به نظر شما خر دجال چیست؟کیست؟.....

8521413

New member
اون شفا گرفتنها قدرت تلقینه. کارآزمایی های دوسوکور تصادفی شده ای طراحی شده اند که تاثیر گولدارو رو سنجیدن و دیدن اثر معنی داری داره. آیا ما 100 تا مریض رو ببریم مشهد و دعا کنیم که خوب بشن و 100 تا مریض دیگه رو نبریم مشهد و دوا درمان های عادی رو بهشون بدیم، واقعا اونایی که مشهد رفتن و دعا براشون شده بیشتر از گروه شاهد درمان میشن؟ این به نظر شما منطقیه که بگیم امام رضا بیمار ها رو درمان می کنه؟

راستش رو بخایین من خودم اصلا به این چیزها اعتقاد ندارم!!!
نه به خاطر اینکه عقاید ضد دینی دارم و فکر میکنم اینها خرافاته...
به خاطره اینه که به اعتقاد شخصیه من... این کار شرک هست...
فقط میخواستم بگم... این مسائلی که در مورد ائمه مطرح میشه... مختص ایران و شیعه نیست... جاهای دیگه هم چنین اعتقادهایی دارن...

epi_info

New member

فقط میخواستم بگم... این مسائلی که در مورد ائمه مطرح میشه... مختص ایران و شیعه نیست... جاهای دیگه هم چنین اعتقادهایی دارن...
خیلی دوست دارم یکبار همچین کارآزمایی انجام بشه تو ایران تا ملت بفهمنن بابا دوران خرافه پرستی و بت پرستی و دخیل بستن تموم شده دیگه. هر چی هست دست خداست. من با تمام وجود به قدرت خدا اعتقاد دارم و کاملا دست خدارو تو زندگیم حس میکنم. امام رضا که نیومد حاجت های شمارو برآورده کنه اخه. والا من هر چی از خدا مستقیما خواستم بهم داد. کافیه بلد باشی چجوری کانکت بشی باهاش

mohana

Well-known member
خیلی دوست دارم یکبار همچین کارآزمایی انجام بشه تو ایران تا ملت بفهمنن بابا دوران خرافه پرستی و بت پرستی و دخیل بستن تموم شده دیگه.
ائمه واسطه رسیدن خیر و برکتن...اینو همه مون میدونیم!!!واسطه قدرت خدا برای بنده این چه شرک و خرافه ایه؟!!!!!

epi_info

New member
ائمه واسطه رسیدن خیر و برکتن...اینو همه مون میدونیم!!!واسطه قدرت خدا برای بنده این چه شرک و خرافه ایه؟!!!!!
شرک اینه که بین ارتباط خود با خدا واسط بزاریم نه اینکه مستقیم از خدا چیزی رو بخاییم بگیم شرک. کدوم شرک؟ تعریف شرک اصلا می دونی یعنی چی؟ خدا گفته ائمه بپرستید؟ دخیل بستن چه فرقی می کنه با دست بوسی های امروزی؟ بابا از خدا براتون غول ساختن. والا از ته دلت از خدا چیزی بخای که توش شر نباشه، درجا خدا بهت میده اونو. دیگه اینکارا چیه اخه. چرا ما باید از یک انسان برا خودمون بت درست کنیم. احترام به ائمه سره جای خودش واجبه و لی ....

biotechnologist

New member
دوستان من نمیخوام وارد این بحث بشم چون شیوه مباحثتون برام جالب نیست.ولی نتونستم اینو نگم.پیشنهاد میکنم مستند راز رو که از شبکه چهار پخش شد رو حتما ببینید.کارگردان:نادر طالب زاده در مورد مسائل اقتصادی،سیاسی و مذهبی زیادی بحث کردن.به نظر من که خیلی جالب بود.ولی متاسفانه ساعتی رو به این برنامه داده بودن که بیننده کم داشته باشه.حتی زمان پخشش هم متغیر بود.و زیاد تبلیغ و اطلاع رسانی نمیشد.قسمت هایی رو که دکتر عباسی و دکتر شاه حسینی میهمان برنامه هستند ببینید.من که دیدم خیلی عوض شد.

