزیتش اینه که منبع انرژی و انگیزه در کنارتون هست. من خودم هر جا تو درس کم میاوردم، خسته میشدم، یه زنگ بهش میزدم، میرفتم می دیدمش، فول انرژی بر میگشتم سر درس. متقابلا هم هوای رئیس رو داشتم. پیشنهاد من ازدواجه.

باریکلا..................

بنظر من اگه هر دو به هم انگیزه بدن و همو تشویق کنن .......................هر دو میتونن پیشرفت کنن

kaziland

New member
چقد جالب
نمیدونستم هنوز هستند کسایی که در مورد ازدواج خانم ها اینطوری فکر میکنند.قبل از ازدواج حتما باورهاتون رو اصلاح کنید چون خودتونم دچار مشکل میشید با این تفکر.
برای خانم ها که هرموقع ازدواج کنن منفعته فقط دلم به حال این آقایون بیچاره میسوزه :sadsmiley:

Artmis.a

New member
باز بحث ازدواج شد ای خدا‏!‏‏!‏‏!
آدمين جون بچت منو همين الان بن كن.

helena

New member
من فکر میکنم برای یک خانم مهمتر از همه چیز ازدواجشه،البته خودمم دارم ارشد میخونم ولی یه زن هر چه تحصیلاتش بالاتر بره توقعاتش از زندگی و همسر ایندش بیشتر میشه و زندگیش سختتر میشه و بالارفتن سن ازدواج برای خانمها در اداره کردن زندگی و شوهر و بچه داری بدتر میشه.به قول یه حرف قدیمی که میگه:طراوت و جوونی زن باید تو خونه شوهرش باشه.به وضوح دیدم خانمهایی که تحصیلاتشون پایینتره در زندگیشون خوشبختترن.من خودم که دارم درس میخونم حوصله و تمرکزم روی کارهای خونه کمتر از دوستان کارشناسیمه.
البته این نظر منه،هر کسی نظر خودشو داره.من مجردم ولی مادرم که کارمند بود بسیار عالی به کارهای خونه رسیدگی میکنه ولی واقعا مهروعاطفه ی بچه هایی که مادرانشون خونه دار بودن بیشتر از ما بچه کارمندهاست چون ما از بچگی همیشه این استرسو داشتیم که مامانمون مدتی از روز کنارمون نیست.بعد از ازدواج و روبراه شدن عواطف و زندگی به نظر من انگیزه ی تحصیل دکتری بیشتر هم میشه ولی البته بستگی به همیاری شوهر ادم هم داره.
اقایون هم بهتره یک جا مشغول به کار بشن و بتونن مقداری در زندگی روبراه بشن و همزمان با اون تحصیل را رها نکنند چون کار و درامد برای مرد در این سنین مهمه

Artmis.a

New member
دوست عزيز توجه داشته باش كه ازدواج برای آقايون نيروی محركه ی ادامه تحصيله و برای زن سرعت گیر و مانع ادامه تحصيل‏!‏ اينجا ايرانه كشوری با پيشينه ی قوی و کهن مردسالاری‏! اونم مردايی متحجر و خودخواه‏!‏ انتظار نداشته باش يه ساله دو ساله فرهنگ كشوری عوض بشه‏!‏ تا بوده مردای ایرانی اين توهمو داشتن و دارن كه از خانمها برترن و مالک خانمها هستن درست مثل داشتن يک رباط عروسكی‏!‏ عزيز من يك مرد ايرانی محاله بپذيره كه زنش بالاتر از خودش بره يا هم سطحش بشه‏!‏ از نظر مرد ايراني زن خدمتكاريه که بايد مادری بچه های مرد را هم بكنه‏!‏ اگه پستهای آقايون به اصطلاح تحصیلكرده ی همين سايت رو هم بخونی كاملا متوجه وخامت تفكر جامعه ی ايرانی و طرز فكر مردای اين جامعه نسبت به جايگاه زن ايرانی خواهی شد‏!‏ به هرحال انتخاب با خودته در ايران یا درس يا ازدواج‏!‏ البته اگه دختری‏!‏

mehrshad

New member
اكه بول نداشته باشي احتمال بدبخت شدنت تو ازدواج بيشتره_ هم ارشد هم دكترا !

