مطالعه گروهی ارشد سم شناسی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

helena

New member
مهم اینه وزارت بهداشت باشی و کارم هست،بهتر بود همون رشته خودتو ادامه بدی تا شاخه شاخه نشی و خیالت راحت تر بود.

عزیز من وقتی اطلاعات نداری منو راهنمایی نکن و اگه وزارت بهداشتی بودی هیچوقت همچین حرفی نمیزدی چون ما اصلا چیزی به عنوان ارشد و دکترای علوم آزمایشگاهی نداریم. اول لیسانس علوم آزمایشگاهی میخونی یعنی علم همه ی رشته های آزمایشگاهی و پایه است و بعد برای ارشد و دکترا وارد رشته های ایمنولوژی هماتولوژی سم شناسی بیوشیمی بالینی قارچ شناسی میکروب شناسی ویروس شناسی و ... میشی و این رشته ها همه شون آزمایشگاهی پزشکی هستن ولی خیلی جالبه از گل و گیاه بیایی وارد حیطه پزشکی بشی و بخوای بری در پزشکی قانونی علت مرگ فردی رو گزارش کنی اونم وقتی که اصلا رشته ها و زیرشاخه ها رو هم نمیشناسی وگرنه همه اینو میدونن که ارشد و دکترای بچه های علوم چی هست. بعدشم من شاخه به شاخه نرفتم و خیلی هم خیالم راحته، لیسانسم آزمایشگاهی بوده و برای ارشدم به گرایش سم شناسی رفتم و الانم آزمایشگاه غذا و دارو قبول شدم که هم پایه آزمایشگاهی دارم و هم اینکه این آزمایشگاه بخشی به نام سم شناسی موادغذایی داره، دلت میخواد با من بحث کنی حرف منطقی بزن.
در ضمن من دیگه هیچ دلیلی نداره اینجا بیام و نمیام، از اولم با کسی بحث نداشتم و گفتم براتون بگم که این رشته ای میخواین برین چی هست ولی شما بهتون برخورده و مدام منو زیر سوال میبری که سرکار رفتی یا نه؟ و آینده ت چی شده؟ و نصیحت میکنی منو که شاخه به شاخه نشم که این واقعا خیلی خیلی خنده داره.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

sam shenasi95

New member
هلنا جون شما الان با مدرک علوم ازمایشگاهیت غذا و دارو شرکت کردی یا با سم؟! یعنی سم شناسی میخواستن!؟

helena

New member
هلنا جون شما الان با مدرک علوم ازمایشگاهیت غذا و دارو شرکت کردی یا با سم؟! یعنی سم شناسی میخواستن!؟

آزمایشگاه غذا و دارو چند بخشه مثل سم شناسی، شیمی موادغذایی، میکربیولوژی موادغذایی و ... و ما برای کارآموزی ارشد سم شناسیمون قسمت سم شناسی و تا حدودی شیمی موادغذایی در آزمایشگاه غذا و دارو کارکردیم و واحد عملیشونم گذرونده بودیم و برای امتحان استخدامی ازمایشگاه غذا و دارو هم فقط ارشدها و دکتراهای علوم آزمایشگاهی میتونستن ثبتنام کنن و منم به عنوان ارشد سم ثبتنام کردم و سوالات امتحان کاملا آزمایشگاهی بود که بیشتر با توجه به لیسانسم جواب دادم ولی سوالات مصاحبه مون اختصاصی عملی سم شناسی و میکروبیولوژی موادغذایی بودن که مثلا یه ماده رو میگفتن و تو باید توضیح میدادی که از چه دستگاهی و چه روشی استفاده میکنی و بعد میگفتن اگه جوابت این شد یعنی چی؟ و اگه اونجور شد یعنی چی؟ و باید تفسیر میکردیش و خیلی هم براشون مهم بود که لیسانسمم آزمایشگاهی بوده همانطور که برای هییت علمی شدن هم ارجحیت اول با اونایی هست که دکترای عمومی داروسازی خوندن و مسلما هم سوادشون خیلی خیلی بیشتر از منه که از دروس داروسازی فقط فارماکولوژی رو پاس کردم سه واحد در لیسانس و 5واحدم ارشد

reihane

New member
سلام دوستای خوبم من پایه هستم .
انشالا بتونیم همگی موفق باشیم
موج منفی ممنوع????????????????????????????????????
فقط انرژی +++++++++++++++
یا علی

- - - Updated - - -

سلام دوستای خوبم من پایه هستم .
انشالا بتونیم همگی موفق باشیم
موج منفی ممنوع🚫🚫🚫🚫🚫🚫
فقط انرژی +++++++++++++++
یا علی

reihane

New member
من با زبان شروع کردم چون یکم توش ضعیفم
504. لزگی هم میگن خوبه

آخرین ویرایش:

helena

New member
من هرچی بیوشیمی میخونم کمتر میفهمم

چه کتابی میخونی؟ اگه تا حالا اصلا بیوشیمی نخوندی فکر میکنم کتاب دوجلدی ملک نیا-شهبازی برات خوب باشه چون ما بیوشیمی عمومی پایه این کتاب رو خوندیم و ذره ذره برات توضیح میده تا یاد بگیری ولی اگه که تا حدودی بیوشیمی بلدی کتاب دکتر محمدیها( فکر کنم یه محدیشو یادم میاد ولی توی تایپیکهای سالهای قبل بگرد و از تجربیاتشون استفاده کن) خوبه ولی بیوشیمی خوب کتابهای هارپر و دولینن که فکر کنم با این حساب برات سنگینن و بهتره از کتابهای ساده تر مثل ملک نیا-شهبازی استفاده کنی و بعد بری سراغ دولین یا هارپر

rasmi

New member
یکی یه کتاب خوب و ساده بیوشیمی معرفی کنه به من بیچاره

sam shenasi95

New member
یکی یه کتاب خوب و ساده بیوشیمی معرفی کنه به من بیچاره

رسمی جان منم فقط دارم بیوشیمی مبخونم وخیییییلی سخته !!! من کتاب بیوشیمی احسانی رو دارم میخونم ساده توضیح داده ولی بنظرم کامل نیست و کتاب بیوشیمی محمدی خییییلی بهتره!درسنامه سم شناسی هم نکات بیوشیمی رو داره

helena

New member
خودتم از ملکنیا میخونی؟ضروریات محمدی چطوره؟

من ارشدمم تموم شده. ما زمان کارشناسی 14 یا 17 واحد بیوشیمی(یکی ازین دو عدد، دقیق یادم نمیاد) گدروندیم و بیوشیمیمون قوی بود ولی برای شروع بیوشیمی که ترم دو شروع شد دو جلد ملک نیا-شهبازی رو توی یک ترم خوندیم و ترمهای بعدش سراغ کتابهای سخت تری مثل هارپر و دولین رفتیم. من اصلا نمیدونم شما چقد با بیوشیمی اشنایی دارین که قطعی بگم برات کدوم کتاب خوبه ولی ج...ز...و...ه.. بیوشیمی دکتر خ...ل...ی...ل...ی... هم خیلی خوبه و ضروریات محمدی. خودت باید اینها رو ببینی و بفهمی کدوم یکی رو راحت تر میتونی بفهمی و بخونی.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا