آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) سال تحصیلی 93-94

saharii

New member
خیلی باید ببخشید که اینو میگم ولی اینجوری اعصاب خودتون رو الکی خورد نکنید، بهمن ماه نتایج میاد و تو هر رشته چنتا قبول میشن و بعضیا نه، حالا ما اینجا هرچقدرم خودزنی کنیم این اتفاق می افته، فکر نکنم صحبت در مورد مصاحبه ای که تموم شده و اینکه ایا دستهای پشت پرده وجود داره یا تو مصاحبه کی به کی چی گفته، دردی از ما دوا کنه، پسپارید به خدا و به این فکر کنید که این قسمتی از زندگیتون بود که گذشت مثل بقیش:motat: خوشبختی همش قبولی دکترا و وزارت بهداشت و اینا نیست، تازه وقتی قبول بشید اول روزای سخته فقط همین ...

باهات موافقم
همش دارم سعی میکنم این حرفارو تو مغزم فرو کنم ولی حالیش نیست:p7977cujr38iyymsu8:

shino

New member
به هر حال تو این تاپیک راجع به این مسائل بحث میشه برای اینکه هرکسی از خودش و شرایطش درک بهتری داشته باشه و بحث در مورد این مسائل دلیل بر این نمیشه که ما داریم دق میخوریم
شاید ما فقط اینجاییم که باهم همدردی کنیم نه اینکه نتیجه بهمن ماه رو تغییر بدیم

silk

New member
خیلی باید ببخشید که اینو میگم ولی اینجوری اعصاب خودتون رو الکی خورد نکنید، بهمن ماه نتایج میاد و تو هر رشته چنتا قبول میشن و بعضیا نه، حالا ما اینجا هرچقدرم خودزنی کنیم این اتفاق می افته، فکر نکنم صحبت در مورد مصاحبه ای که تموم شده و اینکه ایا دستهای پشت پرده وجود داره یا تو مصاحبه کی به کی چی گفته، دردی از ما دوا کنه، پسپارید به خدا و به این فکر کنید که این قسمتی از زندگیتون بود که گذشت مثل بقیش:motat: خوشبختی همش قبولی دکترا و وزارت بهداشت و اینا نیست، تازه وقتی قبول بشید اول روزای سخته فقط همین ...

لاییییک دو بار :thumbsupsmileyanim:

ع ل ی رضا

New member
یعنی نمیتونن کار دیگه ای بکنن
باید نگاه کنن و نمره بدن
فقط واسه من سواله چرا ازم نپرسیدن مجردم یا متاهل یا بچه دارم یا نه!
حسابی تو خماری هستم
هر پیش بینی رو واسه نتیجه بهمن ماه تو ذهنم آماده کردم!!!!!!
منم دقیقا توی خماری همین چیزایی هستم که شما گفتی !... از منم نپرسیدن

negar62

New member
خب از منم این سوالارو نپرسیدن! بابا بیخیال بچه ها! منم تا دوروز مغزم توی اتاق مصاحبه جا مونده بود! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
نمیگم الانم بیخیال شدم اما دیگه کاری از دستمون بر نمیاد! به جاش اونایی که مث من دارن پایان نامه و مقالشونو مینویسن وقت بذارن واسه این کارا. بعدشم از تایم یک ماهه ای که پیش رو داریم استفاده کنیم بهترنیس؟! اومدیم و قبول شدیم!! بعدش دوباره و درس و .....!!! :bunnyearsmiley:

30s2mars

New member
به هر حال تو این تاپیک راجع به این مسائل بحث میشه برای اینکه هرکسی از خودش و شرایطش درک بهتری داشته باشه و بحث در مورد این مسائل دلیل بر این نمیشه که ما داریم دق میخوریم
شاید ما فقط اینجاییم که باهم همدردی کنیم نه اینکه نتیجه بهمن ماه رو تغییر بدیم

آفرین شینو. هر چند وقت یه بار یکی میره مکاشفات برمیگرده میاد اینجا مینویسه استرس نداشته باشید و بیخیال زندگی کنید و اینا. بعد همه باهاش همراه میشن که آره آفرین همینه. بعد از فرداش دوباره شروع میشه. واااای من اونجا اینو نگفتم.واااای من کلیر بوکم تمیز نبود :)))
بهتره قبول کنیم هممون استرس داریم و از استرس اینجا میایم. و این کنکور خیلی واسمون مهم بوده و آخرین راهی بوده که به ذهنمون میرسیده. حالا اگه قبول هم نشدیم بعدش پامیشیم یه فکری میکنیم دوباره. من خیلی ناراحت میشم وقتی یکی میاد میگه من به حرفاتون میخندم یا انقد جدی نگیرید قضیه رو. قضیه جدیه واسه هممون. انقد تز ندیم واسه بقیه به جاش شرایطشون رو درک کنیم.