parnia

New member
دوست عزيز توجه داشته باش كه ازدواج برای آقايون نيروی محركه ی ادامه تحصيله و برای زن سرعت گیر و مانع ادامه تحصيل‏!‏ اينجا ايرانه كشوری با پيشينه ی قوی و کهن مردسالاری‏! اونم مردايی متحجر و خودخواه‏!‏ انتظار نداشته باش يه ساله دو ساله فرهنگ كشوری عوض بشه‏!‏ تا بوده مردای ایرانی اين توهمو داشتن و دارن كه از خانمها برترن و مالک خانمها هستن درست مثل داشتن يک رباط عروسكی‏!‏ عزيز من يك مرد ايرانی محاله بپذيره كه زنش بالاتر از خودش بره يا هم سطحش بشه‏!‏ از نظر مرد ايراني زن خدمتكاريه که بايد مادری بچه های مرد را هم بكنه‏!‏ اگه پستهای آقايون به اصطلاح تحصیلكرده ی همين سايت رو هم بخونی كاملا متوجه وخامت تفكر جامعه ی ايرانی و طرز فكر مردای اين جامعه نسبت به جايگاه زن ايرانی خواهی شد‏!‏ به هرحال انتخاب با خودته در ايران یا درس يا ازدواج‏!‏ البته اگه دختری‏!‏

حدیث:dadad4:........خیلی بدبینانه نبود؟؟؟؟:dadad4:

Artmis.a

New member
حدیث:dadad4:........خیلی بدبینانه نبود؟؟؟؟:dadad4:
شيوا جان عزيز دلم اگه اين سوالو سه سال پيش از من پرسيدی ميگفتم آره بدبينانه است‏!‏ اما من اينو قبلا امتحان كردم‏!‏ مردای ايرانی فقط ادعای روشنفكری دارن ولی دريغ از يک اپسيلون‏!‏ به هرحال هر دختری كه شک داره حتما امتحان كنه و در آينده بياد اينجا و تجربه اش رو بگه‏!‏ اونم نه فقط با تجربه ي يکي دوسال زندگي ها نه هر بچه ای هم ميدونه دوسال اول زندگی برای يك زن بهشته‏!‏ بذاره سال سوم به بعد زندگيش بياد براي ما از روشنفكری شوهرش و اختياراتش بگه‏!‏ شايد یه استثناعاتی هست كه به سختی موفق شدن ولی واقعا ريسک به چه قيمتی‏!‏ مثل اينكه بگی دو نفر از دو ميليون نفری كه از اورست پريدن پايين زنده موندن پس حتما منم زنده ميمونم با اين حساب ميپری‏?‏

آخرین ویرایش:

helena

New member

همیشه زن و مرد برای زندگی و ارامش کنار هم بودن.من نمیگم زن درس نخونه ولی وظیفه ای هم برای خرجی اوردن نداره ،یه زن از قصد علاقه به تحصیل باید درس بخونه ولی نباید مثل رباط صبح و شب درس بخونه و کار کنه.مادری و شوهرداری کردن چیزی نیست که ما را عقب افتاده جلوه بده......
یه زن و مرد در کنار هم خوشبختن.من افراد تحصیلکرده مجرد دوروبرم زیاده برای همین این حرف را میزنم چون واقعا هیچ چیز ارزش خوشی را در زندگی نداره که این سلیقه ی شخصی هر کسیه ولی چه خوشبختی بالاتر از اینکه با خانواده و بچه هات شاد و دور هم باشی؟؟؟؟؟
وقتی یه زن دکترا بگیره ولی اون حوصله را برای شوهر و بچه داری نداشته باشه چه ارزشی داره؟؟؟؟زن خیلی زودتر از مرد از پا درمیاد...
منم قبلا عقاید شما را داشتم ولی الان که دارم ارشد میخونم میبینم چه ارزشی داره اینقد خودمو پای درس و کتابام خسته کردم

parnia

New member
شيوا جان عزيز دلم اگه اين سوالو سه سال پيش از من پرسيدی ميگفتم آره بدبينانه است‏!‏ اما من اينو قبلا امتحان كردم‏!‏ مردای ايرانی فقط ادعای روشنفكری دارن ولی دريغ از يک اپسيلون‏!‏ به هر دختری كه شک داره حتما امتحان كنه و در آينده بياد اينجا و تجربه اش رو بگه‏!‏ هميشه یه استثناعاتی هست كه به سختی موفق شدن ولی واقعا ريسک به چه قيمتی‏!‏

