آینده شغلی سم شناسی

veghar khodayari

New member
جرا کسی به داد گیاهپزشکیا نمیرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با این گفته هایی که دوستان نوشتن پس امیدی به سم نیست در ضمن چرا باید یه دارو ساز بیاد سم بخونه ؟ (فارما بخونه بهتر نیست؟) به نظر من به جای اینکه اینجا رو برا خودمون مرکز تضعیف روحیه کنیم بهتره یکم بهم دیگه روحیه بدیم

diptera

New member
خوب اگه یه داروساز فارماقبول نشه چی ؟ اونوقته که میا سم....

mikhak s

New member
با این گفته هایی که دوستان نوشتن پس امیدی به سم نیست در ضمن چرا باید یه دارو ساز بیاد سم بخونه ؟ (فارما بخونه بهتر نیست؟) به نظر من به جای اینکه اینجا رو برا خودمون مرکز تضعیف روحیه کنیم بهتره یکم بهم دیگه روحیه بدیم

منم با شما كاملا موافقم ما كه انتخابمونو كرديم اين تضعيف روحيه ديگه خيلي بده،*:((((براي كسايي خوبه كه هنوز تصميم نگرفتن براي ارشد.

mohamad21

New member
اینقدر فاز منفی ندین مهم علاقست. اگه به رشته ای علاقه داشته باشین موفق میشین. هیچ فرقی هم نمیکنه اون رشته حشره باشه سم باشه یا....:smilies-azardl (181

veghar khodayari

New member
خوب اگه یه داروساز فارماقبول نشه چی ؟ اونوقته که میا سم....

خوب اگه شما حشره قبول نشین یا ما سم قبول نشیم اون وقت چیکار کنیم؟پس درست شرایطمون یکیه. پس بهتره امید داشته باشیم این قدرم دکترارو دست بالا نگیریم:p

veghar khodayari

New member
خوبه حالا که به این نتیجه رسیدین پس بهتر نیست از امروز اینجا رو برا خودمون یه پایگاه کنیم برا ی برنامه ریزی دقیق،رفع اشکال ،تبادل نظر(نه تضعیف روحیه) اونایی که برا سال بعد میخوان کنکور بدن دیگه فکر کنم وقتشه که شروع کنن به خوندن و عزیزانی هم که امسال مطمين هستن که قبول میشن می تونن راهنمایی کنن برا بهتر شدن اوضاع
یه مثل هست که میگه با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه پس یا علی بگین و شروع کنیم]

veghar khodayari

New member
منم با شما كاملا موافقم ما كه انتخابمونو كرديم اين تضعيف روحيه ديگه خيلي بده،*:((((براي كسايي خوبه كه هنوز تصميم نگرفتن براي ارشد.
شما هم عین من یک گیاهپزشک هستین اگه برمیگشتین عقب قبل از اینکه انتخاب رشته کنین با این تعابیر که دوستان در مورد سم نوشتن کدوم رشته رو بربا ارشدانتخاب میکردین؟؟؟؟؟؟؟

mikhak s

New member
شما هم عین من یک گیاهپزشک هستین اگه برمیگشتین عقب قبل از اینکه انتخاب رشته کنین با این تعابیر که دوستان در مورد سم نوشتن کدوم رشته رو بربا ارشدانتخاب میکردین؟؟؟؟؟؟؟

به هيچ عنوان زير مجموعه رشته خودم (گياهپزشكي) رو انتخاب نميكردم، نه بازار كار داره نه علاقه اي به اين رشته دارم،تقريبا تنها گزينه اي كه (مرتبط با رشتمه )ميمونه سم شناسيه،*درسته

الان متوجه شدم كه اونجور كه بايد بازار كار نداره ولي به علاقم توجه ميكنم و چون اين رشته رو دوست دارم همينو ادامه ميدم.

mikhak s

New member
خوبه حالا که به این نتیجه رسیدین پس بهتر نیست از امروز اینجا رو برا خودمون یه پایگاه کنیم برا ی برنامه ریزی دقیق،رفع اشکال ،تبادل نظر(نه تضعیف روحیه) اونایی که برا سال بعد میخوان کنکور بدن دیگه فکر کنم وقتشه که شروع کنن به خوندن و عزیزانی هم که امسال مطمين هستن که قبول میشن می تونن راهنمایی کنن برا بهتر شدن اوضاع
یه مثل هست که میگه با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه پس یا علی بگین و شروع کنیم]

كاملا با شما موافقم و به نظرم بزاريم براي بعد از اعلام نتايج كه تكليف خيلي از بچه ها روشن بشه،بعد هم رفع اشكال داشته باشيم هم يه برنامه ريزي و بياييم اينجا گزارش درس خوندنمونو بديم.

veghar khodayari

New member
كاملا با شما موافقم و به نظرم بزاريم براي بعد از اعلام نتايج كه تكليف خيلي از بچه ها روشن بشه،بعد هم رفع اشكال داشته باشيم هم يه برنامه ريزي و بياييم اينجا گزارش درس خوندنمونو بديم.

