نظرتون راجع به پاسخ نامه ی رشته ی ژنتیک چیه؟؟؟

sara11

New member
سلام دوستان خوبی؟؟؟؟؟

میگم نمره ژنتیک چطوری حسایب میکنند و بنظرتون با ژنتیک 19 درست و 12 غلط

زیست سلولی 10 درست و 7 غلط

بیوشیمی 13 درست و 7 غلط

زبان هم زدم ولی کلید نیست بدونم کدام درسته لطفا بگید نمره چند میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yekta_63

New member
سلام دوستان خوبی؟؟؟؟؟

میگم نمره ژنتیک چطوری حسایب میکنند و بنظرتون با ژنتیک 19 درست و 12 غلط

زیست سلولی 10 درست و 7 غلط

بیوشیمی 13 درست و 7 غلط

زبان هم زدم ولی کلید نیست بدونم کدام درسته لطفا بگید نمره چند میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سارا جون مگه شما آمارزیستی شرکت نکرده بودی؟//////////////////

kian

New member
سلام جناب کیان
طبق صفحه ی 53 کتاب امری (شناسایی ناهنجاری های نزدیک تلومری کوچک پنهان از قبیل حذف ها جابه جایی ها در درصد کم اما قابل توجهی از کودکانی که عقب ماندگی ذهنی دارند اما علت آن نا مشخص است. مفید میباشد..
برای سایر سوالاتی که فرمودید منم همین ها رو پیدا کردم...
موفق باشی
..
سلام!! این جناب که گفتی فکر کنم سرم خورد زیر سقف!!! بابا خودمونی باش خاتون......
ببخشید میشه این جمله رو که ذکر کردین دقیق آدرس بدین من 53 امری/دلویی ویراست 14 رو نگاه کردم ندیدم همچین جمله ای رو..
اما شما اگه به آدرسهایی که من دادم یه نگاه بندازین متوجه میشین که در سقط مکرر هم ازsub-telomeric استفاده میشه البته این توضیح شما رو در توضیح در مورد بیماریهایی مانند هانتینگتون فکر کنم خونده باشم ...!!

kian

New member
آقا کیان شما یه نگاه به فصل 8 صفحه ی 189 خط 17 بندازید دقیقا همین جهش جدید و نوشته

این جمله باعث نقض گزینه 2 که نمیشه!!!وجود جهش در یک بیماری ویژه .. رو که نمیشه به کل بیماریهایی که با همین روش مورد بررسی قرار میگیرن بست داد!!! من فکر میکنم این جمله اشتباهخ ترجمه شده!! چون جاهخای دیگه هم خوندم که پیوستگی اللی با لوکوس بیماری در تمام افراد جامعه انجام میگیره!! پس نشون میده جهش قبلا هم وجود داشته که مورد بررسی قرار میگیره...

kian

New member
کیان یکم به جمله دقت کن" همه نول یا دیزومیک هستند " وقتی" یا "میاد یعنی احتمال رخ داد هر2 هست وقتی "همه" میاد یعنی100% اگه 100بین دو رویداد تقسیم کنی 50-50میشه
یک جور دیگه هم میشه بهش نگاه کرد موقع تقسیم میوز 1فرد ناقل جابجای روبرت سونین21q/21q یک کروموزوم داریم که به طور تصادفی به یکی از سلول های حاصل میرودکه گامت حاصل از اون دیزومیک و سلول دیگه فاقد 21که نولیپس همون50-50 است.
با عرض شرمندگی فکر کنم برداشت شما از مبحث موزائیسم اشتباهه!!!
در مبحث بیماری های تریبزومی در مورد انتقال جابجایی 21q/21q ذکر شده که فرد حامل دارای رخداد تریزمی را با احتمال 100% به فرزندان منتقل خواهد کرد!!!! یعنی همه گامتها دارای فرایند دیزومیک هستند!! یا همه نولی زومیک!!! و هیچگاه در دو گامت تولید شده یکی نول و دیگری دیزومیک نخواهد شد...

