آزادی یا توهین به حجاب و زن مسلمان؟!

mikhak s

New member
من نظرمو تغییر ندادم شما زود قضاوت کردید.

بله حجاب مانع حرکات کامل دست و پا و کمر و ... میشه، این مانع بودنش ارتباطی با ازادی خانم نداره.

میخک خانم حقیقتش الان بخاطر مسئله ای اصلا حالم خوش نیست. شاید چند روز نتونم انجمن بیام.
خیلی عذر میخوام نمیتونم بحث رو باهاتون ادامه بدم.:rose:

واقعا دوست دارم بدونم(و جوبشو حتما میخوام.)کسی که نتونه دستو پا و کمرشو تکون بده اسیر نیست؟ خوب اینم یه جورایی یعنی محدودیتو اسیری این معنی غیر از این داره؟پس به چی ربط داره؟ اینم معنی آزادی میده. اگه حجاب مانع این کارا میشه پس ما خانم ها چطور داریم زندگی میکنیم؟
:5: دلم برای خودمون سوخت .
:tsimuzpzwoap1t9y3o7

konjkave

New member
جناب گلچین بنده تاپیکتون چند بار از ابتدا تا انتها خوندم.ولی یه چیزی رو دقیق متوجه نشدم.مقصود شما چیه؟؟؟
دوست عزیز شما توانمندیهای بانوان به طور کامل زیر سوال بردید،بعد از ارزش خانومها حرف میزنید؟؟؟در جواب اکثر دوستان هم فقط گفتید پستای قبلیم درست نخوندید. به نظر من خودتون بشینید پستاتون دوباره و با دقت تمام بخونید.قطعا متوجه تناقض،تندروی در حرفاتون میشید.شاید کلام شما در ظاهر مودبانه و یا حتی برآمده از منطق به نظر بیاد ولی مفهومش بی انداره بی منطق.یک چیز دیگه هم هست که باید بگم متاسفانه بعضی از اقشار مذهبی با طرز تفکرشون بقیه رو دین زده میکنند. واقعا این جمله یعنی چی حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه؟؟؟شما با این حرفتون نه تنها ارزش حجاب بالا نبردید بلکه لگدمال هم کردید.

آخرین ویرایش:

ketabsabz

Well-known member
ورزش ورزشه زنو مرد نداره ، حالا بگذریم از بعضی ورزش ها که واقعا به نظرم مردونس و دیگه بحثی توشون ندارم اما فوتبالی که اینجا مطرح شده چه منعیتی داره برای خانوما ؟؟؟؟

وقتی خانومی توانایی رو در خودش میبینه میدونه که میتونه دیگه فیزیولوژی و این حرفا میره کنار .

من یکیو میشناسم که با حجابه ولی میشینه پشت سر اینو اون حرف در میاره!

اتفاقآ همین دیروز داشت از ارمیا (برنده آکادمی گوگوش امسال) ایراد میگیرفت که منم بهش گفتم خودتم با اون چندان فرقی نداری !
اون با حجابش رقصید و خوند !
تو با حجابت غیبت میکنی و حرف الکی در میاری از خودت !

تازه واسه اون حق الله محسوب میشه ولی واسه تو حق الناس ! و در این مورد اون از تو یه مرتبه بالاتره !

این شد که باباش با من دعوا کرد ... چون این بچه نتونست از خودش دفاع کنه :))))

اونایی که با حجاب خوانندگی می کنند یعنی غیبت نمی کنن؟ اینکه شد دوتا
هم با حجاب خوانندگی هم با حجاب غیبت :)

mikhak s

New member
می بینم که تاپیک حذف شده برگشته(البته بدون لایکاش و نظراتش) چرا مدیر؟چرا نظرت تغییر کرد؟ :33:

mehrshad.namdar

New member
متاسفانه اين روزا خيلي از خانوم ها بدحجاب تر از اين خانومهايي كه تو عكس هستند ميان بيرون! نميدونم جرا از اين سابورت هايي كه جديدا مد شده بدم مياد! ادم شرمش مياد بعضي ها رو ميبينه تو خيابون !

varia

Well-known member
می بینم که تاپیک حذف شده برگشته(البته بدون لایکاش و نظراتش) چرا مدیر؟چرا نظرت تغییر کرد؟ :33:

