آینده شغلی سم شناسی

sanazmohandes

New member
چی بگم اگه علاقه داری بخون من که اشتباه کردم رفتم سم بر اینکه رشته کارشناسم بهتر بود استادم میگفت . جالا دیگه پشیمونی سودی نداره باید بپذیرمش مجبورم دوسش داشته باشم. هههه:smiliess (15):

سلام آیندش همونایی بود که بچه ها گفتن
کسی که ارشد سم شناسی داشته باشه می تونه با 2 ارشد دیگه آ زمایشگا بزنه؟البته اگه قانونش تصویب بشه؟یا باید فقط ارشد هماتو و ایمونو و میکروب و... داشته باشه؟[/
SIZE]

roshan

New member
من که اگر میخواستم به آینده شغلی فکر کنم باید همین رشته کارشناسیمو میچسبیدم که خدایی بازار کار واسه ما خیلی خوبه... همه میریم مشاور صنعت میشیم و راحت کارمونو میکنیم اما موضوع من فقط علاقه هستش که سم رو انتخاب کردم با لیسانس یهداشت حرفه ای کار میکنم ولی سم رو که خیلی بهش علاقه دارم میخونم که هم به دلم رسیده باشم و هم به عقلم :1dco2x0p1lilzhfpg1t

silverclove

New member
من وقتي داشتم براي انتخاب رشته ارشد تحقيق ميكردم يكي از گزينه هام سم بود.اول فكر ميكردم گرايشش سم شناسي صنعتي هم هست كه جزو درساي اختصاصي ما در كارشناسيه.اما بعدا فهميدم كه اينطور نيست
در مورد تدريس در دانشگاه؛من از مدير گروه اين رشته سوال كردم گفت براي جذب اولويت با كساني هست كه داروسازي خوندن و بعد وارد سم شناسي ميشن و اكثرا هم همينطورن! بچه هايي كه ارشد سم ميگيرن و بعد دكتراشو،شانس كمتري دارند

سلام
میشه خواهش کنم در مورد بیوتکنولوژی پزشکی یه کم توضیح بدی؟

سیاوش@

New member
حرفایی که شما گفتین منو بیشتر سردر گم کرد . منم موندم سم بخونم یا حرفه ای.

roshan

New member
آقای سیاوش شما باید ببینی هدفت از ادامه تحصیل چیه؟؟؟

abed530

New member
سلام دوستان
من هم امسال ميخوام سم امتحان بدم. براي علاقه اين رشته انتخاب كردم و دنبال بازار كارش نيستم چون رشته خودم خيلي كارش خوبه. به نظر من بيوتكنولوژي هم هنوز جايگاه خوبي نداره.حداقل من ارشد سم ديدم كه مشغول باشه.
فقط علاقه مهمه

شیما

New member
سلام بچه ها منم میخوام ارشد سم شناسی بخونم به نظرتون بخونم ؟این رشته را خیلی دوست دارم الا پن هم کارشتاس ازمایشگاه هستم...

abed530

New member
سلام شيما.
اگه مي بيني علاقه داري اره حتما بخون. مخصوصا اينكه بچه هاي علوم آزمايشگاهي پايه قوی برای ارشد علوم پزشكی دارن. البته گزينه های ديگه هم هست اما ببين به چي علاقه داری

mikhak s

New member
سلام بچه ها منم میخوام ارشد سم شناسی بخونم به نظرتون بخونم ؟این رشته را خیلی دوست دارم الا پن هم کارشتاس ازمایشگاه هستم...

سلام شيما جان منم با نظر عابدموافقم اگه بهش علاقه داري چرا كه نه؟ توي ارشد به نظرم مهم علاقه است .

