نظر بدین پزشکان و پیراپزشکان عزیز

varia

Well-known member

سلام به همه ی عزیزان
بحث ها خیلی جالب واما غم انگیز بود
دختر خوب گوش کن ببین چی میگم من الان دارم هماتولوژی کارشناسی ارشد میخونم. سال 85 کنکورم بود ما تمام تلاشمونو گذاشتیم روی پزشکی خلاصه توی عید بود اونروز شوم که خدا برای هیچ خانواده ای نیاره خواهرم ،شوهرخواهرم ودخترش که کلاس دوم بود توی تصادف عمرشونو دادن به شما ودنیا روی سرمون خراب شد کنکور از یادم رفت خلاصش کنم علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد شهرستان تکمیل ظرفیت قبول شدم فکر نمی کردم قبول شم حالم زیاد خوب نبود اصلا نمی تونستم لای کتاب روباز کنم پدرمم که اوضارو می دید گفت برو علومو بخون ما با چشم گریون رفتیم دانشگاه ولی خداییش لذت بردم این گذشت تا سر دوراهی کنکور ارشد(البته هماتورو عاشقشم)و پزشکی که ارزوم بود،گیر کردم ازخدا خواستم که خدایاتو یکبار سرنوشتمو به صلاح خودت عوض کردی الانم اگه من توپزشکی موفق میشم که منوتوی کنکور ارشد قبول نکن تا تمام تلاشمو روی کارشناسی به پزشکی بزارم ،که من به لطف خدا هماتو قبول شدم وبی خیال پزشکی شدم می خوام بگم از خدا بخواه یه راه خوب بزاره جلوی پات چون اونه که برای تو بهترینارو می خواد البته بگم من سختی زیاد کشیدم سر کنکور کاردانی به کارشناسیم یکی دیگه از خواهرام بخاطر سرطان فوت کرد من واقعا داغون شدم. الان احساس میکنم به عنوان یک آزمایشگاهی بیشتر میتونم به مریضای سرطانی کمک کنم تا اون پزشکی که دستش برای تحقیق بستس البته با این اوضاع مالی کشور کمتر میشه تحقیق کرد ولی خداهمیشه کریمه
و اما شما
به نظرم 3ترم دیگه شمارو اذیت نمی کنه اونو حتما حتما حتما ادامه بده وبعد بدون نگرانی روی پزشکی تمرکز کن
من خودم قصد دارم بعد ازتموم شدن درسم کنکور پزشکی دانشگاه ازادو شرکت کنم چون به نظرم بالین وآزمایشگاه باهم خیلی می تونه کمک کننده باشه
به امید روزی که مریضای سرطانی از شر این بیماری با تلاشای ماها نجات پیدا کنن:28:

با آرزوي صبر و توفيق روز افزون براي شما دوست عزيز.انشاا... بتونيد با استفاده از پتانسيلهاتون نقش مفيدي در امر سلامت جامعه داشته باشيد.
ولي خواهري كه ميخواد تغيير رشته بده! خوب فكراتو بكن كه واسه چي از پزشكي خوشت مياد! اگه احساس ميكني انرژيشو داري تا دوباره كنكور بدي و قبول شي ميتوني خوب بعد سه ترم خودت دوباره كنكور بدي و حتي بعضي درساي كارشناسيتو تطبيق بدي. من چون تو كانون هم يه مدت بودم ديدم كسايي كه بعد چند سال فاصله با علاقه اومده خونده و دندان<دارو و پزشكي قبول شده ولي اينو بدون كه راه طولاني اي داري ميري و بايد حوصله كني. بازار كار پزشكي رو 10سال ديگه ببيني نه الان. هرچند سلامت و وزارت بهداشت وابسته به پزشكيه. بايد واسه قبولي پزشكي حتما واسه چند تا از درسا كلاس خصوصي هم بري (مثل رياضي<عربي<فيزيك)
در كل واستون آرزوي موفقيت ميكنم!