خب کمی فکر کردم دیدم قرار نیست که فقط من بحث کنم و جواب دوستان رو بدم. تایپیک باز باشه هرکسی دوست داشت بیاد مباحثه کنه. یه معذرت خواهی هم میکنم بابات دوستانی که شاید نقل قول از من بگیرند ولی نتونم جوابشونو بدم! بخصوص میخک خانم محترم.:rose:

mikhak s

New member
خب کمی فکر کردم دیدم قرار نیست که فقط من بحث کنم و جواب دوستان رو بدم. تایپیک باز باشه هرکسی دوست داشت بیاد مباحثه کنه. یه معذرت خواهی هم میکنم بابات دوستانی که شاید نقل قول از من بگیرند ولی نتونم جوابشونو بدم! بخصوص میخک خانم محترم.:rose:

چرا نمی تونید جواب منو بدید؟ من هنوز سوالام بدون جواب مونده. و منتظر جوابم
.
اتفاقا شما باید بحث کنید چون من میخوام باهاتون یه بحث سالم داشته باشم و از همه مهمتر شروع کننده تاپیک هستی

negin ka

New member
وای چقد این حجاب تو کشور ما بحث برانگیز شده خوش بحالش!!!!!!!!!بیچاره تورم و بیکاریو بدبختی دارن واسه خودشون روز ب روز بالاتر میرن اما هیشکی نیس دربارشون بحث کنه راه حل بده !!!!!!!!!!!واقعا خیلی جالبه!!!!!!!!!حجاب مهمه درسته اما نه باندازه ای که امروزه تو کشور ما اسباب ریا شده!!!!!!!!!!!

انداختن ی چادر رو سر اصن سخت نیس ولی متاسفانه تو کشور ما حجاب با پوشش هم معنا شده!!!!!
حجاب تنها به ظاهر خلاصه نمیشه وقتی خدا اشاره میکنه که پوشش زن و مرد تا چ اندازه باشه تو همون آیه اشاره میکنه که چشماتونو دامانتونو از گناه حفظ کنید!!!!!!!!
پس حجاب خودش دو قسم داره معنوی و مادی
چ بسا خیلی از خانومها و آقایان با پوشش مناسب میبینیم اما خدا میدونه زیر او پوشششون چی نهفته!!!!!!و این حجاب واسه خیلیا ی امتیاز شده ازش نون میخورن من دوستای خودمو دیدم دیگه!!!!دختره هرروز با ی پسر اما ازونور از طرف بسیج هر ماه ی مبلغی بحسابش میریختن یا تو دبیرستان ب دختری ک خودش علنا میگفت با چندین پسر دوسته از طرف امور فرهنگی جایزه میدادن و اما من...........
من عقیده خودمو دارم
هرچند شاید در جریان باشین که فساد و فحشا در ایران نسبت ب خیلی از کشورای غربی بیشتره!!بقول .......اینجا اسلام هست ولی مسلمانی نمیبینم

چقد حرفیدم هه هه هه :smiliess (9):

varia

Well-known member
جناب گلچین بنده تاپیکتون چند بار از ابتدا تا انتها خوندم.ولی یه چیزی رو دقیق متوجه نشدم.مقصود شما چیه؟؟؟
دوست عزیز شما توانمندیهای بانوان به طور کامل زیر سوال بردید،بعد از ارزش خانومها حرف میزنید؟؟؟در جواب اکثر دوستان هم فقط گفتید پستای قبلیم درست نخوندید. به نظر من خودتون بشینید پستاتون دوباره و با دقت تمام بخونید.قطعا متوجه تناقض،تندروی در حرفاتون میشید.شاید کلام شما در ظاهر مودبانه و یا حتی برآمده از منطق به نظر بیاد ولی مفهومش بی انداره بی منطق.یک چیز دیگه هم هست که باید بگم متاسفانه بعضی از اقشار مذهبی با طرز تفکرشون بقیه رو دین زده میکنند. واقعا این جمله یعنی چی حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه؟؟؟شما با این حرفتون نه تنها ارزش حجاب بالا نبردید بلکه لگدمال هم کردید.

دوست محترم من کجا تواناییهای خانمهارو به طور کامل زیر سوال بردم؟؟ ذکر منبع(پست) بکنید.
شما ذهنیت قبلیتونو بذارید کنار(کلا) بعد بیاید اینجا نظرتونو بگید.
من حقیقت رو گفتم، کار بر گرامی توجه فرمایید چرا باید چشمهامونو به همه چیز ببندیم و بدون دلیل دنبال یک عمل عبادی بریم بعد از دین طلبکار بشیم که چرا دین اینو میگه ؟چرا مارو محدود میکنه؟ چرا و ...
اینکه مانع حرکات کامل دست و پا بشه مگه چه عیب و ایرادی داره؟؟ مگه ما بیرون خونه برای چه کاری میریم که نیاز به حرکات کامل دست و پا و ... باشه. حجاب پرده ای روی اندامهای یک خانم ایجاد میکنه تا اون رو از خطرهای احتمالی حفظ کنه بدنبال اون این پرده حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه همونطور که هر لباسی باعث این امر میشه هر لباسی! حال اینکه حجاب(البته بستگی به تنوع حجابی که داریم قابله بحثه، انواع چادر،مانتو و ...) یخورده بیشتر.این امر هیچ تداخلی با ازادی یک بانو نداره.
نمیدونم چقدر ورزش کردید و با ورزش کاری آشنایی دارید شاید اگه کمی ورزشکار میبودید بجای مخالفت با حرف من کاملا هم قبول میکردید. من نمیگم ورزش برای بانوان نباشه من میگم کمی بیشتر بررسی کنیم ببینیم چه ورزشهایی رو بانوان میتونند انجام بدند،چه بسا ورزشهای جدیدی با توجه به فرهنگ خودمون بتونیم برای خانمها معرفی کنیم که استقبال جهانی داشته باشه. از نظر من این کار ینی احیای حق زن نه اینکه بریم به تقلید از غربی هایی که به کل آزادی زن رو برابری زن با مرد میدونند!(البته بحث این جداست که چرا اونها این امر رو دنبال میکنند چون از مکتبه دیگه ای پیروی میکنند و ...)

negin ka

New member
متاسفانه اقدام بی خردانه ی ناظر بحرینی در جریان بازی تیم ملی بانوان با اردن هنوزم که هنوزه از ذهن فوتبال دوستان پاک نشده.

در این دیدار که تیم ملی فوتبال بانوان کشورمون با حجاب وارد زمین مسابفه شد ناظر بحرینی تصمیم گرفت تا وقتی که تیم ملی بانوان ایران با حجاب هستند دستور آغاز مسابقه رو نده. حتی مدتی منتظر موندند تا بانوان ایرانی حجاب رو از سرشون بر دارند و با لباسای استاندار فیفا به زمین بیان که گروه ایرانی همونطور که انتظار میرفت این عمل رو خلاف فرهنگ کشور قلمداد کرده و در حالی که دور زمین دور افتخار میزدند مورد تشویق همه تماشاگران حاضر قرار گرفته و زمین بازی رو با افتخار ترک کردند.

این بازی بعدا با حساب 3 بر صفر به سود حریف ایران اعلام شد. این درحالی بود که به گفته ی اکثر کارشناسان فوتبال تیم ملی بانوان خیلی راحت میتونست حریف خودش رو از پیش رو برداره.

زنده باد شیر زنان ایرانی

این که تیم ملی بانوان حاضر نشدن حجابشونو بردارن واقعا دس مریزاد،دمشون گرم
ولی این ی تیکه خیلی خنده داره:25r30wi:
این درحالی بود که به گفته ی اکثر کارشناسان فوتبال تیم ملی بانوان خیلی راحت میتونست حریف خودش رو از پیش رو برداره

کارشناسای ما زیاد حرف میزنن شما باس ازون نکته فاکتور میگرفتی!!!!!!!
کارشناسای ما اگه کارشناسی بلد بودن که این وضع تیم ملیمون نبود خخخخخخخخخخخ

varia

Well-known member

شما از کجا میدونید خانم ها بیشتر به سمت ورزش های غربی(به قول شما) تمایل دارن؟چون یه تیم فوتبالیست وجود داره؟ کاملا مشخصه دارید یک بعدی نگاه میکنید. تعداد خانم هایی که تیر اندازن یا شناگرو... هم کم نیستن. چرا فکر میکنید یه خانم اگه فوتبال وزنه برداری و... انجام میده برای نشون دادن خودشه تواناییش و ...؟ چرا به این فکر نمی کنید که پای علاقه در میون باشه؟ اون خانم به فوتبال علاقه داره دوست داره توی این ورزش پیشرفت کنه چرا فکر میکنی داره خودشو هم سطح یه آقا میبینه؟ خوب همین افکار نشون میده دیدتون متعصبانه است. من از همه حرفاتون به این نتیجه رسیدم که حجاب برای شما یعنی چادر یا چیزی تو همین مایه ها حجاب با شلوارو بلوز گشادو قبول ندارید(لباس ورزشکارا)دوست نداری خانم ها پا به پای آقایون باشن چون فکر میکنی یه خانم داره خودشو با اون آقا مقایسه میکنه میخواد بگه من چیزی از تو که یه مردی کم ندارم. ولی این کارا یه بعده دیگه هم داره اونم علاقه طرفه .

چشم. بحثو فعلا ادامه میدیم فقط با صبر و حوصله پیش بریم تا تداخلی بین سوالها و جوابها ایجاد نشه.
من با توجه به دید کلی جامعه گفتم که زنان (حتی مسئولان) به دنبال رایج کردن ورزشهای غربی در کشورمون هستند با یک نگاه گذرا به ورزشهایی که طی 4-5 سال آینده برای بانوان ایجاد شده میتونید به نتیجه من برسید. بنظرتون اشتباه کردم؟
در غرب زنها ورزشهای اختصاصی برا خودشون ایجاد کردند مثله گرایشهایی از ژیمناستیک،رقص و ... که مورد توجه آقایون قرار گرفته و مردها به سمت اون کشیده شدند!پس قرار نیست بانوان برای حق گرفتنشون بدنبال این برند که ما همپای مردها هستیم، من نمیگم مثه غرب باشیم میگم با در نظر گرفتن تفاوتهایی مرد و زن و توصیه های دینی(توصیه های اصیل) حقوق بانوان رو که متاسفانه سالیان درازی در کشور ما نسبت بهش بیتوجهی شده زنده کنیم.
بنظرم اگه بتونیم آگاهی از جایگاه و حقوق زن رو در جامعه مون پیاده کنیم،بتونیم این رو هم پیاده کنیم که علاقه هامون بر حسب فرهنگ کشورمون باشه.

mikhak s

New member
دوست محترم من کجا تواناییهای خانمهارو به طور کامل زیر سوال بردم؟؟ ذکر منبع(پست) بکنید.
شما ذهنیت قبلیتونو بذارید کنار(کلا) بعد بیاید اینجا نظرتونو بگید.
من حقیقت رو گفتم، کار بر گرامی توجه فرمایید چرا باید چشمهامونو به همه چیز ببندیم و بدون دلیل دنبال یک عمل عبادی بریم بعد از دین طلبکار بشیم که چرا دین اینو میگه ؟چرا مارو محدود میکنه؟ چرا و ...
اینکه
مانع حرکات کامل دست و پا بشه مگه چه عیب و ایرادی داره؟؟ مگه ما بیرون خونه برای چه کاری میریم که نیاز به حرکات کامل دست و پا و ... باشه. حجاب پرده ای روی اندامهای یک خانم ایجاد میکنه تا اون رو از خطرهای احتمالی حفظ کنه بدنبال اون این پرده حجاب مانع حرکات کامل دست و پا میشه همونطور که هر لباسی باعث این امر میشه هر لباسی! حال اینکه حجاب(البته بستگی به تنوع حجابی که داریم قابله بحثه، انواع چادر،مانتو و ...) یخورده بیشتر.این امر هیچ تداخلی با ازادی یک بانو نداره.
نمیدونم چقدر ورزش کردید و با ورزش کاری آشنایی دارید شاید اگه کمی ورزشکار میبودید بجای مخالفت با حرف من کاملا هم قبول میکردید. من نمیگم ورزش برای بانوان نباشه من میگم کمی بیشتر بررسی کنیم ببینیم چه ورزشهایی رو بانوان میتونند انجام بدند،چه بسا ورزشهای جدیدی با توجه به فرهنگ خودمون بتونیم برای خانمها معرفی کنیم که استقبال جهانی داشته باشه. از نظر من این کار ینی احیای حق زن نه اینکه بریم به تقلید از غربی هایی که به کل آزادی زن رو برابری زن با مرد میدونند!(البته بحث این جداست که چرا اونها این امر رو دنبال میکنند چون از مکتبه دیگه ای پیروی میکنند و ...)

وقتی چیزی مانع حرکتت بشه به نطرت ایرادی نداره؟ چرا دیگه همش عیبه.نتونی دستو پاتو تکون بدی چیزی مانعش باشه عیب نیست؟ ما میریم بیرون خونه برای خرید برای کار و.. پس احتیاج داریم دستامونو تکون بدیم برای خریدو کار. ببینید حجاب ما مانع حرکت کامل دستو پا نمیشه البته اینم بستگی داره که از چه نوع پوششی استفاده بشه مثلا چادر بله یه محدودیتی برای کسی که داره ازش استغاده میکنه میشه ولی مانع فعالیتش نمیشه.(بین بعضی ها هم این محدودیت اصلا وجود نداره) کسی که از مانتو استفاده میکنه مثل این می میونه که آقا از پیرهن استفاده کرده با این تفاوت که برای خانم بلندتره خوب این نه برای خانم نه برای آقا محدودیتی ایجاد نکرده دیگه چه برسه به اینکه مانع حرکت و فعالیتش بشه.

آزادی از نظر شما یعنی چی؟ آزادی خانم ها رو تو چی میبینی؟

varia

Well-known member
[/color]

شما تعریفت برای یه خانم چیه؟ چه حجابی رو برای یه خانم قبول داری؟

کم می کنیم؟ یعنی چادرو از سرش برداشتیم؟پوشش خانمی که فوتبالیسته چه مشکلی داره؟ تنگه؟ پوست بدنشون مشخصه؟

حجاب مانع آزدی دستو پا میشه؟ جالبه نظرتون درمورد حجاب اینه و همینو برای خانم ها قبول داری در واقع یه جورایی اسیری. اصلا قبول ندارم.ورزشو بیخیال بشم یه خانم با حجابش به بالاترین مرتبه ها و مقامها رسیده با همون حجابی که شما میگی مانع آزادی دستو پاش شده.شما حجاب رو با چادر می بینی خوب منم مثال رو با چادر میزنم زنای پلیس الان همشون با چادرن (شخصا مخالفم)و توی گرفتن مجرمو ...مشکلی ندارن و با مانتو باشن که دیگه اصلا مشکلی ندارن .
حجابی که بتونه ظاهر و اندامهای زنانه رو از نگاه یک مرد مصون نگه داره( البته با افراد چشمچران کاری نداریم و معیار نیستند!)
من عکسی از ورزش فوتبال نگذاشتم(تا جایی که یادم میاد) ولی یه سوال کنید محجبه و غیر محجبه هر دو انسان و دارای یک پتانسیل جسمی اند، حال بنظرتون با لباسی که در عکس زیر هست چقدر انتظار میره خانمهای ورزشکارمون جلو حریفشون مقاومت کنند؟(البته مجدد متذکر میشم من آگاهی ای از ورزش فوتبال بانوان ندارم! و احتمالا این ورزش میتونه با جزئ ورزشهایی باشه که با پتانسیل یک خانم سازگاره)
91038287146367334501.jpg

نمیدونم چرا این برداشتو دارید مانع حرکت بودن دلیل بر اسارته؟؟ خب کارمندهای بانک هم کت شلوار میپوشند که مانع حرکتشونه! یا بیرون مغازه چی ها هم لباسه گشاد نمیپوشند چون چندان متعارف نیست! پرستارها هم مجبورند لباس سفید رنگ بپوشند که شاید یکیشون خوشش نمیاد! سربازها و نیروی انتظامی هم لباس خاصی برای خودشون دارند!بنده هم با لباس بیرونم چندان راحت نیستم ولی خب چیکار کنم؟! این اسارت نیست،از ملزومات زندگی اجتماعی،محیط کاری، روابط عمومیه، نباید بهش زیاد حساس بود و باید قبولش کرد.
من حجاب رو در همونی میدونم که قران کریم گفته، در آنچه کا زینتهای خانم رو بپوشونه،...

