به نظر شما خر دجال چیست؟کیست؟.....

mohana

Well-known member
جناب epi_info از نوشته تون ظاهرا میشه متوجه شد اعتقاد ب منجی ندارید
اما
این طور که من متوجه شدم به قدرت خدا(قدرت مطلق) یه کم کم توجهید...اگه خدا بخواد نمیتونه به کسی عمر زیاد بده؟!

epi_info

New member
جناب epi_info از نوشته تون ظاهرا میشه متوجه شد اعتقاد ب منجی ندارید
اما
این طور که من متوجه شدم به قدرت خدا(قدرت مطلق) یه کم کم توجهید...اگه خدا بخواد نمیتونه به کسی عمر زیاد بده؟!
در قدرت خدا که شکی نیست. ولی مسایل رو با هم مغلطه نکنید. اگه قرار باشه منجی ای در کار باشه خوب یه انسان عادی همین دوران هم میتونه. نمیتونه؟ کلا بحث کردن رو اینجور مسایل اولا خیلی وقت و انرژی میگیره دوما به نظر من اینجا بهتره من وارد جزییات نشم

epi_info

New member
اینکه تو هر دینی پیروانش اعتقاد به یه منجی دارن. مثلا حضرت عیسی تو مسیحیت و ... . و همشونم فکر میکنن منجی اون بهترین منجیه و دنیا رو به عدالت تبدیل میکنه. وارد مسایل جزیی نمیشم و ترجیح میدم اینجور چیزارو به چالش نکشم چون تفکرات خیلی ها زیر سوال میره و به بنده انگ کافر و از اینجور چیزا میزنن. اگه کسی خدارو قبول نداشته باشه که واقعا دیوانه است اما اینکه منجی ای در کار باشه بجث برانگیزه. پس بهتره ادامه ندم من

8521413

New member
احتمالا منظور از خر پیروانش باشن که مثل خر کاملا مطیعانه دنبالشن نه خری که روش نشسته باشه

نظر خیلی جالبیه!!!
البته میشه گفت پیروانش حکم خرهایی رو دارن... که دجال سوارشون میشه...

sahar-a

New member
اون نشانه های ظهور که گفته شد، الان هم هست و حدود 99 درصدشو من هر روز می*بینم! و به دوستمون که گفتن به اومدن امام مهدی اعتقادی ندارن، میگم که اینم از نشانه های ظهوره دیگه!!! دوست عزیز؛ منم یه وقتایی اعتقادمو از دست میدم ولی وقتی یاد این حدیث پیامبر می*افتم، دوباره خودمو جم و جور می*کنم.مضمون حدیث اینه:بدان که شگفت انگیزترین مردم از جهت ایمان و عظیم ترین آنها از روی یقین ، مردمی هستند که در آخرالزمان خواهند بود پیامبر را ندیده اند و از امام نیز محجوبند ، اما به سوادی که بر بیاضی رقم خورده است ایمان دارند. درسته که ما پیامبر رو ندیدیم و طبق گفته شما، از نظر ما محاله که یه نفر هزار و اندی سال عمر کنه، اما این همه احادیث از سنی و شیعه نمی تونه دروغ باشه!

8521413

New member
اون نشانه های ظهور که گفته شد، الان هم هست و حدود 99 درصدشو من هر روز می*بینم! و به دوستمون که گفتن به اومدن امام مهدی اعتقادی ندارن، میگم که اینم از نشانه های ظهوره دیگه!!! دوست عزیز؛ منم یه وقتایی اعتقادمو از دست میدم ولی وقتی یاد این حدیث پیامبر می*افتم، دوباره خودمو جم و جور می*کنم.مضمون حدیث اینه:بدان که شگفت انگیزترین مردم از جهت ایمان و عظیم ترین آنها از روی یقین ، مردمی هستند که در آخرالزمان خواهند بود پیامبر را ندیده اند و از امام نیز محجوبند ، اما به سوادی که بر بیاضی رقم خورده است ایمان دارند. درسته که ما پیامبر رو ندیدیم و طبق گفته شما، از نظر ما محاله که یه نفر هزار و اندی سال عمر کنه، اما این همه احادیث از سنی و شیعه نمی تونه دروغ باشه!

این 99 درصد که میفرمایید تا حدودی درسته!!
خیلی از علما گفتن از بیش ار 1200 نشانه که وجود داره... فقط 5 نشانه باقی مونده...
که میشه 99.6 درصد!!!