sara77

New member
منم مث تو بودم یعنی الان ترم 4 هستم و خاستم انصراف بدم دیدم نمی ارزه من نصف راه رو اومدم همینو ادامه میدم بهتره پس ادامه بدی بهتره تا پس رفت کنی

درود دوستان گرامی من الان اگه دوباره بر گردم پزشکی رو بر نمی گزینم پزشگی همه اش رنج و زیر ذره بین بودنه در برابر رنجی که می کشند از سوی دولت قانونی پولی بهشون پرداخت نمی کنند و در بسیاری از موارد هم پایه یک دیپلم بهیاری پول بهشون میدن

بنا بر این ناچارند برای دلجویی از وجدان و راه پر رنج خود
غیر قانونی پول بگیرند

من خودم یک خلاف کارم ! و هیچ ابایی از گفتن خلاف کار بودن خود ندارم

در بسیاری از موارد از بیماران زیر میزی می گیرم و
هیچ ترسی هم از قانون ! ندارم چونکه کارم تخصصی است و خود بیماران هم با خواهش و تمنا پول را پرداخت می کنند

رییسان و سرپرستان بالا دست اینجانب هم در برابر زیر میزی های اینجانب هیچ کاری جز خاموشی نمی توانند بکنند چون اگه بر خورد کنند من هم از بیمارستانشان می روم و این برای آنها آسیب بسیار بزرگتری ایجاد می کند

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mj1919

avenger.1992

New member
درود دوستان گرامی من الان اگه دوباره بر گردم پزشکی رو بر نمی گزینم پزشگی همه اش رنج و زیر ذره بین بودنه در برابر رنجی که می کشند از سوی دولت قانونی پولی بهشون پرداخت نمی کنند و در بسیاری از موارد هم پایه یک دیپلم بهیاری پول بهشون میدن

غیر قانونی پول بگیرند

هیچ ترسی هم از قانون ! ندارم چونکه کارم تخصصی است و خود بیماران هم با خواهش و تمنا پول را پرداخت می کنند

رییسان و سرپرستان بالا دست اینجانب هم در برابر زیر میزی های اینجانب هیچ کاری جز خاموشی نمی توانند بکنند چون اگه بر خورد کنند من هم از بیمارستانشان می روم و این برای آنها آسیب بسیار بزرگتری ایجاد می کند
مشکل اینجاست حرفه ی پزشکی پولکی شده-باید عاشق بیمار بود نا اینکه اونو اسکناس فرض کرد
درسته حق و حقوق نمی دن اما مقصر بیمار نیس که سر اون خالی کنید ...
دیروز یه پزشک عمومی میگف به من اینقد پول بدید تا آزمایش اضافی بنویسم
فقط می تونم بگم بیچاره بیمار
مخاطبم این حرف همه ی کسایی هستن که در امر درمان دخیلند نه فقط شما

