آینده شغلی سم شناسی

Zara1

New member
لبخند جان به نظر من کار توی انسکتاریوم روفعلا ادامه بدی خوبه. از بیکاری بهتره. عضو نظام مهندسی هم بشی ضرری نداره .

سلام به همه.
دوستان منم مشکلم مثل مشکل لبخند ه؛ شاید یکم حادتر!
من موندم بین انتخاب حشره وسم؛ انسکتاریومم کار نمیکنم.= صددرصد بیکار.
الان تر7م. ومتعجب از حضور همه ی گیاه پزشک ها در اینجا.
بازار ارشد گرایش های گیاهپزشکی که بااین وضعیت تکلیفش معلومه؛ واسه سم هم که با هزار امید اومدم اینجا پنچر شدم.
میخک جان شما که داری سم میخونی بنظرت سم شناسی می ارزه آدم روش سرمایه گذاری کنه؟ مادی و معنوی آینده ش رو چطور میبینی؟ سختی هاوآسونی هاش رو؟
به شیمی علاقه زیادی دارم، اگه واسه سم بخونم میدونم میتونم؛ ولی نمیدونم باید چی بخونم؛ اصلاٌ بخونم یا نخونم؟
خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش میکنم:
کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمکم کنید.
:1dco2x0p1lilzhfpg1t:smilies-azardl (181:1dco2x0p1lilzhfpg1t

mikhak s

New member
سلام به همه.
دوستان منم مشکلم مثل مشکل لبخند ه؛ شاید یکم حادتر!
من موندم بین انتخاب حشره وسم؛ انسکتاریومم کار نمیکنم.= صددرصد بیکار.
الان تر7م. ومتعجب از حضور همه ی گیاه پزشک ها در اینجا.
بازار ارشد گرایش های گیاهپزشکی که بااین وضعیت تکلیفش معلومه؛ واسه سم هم که با هزار امید اومدم اینجا پنچر شدم.
میخک جان شما که داری سم میخونی بنظرت سم شناسی می ارزه آدم روش سرمایه گذاری کنه؟ مادی و معنوی آینده ش رو چطور میبینی؟ سختی هاوآسونی هاش رو؟
به شیمی علاقه زیادی دارم، اگه واسه سم بخونم میدونم میتونم؛ ولی نمیدونم باید چی بخونم؛ اصلاٌ بخونم یا نخونم؟
خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش میکنم:
کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمکم کنید.
:1dco2x0p1lilzhfpg1t:smilies-azardl (181:1dco2x0p1lilzhfpg1t

سلام عزيزم.خوب اول بايد براي خودت مشخص كني كه كار برات مهم تره يا علاقه.يه سرچ توي گوگل بزن دو تا رشته رو بررسي كن ببين كدومشون رو بيشتر دوست داري.اصلا با نظراي منفي ديگران در مورد رشته كاري نداشته باش تو كسي هستي كه ميخواي در س بخوني و توي اون رشته موفق بشي. من اطلاعي در مورد حشره ندارم. ولي در مورد سم به نظر من بازار كار داره خيلي خيلي بيشتر از گياهپزشكي هست. خوب سخت هست ولي چيزي نيست كه از عهدش برنياييم همش به خودت بستگي داره.من اول سم رو بخاطر بازار كارش انتخاب كردم ولي بعداز اينكه اطلاعاتم نسبت اين رشته بيشتر شد بهش علاقه پيدا كردم يعني الان اول علاقه حرف اول رو ميزنه براي من بعد كار.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Zara1
منم به خاطر اینکه فکر میکردم قبولی تو این رشته اسونه انتخابش کردم ولی وقتی سر سم نشستم با محتوای درسش بیشتر اشنا شدم واقعا به این رشته علاقمند شدم.اگه بازار کار برات مهمه تو اشنا داشته باش فردا سر کاری.من خیلی فوق لیسانسا رو دیدم که بی کار هستند.توی ارشد توی ازمایشگاه ها انقدر با دستگاه کار میکنی که مهارت و بدست میاری بعد دیگه به شانس خودت بستگی داره که بتونی با مدرکت استخدام بشی یا نه

mikhak s

New member
منم به خاطر اینکه فکر میکردم قبولی تو این رشته اسونه انتخابش کردم ولی وقتی سر سم نشستم با محتوای درسش بیشتر اشنا شدم واقعا به این رشته علاقمند شدم.اگه بازار کار برات مهمه تو اشنا داشته باش فردا سر کاری.من خیلی فوق لیسانسا رو دیدم که بی کار هستند.توی ارشد توی ازمایشگاه ها انقدر با دستگاه کار میکنی که مهارت و بدست میاری بعد دیگه به شانس خودت بستگی داره که بتونی با مدرکت استخدام بشی یا نه

نسيممممممممممممم؟؟ يه چيزي ميگي ها كجا قبولي اين رشته آسونه؟

من اینطوری فکر مکردم که اسونه. ولی واقعیت چیز دیگه ای بود تو این دنیا هیچ چیزی اسون نیست همه چیز به تلاش خودت بستگی داره.با سعی و تلاش به هر چیزی که میخوای میرسی و اگه قصدت ادامه تحصیله تا دکتری پس تلاش کن. ما یه استاد داشتیم به اسم کیوان بهشتی مال همیشه به ما میگفت تحصیلات مثل خال کوبی میمونه شما الان دارین برا لیسانس میخونید مثل این میمونه که روی بازوتون پاهای شیر رو خالکوبی کردید این شیر بدون سر و بدن کامل نیست میگفت فوق لیسانس بدنشه دکتری سر شیره .میگفت این خال کوبی وقتی زیباست که کامل باشه تحصیلات هم همینطوره وقتی تو دکتری را بگیر هم از نظر علمی به سطح بالایی میرسی هم از نظر اجتمایی ومطمئنن برای دکتری بی کار نمیمونی.