hirkania

New member
دوستان لطفا راهنمایی کنین ک من از کجا مطمئن بشم میشه با ارشد فیزیولوژی جانوری میشه بیوتک داروئی شرکت کرد یا نه؟؟؟؟؟
خب نوشته زیست شناسی ولی گرایش مشخص نکرده پس حتما کلی نوشته درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم زیست شناسی جانوری ام با گرایش فیزیولوژی

jamzilan

New member
اگه زیست شناسی، ظاهرا یاید بتونید شزکت کنید اگه خواستی مطمئن شوید به مرکز سنجش پزشکی زنگ بزن
دوستان لطفا راهنمایی کنین ک من از کجا مطمئن بشم میشه با ارشد فیزیولوژی جانوری میشه بیوتک داروئی شرکت کرد یا نه؟؟؟؟؟
خب نوشته زیست شناسی ولی گرایش مشخص نکرده پس حتما کلی نوشته درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم زیست شناسی جانوری ام با گرایش فیزیولوژی

jamzilan

New member
ضمن ارزوی موفقیت برای دوستانی که به مصاحبه دعوت شدن سوالی داشتم:
در جلسه مصاحبه بعضی از رشته ها معمولا اساتید چندین سوال تخصصی می پرسیدن از جمله امسال در رشته ما همین کار را کردن، به نظر شما چند درصد این سوالاتی که پرسیدن مرتبط با پیشرفت های ده سال اخیر در رشته شما بوده است؟
ممنون میشوم اگر در این بحث شرکت کنید
نخست خودم: دو سوال پرسیدن که یکی مربوط به دهه 1970 میلادی و یکی هم قبل از سال 2000 میلادی بوده، علارغم اینکه بحث ازهمون اول به پیشرفت های چند سال اخیر بردم ولی متاسفانه سوالی نپرسیدن

shino

New member
در جلسه مصاحبه بعضی از رشته ها معمولا اساتید چندین سوال تخصصی می پرسیدن از جمله امسال در رشته ما همین کار را کردن، به نظر شما چند درصد این سوالاتی که پرسیدن مرتبط با پیشرفت های ده سال اخیر در رشته شما بوده است؟
نخست خودم: دو سوال پرسیدن که یکی مربوط به دهه 1970 میلادی و یکی هم قبل از سال 2000 میلادی بوده، علارغم اینکه بحث ازهمون اول به پیشرفت های چند سال اخیر بردم ولی متاسفانه سوالی نپرسیدن

چه سوال عجیبی پرسیدن از رشته ما نپرسیدن ولی - فکر کنم رشته ما هیچ پیشرفتی نداشته در سال های اخیر :21:

rozeabi

New member

حق با شماست. الان غصه خوردن دردی رو دوا نمی کنه. اما این هفت هشت ماهی که درگیر کنکور شدیم بهترین روزهای جوانی ماست. متاسفانه چیزی که انگار ارزش نداره عمر و جوونی ماست که داره هدر میره. به نظرم مصاحبه باید خیلی شفافتر برگزار بشه. من اگه مطمئن باشم که روی مصاحبه تا حدی نظارت هست اگر هم قبول نشم با واقعیت کنار میام که باید تلاش بیشتری بکنم. اما مصاحبه طوریه که اصلا نمی دونیم به چی نمره می دن. چرا یه تصویر از اون چک لیست رو نمی ذارن تو سایت سنجش که ما هم ببینیم؟ چرا بین کسی که ده ساعت درس داده و کسی که دو سال فرقی گذاشته نمیشه؟ 45 نمره برای اعمال نظر اساتید به نظرتون زیاد نیست؟ به نظرم باید حتی برای تعداد مقاله هم بارم بندی در نظر بگیرن. همین که کارنامه ها رو بهمن ماه نمیدن خودش جای سوال و ایراده. قرار نیست که این همه ایراد رو ببینیم و بگیم هر چی خدا بخواد. یعنی چی که اساتید محترم می فرمایند کتبی رو اونقدر بالا بگیرید که ما هرقدر کم بدیم باز هم قبول بشید. خب اگه اینطور بودید دیگه چرا مصاحبه می ذاشتن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

rozeabi

New member
از من سوالات ساده ای پرسیدن. البته یکیشون رو توی کتابها ندیده بودم و گفتم نمی دونم. اصلا فلسفه ی این سوال پرسیدن رو نمی دونم چیه؟ اگه می خوان قدرت بیانمون رو بسنجند بهتره که بفرمایند در مورد پایان نامه توضیح بدیم و از پایان نامه سوال بپرسن.

