پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

FHNH5A

New member
سلام
من تازه عضو سایت شدم.برا کرم شناسی کتاب جامع iqb رو گرفتم و انگل شناسی مارکل(ویرایش9)...بنظرتون خوبه؟؟؟از کتاب مارکل فعلا4فصلشو خوندم کتاب کرم شناسی رو نخوندم هنوز!!!

آخرین ویرایش:

Soroush Star

New member
کتاب مارکل ووگ - نوبت و تاریخ چاپ ( اول - تابستان 1386 ) - ویرایش نهم

Markel voge.jpg

Soroush Star

New member
انشا الله .

18 روز مونده تا 6 شهریور ( هنوز استرس پیدا نکردم ) ولی بدون استرس نمیشه شاید وقتی این عدد تک رقمی بشه ( 9 روز دیگه )

وضعیتم فرقکنه با الان :motat:

Hamidvet

New member
سلام
من تازه عضو سایت شدم.برا کرم شناسی کتاب جامع iqb رو گرفتم و انگل شناسی مارکل(ویرایش9)...بنظرتون خوبه؟؟؟از کتاب مارکل فعلا4فصلشو خوندم کتاب کرم شناسی رو نخوندم هنوز!!!

سلام عزیزم، خیلی خوش اومدی به گروه خودت:riz304:
ایشالا بتونیم در کنار هم گوه خووووبی داشته باشیم ...

b.nafas

New member
سلام

سلام خوش اومدی به جمع ما ...
واسه ارشد انگل اصلی ترین و مهمترین منابع مارکل ووگ و نوا براون هستند
کتابای تست هم خوبه

b.nafas

New member
سلام حمید خوبی چه خبر از درسا میبینم که بازم شب زنده داری ....

Hamidvet

New member

سلام عزیز شما خوبی؟!
ممنونم :ad54ad:
آره دیگه ولی کسلم یخورده ...
چه کردی امروز نفس؟!

- - - Updated - - -

سلام عزیز شما خوبی؟!
ممنونم :ad54ad:
آره دیگه ولی کسلم یخورده ...
چه کردی امروز نفس؟!

b.nafas

New member
قاره منم اصلا تو این تعطیلات هیچی نخوندم ...
تازه امروز فهمی دم که من بد شانس ترین آدم روی زمینم ..:sadsmiley:.
راستی از کتابای انتشارات سماط تا حالا کتابی خریدی ..نمی دونی در چه حدی هستن ؟

Hamidvet

New member
قاره منم اصلا تو این تعطیلات هیچی نخوندم ...
تازه امروز فهمی دم که من بد شانس ترین آدم روی زمینم ..:sadsmiley:.
راستی از کتابای انتشارات سماط تا حالا کتابی خریدی ..نمی دونی در چه حدی هستن ؟

آررره دقیقا منم همچین حسی دارم الان ... :wacsmiley:
تو تک یاخته چیزی خوندی؟
من چیزی نخریدم ولی میدونم فکر میکنم یعنی کتاب 1000+425 نکته در تک یاخته شناسی پزشکی تالیف رضا شفیعی مربوط به این انتشارات هست؛ خیلی هم تعریفشو میکنن ...

b.nafas

New member
مرسی ... نه زیاد تو فصل 3 و4 مارکل موندم ...نوا هم که هست ..حالا خیلی سرسری دارم پیش می رم ..باید واسه ترم تابستونم هم بخونم 3 تا درس برداشتم و امتحانام نزدیکه ...بیشتر خلاصه می کنم ...

Hamidvet

New member
مرسی ... نه زیاد تو فصل 3 و4 مارکل موندم ...نوا هم که هست ..حالا خیلی سرسری دارم پیش می رم ..باید واسه ترم تابستونم هم بخونم 3 تا درس برداشتم و امتحانام نزدیکه ...بیشتر خلاصه می کنم ...

چطور خلاصه میکنی؟ روشت چطوره عزیز؟
منم تازه نشستم همه نکاتو از کتابای مختلف درمیارم مینویسم؛ الان فعلا انتامبا هیستولیتیکا تموم شده ...