شیما

New member
درسته علاقه شرطه اما فکر میکنم برای کارشناسیم کار بیشتری باشه تا ارشد سم شناسی..واسه همین تو خوندنش شک دارم

abed530

New member
با اجازه بزرگترا من يه چيزي بگم
كارشناسی منم كار بيشتري داره تو ميتوني هم دنبال علاقه باشى(سم) و هم به كارت برسي.
تازه ارشد خيلي رشته ها تضمين كارى نداره. ارشد رو بايد خوند كه به هدف بالاتر يعني دكترى رسيد. بستگى داره به چه ديدی نگاه كنى به آينده خودت. علاقه مهمه و بازار كار مهم

mikhak s

New member
درسته علاقه شرطه اما فکر میکنم برای کارشناسیم کار بیشتری باشه تا ارشد سم شناسی..واسه همین تو خوندنش شک دارم

اگه مهم برات فقط كاره ،‌والان هم سركاري ،‌ و دليلي براي درس خوندن نداري پس نخون، همش به خودت بستگي داره از اينكه ميخواي ادامه تحصيل بدي ؟ ميخواي به چي برسي بعد ارشد و...

شیما

New member
من میترسم بعدا همه ارشد برن من که شاگرد اول کلاس بودم همون لیسانس بمونم. واقعیت نمیخام مدرکم کمتر باشه...

mikhak s

New member
من میترسم بعدا همه ارشد برن من که شاگرد اول کلاس بودم همون لیسانس بمونم. واقعیت نمیخام مدرکم کمتر باشه...

چي بگم؟همش به خودت بستگي داره اينطوري كه شما داريد فكر ميكنيد پس بايد ارشد هم بخونيد. اونم اجباري ، ولي به نظرم مهم خودتي تو داري براي خودت زندگي ميكني نه آدماي دورو ورت.

mina_88

New member
بچها من ترم آخر میکروبیولوژی هستم به نظرتون رشته ایمنی بهتره یا سم از همه لحاظ؟؟؟؟؟؟؟؟

varia

Well-known member
بچها من ترم آخر میکروبیولوژی هستم به نظرتون رشته ایمنی بهتره یا سم از همه لحاظ؟؟؟؟؟؟؟؟
ایمنی واسه خودش غولیه!! یعنی اینکه خوبه!از نظر بازار کار ولی قبولیش سخته. ولی سم مطالب و علمش به نظرم خیلی شیرینه!

لبخند

New member
سلام بچه ها..هر چی به پستای آخر رسیدم بیشتر نا امید شدم...!!!
گفته بودید مشهد مرکز تحقیقات داره...اما دانشگاه اهواز هم مرکز تحقیقات سم شناسی داره...منم به حشره علاقه داشتم اما با این اوضاع کاری که داره از ادامه دادنش منصرف شدم نمیدونم تصمیمم درست بود یانه!!!2تا از دوستام حشره میخونن...2تاشونم بیماری...یکی دیگشونم امسال بیماری رتبه 17 آورد...ولی واقعا همشون با ناامیدی ادامه میدن!!!
رشته ها کشاورزی معمولا خود اشتغالی هستن:تو انسکتاریوم هم 2دوره کار کردم اگه بخوام انسکتاریوم بزنم میدونم که خیلی پر هزینه است..الانم که بیکارم..نمیدونم برم عضو نظام مهندسی بشم یا نه اصن نمیدونم فایده ای هم داره؟؟!!

mikhak s

New member
سلام بچه ها..هر چی به پستای آخر رسیدم بیشتر نا امید شدم...!!!
گفته بودید مشهد مرکز تحقیقات داره...اما دانشگاه اهواز هم مرکز تحقیقات سم شناسی داره...منم به حشره علاقه داشتم اما با این اوضاع کاری که داره از ادامه دادنش منصرف شدم نمیدونم تصمیمم درست بود یانه!!!2تا از دوستام حشره میخونن...2تاشونم بیماری...یکی دیگشونم امسال بیماری رتبه 17 آورد...ولی واقعا همشون با ناامیدی ادامه میدن!!!
رشته ها کشاورزی معمولا خود اشتغالی هستن:تو انسکتاریوم هم 2دوره کار کردم اگه بخوام انسکتاریوم بزنم میدونم که خیلی پر هزینه است..الانم که بیکارم..نمیدونم برم عضو نظام مهندسی بشم یا نه اصن نمیدونم فایده ای هم داره؟؟!!

لبخند جان به نظر من کار توی انسکتاریوم روفعلا ادامه بدی خوبه. از بیکاری بهتره. عضو نظام مهندسی هم بشی ضرری نداره .

بالا