متوجه ام حدیث جون که چی میگی....تا حدودی هم موافقم باهات...منتها میگم نباید انقدم بدبینانه نگاه کرد...پس اونایی که موفقن و میبینیم که بی هیچ مشکلی دارن جلو میرن چی؟؟

همه چیز بستگی به ظرفیت دو طرف داره.....مردا همیشه نیاز به توجه دارن ...همین پدرای خودمونو نگاه کن..این تو ذاتشونه...ایرانی و غیر ایرانیم نداره به نظرم....اگه تحصیل زن مانعی واسه توجهاتش به همسرش نشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و به نظرم اکثر اقایون با این قضیه کنار میان و کمک هم میکنن....البته چون تو خانواده خودم خیلی این موارد رو دیدم میگم....که زود ازدواج کردن و ادامه تحصیلم دادن بی هیچ مشکلی..منتها باز میگم در چنین شرایطی نقش زن خیلی مهمه...باید حواسش به همسرش باشه...

mehrshad

New member
ارتميس درست ميكه_ اكه مردي نكران باشه از اينكه اكه زنش دكترا بكيره ممكنه رهاش كنه و يا اينكه ممكنه ديكه نتونه مردي باشه كه زنش بتونه بهش افتحار كنه خب با درس خوندن خانومش مخالفت ميكنه_ جق هم داره _ ولي اكه مطمعن باشه كه خانومش بعد از دكترا بازم دوستش داره و تركش نمي كنه نه تنها مخالفت نمي كنه حتي كمك هم مي كنه ! خانوما اينحا نقششون تعيين كنندس _

Artmis.a

New member
همیشه زن و مرد برای زندگی و ارامش کنار هم بودن.من نمیگم زن درس نخونه ولی وظیفه ای هم برای خرجی اوردن نداره ،یه زن از قصد علاقه به تحصیل باید درس بخونه ولی نباید مثل رباط صبح و شب درس بخونه و کار کنه.مادری و شوهرداری کردن چیزی نیست که ما را عقب افتاده جلوه بده......یه زن و مرد در کنار هم خوشبختن.من افراد تحصیلکرده مجرد دوروبرم زیاده برای همین این حرف را میزنم چون واقعا هیچ چیز ارزش خوشی را در زندگی نداره که این سلیقه ی شخصی هر کسیه ولی چه خوشبختی بالاتر از اینکه با خانواده و بچه هات شاد و دور هم باشی؟؟؟؟؟وقتی یه زن دکترا بگیره ولی اون حوصله را برای شوهر و بچه داری نداشته باشه چه ارزشی داره؟؟؟؟زن خیلی زودتر از مرد از پا درمیاد...منم قبلا عقاید شما را داشتم ولی الان که دارم ارشد میخونم میبینم چه ارزشی داره اینقد خودمو پای درس و کتابام خسته کردم
عزيز من منم همون مدرک ارشدی که شما دارينو دارم و اين دليلی بر صحت و برتری گفته هاي هيچكدوم از ما بهم يا نسبت به بچه های كاردان و كارشناس نميشه‏!‏ پس لطفا انقدر از اين عنوان در اين بحث استفاده نكنيد‏!‏ درضمن آيا شما سوای اين مدرک ارشدتون در موقعيت و شرايط ازدواج هم قرار گرفتين كه اين نظرو دارين‏!‏ از قديم گفتن يه سوزن به خودت بزن...

mehrshad

New member
بعدشم يه مرد دوست داره هميشه حس كنه مرد خونه شه و خانومش اون و توجهش رو به هيج جي حتي درس عوض نمي كنه _ اكه خانومش بتونه اين جس رو به همسرش القا كنه مرد هم مخالفت نمي كنن _اكه دقت كرده باشيد موقع امتحانات خانوم ،عاغايون بداخلاق تر مي شن _ جون توجه همسرشون به جيزي جز اون جلب شده_ درس ميشه رغيب عشقي شون !

بالا