بچه ها من به عقاید همگی شما احترام میزارم و میخام نظر خودمم بگم. نظراتمو تو جملات کوتاه و غیر پیوسته میگم خودتون تا تهش برید. البته شاید نظر من کاملا اشتباه باشه ولی از نظر من برای خودم قابل قبوله. اگه تو طول تاریخ نگاه کنید می بینید که در همگی ادیان و مذاهب دینی تا افرادی که حتی بت پرستی می کردند، پشت چهره ی عادلانه و زیبای گفته های مبلغین مدهبیشون معمولا یک جورایی اهداف سیاسی نهفته بود. مثلا همین بت پرستی که ساده ترین شکلش بود و شاید امروز برای ما خنده دار باشه که یه عده ادم سنگ رو می تراشیدن و پرستشش می کردند اما در زمان خودش به شدت مردم بهش ایمان داشتند و جونشون بسته به بتشون بوده (تا اونجایی که بنده اطلاعات دارم) و مطمنا حاکمان دوران از این قضیه سود می بردند. اگر غیر از این بود لزومی نداشت از پیامبران بترسند. از این قضیه بگذریم. فکر کنم همگی شما تقریبا موافقید که ممکلت داری کاره سختیه و سرپا نگه داشتن یک نظام هم چه بسا سخت تر. این امر نیاز به سیاست های قوی ای داره. یعنی شما واقعا فکر می کنید عقاید مذهبی مردم تحت شعاع سیاست نمیره؟ البته که میره. خودتون تا تهش برید.
مطلب بعدی اینه که با فرض اینکه شخصی به نام امام مهدی وجود داشته باشه. طبق اطلاعاتی که من دارم معمولا امامان معجزه ندارند و معجزه از ویژگی های پیامبرانه نه امامان. پس چجوری یه امام هزارو اندی سال زنده است؟
مطلب بعدی اینکه از نظر من یه کم معقول نیست که یه انسان هزارو اندی ساله حالا بیاد و بخاد دنیا رو تغیر بده و حمام خون راه بندازه و عدالت برقرار کنه. اینم شبیه همون جریانات بت پرستیه و ... .
و در نهایت پیشنهاد میکنم خیلی راحت و با اطمینان در مورده مسایلی که معمولا توش تخصصی ندارید نظره قطعی ندید. چون واقعیتش ما رشته هممون زیرشاخه پزشکیه و دین شناسی عالم خاص خودشو داره اما با مستنداتی که در این باره وجود داره من رو قانع نمیکنه که همچین امامی وجود داشته باشه و اگر هم واقعا همچین اشاراتی در متون دینی شده صرفا به معنای این نیست که حالا کسی در شمای امام قرار بیاد و عدالت برقرار کنه. اگه یه کم فقط یه کم دقت کنید می بینید که چه شست و شوهای مغزی با همین قضیه داره داده میشه و اگه یه کم بیشتر تر فکر کنید می بینید که اینجور اعتقادات فقط برای افراد خاصی سودآوری داره و این مشکوک بودن قضیه رو بیش از پیش می رسونه.

اگه عده ای از یک موضوعی سوء استفاده میکنن،دلیل نمیشه که اون موضوع صحت نداره! جالبه که خودتون در مورد مطلبی که توش هیچ تخصصی ندارین به راحتی نظر دادین و از دیگران میخواین از ذکر مسائلی که در موردش آگاهی ندارن خودداری کنن! اینکه عده ای از این اعتقاد مردم سودجویی میکنن قبول. ولی هر انسانی فطراتا" به یک منجی و پیروزی حق بر باطل فکر میکنه و این موضوع بهش انگیزه برای بهتر بودن و فراهم کردن بستر مناسب برای ظهور منجی میده. حتی کسانی که در جبهه مقابل خدا هستند به نبرد آخرالزمان اعتقاد دارن ولی خودشون رو پیروز واقعی میدونن. به هرحال نباید دلخوریهایی که احتمالا از سیاست و حکومت و ... داریم قاطی این مسائل کنیم. خود من ترجیح میدم ابهامات عقیدتی خودم رو با یک متخصص در امور دینی که دم هم به سیاست گره نزده بپرسم، مثلا در مورد سن امام زمان! ضمنا انسان هرچیزی رو نمیتونه با دانش محدود خودش توجیه کنه. انسان اخیرا پی برده با کنترل رادیکالهای آزاد میتوه طول عمرش رو افزایش بده، آیا کاملتر از این دانش نمیتونه نزد خدا باشه؟!

najma

New member
یک سوال اپی جان : کی گفته امامان معجزه ندارند ؟ سوال دوم : معجزه رو چی تعریف میکنید ؟ سوال سوم : آیا میدونید نامیرایی از لحاظ علمی انجام شدنیه ؟

