آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

rozeabi

New member
خبرنگارای ایسنا هم تنبل شدن. نمیرن یه تحقیقی بکنن که این نتایج کی میاد :dadad4:

pajoohan

New member
خب روز مصاحبه که اساتید برد نمره ی مقاله رو می دن و اونا هم طبیعتا تحقیق نمی کنند. فکر نکنم کارشناسای سنجش هم اونقدر وقت بذارن که برن تحقیق کنن. حتی من شنیدم که اون سی دی رو ممکنه نگاه هم نکنن. یعنی هر روز خدا باید یه فکر بیفته به جونم :wacsmiley:

اینکه با فتوشاپ گواهی پذیرش مقاله میشه ساخت یا نه، قطعا میشه من به راحتی میتونم حالا یه متخصص فوتوشاپ که براش آب خوردنه، ولی قاعدتا سازمان سنجش اطلاعات مربوط به سوابق پژوهشی رو استعلام میکنه و در صورتی که بفهمند جعل کرده نه تنها قبولیش کان لم یکن میشه احتمالا واسه سالهای بعد هم محروم میشه، شاید دلیل این تاخیر بیش از یک ماه که بعد از مصاحبه تا اعلام نتیجه نهایی وجود داره بخاطر همین استعلام سوابق پژوهشی باشه، البته اینا فقط استدلال خودمه و از منبعی حرف نمیزنم، در هرصورت ساخت جعلی گواهی پذیرش مقاله یا طرح و غیره مثل آب خوردنه

sephr

New member
سلام بچه ها دو ساعت پیش مادربزرگم رحمت خدا رفت انشاالله بقای عمر شما براى شادی روحش یه صلوات بفرستید ممنون

negar62

New member
اینکه با فتوشاپ گواهی پذیرش مقاله میشه ساخت یا نه، قطعا میشه من به راحتی میتونم حالا یه متخصص فوتوشاپ که براش آب خوردنه، ولی قاعدتا سازمان سنجش اطلاعات مربوط به سوابق پژوهشی رو استعلام میکنه و در صورتی که بفهمند جعل کرده نه تنها قبولیش کان لم یکن میشه احتمالا واسه سالهای بعد هم محروم میشه، شاید دلیل این تاخیر بیش از یک ماه که بعد از مصاحبه تا اعلام نتیجه نهایی وجود داره بخاطر همین استعلام سوابق پژوهشی باشه، البته اینا فقط استدلال خودمه و از منبعی حرف نمیزنم، در هرصورت ساخت جعلی گواهی پذیرش مقاله یا طرح و غیره مثل آب خوردنه

من با شما موافقم. چون اگه اینجور باشه کلی میشه مقاله و ... ساخت! این یکماه واسه بررسی همین سوابق هست.
بچه ها به نظرم همون شنبه باشه... من که خسته شدم هی سایت سنجش رو لود کردم!! :dadad4:

nono

New member
سلام بچه ها دو ساعت پیش مادربزرگم رحمت خدا رفت انشاالله بقای عمر شما براى شادی روحش یه صلوات بفرستید ممنون

سلام خدا رحمتش کنه، پدر بزرگ منم سه روز پیش به رحمت خدا رفت. خداوند روحشان را قرین رحمت خودش کنه!

nono

New member
بچه ها امروز بالاخره استاد مشاورم که عضو برد مصاحبه بودن بهم گفتن نتایج نیامده؟ منم گفتم که نه هنوز بعد ایشان گفتن که ازم راضی بوده واینکه کلا 26 نمره دست اساتید بوده و 4 نمره دست سنجش بعد هم اینکه 5 نمره پژوهش داشته 3 نمره تدریس که من از این 8 نمره فقط 0/5 نمره طرح مصوب رو گرفتم :smiliess (2):اما ایشان گفتن که نمره زبان و درک و تسلطم خیلی خوب بوده:a2d3:، همچنین یادش نبود چند گرفتم فقط گفت مطمئنم بالای 13 گرفتی حالا اگه 13 اینجا و از 4 نمره سنجش 3 بگیرم میشه 16 ضرب در 5 میشه 80 خدا بده برکت:thanks:

آخرین ویرایش:

هیراد

New member
من متوجه نشدم آخرش چند نمره دست اساتید هست؟ خوب نمره مقاله و طرح هم اونا میدن به سلیقه خودشون