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
مستند راز آرماگدون هم که از شبکه خبر پخش میشد و مفصلا به این موضوعات میپرداخت هم بسیار جالب بود.این مستند در چهار مجموعه با نامهای پروژه اشباح و شوالیه های معبد و ...تهیه شده که هر مجموعه شامل چندین قسمت میباشد.
(مجموعه راز آرماگدون 1مستند تلویزیونی است که هر روز از شبکه خبر سیما پخش می*شود. این مجموعه به دلایل مختلف مورد توجه محققان و علاقه*مندان به تاریخ و مخاطبان برنامه*های مستند قرار گرفته است، خصوصاً از آن رو که برخی گوشه*های پنهان و مرموز تاریخ معاصر در این مجموعه با تکیه براسناد و مدارک نمایش داده می*شود و بخش*هایی از آنچه تاکنون در تاریخ در ابهام بوده و رایج شده است را زیرعلامت سؤال می*برد.
این مستند در هر بخش با موضوعاتی چون روایتی از آخر الزمان، پروتکل*های زعمای صهیون، امپراتوری جهانی صهیونیسم، کانون*های صهیونیستی کانون*های صهیونیستی، انتظار منجی و از این دست موضوعات به واکاوی اصلی ریشه این جریانات می*پردازد.)

راز تی.وی | raztv.ir :: جستجو

دانلود مستند راز آرماگدون

دانلود - راز آرماگدون4 : پروژه اشباح (قسمت های 1 الی 21) - راز آرماگدون 4 – پروژه اشباح 1و2

8521413

New member

خدایی که از رگ گردن به ما نزدیک تره... هیچ واسطه ای نمیخاد!!!
آیا خدا به ما نزدیک تره یا ائمه؟؟؟

8521413

New member
شرک اینه که بین ارتباط خود با خدا واسط بزاریم نه اینکه مستقیم از خدا چیزی رو بخاییم بگیم شرک. کدوم شرک؟ تعریف شرک اصلا می دونی یعنی چی؟ خدا گفته ائمه بپرستید؟ دخیل بستن چه فرقی می کنه با دست بوسی های امروزی؟ بابا از خدا براتون غول ساختن. والا از ته دلت از خدا چیزی بخای که توش شر نباشه، درجا خدا بهت میده اونو. دیگه اینکارا چیه اخه. چرا ما باید از یک انسان برا خودمون بت درست کنیم. احترام به ائمه سره جای خودش واجبه و لی ....

بله دقیقا همینطوره!!!
دوستانی که میگن توسل شرک نیست، واقعا هیچ چیز از شرک نمیدونن... حتی انواع شرک رو نمیشناسن...
به نظرتون مشرکان مکه چه نوع شرکی داشتن؟؟؟
کافی یه نگاهی به آیات قرآن بندازین تا با شرک بت پرستان مکه آشنا بشین...
بتپرستان مکه... همه پیرو ادیان الهی و ابراهیمی بودن... خدای یکتا رو قبول داشتن... الوهیت رو قبول داشتن... خدا یگانه رو آفریننده ی جهان و مدیر و مدبر جهان می دونستن...
تنها مشکلشون توسل به بزرگان دینشون بود!!!
آیا میدونین بتهایی که مشرکان بهشون متوسل میشدن... همشون از بزرگان و مومنان زمان حضرت نوح و ابراهیم بودن؟؟؟
اللات، هبل، عزا و...

mohana

Well-known member
تفکرات اهل سنت(البته نه همه شون وهابی ها) است
و من چون شیعه هستم حرفاتون و قبول نمیکنم

دوستانی که میگن توسل شرک نیست، واقعا هیچ چیز از شرک نمیدونن
ممنونم از شما که به همین راحتی درباره سواد بقیه نظر میدین

میشه بفرمایین آیه 35 سوره مبارکه مائده درباره چه مطلبیه؟!
تفسیرشو یک بار بخونین متوجه میشین

یا أیها الذین آمنوا اتقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله
«ای مؤمنین!تقوا پیشه کنید و برای رسیدن به او وسیله طلب نمایید.»

