به نظر شما خر دجال چیست؟کیست؟.....

najma

New member
به این نمیگن معجزه

بفرمایید بهش چی میگن ؟اینکه یک خردسال در سنین بسیار پایین که از یک کودک معمولی انتظار نمیره حتی درست حرف بزنه بتونه چندین دانشمند سالخورده اونهم از ادیان مختلف رو به تنهایی و برای اثبات علم لدنی خودش شکست بده چی نامیده میشه ؟

najma

New member
اضافه کنم به این نوع معجزات معجزات کلامی گفته میشه ...

بچه ها بحث معجزه در جای خودش جالبه ولی تاپیک بحثش چیز دیگس ...

sahar-a

New member
دوستان اینکه امام زمان هزار و اندی ساله است، معجزه نیست وهمونطور که دوستمون نجما گفتن، یه قضیه علمیه ثابت شده است که انسان میتونه هزاران سال زنده بمونه! حضرت نوح سه هزار سال عمر کرد و اینطور که من می*دونم فرزندان ایشون و بیشتر مردم اون زمان خیلی زیاد عمر می*کردند و این معجزه نبود. پس اگه اون زمان میشد زیاد عمر کرد، پس الان چرا نشه؟؟؟

najma

New member
من کاملا راحتم.وشماهم بیشترمطالعه کن

نمیدونم چرا باید در هر تاپیکی به دوستان گفته بشه : دوستان عزیز کمی مراقب ادبیات و لحن صحبتتون باشید . ما اینجا نیومدیم که به سواد و اطلاعات هم توهین کنیم . اومدیم که به نتیجه برسیم . واقعا آدم متاثر میشه ...
به هر حال من حتما به توصیه شما عمل خواهم کرد و اون رو به فال نیک میگیرم دوست گرامی.

آخرین ویرایش:

soso26

New member
لطفا شمایی که میگی بی ادبی کردم دقیقا بگید کجای حرفم بی ادبیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این فال نیکم شده 1در رووووووووو
لطفا اینجارو با چت روم اشتبا نگیرید وهر حرفی غیراز موضوع تاپیک دارین میتونین خصوصی بگید.

آخرین ویرایش:

soso26

New member
منبعی که توش ادعا شده امامان هم معجزا دارن ذکرکنید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟منبع من قرآنه

najma

New member
منبعی که توش ادعا شده امامان هم معجزا دارن ذکرکنید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟منبع من قرآنه

متاسفانه مشخصه بحث رو کامل مطالعه نفرمودید . عرض کردم زندگی نامه ائمه مثل منتهی الآمال نویسنده شیخ عباس قمی، همینطور بحار الانوار و کافی و......
اگر سایر منابع رو غیر از قرآن قبول ندارید اون یک بحث دیگس که باید در تاپیک دیگه ای بررسی بشه .

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
چرا اصرار دارین عمر طولانی امام زمان معجزه س؟!

mohana

Well-known member
نهایتا از جانب خداست !
دقیقا... این یه موضوعه
ولی بحث سر اینه که همونطور که شما توضیح دادین این مسئله از نظر علمی قابل بررسیه
یعنی افزایش طول عمر چیز خارق العاده اس نیست

soso26 روی صحبت من با شماست
کرامات ائمه رو قبول دارین؟!
اگه قبول دارین که دیگه جای بحث نیست
اگر هم نه بهتره تو این زمینه مطالعاتی داشته باشین

najma

New member
چرا اصرار دارین عمر طولانی امام زمان معجزه س؟!

گاهی معجزات برای یک عصر معجزه و برای عصر دیگه یک پدیده کاملا علمی پذیرفته شده تعریف میشن . امروز دو امری که در گذشته راجع به امامان ذکر میشد به عنوان معجزه توجیه علمی پیدا کردند : عمر طولانی و طی الارض .
بعد ها با ظهور امام زمان و کامل شدن علم بشر قطعا برای تمام معجزات توجیه علمی پیدا میشه .
هنوز یک انسان کاملا عادی نمیتونه انقدر عمر کنه مگر اینکه فردی علم مورد نیاز برای داشتن زندگی طولانی رو داشته باشه .