doneshjoo

New member
حق با شماست. الان غصه خوردن دردی رو دوا نمی کنه. اما این هفت هشت ماهی که درگیر کنکور شدیم بهترین روزهای جوانی ماست. متاسفانه چیزی که انگار ارزش نداره عمر و جوونی ماست که داره هدر میره. به نظرم مصاحبه باید خیلی شفافتر برگزار بشه. من اگه مطمئن باشم که روی مصاحبه تا حدی نظارت هست اگر هم قبول نشم با واقعیت کنار میام که باید تلاش بیشتری بکنم. اما مصاحبه طوریه که اصلا نمی دونیم به چی نمره می دن. چرا یه تصویر از اون چک لیست رو نمی ذارن تو سایت سنجش که ما هم ببینیم؟ چرا بین کسی که ده ساعت درس داده و کسی که دو سال فرقی گذاشته نمیشه؟ 45 نمره برای اعمال نظر اساتید به نظرتون زیاد نیست؟ به نظرم باید حتی برای تعداد مقاله هم بارم بندی در نظر بگیرن. همین که کارنامه ها رو بهمن ماه نمیدن خودش جای سوال و ایراده. قرار نیست که این همه ایراد رو ببینیم و بگیم هر چی خدا بخواد. یعنی چی که اساتید محترم می فرمایند کتبی رو اونقدر بالا بگیرید که ما هرقدر کم بدیم باز هم قبول بشید. خب اگه اینطور بودید دیگه چرا مصاحبه می ذاشتن.

من فقط اینو میدونم که اگه واقعاً کسی حقش قبول شدن باشه قبول میشه، هیچ کسم به جز خدا نمیتونه جلوشو بگیره، به نظر من نمره کتبیم خیلی مهمه چراکه کسی که میتونه تو دو سال ارشد هم درس بخونه، هم کار آزمایشگاهی یاد بگیره، هم پژوهشگر بشه، و 5.5 کیلو رزومه جمع کنه از چند حالت خارج نیست
1- کیلیویی جمع کرده
2- سن و سالی ازش گذشته
3- یا اعجوبس

اگه کیلیویی جمع کرده که هیچ، میمونه سن و سال دار و اعجوبه که خیلی انگشت شمارند، پس میمونن درصد بالایی از ماها که نمره کتبی مارو گزینش کنه بدتر نیست، اخ شما یه مقاله میفرستین 5 ماه طول میکشه جواب بدن،چطوری بنده خدا 6 تا مقاله داره!!! یا مثلا 2 سال سابقه تدریس داشتن یعنی اینکه طرف از بدو ورودش به تحصیلات تکمیلی تدریس میکره یحتمل، با همه اینا منم مصاحبه رفتم ، منم استرس دارم، تو بوردم نیستم ولی اینو میدونم کسایی که مصاحبه میکنن اندازه من که وجدان دارند کسی که حقش هستش رو بگیرن، عاشق چشم و ابرو که نیستن که اگه باشنم یکی دو نفر، پس نتیجه اینه که کسی که واقعا حقشه قبول میشه، حالا مثلا و نفر وضعیتشون مشابهه هستش که اونا میتونن اعمال نظر کنن که درصش کمه