آخرین ویرایش:

Zara1

New member
دوستای مهربونم مرسی که اینقدر خوشگل راهنماییم کردید؛:28: ولی وقت داره میگذره و من دارم ضرر میکنم بابت اینکه هنوز نمیدونم باید چیکار کنم.:wacsmiley:
از استادام که کمک میخوام، هرکسی رشته ی خودش رو معرفی میکنه و متاسفانه به حرفای من گوش نمیده؛
یکی از استادامم گفت اگه از کشاورزی بری علوم پزشکی آخرعاقبت نداره و... از این حرفا.
من خیلی به بیو و شیمی و... علاقه درم؛ از حشره هم با تمام وجود خوشم میاد.
میدونم بعد از ورود به هرکدومشون{سم/حشره} میتونم باعلاقه ادامه ش بدم.===اینجاس که بازار کار و آینده و اشتغال و این چیزا برام مطرح میشه.
میشه منابع ارشدو برام بنویسید؟
منابع همینایین که تو اینجا نوشته؟
چند نفر ظرفیت این رشته س؟
با چه درصدایی چه رتبه ای میشه آورد؟
مرسی بچه ها ببخشید اینهمه سوال میکنمآ.:33:
:rose:

mikhak s

New member
دوستای مهربونم مرسی که اینقدر خوشگل راهنماییم کردید؛:28: ولی وقت داره میگذره و من دارم ضرر میکنم بابت اینکه هنوز نمیدونم باید چیکار کنم.:wacsmiley:
از استادام که کمک میخوام، هرکسی رشته ی خودش رو معرفی میکنه و متاسفانه به حرفای من گوش نمیده؛
یکی از استادامم گفت اگه از کشاورزی بری علوم پزشکی آخرعاقبت نداره و... از این حرفا.
من خیلی به بیو و شیمی و... علاقه درم؛ از حشره هم با تمام وجود خوشم میاد.
میدونم بعد از ورود به هرکدومشون{سم/حشره} میتونم باعلاقه ادامه ش بدم.===اینجاس که بازار کار و آینده و اشتغال و این چیزا برام مطرح میشه.
میشه منابع ارشدو برام بنویسید؟
منابع همینایین که تو اینجا نوشته؟
چند نفر ظرفیت این رشته س؟
با چه درصدایی چه رتبه ای میشه آورد؟
مرسی بچه ها ببخشید اینهمه سوال میکنمآ.:33:
:rose:

خواهش ميكنم.
زهرا جان خيلي داري سخت مي گيري . اينجور كه معلومه آينده كاريش برات مهم تره خوب عزيزه من يه تحقيق انجام بده و يه روزه دستت مياد بازار كار كدومشون بهتره.براي منابع چون وزارت بهداشت ثبات نداره بهتره سايت سازمان سنجش رو نگاه كني كه مبادا چيزي تغيير كرده باشه. امسال دوتا از شهرا كم شده بودن يعني ظرفيت سراسري كم شده بود ولي تقريبا براي سراسري 40 نفر مي گيرن براي آزاد 60 نفر اين مربوط به وزارت بهداشت هست وزارت علوم كه فقط آزاد ميگيره اونم در همين حدوده. درصدات بالاي 50 باشه همه درسا سراسري قبول ميشي. و اگه زبان بالا بزني كه خيلي جلو مي افتي. اگه سوالي ديگه داشتي در خدمتيم

shapur68

New member
من اینطوری فکر مکردم که اسونه ولی واقعیت چیز دیگه ای بود تو این دنیا هیچ چیزی اسون نیست همه چیز به تلاش خودت بستگی داره.با سعی و تلاش به هر چیزی که میخوای میرسی و اگه قصدت ادامه تحصیله تا دکتری پس تلاش کن ما یه استاد داشتیم به اسم کیوان بهشتی مال همیشه به ما میگفت تحصیلات مثل خال کوبی میمونه شما الان دارین برا لیسانس میخونید مثل این میمونه که روی بازوتون پاهایشیر رو خالکوبی کردید این شیر بدون سر وبدن کامل نیست میگفت فوق لیسانس بدنشه دکتری سر شیره میگفت این خال کوبی وتی زیباست که کانل باشه تحصیلات هم همینطوره وقتی تو دکتری را بگیر هم از نظر علمی سطح بالایی میرسی هم از نظر اجتمایی ومطمئنن برات دکتری بی کار نمیمونی
وااااای نسیم دو ساعت داشتم فک می کردم چی نوشتی:21: چقد غلط تایپی داری:wacsmiley:

تو هیچ رشته ای تضمین نیست ولی اگه تایپیکای قبلی رو خونده باشید توضیح کاملی بچه ها داده بودن

em.toxicologist

New member
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترينش اينه که دکترا بگيري بشي استاد دانشگاه ايشالله

بوردا

New member
سلام بچه ها من ترم 7 پرستاری هستم نمیدونم برا ارشد سم شناسی بخونم یا ارشد رشته خودم رو به کلی گیج شدم.
به هر دو تاش هم علاقه دارم لطفا کمکم کنید.

mehranzakeri

New member
بچه ها من علوم گیلان میخونم.الان کارآموزی میخوام برم
به نظرتون سم بخونم یا بیوشیمی؟به هردو سطح علاقم یکسانه

mehranzakeri

New member
به نظرتون سم بخونم یا بیوشیمی؟به هردو سطح علاقم یکسانه:smiliess (7):

shahab72

New member
به نظرتون سم بخونم یا بیوشیمی؟به هردو سطح علاقم یکسانه:smiliess (7):