***ارنج زمان برای اعتراض حضوری ( کلیه رشته ها )***

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

golabatun

New member
منکه شده برم آوارگی بکشم ازین مملکت فرار میکنم.اگه بودجه رو خرج ما بکنن پولای توی جیبی آقازاده ها چی بشه؟؟؟

l.rhb

New member
دوست عزیز تغییر کرد ولی چه تغییری! اصن شاهکار! همه آرزوم میکنن که کاش اعتراض نکرده بودن! درصد یکی از درس هامون چند درصد بهش اضافه شد ولی به جاش نمره هامون کم شد چند نمره!!!! اصن باورکردنی نیست!
از اون طرف خیلی ها بدون اینکه درصداشون عوض شه نمره هاشون عوض شد!
رتبه ها هم اکثرا بدتر از قبل شدن!

پیگیری ماها خیلی زیاد بود ولی بازهم حق به حق دار نرسید...دو تا از درس های ما پر از غلط بود سوالا..حتی غلط های تایپی تو سوالات برنامه نویسی داشت! با این حال فقط یه یکی از درسا رسیدگی کردن که اونم با کارنامه های عجیب امروز همه مون رو شوکه کرد!

اینطوری که خیلی بد شد...:33:

l.rhb

New member
کد خبر: ۲۰۰۰۵۳
۰۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳

پس از اعلام جزئیات انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 93 و انتشار ظرفیت پذیرش، داوطلبان به این میزان ظرفیت و کاهش آن نسبت به سال گذشته معترض شدند.

به گزارش مهر، دفترچه انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 رشته های گروه پزشکی به همراه کارنامه علمی داوطلبان شرکت کننده در آزمون منتشر شده اشت و داوطلبان از امروز چهارم مرداد به مدت سه روز تا ششم مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

اما از صبح امروز داوطلبان بسیاری با تماس با خبرگزاری ضمن اعتراض به کاهش ظرفیت در رشته های متعددی از جمله بیوشیمی، تغذیه و پرستاری نسبت به این امر اعتراض کردند و خواهان افزایش ظرفیت پذیرش شدند.

بر اساس اطلاعیه درج شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ظرفیت پذیرش بالغ بر 4 هزار و 644 نفر اعلام شده است و فقط افرادی که در محدوده 4 برابر ظرفیت پذیرش کل قرار گرفته اند، مجاز به انتخاب رشته محل در دو دسته هستند. در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 تعداد 79 هزار و 663 نفر شرکت کرده اند.

این در حالی است که در سال 92 ظرفیت پذیرش با احتساب پذیرش شعب بین الملل، رشته های جدید، دانشگاه آزاد و دوره شبانه 5 هزار و 782 نفر بوده است. ضمن آنکه در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 92، تعداد 71 هزار داوطلب شرکت کرده بودند.

در حال حاضر بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 93 که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است تعداد دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش مشخص شده اند و یک هزار و 138 نفر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

برچسب ها: ظرفیت ، ارشد ، پزشکی

خدا رو شکر که یکی حرف دلمونو شنید...

Rainy Lady

New member
ارور میده سایتش.باز نمیشه

شنبه 04 مرداد 1393 - 14:58
صفحه نخست ›› آخرین اخبار صفحه اول
افزایش 160 نفری ظرفیت آزمون دستیاری

خبرنامه دانشجویان ایران: معاون آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به تجمع داوطلبان آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت، گفت: در تلاش هستیم با اتخاذ تدابیری در عین حال که قانون اجرا می‌شود، داوطلبان سهمیه آزاد نیز تحت فشار قرار نگیرند به همین منظور پیش بینی شده تا حدود 160 نفر ظرفیت آزمون دستیاری افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، دکتر امیرمحسن ضیائی گفت: اعتراض و تجمع داوطلبان در مقابل وزارت بهداشت در مورد سهمیه‌های 30 درصدی مناطق محروم است که مصوبه مجلس شورای اسلامی است. وزارت بهداشت تمام تلاش خود را انجام داد تا این قانون قبل از اعلام نتایج اصلاح شود اما متاسفانه فوریت آن رای نیاورد ولی ممکن است برای سال آینده اصلاحاتی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه سعی می‌کنیم اثر این مصوبه تا حد ممکن تعدیل شود، اظهار کرد: اختصاص 30 درصد سهمیه به مناطق محروم برای آزمون دستیاری عدد کمی نیست بنابراین برای آنکه شانس داوطلبان سهمیه آزاد نیز تضییع نشود، پیش بینی کرده‌ایم حتی الامکان افزایش ظرفیتی داشته باشیم اما باید این مسئله را مورد توجه قرار داد که افزایش ظرفیت در آزمون دستیاری کار بسیار مشکل و زمانبریست.

ضیائی با اعلام اینکه حدود 160 نفر افزایش ظرفیت در آزمون دستیاری خواهیم داشت ، گفت: این افزایش ظرفیت‌ها بیشتر در دانشگاه‌های بزرگ صورت خواهد گرفت ضمن آنکه عدد 160 نفر نیز برای آزمون دستیاری عدد زیادی است.

احتمال تعویق دوهفته ای سال تحصیلی دانشجویان دستیاری

معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره زمان شروع به کار نیروهای دستیاری، اظهار کرد: دستیاری همچون فضای دانشگاهی، ترم تحصیلی ندارد اما معمولا ابتدای شهریور ماه نیروهای جدید آغاز به کار می‌کنند که این یک گردش حیاتی خدمت است. با اتفاقاتی که رخ داده ممکن است تا دو هفته شروع کار به تعویق بیفتد تا تغییر و تحولات انجام شود اما تا این لحظه تصمیم قطعی برای تاریخ شروع دستیاری نگرفته‌ایم.