مشکل اینجاست حرفه ی پزشکی پولکی شده-باید عاشق بیمار بود نا اینکه اونو اسکناس فرض کرد
درسته حق و حقوق نمی دن اما مقصر بیمار نیس که سر اون خالی کنید ...
دیروز یه پزشک عمومی میگف به من اینقد پول بدید تا آزمایش اضافی بنویسم
فقط می تونم بگم بیچاره بیمار
مخاطبم این حرف همه ی کسایی هستن که در امر درمان دخیلند نه فقط شما
درود گرامی در این مملکت قانونی وجود ندارد که پشتوانه ی انسانهای شب نخوابیده -رنج کشیده و شایسته باشه من بارها دیده ام یک دیپلم بهیاری بیسواد که مدرکش دبیرستان بیشتر نیست بخیه می زنه و به اندازه ی یک کارد پزشک ( جراح) پول از بیمار می گیره و هیچ قانونی هم با اون بر خورد نمی کنه !! من دیده ام که یک شاگرد مکانیک کلاس 5 میاد و گچ گیری شکستگی ها رو انجام میده و به اندازه ی استخوان پزشک ( اورتو پد) از بیمار پول میگیره و معاونت درمان دانشگاه هم کاری باهاش نداره گرامی می دونی سعدی ( بر او درود) چی میگه چو بینی یاران نباشند یار ----- هزیمت زمیدان غنیمت شمار عزیزم کجای کارین شما بخدا در این کشور هر چه کمتر تلاش کنی وکمتر درس بخونی ودانش اندوزی کنی اما دغلکاری و فریبکاری کنی گویی بیشتر در رفاه و پول و پله ای می دونی حافظ ( بر او درود ) چی میگه رندان تشنه لب را آبی نمی دهد کس ------- گویی ولی شناسان رفتند از این ولایت
عزیزم به عنوان برادری با تجربه و بزرگتر میگم اگه دنبال پول و رفاه هستید کمتر دنبال درس خوندن باشید راههای میان بر بسی زیاده این کشور کشور زرنگ بازی ریا کاری و ظاهر سازیه و بس نه شایسته سالاری از سویی دیگر من با اینکه می گویم خلاف کارم اما خدا شاهده که رحم دل هم هستم و از بسیاری از بیماران پول که نمی گیرم هیچ دارو هم براشون تهیه می کنم دست کم پیش وجدان خود آسوده ام که از پول دارها و گردنکشان پول می گیرم نه از ندارها

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
حرف های شما رو که میخونم متاسف میشم.ایکاش شما که غلام علی هستی کمی هم اسم خودت برات مفهوم داشت.حرف شما اینه که توو مملکتی که بقیه دارن میرن توی چاه شما هم باید بری توی چاه تا عقب نیفتی!!!ببخشید ولی مضحک ترین شیوه است این برای زندگی.فرق شما با یه کلاه بردار چیه اونوقت که اینکارو میکنید.حالا چه از فرد پولدار یا از یک ندار باشه.البته شما که طرز فکرت اینطوریه که برای پول دار شدن باید هرکاری کرد توقع بیشتری نمیره.شما با درس خوندن وقت خودتتون رو هم تلف کردین.اگر میرفتین از اول تووی بازار احتمالا خیلی موفق تر و پولدارتر !!بودید.لطفا با این حرفاتون قبح خیلی از مسایل رو نشکونید جناب نترس.واقعا بدم اومد وقتی کامنت هاتونو خوندم.از ماست که بر ماست.این مملکت اگه مملکت نمیشه که اونوقت همین شما بیای و اعتراض کنی که حق و حقوقت کمه به خاطر ادمایی مثه شماهاست که میگن فلانی داره میکنه چرا من نکنم!!!من قبلا چند کامنت ازتون خونده بودم و شما رو انسان با فرهنگی میدونستم ولی الان با این حرفاتون فرهنگ که هیچ.........
همه ی مشکل ما از اونجایی شروع شد که به خاطر زیاده خواهی و بی نهایت طلبیمون روی خیلی چیزا پا گذاشتیم.ضمنا شما که برادر ما نیستی.برادر یعنی از خانواده از خون.شما اگه این که میگی بودی هیچ وقت دلت راضی به این جور به اصطلاح خودتون زرنگ بازیا نمیشد که هم شهریات هم وطناتو......پس لطفا اینجا نصیحت و راهنمایی نکنین.دیگه چیزی نمیگم.تمام.به قول ناصر خسرو:من آنم که در پای ......نریزم مر این گوهری در لفظ دری را....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mw.ashel

avenger.1992

New member
اگه این درسی که میخونم بنونم حتی دل یه نفر رو شاد کنم بسمه..
بیمار چشم به ما دوخته
یه حرف استادم 4 سال پیش گفت هزاران باره دارم استفاده می کنم
"فکر کن هر بیماری که بهت مراجعه کرد یکی از عزیزانته"
این جمله همه چیوحل میکنه
علم بی تعهد فاتحه کرده به همه ی کارا
یا علی

حرف های شما رو که میخونم متاسف میشم.ایکاش شما که غلام علی هستی کمی هم اسم خودت برات مفهوم داشت.حرف شما اینه که توو مملکتی که بقیه دارن میرن توی چاه شما هم باید بری توی چاه تا عقب نیفتی!!!ببخشید ولی مضحک ترین شیوه است این برای زندگی.فرق شما با یه کلاه بردار چیه اونوقت که اینکارو میکنید.حالا چه از فرد پولدار یا از یک ندار باشه.البته شما که طرز فکرت اینطوریه که برای پول دار شدن باید هرکاری کرد توقع بیشتری نمیره.شما با درس خوندن وقت خودتتون رو هم تلف کردین.اگر میرفتین از اول تووی بازار احتمالا خیلی موفق تر و پولدارتر !!بودید.لطفا با این حرفاتون قبح خیلی از مسایل رو نشکونید جناب نترس.واقعا بدم اومد وقتی کامنت هاتونو خوندم.از ماست که بر ماست.این مملکت اگه مملکت نمیشه که اونوقت همین شما بیای و اعتراض کنی که حق و حقوقت کمه به خاطر ادمایی مثه شماهاست که میگن فلانی داره میکنه چرا من نکنم!!!من قبلا چند کامنت ازتون خونده بودم و شما رو انسان با فرهنگی میدونستم ولی الان با این حرفاتون فرهنگ که هیچ.........
همه ی مشکل ما از اونجایی شروع شد که به خاطر زیاده خواهی و بی نهایت طلبیمون روی خیلی چیزا پا گذاشتیم.ضمنا شما که برادر ما نیستی.برادر یعنی از خانواده از خون.شما اگه این که میگی بودی هیچ وقت دلت راضی به این جور به اصطلاح خودتون زرنگ بازیا نمیشد که هم شهریات هم وطناتو......پس لطفا اینجا نصیحت و راهنمایی نکنین.دیگه چیزی نمیگم.تمام.به قول ناصر خسرو:من آنم که در پای ......نریزم مر این گوهری در لفظ دری را....
عزیزم تو هنوز خیلی زوده تا حرفای منو متوجه بشی من فقط به اندازه سن و سال تو سابقه کاری دارم سالها پیشتر ازیکه تو بدنیا بیای من جبهه بودم و جانبازم خیلی افراطی تر و مذهبی تر از شما ها بودم جناب رضا نماز شبم ترک نمی شد شما اگه بزرکتر شدین و وارد بازار کار شدین متوجه بسیاری از مسایل پشت پرده شدین اون وقت متوجه می شین چی می گم شما جونید و ساده و بسیاری از چیزا رو متوجه نمی شید من تمام پله ها را طی کردم که شما حتا ممکنه پله ی اولش نباشی جون ده بیست سال دیگه می بینمت که چطور حرفای الان منو بیاد میارین :smiliess (12): شاد روان سعدی می فرماید همی میردت عیسی از لاغری------------ تو در بند آنی که خر پروری =============================== جناب رضا ی خوش بین خوب اگه راس میگی شما بیا و مملکت رو درس کن اصلا بیا کاندید ریاست جمهوری شو اگه احساس مسولیت می کنی :riz277:

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
عزیزم تو هنوز خیلی زوده تا حرفای منو متوجه بشی من فقط به اندازه سن و سال تو سابقه کاری دارم سالها پیشتر ازیکه تو بدنیا بیای من جبهه بودم و جانبازم خیلی افراطی تر و مذهبی تر از شما ها بودم جناب رضا نماز شبم ترک نمی شد شما اگه بزرکتر شدین و وارد بازار کار شدین متوجه بسیاری از مسایل پشت پرده شدین اون وقت متوجه می شین چی می گم شما جونید و ساده و بسیاری از چیزا رو متوجه نمی شید من تمام پله ها را طی کردم که شما حتا ممکنه پله ی اولش نباشی جون ده بیست سال دیگه می بینمت که چطور حرفای الان منو بیاد میارین :smiliess (12):

جبهه و جانبازی و نماز شب....ملاک نیست.که اگه بود خوارج هم در جنگ ها خیلی هاشون کنار پیامبر بودن و هم نماز شبشون ترک نمیشد.ولی عاقبتشون.....و جای تاسف داره که شما اونطور بودید و اینطور شدید البته اگه واقعا درست بگید.بله من پله های اول زندگی هستم ولی همیشه از خدا خواستم که آیندم طوری باشم که مثه خیلی از به اصطلاح زرنگ های امروزی نشم.اون روزی که منم اینطوری بشم حرفای خودم لایق خودمه.و این اشتباه بودن کار شما یا حتی کار خودم در اینده اگه اینطور بشم رو رد نمیکنه.راهتو گم کردی بزرگتر.

جبهه و جانبازی و نماز شب....ملاک نیست.که اگه بود خوارج هم در جنگ ها خیلی هاشون کنار پیامبر بودن و هم نماز شبشون ترک نمیشد.ولی عاقبتشون.....و جای تاسف داره که شما اونطور بودید و اینطور شدید البته اگه واقعا درست بگید.بله من پله های اول زندگی هستم ولی همیشه از خدا خواستم که آیندم طوری باشم که مثه خیلی از به اصطلاح زرنگ های امروزی نشم.اون روزی که منم اینطوری بشم حرفای خودم لایق خودمه.و این اشتباه بودن کار شما یا حتی کار خودم در اینده اگه اینطور بشم رو رد نمیکنه.راهتو گم کردی بزرگتر.
پس چی ملاکه عزیز جون نکنه کفر کردن ملاکه ؟:a2d3: جون تو نمی تونی الان به من بگی راهتو گم کردی چون تو هنوز هیچ راهی رو نرفتی که بخواهی اظهار نظر کنی فقط لب گود نشستی و برا خودت حرف میزنی کسی می تونه به دیگران بگه راهتو گم کردی که خودش راه رو پیشتر رفته باشه نه ایکه از دوران نوزدای برا پیر مردای جهان دیده تعیین تکلیف کنه که راهتو گم کردی نکنه پیغمبر یا امامی که تو نوزادی و بچگی مردمو هدایت می کردن
215219_grouphugg.gif

آخرین ویرایش:

reza.n

New member
پس چی ملاکه عزیز جون نکنه کفر کردن ملاکه ؟:a2d3: جون تو نمی تونی الان به من بگی راهتو گم کردی چون تو هنوز هیچ راهی رو نرفتی که بخواهی اظهار نظر کنی فقط لب گود نشستی و برا خودت حرف میزنی کسی می تونه به دیگران بگه راهتو گم کردی که خودش راه رو پیشتر رفته باشه نه ایکه از دوران نوزدای برا پیر مردای جهان دیده تعیین تکلیف کنه که راهتو گم کردی نکنه پیغمبر یا امامی که تو نوزادی و بچگی مردمو هدایت می کردن
215219_grouphugg.gif

خواستم توضیح بدم ملاکو.دیدم شما که مشخصا اعتقادی به دین ندارید الان.فقط جمله ی امام حسین یادم اومد.ملاک اینه اگه دین نداری آزاده باشی.خون مردمو توو شیشه نکردن لزومش دین داری نیست.انسانیت میخاد.بقیه حرفاتون هم که سفسطه اس.همه ی ما داریم از اول زندگیمون یه راهی و توو زندگیمون طی میکنیم.خنده داره فکر کنیم که این راه وقتی شروع میشه که پیرمرد جهان دیده شدیم!!!ضمنا مشخصا شما سنتون اینطوری که نشون میدین هم نیست.به هرحال من لازم دونستم که این چنتا کامنت و اینجا بذارم تا بقیه بخونن.فرقی هم نمیکنه بعدش شما چی جواب بدین چون بچه ها که میان میخونن خیلی خوب درست و غلط رو متوجه میشن خدا رو شکر.ایشالا که همیشه راه درست رو هممون انتخاب کنیم توو زندگیمون.