معجزه همان علمه که اگر ما قراره در آینده به اون برسیم امامعصومین (اعم از پیامبر و امامان ) به دلیل علم لدنی قبل از ما به اون دست پیدا کردند .
اما در مورد طول عمر : در علم ژنتیک این موضوع کاملا حل شدس و دانشمندان دارن روی پروژه افزایش طول عمر و نامیرایی انسان کار میکنند . با چه مکانیسمی ؟؟
الان عرض میکنم خدمتتون :
در سلول های نرمال در انتهای هر کروموزوم انسانی بخشی به نام تلومر وجود داره که آنزیم پلیمراز توانایی همانند سازی اون رو نداره به همین دلیل در یک سلول بعد از چندین بار همانند سازی از ژنوم ، طول کروموزوم رفته رفته کم میشه و سلول پیر خواهد شد ....
اما در سلول های سرطانی و تا حدودی سلول های بنیادین ، انزیمی وجود داره که میتونه نقص عملکرد پلیمراز رو جبران و از کوتاه شدن کروموزوم و نهایتا پیری سلول جلوگیری کنه بنابراین این سلول ها نامیرا هستند .
حال اگر بشه در سلول های نرمال سیگنال موجود در سلول های سرطانی رو القا کرد میشه سلول هایی داشت که هرگز پیر نمیشن و نمیمیرن .
این یکی از پروژه های جدی در علم ژنتیک برای نامیرایی انسان هست .
به نظر شما برای خداوند سخته تا چنین اثری رو در سلول های امام زمان القا کنه و یا اینکه امام زمان به دلیل داشتن علم لدنی نمیتونه یک رژیم غذایی کاملا سالم رو برای خودش انتخاب کنه تا به طول عمرش کمک بشه و...

آخرین ویرایش:

najma

New member
اینکه تو هر دینی پیروانش اعتقاد به یه منجی دارن. مثلا حضرت عیسی تو مسیحیت و ... . و همشونم فکر میکنن منجی اون بهترین منجیه و دنیا رو به عدالت تبدیل میکنه. وارد مسایل جزیی نمیشم و ترجیح میدم اینجور چیزارو به چالش نکشم چون تفکرات خیلی ها زیر سوال میره و به بنده انگ کافر و از اینجور چیزا میزنن. اگه کسی خدارو قبول نداشته باشه که واقعا دیوانه است اما اینکه منجی ای در کار باشه بجث برانگیزه. پس بهتره ادامه ندم من

شما به این موضوع توجه نمیکنید که تمامی ادیان الهی در راستای هم قدم برمیدارند و نه به موازات هم . به همین دلیل هر ساله بارها در کشورهای مختلف گردهمایی هایی انجام میشه که پیروان تمامی ادیان الهی دور هم جمع شده و بدون اینکه راجع به اسم منجی فکر کنن راجع به کاری که قراره انجام بده به توافق میرسن و بعد دسته جمعی برای ظهور دعا میکنن .

epi_info

New member
یک سوال اپی جان : کی گفته امامان معجزه ندارند ؟ سوال دوم : معجزه رو چی تعریف میکنید ؟ سوال سوم : آیا میدونید نامیرایی از لحاظ علمی انجام شدنیه ؟

معجزه همان علمه که اگر ما قراره در آینده به اون برسیم امامعصومین (اعم از پیامبر و امامان ) به دلیل علم لدنی قبل از ما به اون دست پیدا کردند .
اما در مورد طول عمر : در علم ژنتیک این موضوع کاملا حل شدس و دانشمندان دارن روی پروژه افزایش طول عمر و نامیرایی انسان کار میکنند . با چه مکانیسمی ؟؟
الان عرض میکنم خدمتتون :
در سلول های نرمال در انتهای هر کروموزوم انسانی بخشی به نام تلومر وجود داره که آنزیم پلیمراز توانایی همانند سازی اون رو نداره به همین دلیل در یک سلول بعد از چندین بار همانند سازی از ژنوم ، طول کروموزوم رفته رفته کم میشه و سلول پیر خواهد شد ....
اما در سلول های سرطانی و تا حدودی سلول های بنیادین ، انزیمی وجود داره که میتونه نقص عملکرد پلیمراز رو جبران و از کوتاه شدن کروموزوم و نهایتا پیری سلول جلوگیری کنه بنابراین این سلول ها نامیرا هستند .
حال اگر بشه در سلول های نرمال سیگنال موجود در سلول های سرطانی رو القا کرد میشه سلول هایی داشت که هرگز پیر نمیشن و نمیمیرن .
این یکی از پروژه های جدی در علم ژنتیک برای نامیرایی انسان هست .
به نظر شما برای خداوند سخته تا چنین اثری رو در سلول های امام زمان القا کنه و یا اینکه امام زمان به دلیل داشتن علم لدنی نمیتونه یک رژیم غذایی کاملا سالم رو برای خودش انتخاب کنه تا به طول عمرش کمک بشه و...
میشه یک نمونه از معجزات امام هارو بفرمایید دوست عزیز ما هم استفاده کنیم. تا اونجا که من می دونم ندان