ممنون که با پیشنهادم موافقین

saeid.ss

New member
واسه رشته گیاهبزشکی تره هم خرد نمیکنن.بهتره سم شناسی را بخونیم شاید مرادی حاصل بشه.

sanazmohandes

New member
من تعجب میکنم چرا بچه های بهداشت سم امتحان میدن. رشته بهداشت که خیلی بازار کار خوبی داره چرا توی هون رشته ادامه تحصیل نمیدین؟
بر اینکه وقتی من با این رشته کارشناسیم راحت کار پیدا میکنم دلیلی نداره برم ارشدشو بخونم میرم تو یه رشته دیگه که از اونم اطلاع داشته باشم

sanazmohandes

New member
من وقتي داشتم براي انتخاب رشته ارشد تحقيق ميكردم يكي از گزينه هام سم بود.اول فكر ميكردم گرايشش سم شناسي صنعتي هم هست كه جزو درساي اختصاصي ما در كارشناسيه.اما بعدا فهميدم كه اينطور نيست
در مورد تدريس در دانشگاه؛من از مدير گروه اين رشته سوال كردم گفت براي جذب اولويت با كساني هست كه داروسازي خوندن و بعد وارد سم شناسي ميشن و اكثرا هم همينطورن! بچه هايي كه ارشد سم ميگيرن و بعد دكتراشو،شانس كمتري دارند
من یکی از استادام ارشد سم شناسی دانشگاه تران بود لیسانسش بهداشت حرفه ای بود . تازه عضو هیئت علمی شهید بهشتیم هس

aohm

New member
من یکی از استادام ارشد سم شناسی دانشگاه تران بود لیسانسش بهداشت حرفه ای بود . تازه عضو هیئت علمی شهید بهشتیم هس

مهندس ساناز عزيز
زماني كه استاد شما بعنوان استاد استخدام شدن كلا همه چي با الان فرق ميكرد.اطلاعاتي كه من گفتم دقيقا 8ماه پيش از مديرگروه سم شناسي گرفتم.
اتفاقا خود ما هم استادي با اين مشخصات داشتيم...اما الان ديگه نزديك بازنشستگيشونه

اما اينم اضافه ميكنم كه نظر شخصي من اينه كه با اين حرفا نبايد نااميد شد،اگه شما تو رشته خودتون تاپ باشيد و نشون بديد حرفي براي گفتن داريد حتما به داروسازها و خيليهاي ديگه ترجيح داده ميشيد
تازه شرايط تو كشور ما خدا رو شكر "لحظه به لحظه" تغيير ميكنه!
اگه با علاقه اين رشته رو انتخاب كرديد ديگه فكرتونو مشغول اين چيزا نكتيد.فقط براي عالي بودن تلاش كنيد حتما نتيجه هم ميگيرين

آخرین ویرایش:

sanazmohandes

New member
مهندس ساناز عزيز
زماني كه استاد شما بعنوان استاد استخدام شدن كلا همه چي با الان فرق ميكرد.اطلاعاتي كه من گفتم دقيقا 8ماه پيش از مديرگروه سم شناسي گرفتم.
اتفاقا خود ما هم استادي با اين مشخصات داشتيم...اما الان ديگه نزديك بازنشستگيشونه

اما اينم اضافه ميكنم كه نظر شخصي من اينه كه با اين حرفا نبايد نااميد شد،اگه شما تو رشته خودتون تاپ باشيد و نشون بديد حرفي براي گفتن داريد حتما به داروسازها و خيليهاي ديگه ترجيح داده ميشيد
تازه شرايط تو كشور ما خدا رو شكر "لحظه به لحظه" تغيير ميكنه!
اگه با علاقه اين رشته رو انتخاب كرديد ديگه فكرتونو مشغول اين چيزا نكتيد.فقط براي عالي بودن تلاش كنيد حتما نتيجه هم ميگيرين
. اره شما درست میگید این خیلی وقته استخدام رسمیه . راستی شما چه طوری می خواهید بیوتکنولوژی شرکت کنید اخه بهداشت حرفه ای که ربطی بهش نداره سخت نیست ؟

aohm

New member
. اره شما درست میگید این خیلی وقته استخدام رسمیه . راستی شما چه طوری می خواهید بیوتکنولوژی شرکت کنید اخه بهداشت حرفه ای که ربطی بهش نداره سخت نیست ؟

اره درسته ربطي نداره،اما چون ميخام پس ميشه... اين باور هميشگي من تو زندگي بوده
سختيشم راستش من فقط با ميكروب مشكل دارم و همينطور زبان كه اونم عموميه.
من يه جاي ديگه هم اينو نوشتم كه فكركنم بد نباشه الانم بگم،
"اونكه رفت تونست..اونكه نرفت نتونست"
:a2d3:

sara77

New member
بچهاااااااا شما چرا اینقد ناامیدین خدابزرگه شاید تا چن ساله دیگه شد یه رشته تاااااااااااااااپ

sanazmohandes

New member
اره درسته ربطي نداره،اما چون ميخام پس ميشه... اين باور هميشگي من تو زندگي بوده
سختيشم راستش من فقط با ميكروب مشكل دارم و همينطور زبان كه اونم عموميه.
من يه جاي ديگه هم اينو نوشتم كه فكركنم بد نباشه الانم بگم،
"اونكه رفت تونست..اونكه نرفت نتونست"
:a2d3:[/QUOTE درسته عین من رشتمو عوض کردم سم شناسی که بیوشیمی داره و هیچ ربطی به بهداشت محیط نداره:bunnyearsmiley:

فیروزه

New member
بجه ها میشه اطلاعاتی راجع به سم به من بدین و اینکه به نظرتون ارشد سم شرکت کنیم یا نه

بالا