هیچوقت نمیگیم مثلا یا حضرت فاطمه اینو از تو میخوام...از حضرت فاطمه میخوایم برامون دعا کنه
خودتون هم میدونید هیچوقت قدرت مستقلی برای اونا درنظر نمیگیریم

انواع شرک و می شناسم
اون شرکی که شما می فرمایین شرک افعالی یا شرک خفی است
یعنی برای مخلوق اراده ای مستقل از اراده و قدرت خدا در نظر بگیریم

sakar

New member
علني شدن گناه و زنا و فسق و فجور و طغيان بر خدا ، رواج کسب هاي حرام ، شباهت مردان به زنان و زنان به مردان ، آبادي مساجد بدون نمازگزار ، فراگير شدن ظلم ، تسلط زنان به مردان ، حلال شدن حرام خدا و حرام شدن حلال خدا ، دين لقلقه زبانها ميگردد ، قاريان قرآن فراوان و عمل کننندگان به آن کم ميشوند ، خوشنودي مردم از شنيدن صداهاي حرام لهو و لعب و سنگين شدن گوشها براي شنيدن صداي حق و صداي قرآن ، بي نظمي طبيعت و فصول ، مسلمانان يکديگر را دروغگو ميدانند و چنگ و آب دهان به صورت هم مي اندازند ، بلند شدن ساختمانها ، روي آوردن دنيا و خوشي هاي دنيا به مردم ، خوار شدن علماي دين ، شيوع مرگهاي ناگهاني ، سخت شدن دينداري ، تمسخر مومنين تا جائيکه مومن ايمان خود را مخفي ميکند ، نا اميدي از ظهور منجي بشريت و بهبود اوضاع ، فقه دين را براي غير خدا مي آموزند و به حج ميروند به منظوري غير از خدا ، مردم ربا ميگيرند و رشوه ميدهند ، ساختمانها بلند و محکم ميشوند ، سفيهان و بي عقلان را بر امور بگمارند ، امرا فاجر ، وزرا ستمگر و کدخدايان خائن گردند ، مردم کار دنيا را بر کار آخرت ترجيح ميدهند ، دروغگو به راستگوئي و خائن به امانت داري مشهور ميشود ، به خاطر حرص دنيا زنان با مردانشان در تجارت شريک ميشوند ، مردم به ناحق شاهد ميشوند و بدون مشاهده بخاطر طرفداري شهادت ميدهند ، صداي بي دين ها بلند گردد و به سخنان آنها گوش فرا داده شود ، مردم دلهايشان از مردار گنديده تر و از صبر تلخ تر ميشود و .......
این موارد که یه موضوعات عادی در جامعه ی انسانی هست و مختص ادمهاست همیشه بوده و خواهد بود همونطور که خدا در قران گفته اگر میخواستم میتونستم همه رو یکسان وخوب خلق کنم ودر مورد کار کردن زنها باید خیلی محتاطتر حرف بزنید و خیلی محتاطتر باور کنید چون زن پیامبر که خدا گفته مادر ما مسلمانهاست تاجر بوده واینو بدونید در اسلام بالاترین عبادت کار کردن هستش و پیامبر اسلام فرمودن که همانا فقر به کفر نزدیک است پس باید تلاش کنیم و امضام هم رو ببینید این حرف خداست

8521413

New member
تفکرات اهل سنت(البته نه همه شون وهابی ها) است
و من چون شیعه هستم حرفاتون و قبول نمیکنم

ممنونم از شما که به همین راحتی درباره سواد بقیه نظر میدین

میشه بفرمایین آیه 35 سوره مبارکه مائده درباره چه مطلبیه؟!
تفسیرشو یک بار بخونین متوجه میشین

یا أیها الذین آمنوا اتقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله
«ای مؤمنین!تقوا پیشه کنید و برای رسیدن به او وسیله طلب نمایید.»

هیچوقت نمیگیم مثلا یا حضرت فاطمه اینو از تو میخوام...از حضرت فاطمه میخوایم برامون دعا کنه
خودتون هم میدونید هیچوقت قدرت مستقلی برای اونا درنظر نمیگیریم

انواع شرک و می شناسم
اون شرکی که شما می فرمایین شرک افعالی یا شرک خفی است
یعنی برای مخلوق اراده ای مستقل از اراده و قدرت خدا در نظر بگیریم

شما که رفتی سوره ی مائده رو خوندی...
یه بار هم سوره ی حمد رو بخون!!!
ایاک نعبد و ایاک نستعین...
تنها تو را میپرستیم و تنها از تو کمک می خواهیم!!!