آخرین ویرایش:

soso26

New member
دقیقا... این یه موضوعه
ولی بحث سر اینه که همونطور که شما توضیح دادین این مسئله از نظر علمی قابل بررسیه
یعنی افزایش طول عمر چیز خارق العاده اس نیست

soso26 روی صحبت من با شماست
کرامات ائمه رو قبول دارین؟!
اگه قبول دارین که دیگه جای بحث نیست
اگر هم نه بهتره تو این زمینه مطالعاتی داشته باشین
بنظرشما من تو حرفام منکراین کرامات شدم آیااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من میگم معجزا امری هست که فقط پیغمبران میتونن ازاون برای اثبات حق استفاده کنن.وامامان هم به طریق دیگه ولی اسمش معجزه نیست

آخرین ویرایش:

najma

New member
بنظرشما من تو حرفام منکراین کرامات شدم آیااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من میگم معجزا امری هست که فقط پیغمبران میتونن ازاون برای اثبات حق استفاده کنن.وامامان هم به طریق دیگه ولی اسمش معجزه نیست
خب دیگه جای بحثی هست آیا؟؟؟؟؟؟؟

امامان هم گاهی لازم بوده که حقانیت خودشون رو ثابت کنن . مثلا یک نمونه :
شهادت عصا بر امامت :
یحیی بن اكثم از علمای دربار عباسی می گوید :
روزی برای زیارت قبر رسول خدا (ص) رفته بودم كه امام جواد (ع) را دیدم، با او در خصوص مسائل گوناگونی مناظره كردم، همه را پاسخ داد. به او گفتم : خواستم از شما چیزی بپرسم اما شرم دارم از پرسش.

امام فرمودند : بدون آنكه سئوالت را بپرسی من پاسخ آن را می دهم . تو می خواهی بپرسی امام كیست ؟

گفتم : آری به خدا سوگند همین است ؟!

فرمود: منم.
گفتم: بر این مدعا نشانه و حجتی دارید ؟

در این لحظه عصایی كه در دست امام بود به سخن آمد و گفت :

" اّنه مولایی امام هذا الزمان و هو الحجة "

همانا مولای من حجت خدا وامام این زمان است

منابع :الكافی ،ج1،ص 353
الامام الجواد (ع) من المهد الی اللحد ، ص 72

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

bumin

New member
همه حرفاتونو از صفحه اول تا صفحه 10 خوندم
خواستم دخالتي نكنم اما نتونستم جلو خودمو بگيرم
حيف شما جوونا نيست
باور كنيد اگه حق الناس نداشته باشين خدا از بقيه گناهانتون ميگذره چيكار به اين موضوعات دارين شما در اصل برا چيزاي ديگه آفريده شدين
فقط يه مروري بر اين مطالب داشته باشين:

دانشمندان يهودي:
آلبرت اینشتین
کارل مارکس زیگموند فروید نوآم چامسکی لیان لدرمن ادوارد ویتن فلیکس بلاک. ولفگانگ پاولی. آبراهام مزلو. ماکس پلانک. ورنر کارل هایزنبرگ. کارل آبراهام. آدولف یوشکویچ. رودلف آرنهایم. رمون آرون. ابراهیم برحیا. ابن ربن طبری. ارون کلوگ. رالف استاینمن. ورنر اسرائیل. لوئیس اسلوتین. اتو اشترن. جک اشتینبرگر. پل الریخ. امیل دورکیم. مایکل اس. براون. امیل برلینر. ماکس برن. نیلز بور. دیوید بوهم. بروس بویتلر. جفری شوارتز.جارد دایموند. ویلهلم رایش رنه اسپیتز. ساموئل رهبر. نیتان روزن. برتون ریکتر. دیوید ریکاردو. شختمن.ملوین شوارتز. کارل شوارتزشیلد. ویکتور فرانکل. روزالیند فرانکلین. اریش فروم. لو لاندائو. لطفی زاده. الکساندر لوریا. گابریل لیپمن. مارگارت ماهلر. ماکس پراتز. آلبرت آبراهام مایکلسون. هانری مواسان. ایلیا مچنیکو. اتو فریتز میرهوف. میشل ابیبول. امی نودر. فریتس هابر. هارولد لسکی. حییم وایزمن. تیون ولفرم. ریچارد ویلشتتر. یوجین ویگنر. آشر پرز. گریگوری پرلمان. ایلیا پریگوژین. برونو پونته*کورو. نوآم چامسکی. جروم کارل. هانس آدولف کربس. ملانی کلاین. والتر کوهن. دنیس گابور. ایگناز گلدزیهر. ویتالی لازاریویچ گینزبرگ. اروین یالوم. رومن یاکوبسن. عادا یونات و ....
ديگه ادامه ندم
تعداد كل يهوديها به 14 ميليون نميرسه اما ما مسلمونا با بيش از يك ميليارد جمعيت چندتا دانشمند داريم. تو كل يك و خرده ميليارد مسلمان سه تا جايزه نوبل داريم اما يهودي ها......

