آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

biotec1393

New member
سلام.من یه سوال داشتم راجع به پزشکی مولکولی؟کسی اینجا میدونه که این رشته مجوز برای آزمایشگاه زدن داره یا نه مثل بیوتک نداره؟

nono

New member
مگه پارسال و سالای قبل هم پروسه گزینش نبوده؟ پارسال بعد از 20 روز از پایان مصاحبه نتایجو زدن! امروز 18 روزه که از مصاحبه می گذره

aaram

New member
تو فکر نباش همه مزش به همینه که وقتی نتیجه قبولی رو دیدی خوشحال میشی بعدش عادی میشه اما اگر دانشگاه جندی شاپور اهواز قبول شدی خیلی برات خوب میشه چون دانشگاهش خیلی قشنگه
ممنونم.همش ب روز نتایج ب اون ثانیه ای فکر میکنم ک کد رهگیری رو زدم و منتظرم ببینم چی نوشته :-(
وای خدا اگه بنویسه مردود چیکار کنم اون لحظه :-( فقط اون ثانیه برام خیلی استرس اوره....

Masih6

New member
ممنونم.همش ب روز نتایج ب اون ثانیه ای فکر میکنم ک کد رهگیری رو زدم و منتظرم ببینم چی نوشته :-(
وای خدا اگه بنویسه مردود چیکار کنم اون لحظه :-( فقط اون ثانیه برام خیلی استرس اوره....

به نظر من آدم همیشه باید مثبت فکر کنه اینشالله که قبول میشید به این فکر کنید که شما تلاشتون رو کامل انجام دادید و با هدف بودید

alikkk

New member
این اختلاف نمره خیلی زیاد نیس?
من فک کنم نهایت اختلاف نمره کتبی 50 تا 60 نمره بیشتر نباشه؛ البته این نظره منه

نه خیلی بیشتر از اینهاست مخصوصا اختلاف 1-3 نفر اول با بقیه. شما اگر دوست داشتی درصدها و رشته مد نظرت رو توپیام خصوصی بفرست تا اگر اطلاعاتی در مورد حدود رتبه شما داشتم بگم.

emrane

New member
این اختلاف نمره خیلی زیاد نیس?
من فک کنم نهایت اختلاف نمره کتبی 50 تا 60 نمره بیشتر نباشه؛ البته این نظره منه

به نظر منم حق با شماست. آخه اختلاف 200 نمره یعنی حدودا 40 درصد!!! یعنی مثلا نفر اول 70 درصد زده و نفر آخر 30 درصد!!!!! جالبه!

alikkk

New member
به نظر منم حق با شماست. آخه اختلاف 200 نمره یعنی حدودا 40 درصد!!! یعنی مثلا نفر اول 70 درصد زده و نفر آخر 30 درصد!!!!! جالبه!

تراکم نمرات یا در صد های بالا خیلی کمتر از درصد های پایین هست. و اینکه من گفتم 40±160 یعنی بسته به رشته ممکن هست توی یه رشته 120 نمره اختلاف باشه و توی یه رشته دیگه 200 نمره ولی اختلاف نمرات نفر اول با آخر دعوت شده به مصاحبه (اگه 30 نفر دعوت شده باشند)معمولا از 120 کمتر نیست.

rozeabi

New member
تراکم نمرات یا در صد های بالا خیلی کمتر از درصد های پایین هست. و اینکه من گفتم 40±160 یعنی بسته به رشته ممکن هست توی یه رشته 120 نمره اختلاف باشه و توی یه رشته دیگه 200 نمره ولی اختلاف نمرات نفر اول با آخر دعوت شده به مصاحبه (اگه 30 نفر دعوت شده باشند)معمولا از 120 کمتر نیست.
اختلاف نمره ی کتبی بین اولین و آخرین فرد همون حدود 50-70 باشه. شاید شما با اختلاف نمره ی نهایی اشتباه گرفتید. امسال که 46 نفر به ژنتیک دعوت شدند اختلاف نمرات کتبی بین اولین (81%) و آخرین (67%) نفر حدود 65 بود.

ع ل ی رضا

New member
من دیشب خواب دیدم قبول نشدم !.... چه خواب بدی بود... و چقد لذت بخش بود وقتی فهمیدم همش خواب بوده !!

negar62

New member
سلام.من یه سوال داشتم راجع به پزشکی مولکولی؟کسی اینجا میدونه که این رشته مجوز برای آزمایشگاه زدن داره یا نه مثل بیوتک نداره؟

سلام. تا الان که من با دانشجوهای این رشته در ارتباط هستم و خودم شاغل آزمایشگاهم، هنوز مجوز تاسیس آزمایشگاه براش صادر نشده.

nono

New member
در رشته ما اختلاف نمره افراد دعوت شده به مصاحبه 140 نمره بود کمترین نمره با میانگین درصد 30 درصد و بیشترین نمره با میانگین درصد 61 درصد!

alikkk

New member
اختلاف نمره ی کتبی بین اولین و آخرین فرد همون حدود 50-70 باشه. شاید شما با اختلاف نمره ی نهایی اشتباه گرفتید. امسال که 46 نفر به ژنتیک دعوت شدند اختلاف نمرات کتبی بین اولین (81%) و آخرین (67%) نفر حدود 65 بود.