من ترجیح میدم وهابی باشم تا مشرک!!!

najma

New member
دوستان عزیزی که توسل رو شرک میدونن پیشنهاد میکنم سری به کتاب خاطرات همفر (جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی ) بزنن و ببینن که رواج این طرز تفکر دقیقا از چه زمانی و به وسیله چه افرادی و با صرف چه هزینه ای وارد تفکر مسلمون ها شده و به چه دلیل .
کلا این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم واقعا عالیه.
نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که وقتی شما مکتبی رو آسمانی تلقی میکنید و اون رو میپذیرید نظرات شخصیتون رو باید کنار بزارید . من هم ممکنه خیلی نظرات شخصی داشته باشم راجع به اسلام و دستورالعمل هاش ولی فکر نمیکنم بیان اظهار نظر های شخصیو غیر کارشناسی کار درستی باشه .
متاسفانه ما برداشت های شخصیمون رو همیشه در اولویت قرار میدیم . این شبهات خیلی پیش پا افتاده هستن با یک سرچ ساده هم میشه راحت پاسخشون رو پیدا کنید ...
موفق باشید

8521413

New member
دوستان عزیزی که توسل رو شرک میدونن پیشنهاد میکنم سری به کتاب خاطرات همفر (جاسوس انگلیسی در ممالک اسلامی ) بزنن و ببینن که رواج این طرز تفکر دقیقا از چه زمانی و به وسیله چه افرادی و با صرف چه هزینه ای وارد تفکر مسلمون ها شده و به چه دلیل .
کلا این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم واقعا عالیه.
نکته دیگه ای که به ذهنم میرسه اینه که وقتی شما مکتبی رو آسمانی تلقی میکنید و اون رو میپذیرید نظرات شخصیتون رو باید کنار بزارید . من هم ممکنه خیلی نظرات شخصی داشته باشم راجع به اسلام و دستورالعمل هاش ولی فکر نمیکنم بیان اظهار نظر های شخصیو غیر کارشناسی کار درستی باشه .
متاسفانه ما برداشت های شخصیمون رو همیشه در اولویت قرار میدیم . این شبهات خیلی پیش پا افتاده هستن با یک سرچ ساده هم میشه راحت پاسخشون رو پیدا کنید ...
موفق باشید

دیشب این کتاب رو خوندم!!!

sakar

New member

در مورد همین موضوع خاطره ی یکی از اشناهامونو که سواد خوندن نوشتن هم نداره واستون تعریف میکنم
میگفت یه شب پسرم یهو یه حالی شد که فکر کردیم دیگه میمیره اونموقهام دکتر و بیمارستان مث الان نبود که اونودکتر ببریم واسه همین خانمم گفت که پاشو برو فلان سید میگن هر چی دعا مینویسه دعاش قبوله میگفت منم نصفه شبی رفتم خونه سید ، در زدم باز کردن ولی سید خونه نبود میگفت منم برگشتم و دم در خونه ی خودمون نشستم گفتم خدایا حالا چکار کنم بعد از کمی فکر کردن یهو یه چیزی به ذهنم رسید و یه کاغذ و قلم اوردمو خط خطیش کردم اونو خوب تا کردمو بر گشتم خونه و کفتم که این دعای اون سیده،
و آب اون دعارو به پسرم دادن و گفت یه ساعت طول نکشید که پسرم خوب شد
رفتن پیش ادمای خوب چه سید و چه غیر سید یا اماکن مذهبی واسه اینه که ضرب المثلام میگن :سگ اصحاب کهف با........... که متاسفانه بعضیا بد برداشت میکنن
موضو اینه نه اینکه بریم از اونا بخوایم واسه ما دعا کنن دلیل رفتن پیش اونا باید بخاطر اثر همنشینی باشه ینی ما کسایو که دوس دارم و میخوایم مثل اونا باشیم اونا هستن نه اینکه بریم که اونا چون به خدا نزدیکترن پس دعامون بهتر اجابت میشه ینی سعی کنیم که امواج اونارو دریافت کنیم
البته اگر تو اون اماکن هم دعا کنیم گناه نیست چون خودبخود ادم تو اون محیطا تحت تاثیر قرار میگیره اما نباید نیتمون این باشه که اونجا دعامون اجابت میشه
البته اینم بگم که معامله ی خدا با دله ینی هر اعتقادیو نباید بد بدونیم چون خدا بهتر میدونه ومثالشم همون داستان موسی و شبانه