خواستم توضیح بدم ملاکو.دیدم شما که مشخصا اعتقادی به دین ندارید الان.فقط جمله ی امام حسین یادم اومد.ملاک اینه اگه دین نداری آزاده باشی.خون مردمو توو شیشه نکردن لزومش دین داری نیست.انسانیت میخاد.بقیه حرفاتون هم که سفسطه اس.همه ی ما داریم از اول زندگیمون یه راهی و توو زندگیمون طی میکنیم.خنده داره فکر کنیم که این راه وقتی شروع میشه که پیرمرد جهان دیده شدیم!!!ضمنا مشخصا شما سنتون اینطوری که نشون میدین هم نیست.به هرحال من لازم دونستم که این چنتا کامنت و اینجا بذارم تا بقیه بخونن.فرقی هم نمیکنه بعدش شما چی جواب بدین چون بچه ها که میان میخونن خیلی خوب درست و غلط رو متوجه میشن خدا رو شکر.ایشالا که همیشه راه درست رو هممون انتخاب کنیم توو زندگیمون.
آقا اصلا من یک پیشنهاد دارم شما که ایقد احساس مردمداری و مسولیت می کنی برو پزشک شو جناب رضا امام رضا پشت و پناهت :rolleyessmileyanim:امیدوارم راهتو گم نکنی مث من:riz277: آره برو جوان برو عزیزم برو کتاباتو باز کن و درساتو بخون و خونی که من از مردم تو شیشه ریختم تو بیرون بکش :ph34r-smiley:آره دیگه برو امام رضا پشت و پناهت رضا جون :riz304:

hoorsa

New member
رضا ، حرف حساب جواب می طلبه ...
البته امیدوارم اقای نیرو حمل بر بی احترامی ندونه ، به هر حال نمی دونم چندین سال از آقای نیرو کوچیک ترم

Asena90

New member

غیر قانونی پول بگیرند

کسی شمارو مجبور نکرده بود که این شغل سخت رو ادمه بدید رهاش میکردید ومیرفتید دنبال یه کار پردرآمد که مجبور نباشید از مردم باج بگیریدشما که بزرگتر مایی باید الگوی ما بشی نه اینکه به ما یاد بدی با خوردن حق دیگران خودمونو بالا بکشیم بهتره ادم ازگرسنگی بمیره نه اینکه از بیمارانی که هزاران مشکل دارند پول زور بگیره هرکسی از رفته گر گرفته تا رئیس جمهور بخواد مث شما فکر کنه که سنگ رو سنگ بند نمیشه مطمئن باشید هر عملی عکس العملی داره واین زرنگیا آخر وعاقبت نداره ویه جایی یه روزی باید جواب اعمال مون رو بدیم

ghazal26

New member

غیر قانونی پول بگیرند

بسيار بسيار متاسفم از صحبتهاي شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بودن انسانهايي با افكار شما جامعه رو دچار زخم هاي چركي و بي درمان كرده....ببخشيد كه ميگم اما اين عقايد فقط توي جنگل درست جواب ميده اما توي جامعه انساني اين وضعيت رو به وجود مياره كه داريم ميبينيم!!!!
من بعيد ميدونم اصلا شما پزشك يا اصلا تحصيل كرده باشيد!! البته اين رو به خاطر نوع صحبت و ابا نداشتن از كارهاتون ميگم...
صد حيف براي اسم زيبايي كه داريد..................

بسيار بسيار متاسفم از صحبتهاي شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بودن انسانهايي با افكار شما جامعه رو دچار زخم هاي چركي و بي درمان كرده....ببخشيد كه ميگم اما اين عقايد فقط توي جنگل درست جواب ميده اما توي جامعه انساني اين وضعيت رو به وجود مياره كه داريم ميبينيم!!!!
من بعيد ميدونم اصلا شما پزشك يا اصلا تحصيل كرده باشيد!! البته اين رو به خاطر نوع صحبت و ابا نداشتن از كارهاتون ميگم...
صد حيف براي اسم زيبايي كه داريد..................