بعضی از رشته ها که هم کارشناسی دارند هم ارشد و هم Ph.D اختلاف نمره بین اولین و آخرین دعوت شده به مصاحبه کمتر هست ولی رشته های بین رشته ای به این صورت نیست. راستی شما از کجا میدونید 67%، درصدِ آخرین نفر بوده؟ هیچ جا نمینویسه توی کتبی شما با فلان درصد یا نمره چندم بودی جز اینکه شما نمره های نهایی تمام 46 نفر رو داشته باشید.

rozeabi

New member
بعضی از رشته ها که هم کارشناسی دارند هم ارشد و هم Ph.D اختلاف نمره بین اولین و آخرین دعوت شده به مصاحبه کمتر هست ولی رشته های بین رشته ای به این صورت نیست. راستی شما از کجا میدونید 67%، درصدِ آخرین نفر بوده؟ هیچ جا نمینویسه توی کتبی شما با فلان درصد یا نمره چندم بودی جز اینکه شما نمره های نهایی تمام 46 نفر رو داشته باشید.
خب وقتی یه نفر با درصد 66 نمیره مصاحبه و یکی با 67 میره معلوم میشه که آخرین نفر میانگینش حدود 67 بوده. (فرض رو هم گذاشتم بر صحت سخنانشون)...شما از درصدهای ژنتیک هم اطلاع دارید؟

alikkk

New member
خب وقتی یه نفر با درصد 66 نمیره مصاحبه و یکی با 67 میره معلوم میشه که آخرین نفر میانگینش حدود 67 بوده. (فرض رو هم گذاشتم بر صحت سخنانشون)...شما از درصدهای ژنتیک هم اطلاع دارید؟

این فرضی که شما گذاشتی اشتباه هست چون معمولا اکثر افراد درصدهاشون رو بیشتر از اون چیزی که هست میگن نه اینکه آدم بدی هستن که اینجوری میکن نه(این یه بحث روانشناختی هست).

به این شکلی که شما درصد نفر آخر رو حساب کردی اونوقت درصد نفر اول رو چطور حساب کردی 81%؟ این رو میگم چون شما تا دقیق همه درصد ها رو (یا حداقل اکثر درصد ها رو) نداشته باشی نمیتونی با قاطعیت درصد نفر اول و آخر رو بگید.

biotec1393

New member
حالا من شنیدم این رشته قراره تا 5ساله دیگه کلا برداشته بشه که قاعدتا درست نیست!

varia

Well-known member
حالا من شنیدم این رشته قراره تا 5ساله دیگه کلا برداشته بشه که قاعدتا درست نیست!

دوست عزیز رشته هایی که جدیدا تاسیس شدند اجازه تاسیس آز ندارند،(فقط رشته بیولوژی تولید مثل میتونه با همکاری دیگر رشته ها art بزنن که اونم هزینه بسیار بالایی داره).بنظرم این فکر تاسیس آز عملا باطل هست چون کیه که 1-2 میلیار پول داشته باشه!

negar62

New member
کلأ به نظرم تاسیس آزمایشگاه الان از نظر سود آوری مثل سابق نیست. از سال ۸۲ که من توی این کارم با مشکلاتش از نزدیک آشنام.چه زمانی که کارشناس بودم و درگیر انجام آزمایشات و چه زمانی که سوپروایزر شدم. همش دردسر و .... چون رقابت با پاتولوژیستا الان مطرح شده و با ما تک رشته ایها به شدت مخالف هستن. به نظرم کارهای پژوهشی و تدریس برای موقعیت الان ما بهترین هست. (البته اگه شرایطش فراهم باشه!)
اینارو ولش....!
بابا نتایج کی میاد؟؟؟

mehsad

New member
نه خیلی بیشتر از اینهاست مخصوصا اختلاف 1-3 نفر اول با بقیه. شما اگر دوست داشتی درصدها و رشته مد نظرت رو توپیام خصوصی بفرست تا اگر اطلاعاتی در مورد حدود رتبه شما داشتم بگم.

شما ظرفیت روزانه رو میگید یا + بین الملل؟
مثلا با پذیرش 12 نفر روزانه + 6 بین الملل نمره کتبی چه جوریاس؟
نفر اول چند باید باشه حدودا و اختلافش با نفر 12 روزانه چقدره؟

mehsad

New member
بعد این شهریه دوره بین الملل دقیقا چقدره؟ ترمی 6 تومن یا بیشتر؟!:smiliess (15):
والا من که موندم کی میتونه این شهریه رو بده! واقعا زوره!!! مگه پول مفت باشه.. سر یه پست باشی و حقوق از چند جا بگیریو و کارم نکنی! بعدشم با مدرکی که میگیری یه پست دیگه هم نثارت کنن!!!:idea_majidonline:
البته جسارت به یکسری دوستان علاقه مند به تحصیل نمیکنم! این نظر منه! کلی نیست!:smilies:

alikkk

New member
شما ظرفیت روزانه رو میگید یا + بین الملل؟
مثلا با پذیرش 12 نفر روزانه + 6 بین الملل نمره کتبی چه جوریاس؟
نفر اول چند باید باشه حدودا و اختلافش با نفر 12 روزانه چقدره؟

شما اگه دوست دارید درصد و رشتتون روتو پیام خصوصی بگید تا اگر اطلاعی داشتم راهنمایی کنم.

بالا