اتاق مشاوره هماتولوژی

saeedehhemato

New member
sharmande man font farsi nadaram
arshad khosh migzare aghaye jo?
man ke andar kham e koche e avvol gir kardam......
ye soal
nazareton dar morede jozve chie?

aram ft

New member
بچه ها من که هماتو می خوام و تو چارت درسیم اصلا هماتو نیست باید چی کار کنم چقدر جالب رشته ای رو که برای ارشد هست و می تونی شرکت کنی درسش تو چارت دروس نیست بعد برای ما مشکلی پیش نمیاد؟؟

اگه واقعا عاشق هماتو هستی بسم الله شروع کن. سراغ دارم رتبه ی 6 کنکور 90 رشتش زیست بود. ولی اگه خیلی علاقه مند نیستی، قیدش رو بزن. چون هم قبولیش سخته. هم تا اون جایی که من می دونم بچه های زیست بعد قبولی هم باز باید یه سری واحدهای اضافه که ما آزمایشگاهی ها تو دوره ی کارشناسی خوندیم ( آزمایشگاه هماتو و بانک خون ) پاس کنند تا جبران بشه. سخته.

jo-boy

New member
اون که به نظر من برای دکترا هم زیاده..!! خیلی خیلی وارد جزییات شده همون رفرنسارو با کتابای گل افشان بخون کافیه.

nazgol-khanom

New member
سلام
درمورد بیماری فل که یه بیماری خونی هست اطلاعاتی میخواستم. کسی میتونه کمکم کنه. لطفا بهم پیام بدید. ممنون میشم.
منتظرم

miladp1372

New member
salam daneshjooee? terme chandi? movafeghi baham dars bekhoonim?

من کوچیک شما ام ولی ترم 1 هستم 3 4 ماهی اطلاعات راجب ارشد جمع کردم و میدونم چی به چیه درس های مخصوص هماتو هم از الان می خونم دانشجو زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی گرمسار می خونم شما اگه برای ارشد می خوای بجنب هماتو و ایمنی برای زیستی ها خیلی تلاش می خواد ولی شدنیه شما کجا خوندی؟؟

Leyenda

Well-known member
میتونید اطلاعات بیشتری در این مورد بهم بدید. لطفا

سندرم فلتی : سه گانه آرتریت روماتوئید + نوتروپنی مزمن + بزرگی طحال
در این بیماری ، پادتن های تولید شده در طحال، طول عمر نوتروفیل ها رو کاهش میدهند. ضمن اینکه LGL ها میتوانند به پیش ساز های نوتروفیل ها در مغز استخوان حمله کنند.
طحال برداری ممکن است شمارش نوتروفیل ها را در سندرم فلتی افزایش داده و IgG متصل شده به نوتروفیل را در سرم کاهش دهد.
تعدادی از این بیماران دچار کاهش نوتروفیل های خون همراه با افزایش سلول های LGL نیز میباشند.
در سندرم فلتی آنتی بادی اختصاصی ضد نوتروفیل تولید میشود.

aram ft

New member
سلام. دوستان من چند تا سوال دارم ولی مربوط به درس هماتو نیست. در مورد دکتراست
اولا شنیدم تو آزمون دکترا درس بیوشیمی نیست و ضرایب درسا عوض میشه. درسته؟
دوما من که ترم یک ارشدم و طرح نرفتم کی می تونم آزمون دکترا بدم؟ سال 93 می تونم؟( اگه 4 ترمه یا 5 ترمه ارشد رو تموم کنم؟)
بعد من شنیدم اگه تو دکترا طرح نرفته باشی تو مصاحبه رد می کنند، درسته؟ شنیدم یکی این طوری شده بود...
بعد هم در مورد مقاله . من شنیدم دانشجوها نمی تونند review بنویسند؟ ( به عنوان نویسنده اول). ولی استادمون گفت میشه...؟!!!

Dexter2009

New member
دوما من که ترم یک ارشدم و طرح نرفتم کی می تونم آزمون دکترا بدم؟ سال 93 می تونم؟( اگه 4 ترمه یا 5 ترمه ارشد رو تموم کنم؟)
بعد من شنیدم اگه تو دکترا طرح نرفته باشی تو مصاحبه رد می کنند، درسته؟ شنیدم یکی این طوری شده بود...
بعد هم در مورد مقاله . من شنیدم دانشجوها نمی تونند review بنویسند؟ ( به عنوان نویسنده اول). ولی استادمون گفت میشه...؟!!!

سلام آرام جان...این سوالا رو فکر کنم از جو بوی هم بپرسی بد نباشه..اطلاعاتش در این زمینه ها خوبه و مثل شما ترم یک ارشد هماتو ء.

sshmm78

New member
سلام میتونم بپرسم کدوم دانشگاه فوق قبول شدی و رتبت چند شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

سلام میتونم بپرسم کدوم دانشگاه فوق قبول شدی و رتبت چند شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

jo-boy

New member
سلام
بله بیوشیمی نیست.درسا: هماتو - ایمونوهماتو - ایمونو - بیولوژی (ضریبا دقیق یادم نیست اما فک کنم 4-4-2-2 باشه)
اگه الان ترم 1 هستین باید برای شرکت تو آزمون اگه طرح نرفتین 5 ترمه بشید (یعنی باید دانشجوی ترم آخر باشید و چون دکترا آبان ماهه باید ترم مهر هم داشته باشید)
در مورد طرح فک نمیکنم اینجور باشه چون میشناسم کسایی که طرح نرفتن و قبول هم شدن
در مورد آخر هم اطلاع ندارم.
موفق باشید

بالا