ضیائی درباره زمان اعلام نتایج انتخاب واحدهای آزمون دستیاری افزود: از آنجایی که امسال این آزمون با پیچیدگی‌های زیادی روبروست و سهمیه‌های بومی کار را دشوار کرده است سعی می‌کنیم تا 15 مردادماه نتایج اعلام شود اما این تاریخ قطعی نیست.

علت اعمال نشدن مصوبه مجلس برای آزمون ارشد

ضیائی درباره علت اعمال نشدن 30 درصد سهمیه مناطق محروم در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی نیز اظهار کرد: در ورودی قانون نام کلیه رشته‌ها آمده اما اصل قانون در مورد رشته‌هایی است که ارائه خدمات می‌دهند. ضمن آنکه قانون مذکور قبل از بسته شدن دفترچه‌های کارشناسی ارشد ابلاغ نشده بود .

تقویم زمان انتخاب رشته چهل و یکمین آزمون دستیاری تخصصی

انتخاب رشته چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته­های تخصصی بالینی پزشکی، از عصر امروز شنبه 4 مردادماه آغاز می شود و تا روز دوشنبه 6 مردادماه ادامه دارد. داوطلبین چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری می توانند با مراجعه به سایت sanjeshp.ir، در فرصت تعیین شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

گفتنی است، طی روزهای گذشته تا به امروز شماری از داوطلبان دستیاری از شهرهای بزرگ کشور در تماسی با ایسنا ضمن انتقاد از مصوبه مجلس از وزارت بهداشت و به ویژه دکتر هاشمی درخواست داشتند که با اتخاذ تدابیری اجازه ندهند حق‌شان در آزمون امسال تضییع شود.

مهلا1991

New member
بچه ها به اینجا هم زنگ بزنید برای ریاست جمهوریه
خانمه دقیق همه ی حرفاتونو یادداشت میکنه
من زنگ زدم دقیقا گفتم چند درصد کاهش ظرفیت داشتیم
سریع زنگ بزنید داره دیر میشه
6133

م.صفری

New member
اخه من راضیم اینا دو نفر بگیرن ولی کارشون تضمین باشه
اخه بنده خدا با همین کاهش ظرفیتم اونایی که قبول میشن امید کار ندارن از کدوم استاندارد میحرفی
تو کنکوری که برگزار کردیم استاندارد نبود همه سر جلسه تقلب میکردن
اخه من اینا به کی بگممممممممممممم:eek:t0837h0nn8zfqu8ult:sdasdasd::image170:

م.صفری

New member
6133

ای بابا اینم اشغال شد
خو منم میخوام حرف بزنم :smilies-azardl (12):sad:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

مهلا1991

New member
حالا یه چیز جالب بگم
فکر نکنم باور کنید خودمم باورم نمیشه
به دفتر رهبری زنگ زدم اقاهه میگه اینا اصلا به ما مربوط نیست
مربوط به دولته
منم گفتم پس چی به شما مربوطه؟یعنی دولت به شما ربطی نداره؟
گفت خودمونم نمیدونیم والا!!!!!!!!!

l.rhb

New member
بچه ها یه عده که اونجان پزشک هستن که واسه تخصص اعتراض دادن. نکنه ما با اونا قاطی بشیم ها. خبر خبرگزاری ایران مال اوناس. ما هم مثه اینا باید به هر جا می تونیم برسونیم.

رو سر اینا آب ریختن ...خدا میدونه چه بلایی سر ما میارن...

nafasn

New member
6133
مهلا منم زنگ زدم ولی خانومه گفت چون مهلت انتخاب شهرتون کمه دوباره شماره وزارت بهداشت رو داد که من هر چی زنگ میزنم بر نمیدارن
ولی خانومه گفت باشه پیگیری میکنیم

l.rhb

New member
کد خبر: 2338553
تاریخ مخابره : ۱۳۹۳/۵/۴ - ۱۳:۱۹
حوزه و دانشگاه
کاهش هزار نفری ظرفیت ارشد پزشکی/ داوطلبان معترض شدند
پس از اعلام جزئیات انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 93 و انتشار ظرفیت پذیرش، داوطلبان به این میزان ظرفیت و کاهش آن نسبت به سال گذشته معترض شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، دفترچه انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 رشته های گروه پزشکی به همراه کارنامه علمی داوطلبان شرکت کننده در آزمون منتشر شده اشت و داوطلبان از امروز چهارم مرداد به مدت سه روز تا ششم مرداد می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

اما از صبح امروز داوطلبان بسیاری با تماس با خبرگزاری ضمن اعتراض به کاهش ظرفیت در رشته های متعددی از جمله بیوشیمی، تغذیه و پرستاری نسبت به این امر اعتراض کردند و خواهان افزایش ظرفیت پذیرش شدند.

بر اساس اطلاعیه درج شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ظرفیت پذیرش بالغ بر 4 هزار و 644 نفر اعلام شده است و فقط افرادی که در محدوده 4 برابر ظرفیت پذیرش کل قرار گرفته اند، مجاز به انتخاب رشته محل در دو دسته هستند. در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 تعداد 79 هزار و 663 نفر شرکت کرده اند.

این در حالی است که در سال 92 ظرفیت پذیرش با احتساب پذیرش شعب بین الملل، رشته های جدید، دانشگاه آزاد و دوره شبانه 5 هزار و 782 نفر بوده است. ضمن آنکه در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 92، تعداد 71 هزار داوطلب شرکت کرده بودند.

در حال حاضر بر اساس دفترچه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 93 که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است تعداد دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش مشخص شده اند و یک هزار و 138 نفر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

:13::13::13:

رها93

New member
بجه ها اصلا به ارشدا اهمیت ندادنننننننننننننن
فقط با دستیاریا صحبت کرده
و کوتاه نیومدن که افزایش بدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا