؟؟

miler

New member
من میگم عاقلانه 100% بهتره..آدم اول باید خودشو بشناسه. مثلا یه دختر حسود و یکم پارانویید فقط یکم پارانویید هیچوقت با یه پسر خوشگل احساس خوشبختی نمیکنه ...کلا پارانوییدا ازدواج نکنن :smilies-azardl (12)

ali_ah

New member
این جمله رو خیلی وقت پیش شنیده بودم و به کار میبستم اما کم کم فهمیدم که نه همیشه هم خوب نیست گاهی فقط باید عاشقانه فکر کرد و بس در واقع هر چیزی جای خودش اگر خیلی هم عاقلانه فکر کرد خیلی از فرصت های عاشقانه زندگی کردن رو از دست میدیم
گاهی هم عقل مانع پیشرفت تو زندگی میشه چون نمیزاره ریسک بزرگ کرد برای هدف های بزرگ

shima.p

New member
حرف علی رو قبول دارم
برا من خیلی پیش اومده
شاید بعضی وقتا به خاطرش خودمو سرزنش کردم
در کل گاهی باید دلو به دریا زد
باید گاهی فقط و فقط برای دل زندگی کرد
این چیزاروو میدونم ولی خیلی وقتا نمیتونم قدم از قدم بردارم جسارتشو ندارم

BEHNAM91

New member
خیلی وقتا آدما وقتی عاشق میشن فکر میکنن عاقلانه تصمیم گرفتن.چه ملاکی برای یه شروع عاقلانه وجود داره؟؟؟؟

Taraa

Well-known member
این جمله رو قبول دارم و خیلی هم قشنگ تا حالا به کارش بستم

ولی بقیه آدما میگن عمل بهش امکانپذیر نیس .... حالا یا آدمای دیگه بی اراده هستن یا من جزء آدما محسوب نمیشم!

Taraa

Well-known member
خیلی وقتا آدما وقتی عاشق میشن فکر میکنن عاقلانه تصمیم گرفتن.چه ملاکی برای یه شروع عاقلانه وجود داره؟؟؟؟

برنامه "هزار راه نرفته" که چند سال پیش پخش میشد، برای اینکه آدم در زمان عاشق شدن بتونه عاقلانه تصمیم بگیره یه راهکار میداد:

میگفت جوونا باید قبل از اینکه موردی براشون پیش بیاد بشینن یه جدول 2 ستونه بکشن ، یه ستون رو به اون خصوصیاتی اختصاص بدن که براشون بودن یا نبودنش ارزش و ضروریه (مثلا من اعتقاد و پایبندی به مسایل دینی برام خیلی مهمه و اونو تو این ستون قرار میدم و اگه طرف این خصوصیت رو نداشته باشه بدون توجه به شرایط دیگه اش حذفش میکنم)

ستون دوم هم مربوط به اون خصوصیاتیه که بود یا نبودش زیاد فرقی نداره ولی میتونه مزیتی باشه (مثلا از نظر من داشتن مدرک دانشگاهی جزء این ستونه: اگه طرف داشته باشه یه توفیقه اگه نداشته باشه خیلیم مهم نیست)

این جدول رو تا ازدواج باید داشته باشیم و هر موردی پیش میاد با اون مقایسه اش کنیم تا هیچوقت پا رو ارزشامون نذاریم

آخرین ویرایش:

kazem1366

New member
بچه ها نظرتون رو درباره ی این جمله بگین به من خواهش می کنم :
عاقلانه تصمیم بگیرید و عاشقانه زندگی کنید
با عرض پوزش این جمله شبیه یه کادوی خیلی خوب میمونه که توش هیچی نیست.
بیشتر شبیه شعار میمونه. شعار هم معمولا طرفدار داره اما نتیجه نداره

sara77

New member
بچها چرا اینقد با کنایه با هم حرف میزنین؟/؟؟خب این فقط یه بحثه هاااااااااااااااا:thumbsdownsmileyani

نارون

Member
این جمله قشنگیه ولی عمل به اون خیلی سخته مثلا اگه کسی ببخشید عقلش کم باشه و عاقلانه هم تصمیم بگیره نتیجه اون بازم خوب نمیشه عاقلانه تصمیم گرفتن مستلزم خیلی چیزاست :داشتن آگاهی داشتن اطلاعات داشتن تجربه استفاده از مشورت دیگران داشتن مهارت توی تصمیم گیری و.....تازه اون وقتم اگه دلت یه چیز دیگه بگه چی کار میکنی؟

ariyana

New member
اما عاقلانه می شه انتخاب کرد با تمام معیار ها ، و بعد دیگه عاشقانه ادامش داد . زندگی بی عشق بی معنیه !

آدم با وجود عشق و علاقه می تونه مشکلات رو تحمل کنه. با چشم باز بدون جو گیری به شرطی که انتخاب کنه!!!

البنه این دو فاکتور عشق و علاقه در کنار هم معنا داره
هر کدومش به تنهایی توازن نداره افراط تو هر کدومش منجر به شکسته.....

منم دقیقا همین نظر رو دارم.کاملا درسته

بالا