Rezath17

New member
بچه ها امروز بالاخره استاد مشاورم که عضو برد مصاحبه بودن بهم گفتن نتایج نیامده؟ منم گفتم که نه هنوز بعد ایشان گفتن که ازم راضی بوده واینکه کلا 26 نمره دست اساتید بوده و 4 نمره دست سنجش بعد هم اینکه 5 نمره پژوهش داشته 3 نمره تدریس که من از این 8 نمره فقط 0/5 نمره طرح مصوب رو گرفتم :smiliess (2):اما ایشان گفتن که نمره زبان و درک و تسلطم خیلی خوب بوده:a2d3:، همچنین یادش نبود چند گرفتم فقط گفت مطمئنم بالای 13 گرفتی حالا اگه 13 اینجا و از 4 نمره سنجش 3 بگیرم میشه 16 ضرب در 5 میشه 80 خدا بده برکت:thanks:

اون ۴ نمره سنجش به چه چیزی تعلق می گیره؟

ع ل ی رضا

New member
سلام...یه سوال در مورد استخراج پلاسمید داشتم ضروری...توی دستور کاری که دارم بعد از کشت باکتری میاد و سه تا محلول آلکالین لیز شماره 1 و شماره 2 و شماره 3 اضافه میکنه...محتوای هر سه تا آلکالین لیز رو هم دارم....کسی میدونه علت اضافه کردن هر کدومش چیه؟
دستورکارش توی لینک زیره

http://www.labtrade.com.br/blog/wp-...of-Plasmid-DNA-by-Alkaline-Lysis-with-SDS.doc

- - - Updated - - -

اون ۴ نمره سنجش به چه چیزی تعلق می گیره؟

دو نمره زبان و دو نمره معدل

sadra.s

New member
بچه ها فقط 3 روز مونده.دیگه حساب کتاب کردن و نگران بودن بابت نمره مصاحبه رو بذارید کنار.این 3 روز دیگه رو هم تحمل کنید.
خدایا هرچی رقم زدی کمکمون کن...

mehrnaz1367

New member
بافر شماره 1: بافر معلق سازی می باشد که حاوی یه عامل بافری کننده (تریس ) می باشد که pH را ثابت نگه می دارد و گلوکز برای افزایش فشار اسمزی بیرون سلول ها به کار می رود. EDTA هم DNA را از آنزیم های تجزیه کننده حفظ می کند و به کاتیون های دو ظرفیتی مورد نیاز برای فعالیت آنها متصل می شود.
بافر شماره 2: بافر تجزیه می باشد که مخلوط قلیایی بوده و دترجنت آن غشای لیپیدی را جدا کرده و پروتئین های سلول را حل می کند و NAOH آن DNA را به صورت تک رشته دناتوره می کند.
بافر شماره 3:بافر خنثی سازی است.

آخرین ویرایش:

rozeabi

New member
من نمی دونم چرا اون سی دی رو از اول جدی نگرفتم:21: حتی توصیه نامه و پوسترم رو هم نذاشتن توش که البته مهم نیستن. اگه واقعا این یه ماه رو صرف بررسی سوابق کرده باشن نیمی از رنج انتظار از تن من یکی که میره. متقلب ها هم به سزای اعمالشون میرسن :thumbsdownsmileyani

آخرین ویرایش:

ع ل ی رضا

New member
بافر شماره 1: بافر معلق سازی می باشد که حاوی یه عامل بافری کننده (تریس ) می باشد که pH را ثابت نگه می دارد و برای افزایش فشار اسمزی بیرون سلول ها به کار می رود.
بافر شماره 2: بافر تجزیه می باشد که مخلوط قلیایی بوده و غشای لیپیدی را جدا کرده و پروتئین های سلول را حل می کندو DNA را دناتوره می کند.
بافر شماره 3:بافر خنثی سازی است.
ببینید الان مگه این دستور کار برای جداسازی پلاسمید نیست؟...الان اینطوریکه هم پلاسمید جدا میشه و هم ژنوم باکتری...ژنوم باکتری توی کدوم مرحله حذف میشه؟

rozeabi

New member
بچه ها فقط 3 روز مونده.دیگه حساب کتاب کردن و نگران بودن بابت نمره مصاحبه رو بذارید کنار.این 3 روز دیگه رو هم تحمل کنید.
خدایا هرچی رقم زدی کمکمون کن...

این حساب کتاب هم به هر حال یه طوری سرمون رو گرم می کنه. بعد هم دست خود آدم نیست. من که فقط چرتکه می ندازم این روزا :))

بالا