kian

New member
حق با شماست ولی چون سوال بیشتری خواسته و فقط در موردapoeدر کتاب کلمه مهمترین امده به نظرم جواب سازمان قابل قبوله
..
بر منکرش .. اما میگه در مورد ad با سن بروز دیررس مهمتری عامل هست!!! و در همین آدرسی هم که عرض کردم. فرمودن در آلزایمر جوانی ps1 عامل 70% بیماریست!! حالا از بین این 2 جمله به نظر شما کدوم یکی مهمتره!! آلزایمر دوران کهولت یا جوانی!!؟ خوب ...
اگر در یکی از این 2 سوال میشد .فرمایش شما صحیح بود

dena

New member
با عرض شرمندگی فکر کنم برداشت شما از مبحث موزائیسم اشتباهه!!!
در مبحث بیماری های تریبزومی در مورد انتقال جابجایی 21q/21q ذکر شده که فرد حامل دارای رخداد تریزمی را با احتمال 100% به فرزندان منتقل خواهد کرد!!!! یعنی همه گامتها دارای فرایند دیزومیک هستند!! یا همه نولی زومیک!!! و هیچگاه در دو گامت تولید شده یکی نول و دیگری دیزومیک نخواهد شد...

ببخشید من از سوال اینو فهمیدم
اگه بیشتر دقت کنید سوال گفته پس از گامتوژنز نه اینکه در متولدین
در اثر گامتوژنز فردی با ترانسلوکاسیون روبرت سونین یا گامت ها: حاوی کروموزوم 21/21 اند (دیزومی) یا فاقد اون (نولیزومی)
که گامت دیزومی منجر به فرزند تریزومی میشود
و گامت نولیزومی منجر به مونوزومی فرزند که امکان ادامه حیات ندارد
پس گامت دیزومی و نولیزومی دارد اما فقط فرزند تریزومی ایجاد میکند

dena

New member
میشه خواهش کنم یه نفر آدرس منبع این سوالا روبه من بگیه آخه متاسفانه من هزاره رو نرسیدم بخونم هرچی تو کتاب میگردم پیدا نمیکنم:33:
دفترچه ب سوال :
105 محدودیت بهره گیری SYBR Green
111 کروموزوم Double
112رتروترنسپوزون
113 پلاسمید pUC19

من به یه راهنمایی کوچیکم قانعم ها PLzzz:dadad4:

Queen

New member
:smiliess (12):یعنی بازهم باید بخونم؟ بنظرتون بااین درصد ها امیدی هست؟ ژنتیک50//بیوشیمی50//سلولی25//ربان
روم به دیوار5

hi aty

New member
میشه خواهش کنم یه نفر آدرس منبع این سوالا روبه من بگیه آخه متاسفانه من هزاره رو نرسیدم بخونم هرچی تو کتاب میگردم پیدا نمیکنم:33:
دفترچه ب سوال :
105 محدودیت بهره گیری SYBR Green
111 کروموزوم Double
112رتروترنسپوزون
113 پلاسمید pUC19

پلاسمید puc19صفحه 236 هزاره
کروموزوم double minuteفصل 14 امری تیتر تعیین انکوژن ها من چون ترجمه دلوئی ندارم صفحه ندادم
رتروتراسپوزون صفحه 173 هزاره

hi aty

New member
منم همین جوری میبینمش به بیناییت شک نکن اگه تجزیه کننده رو با کسره نخونی درست میشه
فکر کنم یه کاما باید بین تجزیه کننده و اسم انزیم میگذاشتن تا منظور سوال واضح باشه

می خواهم برای این سوال اعترض بدم ولی نمی دونم چطوری باید بنویسم اخه این وضع سوال در اوردن؟؟؟!! اخه کی نمیدونه تای ساکس چیه!!!!:p7977cujr38iyymsu8:

dena

New member
پلاسمید puc19صفحه 236 هزاره
کروموزوم double minuteفصل 14 امری تیتر تعیین انکوژن ها من چون ترجمه دلوئی ندارم صفحه ندادم
رتروتراسپوزون صفحه 173 هزاره
ممنون از راهنمایی تون:riz304:

kian

New member
اینم از کلید نهایی!!!
و واقعا که عجب احترامی به شرکت کننده در آزمون و....
واقعا اینکه هر سال عده ای رو سنگ رو یخ میکنن و میگن بیاین به کلید اعتراض کنین خوب که چی!!
مگه قبله خدا واسه آقایون کج میشه.. کی میتونه به ابروی چشم علما و ظرافت طبع هنر نویسندگی و دانش و فهم حضرات ایراد بگیره اخه!!!
فقط یک سوال 2 گزینه ای شده اونم یعنی اینا اشتباه نکردن و ماهخا اشتباه دیدیم....
واقعا که واسه خودم متناسفم که میخوام در ادامه تحصیل در این مملکت وارد گروهی بشم که حتی کتاب چاپی خودش رو برای ویرایش نمیخونه و میده دست طراحهها تا با برداشت شخصی ازش سوال طرح کنن!!!

بالا