epi_info

New member
عزیزان، ختم کلام رو بگم برداشتش با خودتون. دین من می دونی چی میگه؟ خدای من می دونی چی میگه؟ میگه نمیخاد روزه بگیری، عوضش به بچه ای که قد و وزنش زیر صدک پنجه یتیم کمک کن رشد کنه، نمیخاد 5 صبح پاشی با حالت خواب آلود یه سری جملات عربی تکرار کنی بعد درجا بخابی به جاش 8 صبح برو ورزش کن تا تو 40 سالگی قندت نزنه بالای 300 و دوره کمرت نشه 18 مایل، نمیخاد کتابی رو بخونی که نمی فهمی توش چی نوشته، به جاش به جملاتش فکر کن، نمیخاد تسبیح بگیری ذکر بگی به جاش مقاله بخون (اونم از لانست نه از مجلات کشورهای اسلامی)، نمیخاد به معاد ... اعتقاد داشته باشی ولی برو تحقیق کن بدن انسان چجوری کار میکنه، نمیخاد مشروب نخوری عوضش برو کشف کن چه مضراتی داره، نمیخاد ریش بزاری (با این توجیه که برای پوست ضرر داره تیغ زدن و از این دری پری های خود ساخته) و پیرهن رو شلوار بزاری تا خرج زن و بچه ات در بیاد و سربازیت کسری بگیری عوضش برو بیماری های منتقله از راه خون رو کشف کن، نمیخاد بخاطر حفظ پستت تو اداره بری نماز جماعت، عوضش ادم باش، و خیلی چیزای دیگه. من نمی دونم اسم این دین چیه، ولی هر چی من خیلی باهاش حال کردم تا امروز و خیلی تاثیرات مثبت تو زندگیم گذاشته و تا اخر عمرم هم همین خدارو رو می پرستم. شما هر کی رو دوست داشتید بپرستید. من عقل دارم و در عصر ارتباطات زندگی می کنم پس نیازی نیست از فلان آیت الله تقلید کنم. دین من فحشای اسلامی نداره چون ایدز، شانکر، هپاتیت، گال، گنوره و... صیغه نامه نمی شناسه و خیلی چیزای دیگه که وقت ندارم تایپ کنم. ایشالا بعدا
موفق باشید

آخرین ویرایش:

sakar

New member
عزیزان، ختم کلام رو بگم برداشتش با خودتون. دین من می دونی چی میگه؟ خدای من می دونی چی میگه؟ میگه نمیخاد روزه ببگیری، عوضش به یتیم کمک کن گشنه نخابه، نمیخاد 5 صبح پاشی با حالت خواب آلود یه سری جملات عربی تکرار کنی بعد درجا بخابی به جاش 8 صبح برو ورزش کن، نمیخاد کتابی رو بخونی که نمی فهمی توش چی نوشته، به جاش به جملاتش فکر کن، نمیخاد تسبیح بگیری ذکر بگی به جاش مقاله بخون (اونم از لانست نه از مجلات کشورهای اسلامی)، نمیخاد به معاد ... اعتقاد داشته باشی ولی برو تحقیق کن بدن انسان چجوری کار میکنه، نمیخاد مشروب نخوری عوضش برو کشف کن چه مضراتی داره، نمیخاد ریش بزاری (با این توجیه که برای پوست ضرر داره تیغ زدن و از این دری پری های خود ساخته) و پیرهن رو شلوار بزاری تا خرج زن و بچه ات در بیاد و سربازیت کسری بگیری عوضش برو بیماری های منتقله از راه خون رو کشف کن، نمیخاد بخاطر حفظ پستت تو اداره بری نماز جماعت، عوضش ادم باش، و خیلی چیزای دیگه. من نمی دونم اسم این دین چیه، ولی هر چی من خیلی باهاش حال کردم تا امروز و خیلی تاثیرات مثبت تو زندگیم گذاشته و تا اخر عمرم هم همین خدارو رو می پرستم. شما هر کی رو دوست داشتید بپرستید. من عقل دارم و در عصر ارتباطات زندگی می کنم پس نیازی نیست از فلان آیت الله تقلید کنم. دین من فحشای اسلامی نداره چون ایدز، شانکر، هپاتیت، گال، گنوره و... صیغه نامه نمی شناسه و خیلی چیزای دیگه که وقت ندارم تایپ کنم. ایشالا بعدا
موفق باشید
ببخشید ختم کلام شما ختم کلام من نیست هر چن میدونم شما منظورتون ریاکاریه
ختم کلام من اینه اون دینی که من دارم واون خدایی که من میپرستم میگه که: اونایو که شما در ختم کلامتون گفتید نمیخاد..... در دین من وظیفه اصلیه هر انسانیه
و اون چیزایی که گفتید عوضش ......
اینا فراتر از وظیفن ینی چیزایی هستن که خدا با اونا به ادم درجه میده چون تونسته انسانیت خودشو نشون بده و ثابت کنه ربات نیست و انسانه و میتونه دردی از روی دوش بقیه برداره
پس اگه بخوام فراتر از وظیفه عمل کنم چه بهتر که وظایفمم خوب انجام بدم
شما هم موفق باشید