varia

Well-known member

وقتی چیزی مانع حرکتت بشه به نطرت ایرادی نداره؟ چرا دیگه همش عیبه.نتونی دستو پاتو تکون بدی چیزی مانعش باشه عیب نیست؟ ما میریم بیرون خونه برای خرید برای کار و.. پس احتیاج داریم دستامونو تکون بدیم برای خریدو کار. ببینید حجاب ما مانع حرکت کامل دستو پا نمیشه البته اینم بستگی داره که از چه نوع پوششی استفاده بشه مثلا چادر بله یه محدودیتی برای کسی که داره ازش استغاده میکنه میشه ولی مانع فعالیتش نمیشه.(بین بعضی ها هم این محدودیت اصلا وجود نداره) کسی که از مانتو استفاده میکنه مثل این می میونه که آقا از پیرهن استفاده کرده با این تفاوت که برای خانم بلندتره خوب این نه برای خانم نه برای آقا محدودیتی ایجاد نکرده دیگه چه برسه به اینکه مانع حرکت و فعالیتش بشه.

آزادی از نظر شما یعنی چی؟ آزادی خانم ها رو تو چی میبینی؟

حقیقتش من بیشتر به آزادی ایده ها و اندیشه،آزادی بیان متقائلم(که بدور از کشمکش و جدال باشه که متاسفانه فعلا در جامعه ما نمیشه پیادش کرد!). آزادی مرد و زن نمیشناسه! بنظرم بهترین ایده که متناسب با دین و فرهنگمون هم هست این میتونه باشه:: تفاوتهارو قبول کنیم بعد متناسب با فضای زندگی فردی(خانواده) و اجتماعی آزادی را تعریف کنیم.

mikhak s

New member
چشم. بحثو فعلا ادامه میدیم فقط با صبر و حوصله پیش بریم تا تداخلی بین سوالها و جوابها ایجاد نشه.
من با توجه به دید کلی جامعه گفتم که زنان (حتی مسئولان) به دنبال رایج کردن ورزشهای غربی در کشورمون هستند با یک نگاه گذرا به ورزشهایی که طی 4-5 سال آینده برای بانوان ایجاد شده میتونید به نتیجه من برسید. بنظرتون اشتباه کردم؟
در غرب زنها ورزشهای اختصاصی برا خودشون ایجاد کردند مثله گرایشهایی از ژیمناستیک،رقص و ... که مورد توجه آقایون قرار گرفته و مردها به سمت اون کشیده شدند!پس قرار نیست بانوان برای حق گرفتنشون بدنبال این برند که ما همپای مردها هستیم، من نمیگم مثه غرب باشیم میگم با در نظر گرفتن تفاوتهایی مرد و زن و توصیه های دینی(توصیه های اصیل) حقوق بانوان رو که متاسفانه سالیان درازی در کشور ما نسبت بهش بیتوجهی شده زنده کنیم.
بنظرم اگه بتونیم آگاهی از جایگاه و حقوق زن رو در جامعه مون پیاده کنیم،بتونیم این رو هم پیاده کنیم که علاقه هامون بر حسب فرهنگ کشورمون باشه.

خوشحالم کردین. برای هر پست من شما نظرتو بزار تداخلی ایجاد نمیشه. اگه بخوایم هر موضوع رو تک تک بررسی کنیم زمان میبره.

اول برای من بگید ورزش های غربی منظورتون چه ورزش هایی هست؟

چرا همش فکر میکنید خانم ها دنبال گرفتن حقشونن؟ و برای گرفتن حقشون ، یکی از زمینه هاش ورزش هایی هست که آقایون انجام میدن . نه؟

ورزش هایی که میگید در غرب خانم ها به خودشون اختصاص دادن مثلا رقص باله ، کاملا ظرافت یه خانم رو لازم داره ولی دلیل نمیشه بگیم چون خانم ها انجامش دادن ومخصوص ظرافتو زیبایی اندام یه خانمه آقایون نباید بیان. میبینیم که آقایون هم دارن این کارو انجام میدن و خیلیاشون استعدادشو دارن جدا از اینکه اصلا به هیکل مردانه این نوع ورزش نمیاد. ولی چیزی که اینجا مهمه علاقه و استعداد طرفه و به این توجه نمی کنه که اندام زمخت مردانش براساس این ورزش ممکنه به ظرافت پاهاو اندام یه خانم برسه. اینارو گفتم که بدونید وقتی پای علاقه و استعداد در میون باشه کسی به جسمش توجه نمیکنه. مثل خانم های فوتبالیست ایرانی.