در قرآن حکیم در بیش از 700 آیه واژه (( علم )) به کار گرفته شده است
علم زمینه ساز عوامل نجات انسان از عذاب قیامت است: “خداوند کسانی را که ایمان آورده اند و کسانی را که علم به آنان داده شده درجات عظیمی می بخشد
علم و دانش مایۀ بصیرت و بینایی است
خلاصه آن که علم و دانش دارای چنان اهمیتی است که پیامبر اولوالعزم مشقت های یک سفر سخت و پر مخاطره را به جان می خرد. تا بتواند به آگاهی و دانش بیشتری دست یابد. این داستان در سوره کهف از آیه ۶۵ تا ۷۶ در قصه حضرت موسی و خضر (ع) آمده است: “آیا از تو پیروی کنم تا از آن چه به تو تعلیم داده شده و مایۀ رشد و صلاح است، به من بیاموزی"

8521413

New member
سلام دوستان... من اومدم!!!
میخام یه چیز خیلی جالب در مورد کرامت خدمتتون عرض کنم...
همه ی ما شنیدیم و بعضی هامون هم دیدیم... که بیمارانی توسط زیارت و توسل به قبور ائمه و امامزاده ها شفا گرفتن... یا مشکلی داشتن... حل شده و...
خب البته بعضی از دوستان این حرفا رو خرافات میدونن و به کل مساله رو رد میکنن...
من میخام از یه زاویه ی دیگه به این مبحث نگاه کنم...
اگر به دین بودایی نگاه کنیم...
در اون کشورها هم خیلی ها به مجسمه ی بودا متوسل میشن... نکته ی خیلی جالب اینه که تعداد کسانی هم که حاجت می گیرن خیلی زیاده...
در صورتیکه ما میدونیم اونها بت پرست هستن و طبیعتا از یک بت نباید چنین انتظاری داشت... اما در کمال ناباوری این مساله بارها و بارها اتفاق افتاده...
تا حالا از خودتون پرسیدین که چرا دین بودایی از نظر تعداد پیروان همیشه در دنیا اول یا دومه؟؟؟
و یه نکته ی بسار جالب دیگه... تغییر مذهب از یک دین به دین دیگه به دین بودایی نسبت به تمام ادیان دیگه بیشتر هست... حتی نسبت به مسیحیت!!!
آیا به نظرتون عجیب نیست که در قرن 21 ... اینقدر گرایش به طرف بت پرستی که به نظر ما مسخره میرسه... زیاد شده؟؟؟
به نظر من کرامت اثباتی برای حقانیت نیست...
این خداست که دعا رو استجابت میکنه... چه به ائمه متوسل بشین... چه به یه تیکه سنگ!!!

epi_info

New member
سلام دوستان... من اومدم!!!
میخام یه چیز خیلی جالب در مورد کرامت خدمتتون عرض کنم...
همه ی ما شنیدیم و بعضی هامون هم دیدیم... که بیمارانی توسط زیارت و توسل به قبور ائمه و امامزاده ها شفا گرفتن... یا مشکلی داشتن... حل شده و...
خب البته بعضی از دوستان این حرفا رو خرافات میدونن و به کل مساله رو رد میکنن...
من میخام از یه زاویه ی دیگه به این مبحث نگاه کنم...
اگر به دین بودایی نگاه کنیم...
در اون کشورها هم خیلی ها به مجسمه ی بودا متوسل میشن... نکته ی خیلی جالب اینه که تعداد کسانی هم که حاجت می گیرن خیلی زیاده...
در صورتیکه ما میدونیم اونها بت پرست هستن و طبیعتا از یک بت نباید چنین انتظاری داشت... اما در کمال ناباوری این مساله بارها و بارها اتفاق افتاده...
تا حالا از خودتون پرسیدین که چرا دین بودایی از نظر تعداد پیروان همیشه در دنیا اول یا دومه؟؟؟
و یه نکته ی بسار جالب دیگه... تغییر مذهب از یک دین به دین دیگه به دین بودایی نسبت به تمام ادیان دیگه بیشتر هست... حتی نسبت به مسیحیت!!!
آیا به نظرتون عجیب نیست که در قرن 21 ... اینقدر گرایش به طرف بت پرستی که به نظر ما مسخره میرسه... زیاد شده؟؟؟
به نظر من کرامت اثباتی برای حقانیت نیست...
این خداست که دعا رو استجابت میکنه... چه به ائمه متوسل بشین... چه به یه تیکه سنگ!!!
اون شفا گرفتنها قدرت تلقینه. کارآزمایی های دوسوکور تصادفی شده ای طراحی شده اند که تاثیر گولدارو رو سنجیدن و دیدن اثر معنی داری داره. آیا ما 100 تا مریض رو ببریم مشهد و دعا کنیم که خوب بشن و 100 تا مریض دیگه رو نبریم مشهد و دوا درمان های عادی رو بهشون بدیم، واقعا اونایی که مشهد رفتن و دعا براشون شده بیشتر از گروه شاهد درمان میشن؟ این به نظر شما منطقیه که بگیم امام رضا بیمار ها رو درمان می کنه؟

بالا