(البته اینا رو در مورد بچه های وزارت علوم مطمئنم، شاید روال تحصیل تو وزارت بهداشت متفاوت باشه)

jamzilan

New member
doneshjoo در جواب این حرف شما "س نتیجه اینه که کسی که واقعا حقشه قبول میشه" باید عرض کنم که شما ظاهرا فکر میکنید که دارین تو جامعه ایدال زندگی میکنید. اگر نگرانی در مورد مصاحبه از طرف دوستان می بینید مطمئن باش یا تجربه این ناعدالتی از طرف .... تو سالهای قبل داشتن یا شنیدن یا مصاحبه یه جوری برگزار شده که این احساس در انها ایجاد شده
من فقط اینو میدونم که اگه واقعاً کسی حقش قبول شدن باشه قبول میشه، هیچ کسم به جز خدا نمیتونه جلوشو بگیره، به نظر من نمره کتبیم خیلی مهمه چراکه کسی که میتونه تو دو سال ارشد هم درس بخونه، هم کار آزمایشگاهی یاد بگیره، هم پژوهشگر بشه، و 5.5 کیلو رزومه جمع کنه از چند حالت خارج نیست
1- کیلیویی جمع کرده
2- سن و سالی ازش گذشته
3- یا اعجوبس

اگه کیلیویی جمع کرده که هیچ، میمونه سن و سال دار و اعجوبه که خیلی انگشت شمارند، پس میمونن درصد بالایی از ماها که نمره کتبی مارو گزینش کنه بدتر نیست، اخ شما یه مقاله میفرستین 5 ماه طول میکشه جواب بدن،چطوری بنده خدا 6 تا مقاله داره!!! یا مثلا 2 سال سابقه تدریس داشتن یعنی اینکه طرف از بدو ورودش به تحصیلات تکمیلی تدریس میکره یحتمل، با همه اینا منم مصاحبه رفتم ، منم استرس دارم، تو بوردم نیستم ولی اینو میدونم کسایی که مصاحبه میکنن اندازه من که وجدان دارند کسی که حقش هستش رو بگیرن، عاشق چشم و ابرو که نیستن که اگه باشنم یکی دو نفر، پس نتیجه اینه که کسی که واقعا حقشه قبول میشه، حالا مثلا و نفر وضعیتشون مشابهه هستش که اونا میتونن اعمال نظر کنن که درصش کمه

(البته اینا رو در مورد بچه های وزارت علوم مطمئنم، شاید روال تحصیل تو وزارت بهداشت متفاوت باشه)

negar62

New member
به نظرم بی عدالتی که همیشه بوده. اما باید در نظر داشته باشیم واقعأ بعضی پارامترها نیاز به بررسی دارند! مثلأ به قول دوستمون مقاله! من اون روز شوکه شدم بعضیا رو دیدم. مث خودم ترم پنج اما کلی کتاب و مقاله که به هرحال اسمش توی اونا بود!اونوقت اساتید دانشگاه ما اینجا انگار آسمون به زمین میرسه که یه مقاله با ماها بنویسن. طرف دیتاهای پایان نامه منو نگاه نمیکنه که من باید مث موش کور عصا به دست با خوندن مقاله و سرچ یاد بگیرم چطور نقشه هاپلوتایپ بیمارامو رسم کنم چه برسه بیاد اسم منو توی مقالش بذاره!! یا حتی بحث شیرین تدریس! خب این بی انصافیه، توی دانشگاه ما اونقدر اساتید بخیل هستند که حتی نیم واحد هم نمیذارن دانشجو تدریس کنه. چه برسه به .... اتفاقأ روز مصاحبه ازم پرسیدن " فقط همین دوتا کارگاه تدریس کردی؟" منم صادقانه دلیلشو بهشون گفتم . نه اینکه توانایی تدریس نداشته باشیم!
یه مورد مهم دیگه قدرت بیان هست. حتمأ تا بحال اساتیدی رو دیدین که علیرغم با سواد بودن حتی نمیتونن یه موضوع ساده رو به دانشجو تفهیم کنن. اینجاس که به نظرم نحوه گفتار و پاسخگویی به سوالات مصاحبه خیلی تعیین کنندست. ازمن سوال زیاد پرسیدن که یکیش حتی یه بارم به گوشم نخورده بود، پایان ناممو ریز به ریز تکنیک و نتایج و... توضیح دادم و اگر واقعأ اعضای محترم بورد با وجدان به این فاکتورها توجه کنن حقی از کسی ضایع نمیشه. مث این که خدا نمیاد یه بنده معمولیشو برابر یه مجتهد دینی حساب و کتاب کنه!!(دانشجوی سال آخر با کسی که از فارغ التحصیلیش مدتها گذشته و به هر حال فرصت پژوهش و تدریس و ... داشته).
واقعأ امیدوارم حقی از کسی ضایع نشه. چه دانشجو، چه فارغ التحصیل. شاید یه دلیل طولانی مدت بودن نتایج هم همین باشه.

بالا