از جایگاه و حقوق زن صحبت کردید خودتون چقدر اطلاعات در این مورد دارید؟ میخوام از من شروع کنید می شنوم.

mikhak s

New member
حجابی که بتونه ظاهر و اندامهای زنانه رو از نگاه یک مرد مصون نگه داره( البته با افراد چشمچران کاری نداریم و معیار نیستند!)
من عکسی از ورزش فوتبال نگذاشتم(تا جایی که یادم میاد) ولی یه سوال کنید محجبه و غیر محجبه هر دو انسان و دارای یک پتانسیل جسمی اند، حال بنظرتون با لباسی که در عکس زیر هست چقدر انتظار میره خانمهای ورزشکارمون جلو حریفشون مقاومت کنند؟(البته مجدد متذکر میشم من آگاهی ای از ورزش فوتبال بانوان ندارم! و احتمالا این ورزش میتونه با جزئ ورزشهایی باشه که با پتانسیل یک خانم سازگاره)
91038287146367334501.jpg

نمیدونم چرا این برداشتو دارید مانع حرکت بودن دلیل بر اسارته؟؟ خب کارمندهای بانک هم کت شلوار میپوشند که مانع حرکتشونه! یا بیرون مغازه چی ها هم لباسه گشاد نمیپوشند چون چندان متعارف نیست! پرستارها هم مجبورند لباس سفید رنگ بپوشند که شاید یکیشون خوشش نمیاد! سربازها و نیروی انتظامی هم لباس خاصی برای خودشون دارند!بنده هم با لباس بیرونم چندان راحت نیستم ولی خب چیکار کنم؟! این اسارت نیست،از ملزومات زندگی اجتماعی،محیط کاری، روابط عمومیه، نباید بهش زیاد حساس بود و باید قبولش کرد.
من حجاب رو در همونی میدونم که قران کریم گفته، در آنچه کا زینتهای خانم رو بپوشونه،...

خوب مسلما این نوع حجاب سرعت حرکت خانمها رو نسیت به بقیه که لباس کمتری دارن پایین میاره توی دویدن به خاطر زیاد بودن لباسا(سنگین شدنشون) محدود میشن ولی مانع حرکت کامل اونها نمی شه. و این خانم ها هم به خاطر علاقه ای که به این ورزش دارن این سختیو به جون خریدن. کسی که نتونه حرکت کنه اگه اسیر نیست پس از نظر شما چیه؟ چرا فکر میکنید کت وشلوار مانع حرکته؟ خوش اومدن با مانع انجام کار شدن فرق داره اولی به سلیقه طرف بستگی داره و دومی وسیله یا چیزیه که به تو اجازه حرکت نمیده نمی زاره کارتو انجام بدی.در واقع مانع انجامش میشه.

خوب پوشش خانم ها در ورزش دو میدانی فوتبال ... زینت های یه خانم رو نمی پوشونه؟

varia

Well-known member

خوشحالم کردین. برای هر پست من شما نظرتو بزار تداخلی ایجاد نمیشه. اگه بخوایم هر موضوع رو تک تک بررسی کنیم زمان میبره.

اول برای من بگید ورزش های غربی منظورتون چه ورزش هایی هست؟

چرا همش فکر میکنید خانم ها دنبال گرفتن حقشونن؟ و برای گرفتن حقشون ، یکی از زمینه هاش ورزش هایی هست که آقایون انجام میدن . نه؟

ورزش هایی که میگید در غرب خانم ها به خودشون اختصاص دادن مثلا رقص باله ، کاملا ظرافت یه خانم رو لازم داره ولی دلیل نمیشه بگیم چون خانم ها انجامش دادن ومخصوص ظرافتو زیبایی اندام یه خانمه آقایون نباید بیان. میبینیم که آقایون هم دارن این کارو انجام میدن و خیلیاشون استعدادشو دارن جدا از اینکه اصلا به هیکل مردانه این نوع ورزش نمیاد. ولی چیزی که اینجا مهمه علاقه و استعداد طرفه و به این توجه نمی کنه که اندام زمخت مردانش براساس این ورزش ممکنه به ظرافت پاهاو اندام یه خانم برسه. اینارو گفتم که بدونید وقتی پای علاقه و استعداد در میون باشه کسی به جسمش توجه نمیکنه. مثل خانم های فوتبالیست ایرانی.

