آموزش استفاده از جعبه یادگیری لایتنر

arezoo90

New member
خیلی خوب بود من حتما امتحان میکنم فکر کنم برای یادگیری زبان روش خیلی خوبی باشه :smiliess (4):
ولی به نظرم برای درسای دیگه یکم سخته اخه من اونوقت باید برای کل کتاب فلش کارت درست کنم(کلا مشکل خلاصه نویسی دارم):13:
ممنون به خاطر مطلب خوبتون.

negar62

New member
سلام . واقعأ مطلبتون عالی بود . چند روزی بود که خیلی ذهنم واسه دکترا درگیر بود و واقعأ نمی دونستم چطور شروع کنم واسه خوندن ؟! یهو به سایت سر زدم و مطلب بسیار مفیدتون رو خوندم . انگیزه و انرژی خیلی خوبی بهم داد . امیدوارم همیشه پیروز و سربلند و موفق باشید

pashmak

New member
من درگیر مرتب کردن برگه هاش میشم احساس میکنم ترتیب مطلب از دستم میره

mahnam

New member
ممنون دکتر
منم از لایتنر خیلی راضی ام
تجربه ی 10 سالمه
مطلب یا لغتی رو که با لایتنر یاد گرفتم هنوزم تو ذهنمه ، وقت گیر هست یه کمی اما عوضش خیلی خوب جواب میده
اینو به جرات می تونم بگم
اینم عکس جعبه هااام ...
دوتاشو اون سالای کنکور از قلم چی گرفتم اون 3 تا هم که مقواییه ، خودم ساختم :a2d3: ( واسه اینکه همه ی مطالبو نمی تونم تو یه جعبه بذارم مثلا لغتا یه جعبه، ژنتیک یه جعبه و ... :black_eyed: )

n214_77.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: biosta

mj1919

New member
ممنون دکتر
تجربه ی 10 سالمه
مطلب یا لغتی رو که با لایتنر یاد گرفتم هنوزم تو ذهنمه ، وقت گیر هست یه کمی اما عوضش خیلی خوب جواب میده
اینو به جرات می تونم بگم
اینم عکس جعبه هااام ...
دوتاشو اون سالای کنکور از قلم چی گرفتم اون 3 تا هم که مقواییه ، خودم ساختم :a2d3: ( واسه اینکه همه ی مطالبو نمی تونم تو یه جعبه بذارم مثلا لغتا یه جعبه، ژنتیک یه جعبه و ... :black_eyed: )

n214_77.jpg

عالیـــــــــــه!
:a2d3:

موفق باشید

ZOT

New member
ممنون دکتر عالی بود مخصوصا که سوالای باسیل سوالای منم بودن! هنوز لغتهای زبان و ادبیات و تاریخ ادبیاتهایی که واسه کنکور با این جعبه خوندم یادمه! باید بعد اینکه نتایج ارشد اومد برم تو فکرش!:smilies-azardl (181:dadad4:

آخرین ویرایش:

leylii

New member
خیلی روش خوبیه..ممنونم آقای دکتر از مطلبتون ...با سپاس.......:riz304:

tulip

New member
سلام خیلی عالی بود ممنون
فلش کارتای درسای مختلف رو چطوری باید گذاشت؟باید برای هر درس جعبه ی مختلفی داشت یا همین طوری قاطی باشه؟:smiliess (11):؟

RBC!

New member
من کل کتاب امری رو خلاصه نویسی کردم :|

کاش از روش پرسش و پاسخی که شما گفتین استفاده می کردم

mj1919

New member
سلام خیلی عالی بود ممنون
فلش کارتای درسای مختلف رو چطوری باید گذاشت؟باید برای هر درس جعبه ی مختلفی داشت یا همین طوری قاطی باشه؟:smiliess (11):؟

من از اول جدا می گذاشتم، مثلا یک کتاب جدا در یک جعبه و کتاب دیگه در جعبه ی دیگه.
به مرور دیدم که اگه مخلوط باشه، هم جذاب تر میشه و هم یکجوری کسل کننده نیست. مثلا داری مباحث بالینی رو می خونی یک دفعه چند فلش کارت تئوری یا مولکولی، خیلی جالب میشه،
به نظر من مخلوط کنی باهم !

آخر سر مه همه از جعبه خارج شدند، مرتبشون کنید.

من کل کتاب امری رو خلاصه نویسی کردم :|

کاش از روش پرسش و پاسخی که شما گفتین استفاده می کردم

:tsimuzpzwoap1t9y3o7

RBC!

New member
البته اشکال نداره هااا
من که هیچی از ژنتیک نمیدونستم. اینجوری خیلی چیزا یاد گرفتم. ریز به ریز همه جاش رو خوندم.
حالا یه دور دیگه هم میخونم و اینبار پرسش و پاسخی نت برمیدارم. در عوض نت هام کمتر میشه :دی

parand

Well-known member
ممنون دکتر
تجربه ی 10 سالمه
اینو به جرات می تونم بگم
اینم عکس جعبه هااام ...