ای وای !!!! :14:پس منظورتون اینه که ایران جنگله؟؟
والله ما کردیم و شد ! هم کار بیمار راه افتاد وهم پول علیه سلام به جیب ما رفت

غزل بانو من پزشک نباشم پس کی پزشک باشه ؟؟؟ حتما یقنعلی بقال سر کوچه تون :5:

دنیا رو باپول عشقه
پول و پول و فقط پول علیه سلام رو دوس دارم

حافظ علیه سلام میگه
اوقات خوش آن است که با دوست بسر رفت
باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

مفسران بزرگ در تفسیر این بیت می گوید منظور جناب حافظ از دوست پول بوده است
حافظ کجایی که قربانت برم چقدر عزیزی تو که سخن از زبان ما گفته ای:ad54ad:

آخرین ویرایش:
کسی شمارو مجبور نکرده بود که این شغل سخت رو ادمه بدید رهاش میکردید ومیرفتید دنبال یه کار پردرآمد که مجبور نباشید از مردم باج بگیریدشما که بزرگتر مایی باید الگوی ما بشی نه اینکه به ما یاد بدی با خوردن حق دیگران خودمونو بالا بکشیم بهتره ادم ازگرسنگی بمیره نه اینکه از بیمارانی که هزاران مشکل دارند پول زور بگیره هرکسی از رفته گر گرفته تا رئیس جمهور بخواد مث شما فکر کنه که سنگ رو سنگ بند نمیشه مطمئن باشید هر عملی عکس العملی داره واین زرنگیا آخر وعاقبت نداره ویه جایی یه روزی باید جواب اعمال مون رو بدیم
امام من خیام علیه سلام می فرماید

گویند ......
نگران نباش اون دنیا هم دربانهای جهنمو با پول میخرم اونا هزاران ساله که از دربانی و نگه بانی جهنم خسته شدن خدا هم ارتقاء شغلی بهشون نمی ده که هزاران سله که در جا می زنند اونا هم دل دارند دوست دارن پیشرفت کنند ارتقاء بگیرند خوب منم بهشون یا پول میدم یا یک کار پشت میزی واسه شون جور می کنم

گناه دارن بد بختا چقدر نگهبانی بدن !!!

ghazal26

New member
ای وای !!!! پس منظورتون اینه که ایران جنگله؟؟:14:
والله ما کردیم و شد ! هم کار بیمار راه افتاد وهم پول علیه سلام به جیب ما رفت

غزل بانو من پزشک نباشم پس کی پزشک باشه ؟؟؟ حتما یقنعلی بقال سر کوچه تون :5:

دنیا رو باپول عشقه
پول و پول و فقط پول علیه سلام رو دوس دارم

حافظ علیه سلام میگه
اوقات خوش آن است که با دوست بسر رفت
باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود

مفسران بزرگ در تفسیر این بیت می گوید منظور جناب حافظ از دوست پول بوده است
حافظ کجایی که قربانت برم چقدر عزیزی تو که سخن از زبان ما گفته ای:ad54ad:
به همين دلايل بالا ميگم تحصيل كرده نيستيد چون اصلا نزاكت نداريد!!!!!البته تحصيل كرده بي فرهنگ هم يه جاهايي ديدم. پول رو همه دوست داريم اما نه به قيمت حيوان زيستي! ديگه جوابي نميدم چون تاپيك رو به افتضاح ميكشونيدجناب نوري.
بسيار از دوستان عذرخواهي ميكنم به خاطر كلماتي كه به كار بردم، مخصوصا دوست عزيزي كه تاپيك رو راه انداختيد واقعا ببخشيد نميخواستم تاپيك علمي و زيباتون اينطور بشه. اميدوارم در هر رشته اي هستي موفق باشي گلم:bunnyearsmiley:

بالا