از جایگاه و حقوق زن صحبت کردید خودتون چقدر اطلاعات در این مورد دارید؟ میخوام از من شروع کنید می شنوم.

در مورد سوال اولتون هرچند بی انصافیه که نظر بدم چون شاید به زحمات بانوانی که در این زمینه زحمت کشیدند بی احترامی بشه ولی بنظرم ورزشهایی چون: بکس،وزنه برداری،کشتی و ...
من در مورد جایگاه زن از منظر قران،کتاب فاطمه فاطمه است(دکتر شریعتی)و چند مقاله در این مورد خوندم و در یه حد خوبی هم در تشکلات اجتماعی و دانشگاهی با این موضوع آشنایی دارم.
در ضمن یک مورد هم که بانوان ایرانی برای احیای حقوقشون در زمینه ورزش باید منصفانه،با تعقل وتدبیر جلو برند، این عکسیه که همین الان تو نت دیدمش:

تیم هندبال مونا:
90761228259239654560.jpg

29162339329983863362.jpg

همان تیم!:
43102130606558172255.jpg

95137366319100554071.jpg

varia

Well-known member
كلجين جان قبول كن اسلام هم حرفهاي شما رو تاييد نميكنه! اسلام به حظور خانوم ها در تمام عرصه ها تاكيد كرده البته با حفظ شونات اسلامي! 50% جمعيت فعال هر كشور رو بانوان تشكيل ميدن يني اكه خانوم ها رو محدود كنيم در واقع قدرت كشور تو اون زمينه نصف شده ، من فك ميكنم خانوم ها هم بايد مثل اقايون تو تمام زمينه هاي ورزشي با حفظ بوشش اسلامي وارد بشن تا قدرت كشورمون بيشتر بشه. مطمئنا اكه فوتبال بانوان مشكل داشت مراجع تقليد و رهبرمون اجازه تشكيل تيم ملي فوتبال بانوان رو نميدادند! كما اين كه تيم فوتسال بانوان امسال نايب قهرمان اسيا شد در اولين حظورش در اين عرصه!
مهرشاد جان این حرفت ینی چی؟خیلی زود قضاوت کردی.اولا من به تیم فوتبال یا دو میدانی کاری ندارم،دوما نقدی به استفاده از خانمها در عرصه های مختلف ندارم، سوما نمیخوام وارد حوزه اوامر رهبری و مراجع بشم چرا که این حوزه ملزومات و قواعد خاص خودشو داره که ماها نمیتونیم چندان در موردش قضاوت کنیم. رابعا: تمام زمینه های ورزشی و ... قبول کن که دیگه اوج کنار گذاشتن دینمونه!کمی بیشتر فکر و مشورت کن!

varia

Well-known member

خوب مسلما این نوع حجاب سرعت حرکت خانمها رو نسیت به بقیه که لباس کمتری دارن پایین میاره توی دویدن به خاطر زیاد بودن لباسا(سنگین شدنشون) محدود میشن ولی مانع حرکت کامل اونها نمی شه. و این خانم ها هم به خاطر علاقه ای که به این ورزش دارن این سختیو به جون خریدن. کسی که نتونه حرکت کنه اگه اسیر نیست پس از نظر شما چیه؟ چرا فکر میکنید کت وشلوار مانع حرکته؟ خوش اومدن با مانع انجام کار شدن فرق داره اولی به سلیقه طرف بستگی داره و دومی وسیله یا چیزیه که به تو اجازه حرکت نمیده نمی زاره کارتو انجام بدی.در واقع مانع انجامش میشه.

خوب پوشش خانم ها در ورزش دو میدانی فوتبال ... زینت های یه خانم رو نمی پوشونه؟

میخک خانم دارید رو کلمات مانور میدید! که من هم بلدم ولی نمیخوام انجام بدم! بین صفر و یک بیشمار عدد هست همان طور که بین حرکت کامل تا حرکت ناکامل حالات زیادی وجود داره:: 0<x و >180، حالا ازتون میخوام با جواب سوالتونو در مورد دومیدانی با توجه به عکس پست اول من جواب بدید:

بالا