8521413

New member
میشه یک نمونه از معجزات امام هارو بفرمایید دوست عزیز ما هم استفاده کنیم. تا اونجا که من می دونم ندان

من یه دوست بسیجی داشتم...همیشه از معجزات امام خمینی نقل می کرد...
پس نتیجه می گیریم امامان هم می تونن معجزه داشته باشن!!!

mohana

Well-known member
اگه کرامات و معجزات رو با هم یکی بدونیم
همونطور که میدونین امام علی(ع) کرامات زیادی داشتن

najma

New member

پیشنهاد میکنم حتما به کتاب هایی که در اونجا زندگی نامه معصومین شرح داده شده مراجعه بفرمایید تا متوجه بشید که امامان نه تنها در زمان حیات خودشون که بعد از اون هم معجزه های فراوانی داشتند .
این موضوع انقدر بدیهی هست که لازم نباشه من اینجا برای شما یکی یکی معجزه ها رو ذکر کنم .
ولی به عنوان مثال خبر دادن از آینده ، طی الارض (که امروزه با نظریات کوانتومی تا حدودی قابل توجیهه ) ، زنده کردن مردگان توسط امام صادق (ع) و شفای بیماران لاعلاج فکر میکنم از بدیهی ترین هاش باشه (که هنوز هم ادامه داره).
جالب اینجاست که افرادی از مذاهب دیگه و کشورهای دیگه به منظور شفا گرفتن هر سال به مشهد میرن ، و بهبود پیدا میکنند و بر میگردند !!
اینها همه قدرت های خارق العاده ای هستند که هر کسی نداره اگر برای اثبات حقانیت ازشون استفاده بشه (که گاها در طول حیات ائمه شده ) معجزه و اگر دلیلی غیر از این داشته باشه کرامت نامیده میشه .

mohana

Well-known member
اگر برای اثبات حقانیت ازشون استفاده بشه (که گاها در طول حیات ائمه شده ) معجزه و اگر دلیلی غیر از این داشته باشه کرامت نامیده میشه .

کاملا درسته
معجزه همراه با دعوت به مبارزه س (تحدی) اما کرامت نه

soso26

New member

پیشنهاد میکنم حتما به کتاب هایی که در اونجا زندگی نامه معصومین شرح داده شده مراجعه بفرمایید تا متوجه بشید که امامان نه تنها در زمان حیات خودشون که بعد از اون هم معجزه های فراوانی داشتند .
این موضوع انقدر بدیهی هست که لازم نباشه من اینجا برای شما یکی یکی معجزه ها رو ذکر کنم .
ولی به عنوان مثال خبر دادن از آینده ، طی الارض (که امروزه با نظریات کوانتومی تا حدودی قابل توجیهه ) ، زنده کردن مردگان توسط امام صادق (ع) و شفای بیماران لاعلاج فکر میکنم از بدیهی ترین هاش باشه (که هنوز هم ادامه داره).
جالب اینجاست که افرادی از مذاهب دیگه و کشورهای دیگه به منظور شفا گرفتن هر سال به مشهد میرن ، و بهبود پیدا میکنند و بر میگردند !!
اینها همه قدرت های خارق العاده ای هستند که هر کسی نداره اگر برای اثبات حقانیت ازشون استفاده بشه (که گاها در طول حیات ائمه شده ) معجزه و اگر دلیلی غیر از این داشته باشه کرامت نامیده میشه .
معجزرو فقط پیغمبراانجام میدن تاجایی من اطلاع دارم

soso26

New member

من یه دوست بسیجی داشتم...همیشه از معجزات امام خمینی نقل می کرد...
پس نتیجه می گیریم امامان هم می تونن معجزه داشته باشن!!!
اون دوست بسیجیتون مثل خیلی ازبسیجی نماها دچار توهم شدن

najma

New member
معجزرو فقط پیغمبراانجام میدن تاجایی من اطلاع دارم

گاهی شده ائمه هم برای اثبات حقانیتشون دست به معجزه بزنند . به عنوان مثال :
مباحثه امام جواد در سنین خردسالی با دانشمندان سایر مذاهب و شکست اونها که بر میگرده به همون قضیه علم لدنی معصومین! صرفا برای اثبات حقانیت بوده .

soso26

New member
گاهی شده ائمه هم برای اثبات حقانیتشون دست به معجزه بزنند . به عنوان مثال :
مباحثه امام جواد در سنین خردسالی با دانشمندان سایر مذاهب و شکست اونها که بر میگرده به همون قضیه علم لدنی معصومین! صرفا برای اثبات حقانیت بوده .
به این نمیگن معجزه

بالا