epi_info

New member
ببخشید ختم کلام شما ختم کلام من نیست هر چن میدونم شما منظورتون ریاکاریه
ختم کلام من اینه اون دینی که من دارم واون خدایی که من میپرستم میگه که: اونایو که شما در ختم کلامتون گفتید نمیخاد..... در دین من وظیفه اصلیه هر انسانیه
و اون چیزایی که گفتید عوضش ......
اینا فراتر از وظیفن ینی چیزایی هستن که خدا با اونا به ادم درجه میده چون تونسته انسانیت خودشو نشون بده و ثابت کنه ربات نیست و انسانه و میتونه دردی از روی دوش بقیه برداره
پس اگه بخوام فراتر از وظیفه عمل کنم چه بهتر که وظایفمم خوب انجام بدم
شما هم موفق باشید
وظیفه ای که دردی از کسی دوا نکنه به چه دردی میخوره. من ترجیح میدم برم جهنم (!!) ولی هر روز رو از 24 ساعت حداقل 2 ساعت فکر کنم (به مسایلی که ارزش داره) تا اینکه کل عمرمو چشم بسته اطلاعت کنم (اونم از چیزایی که اصلا معلوم نیست راست باشه). دوستان خواهشا جبهه نگیرید چون من فقط اعتقادات خودمو گفتم و کاری به اعتقادات دیگران ندارم و هر کسی با هر دینی (کافر تا مسلمون) و هر مذهبی و فرقه ای و ... (از فاشیست و کمونیست گرفته تا ... ) برای من قابل احترامه. من همتون رو دوست دارم. بهشت رفتید یه سیب از اونور واسه ما بفرستید تو جهنم گشنه نمونیم:motat:

sakar

New member
وظیفه ای که دردی از کسی دوا نکنه به چه دردی میخوره. من ترجیح میدم برم جهنم (!!) ولی هر روز رو از 24 ساعت حداقل 2 ساعت فکر کنم (به مسایلی که ارزش داره) تا اینکه کل عمرمو چشم بسته اطلاعت کنم (اونم از چیزایی که اصلا معلوم نیست راست باشه). دوستان خواهشا جبهه نگیرید چون من فقط اعتقادات خودمو گفتم و کاری به اعتقادات دیگران ندارم و هر کسی با هر دینی (کافر تا مسلمون) و هر مذهبی و فرقه ای و ... (از فاشیست و کمونیست گرفته تا ... ) برای من قابل احترامه. من همتون رو دوست دارم. بهشت رفتید یه سیب از اونور واسه ما بفرستید تو جهنم گشنه نمونیم:motat:
جبهه نگرفتم بقول خودتون این نطرات من بود
کسیکه وظیفشو خوب انجام میده ینی یه ادم وظیفه شناسه و هر وقت خواستی میتونی بهش اعتماد کنی والبته موقع انجام فرایض خدا شاهد و ناظر بر نیت اعمال همه س واین وظایفو باید بخاطر امر خدا انجام بدیم نه امر بنده ی خدا
و بنطر من بهتره خودتونو واسه بهشت اماده کنید نه جهنم
چون اون خدای من گفته بزرگترین گناه نا امیدی از رحمت منه

biotechnologist

New member
واقعا برخی دوستان در امر منحرف کردن بحث استادن.:smiliess (7): لطفا مجددا به تاپیک رجوع کنید.:wacsmiley:

بالا