یه سوال : تروفوزوآیت رنگ آمیزی نشده هیستولیتیکا رو از کجا میشه تشخیص داد؟!
همچنین فرم مهاجم آمیب چه نام دارد؟!

b.nafas

New member
من اول شاخه بندی می کنم بهد گونه ها و جنس های مختلف ..بعد هر کدوم رو مبی نویسم و هر جا نکنته ای راجع بهش دیدم میام و یادداشت می کنم ...
واسه هیستولیتیکا فکر می کنم واسه مر حله کیست از تعداد هست9ه هاش که 4 تاس و تو مرحله تروفش از هسته اش که مرکزی نیست و توش هم حتما گلبول قرمز دیده مشه ...زیاد مطمئن نیستم حرکتش هم مشخص هستش

مهاجم امیب هم نمی دونم یعنی چی ...

Hamidvet

New member
منم همین کارو میکنم، دقیقا مثل تو ... :smilies-azardl (113:black_eyed:
فرم مهاجم بنام "هماتوفاژ یا همون RBC خور یا مگنا" و فرم غیر مهاجم بنام "مینوتا" ست ...

b.nafas

New member
منم همین کارو میکنم، دقیقا مثل تو ... :smilies-azardl (113:black_eyed:
فرم مهاجم بنام "هماتوفاژ یا همون RBC خور یا مگنا" و فرم غیر مهاجم بنام "مینوتا" ست ...

این فرم ها واسه تمامی گونه ها یکی هستن ...ببین چجوری درس خوندم ...راه شناسایی چی شما نظری نداری

Hamidvet

New member
این فرم ها واسه تمامی گونه ها یکی هستن ...ببین چجوری درس خوندم ...راه شناسایی چی شما نظری نداری

راههای شناسائی رو درست گفتی عزیز؛ همونطور که میدونی راههای تشخیص زیادی واسه هیستولیتیکا هست؛ روش مستقیم که اگه غیرمهاجم باشه rbc نداره و نمیشه از موشکوفسکی، دیسپار تشخیص داد - الکتروفورز ایزوآنزیم برای تعیین سوش - کلی روشهای ایمنولوژیک مختلف - همچنین روش تشخیص کوپروآنتی ژن (آنتی ژن های مدفوعی) آمیب در مدفوع
البته تا جائی یادمه در مارکل گفته بهترین روش های تشخیص همین کوپروآنتی ژن و تیتر آنتی بادی های سرمی است؛ درسته؟!

b.nafas

New member
خوبه باز خدارو شکر ....آفرین ...

موفق باشی حمید جان ..شبت بخیر
:bunnyearsmiley:

Hamidvet

New member
سروووووش بیا اینجا ...
تونستی جواب زایمودم رو پیدا کنی ؟! آخرش کدوم درسته عزیزم؟!

Soroush Star

New member
حمید جان راجب زایمودم متاسفانه نمیدونم .
باید کتاب دکتر صائبی رو هم بخونم این کتاب واسه Ph.D ضروریه .

هنوز کو تا قاطی شدن اطلاعات .
حمید جان وقتی داری کرم شناسی میخونی دیدن داری .
بین 2-3 تا رفرنس ( مارکل ووگ ، نوا براون ، دکتر صائبی جلد کرم شناسی ) در مورد اندازه کرم ، طول عمر و بقای انگل ، میزان تولید تخم ، تعداد قلاب در سستودها ، ... اونقدر تفاوت هست که نگو .

باید ببینی توی تستها چجوری اومده و جواب کدوم بوده .
به نظر من سختی انگل شناسی اینجوریه :

از همه سخت تر ( بندپایان یا حشره شناسی ) بعدش کرم شناسی ( بیشترین سختی در نماتودها ) و بعدش تک یاخته ها ( بیشترین سختی مالاریا )

از واژه سختی استفاده کردم ولی برای دانشجویی که واقعاً علاقه داره و مشتاق هست این مباحث وقتگیرن نه سخت .

الان کتاب برای کنکور رو میبینم راجب زایمودم چه گفته

Soroush Star

New member
حمید جان ،
کتاب برای کنکور راجب تعداد ایزوآنزیمهای بیماریزا و غیر بیماریزا گفته ولی نگفته که کدام سویه ها هستن ، نه در مارکل ووگ نه در نوا براون و نه در تستهای iqb این سویه ها معرفی نشدن یعنی اسمی ازشون نیست .

فعلاً باید تا اطلاع ثانوی فقط این تعداد رو دونست

بالا