ســـــــــــــلام مهنام جون........
باید فیش هارو هر روز بخونی و شما واسه هر درسی یه جعبه لایتنر داشتی...
فرصت میکردی هر روز همه ی جعبه هارو بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واست سخت نبود؟؟؟؟؟؟؟

mahnam

New member
ســـــــــــــلام مهنام جون........
باید فیش هارو هر روز بخونی و شما واسه هر درسی یه جعبه لایتنر داشتی...
فرصت میکردی هر روز همه ی جعبه هارو بخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واست سخت نبود؟؟؟؟؟؟؟

سلام پرند جون...
دکتر با اجازه ... :smiliess (4):
همه ی فیش ها که هر روز خونده نمیشه ( توضیحشو کامل دکتر مجتبی تو پست اول دادن ) اما بالاخره از هر جعبه هر روز یه سهمی باید خونده بشه
بله واسه هر درس یه جعبه دارم
خوندن جعبه ها کار زیاد سختی نیست اما خب گاهی پیش میومد نمی تونستم برم سراغ جعبه ها ، خوبیش اینه که هر موقع بیای می تونی کارو از همون جای قبلی دنبال کنی ولی خب مسلما سهم بیشتری ممکنه یادت بره و برگه های بیشتری برگرده به خونه ی اول ... ( پس بهتره مرتب بخونی )
به نظر من مهم فلش نویسیه ( زمان بر ) واسه من اون وقت گیر بود
وگرنه من موقع کار با جعبه زیاد گذر زمانو حس نمی کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parand

obstetrician88

New member
خیلی خوشحالم از اینکه رضایت دارید.
من هم به مدت 3-4 سال از جعبه ی دست ساز خودم استفاده می کردم!
اینکه از درس خوندن با کمک جعبه ی یادگیری لذت ببرید شرطه، و نه الزاما استفاده از برند خاصی!

موفق باشید

ممنونم
من سال اول دبیرستان که بودم تابستان میخاستم بخونم برای دوم دبیرستان رشته تحربی و ورود به دبیرستان نمونه دولتی ...با کارتن بیکویتی که پدرم خریده بود شروع کردم و لاییتنر درست کردم برای زبان..اینقدر خوب بود که درسای دیگه هم باهاش انجام دادم و قبول هم شدم.

الان دارم برای زبان همین کارو میکنم ولی نه از طریق کارتن روی ورقه کلمت زبانو خط به خط مینویسم و بعد کامل کردن کلمات اینقدر با مداد آزمون خطا انجام میدم تا تمام کلماته یه مهارته لزگی رو برای ارشد یاد بگیرم

ممنون

mj1919

New member
ممنونم
من سال اول دبیرستان که بودم تابستان میخاستم بخونم برای دوم دبیرستان رشته تحربی و ورود به دبیرستان نمونه دولتی ...با کارتن بیکویتی که پدرم خریده بود شروع کردم و لاییتنر درست کردم برای زبان..اینقدر خوب بود که درسای دیگه هم باهاش انجام دادم و قبول هم شدم.

الان دارم برای زبان همین کارو میکنم ولی نه از طریق کارتن روی ورقه کلمت زبانو خط به خط مینویسم و بعد کامل کردن کلمات اینقدر با مداد آزمون خطا انجام میدم تا تمام کلماته یه مهارته لزگی رو برای ارشد یاد بگیرم

ممنون

:a2d3:

راستی یادم رفت بگم، من همه ی فلش کارتهامو با مداد می نویسم، و هر بار که می خونم، سعی می کنم اصلاح کنم، و چیزی بهش اضافه کنم، اینجوری همیشه فلش کارتها ویرایش می شوند!

mahnam

New member
آموزش این سایت با آموزش شما فرق میکنه اشکالی نداره از اون استفاده کنیم آخه راحت تره

30min جان هیچ فرقی نداره ها!
من الان جفتشونو خوندم
هر دوتا یکیه :rose:
حداقل من که خوندم تفاوتی ندیدم
شما به روش همون سایت عمل کن ، چون احتمالا توضیح اون برات واضح تر بوده ...
بعد که کار کردی باهاش یکی دو هفته ، برگرد بیا توضیحات دکتر رو بخون میبینی جفتش یکیه

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
آموزش این سایت با آموزش شما فرق میکنه اشکالی نداره از اون استفاده کنیم آخه راحت تره

30min جان هیچ فرقی نداره ها!
من الان جفتشونو خوندم
هر دوتا یکیه :rose:
حداقل من که خوندم تفاوتی ندیدم
شما به روش همون سایت عمل کن ، چون احتمالا توضیح اون برات واضح تر بوده ...
بعد که کار کردی باهاش یکی دو هفته ، برگرد بیا توضیحات دکتر رو بخون میبینی جفتش یکیه

با تشکر از مهنام خانم،

اصول جعبه ی یادگیری لایتنر یکیه، ممکنه توضیحات متفاوت باشه (یادمه موقع نوشتن این مقاله ، از این سایت هم استفاده کردم.)
(البته روش جی 5، یکمی با این لایتنر متفاوته ولی بازم اصلش یکیه)

بالا