حفظ آبروی مومن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
sik2Zp_371.jpg

پیامبر اکرم (ص) :

هر کس آبــروی مـؤمــنــی را حــفــظ کـنــد ،
بـدون تـردیـد، بهشت بر او واجـبـــ می شود.

Persian-Masoud

New member
واقعا درسته! چون پیدا کردن مومن از پیدا کردن یه الماس 10 کیلویی هم سخت تره! مومن به معنای واقعی توی عمرم تا الان ندیدم. برای همینه که حفظ آبروی اون بهش رو برات واجب میکنه.

mohana

Well-known member
حفظ ابروی غیر مومن چی؟!
به عنوان رعایت انسانیت؟!

خب یه نگاه دیگه که به این حدیث می شه داشت اینکه سعی کنیم جامعه ما یعنی جامعه ای که پیامبر ص می خواد طوری باشه که به راحتی به کسی توهین نشه ما اطالاعی نداریم ارج و قرب او نزد خداوند چگونه ست کما اینکه معصومین ع ما رو به تصور کفار بهشون توهین می کردن!!! یا از حضرت موسی ع خداوند درخواست کرد بدترین بنده رو نشونم بده تمام سرزمین رو زیر پا گذاشت ولی نتونست به غیر از خودش کسی رو انتخاب کنه و خداوند اینجا بود که فرمودند اگر پاسخی غیر ازین می دادی تو رو پیامبری انتخاب نمی کردم!!!

من عقیده دارم تعریف ما از مومن نباید نا امید کننده هم باشه به هر حال خداوند در قرآن می فرمایند بین کسانی که توبه می کنند و بندگان صالح تفاوتی نیست

خیلی ها دینشان را با این جمله باختند:
دلت پاک باشه!

ما برای خوب شدن آفریده نشدیم!!! وگرنه چرا خداوند حضرت ابراهیم ع رو با قربانی کردن پسرش ع امتحان کرد؟ چیزی که برای همه هر لحظه اتفاق می افته خداوند از ما بنده می خواد مطیع می خواد

ما همیشه بین دو راهی دو کار درست هستیم!!! از خداوند اطاعت کنم پسرم رو قربانی کنم اگر قربانی نکنم هم درسته پسر کشی که کار درستی نیست

ابلیس هم سجده نکرد ولی گفت خدایا بجاش می خوام برم برات نماز بخونم مگه نماز کار بدیه؟؟؟

آخرین ویرایش:

PCR

New member
الان یه سوال:
من آبروی یه مومن رو حفظ کنم بعد هر چی هم گناه کرده باشم بازم باید برم بهشت؟!!!!!!چون گفته شده بدون تردید بهشت واجب میشود...یعنی حتمی...

Persian-Masoud

New member
الان یه سوال:
من آبروی یه مومن رو حفظ کنم بعد هر چی هم گناه کرده باشم بازم باید برم بهشت؟!!!!!!چون گفته شده بدون تردید بهشت واجب میشود...یعنی حتمی...

من تضمین میکنم بری! البته اولش اگه تونستی یه مومن واقعی پیدا کنی. :motat:
البته من میتونم الان یه T-REX زنده پیدا کنم اما تو نمیتونی مومن واقعی پیدا کنی. :whistle:

PCR

New member
من تضمین میکنم بری! البته اولش اگه تونستی یه مومن واقعی پیدا کنی. :motat:
البته من میتونم الان یه T-REX زنده پیدا کنم اما تو نمیتونی مومن واقعی پیدا کنی. :whistle:
حالا مهم پیدا کردن مومن نیست.اونم میشه پیدا کرد....پس شما تضمین میکنی که من میرم بهشت؟چرا من باید برم بهشت؟یعنی من که شاید در حق خیلی ها ظلم کرده باشم وزندگشیون رو تباه کردم فقط به خاطر اینکه آبروی یه مومن رو حفظ کردم بهشت باید به من واجب بشه؟

Taraa

Well-known member
حالا مهم پیدا کردن مومن نیست.اونم میشه پیدا کرد....پس شما تضمین میکنی که من میرم بهشت؟چرا من باید برم بهشت؟یعنی من که شاید در حق خیلی ها ظلم کرده باشم وزندگشیون رو تباه کردم فقط به خاطر اینکه آبروی یه مومن رو حفظ کردم بهشت باید به من واجب بشه؟
اصلا مگه بهشت وجود داره؟

آخرین ویرایش:

nsj

New member

یه جایی شنیده بودم که یک کافر در زمانهای فکر کنم پیامبر در بیابان گیر افتاده بود و خیلی تشنه بود که یک چاه ابی پیدا میکنه از چاه میره پایین و آب میخوره وقتی میاد بالا یک سگی رو میبینه که اونم تشنه است دوباره میره توی چاه و با کفشش رو از آب پر میکنه و برای اون سگ میاره . و خداوند به خاطر این عملش تمام گناهان او را می بخشد.

Persian-Masoud

New member
ترازوی روز جزا مثل ترازوی بقالی نیست که یه طرفش وزنه باشه و یه طرفش پیاز و سیب زمینی!
گاهی یک عمل نیکو کل گناهانت رو سبک میکنه و راهی بهشت میشی و گاهی یک عمل ناشایست کل ایمان و کارهای خوبتو به باد میده.
و فقط خدا داند قیاس آن روز را....

الان یه سوال:

رسول مکرم ص:
کسی که یک روایت به امت من برساند که به وسیله ی آن سنتی اقامه و بدعتی از بین برود بهشت بر او واجب است

کسی که دو حدیث بیاموزد و خودش از آنها بهره برد یا به دیگری بیاموزد و او از آنها استفاده کند این عمل وی از شصت سال عبادت برتر است.

منشا سوالات شما نگاه مادی شماست اگر دیده به معنویت مزین بفرمایید!!! :) پاسخ همه سوالات خودتون رو پیدا کردین

پیامبر ص:
آنکه حدیث شنیده شده از من را انکار کند من روز قیامت با وی به مخاصمه بر می خیزم اگر سخنی از من شنیدید و آن را نفهمیدید بگویید خدا می داند (الله اعلم)

امام صادق ع:
کسی که چیزی از ثواب بر عملی را بشنود و آن عمل را انجام دهد همان ثواب را می بیند هر چند آنچه که شنیده درست نبوده باشد.

PCR

New member
ترازوی روز جزا مثل ترازوی بقالی نیست که یه طرفش وزنه باشه و یه طرفش پیاز و سیب زمینی!
گاهی یک عمل نیکو کل گناهانت رو سبک میکنه و راهی بهشت میشی و گاهی یک عمل ناشایست کل ایمان و کارهای خوبتو به باد میده.
و فقط خدا داند قیاس آن روز را....
بله مثل اینکه همین طور هست ....ترازوهای روز قیامت متفاوته....واینجا هم همین هست...حفظ آبروی مومن کل گناهان رو سبک میکنه....وسوال هم همین هست...که چرا ترازوی روز جزا مثل ترازوی بقالی کار نمیکنه؟ترازوی بقالی خیلی منصفانه تر به نظر میاد تا همچین ترازویی، که حفظ آبروی مومن تمام گناهان انسان رو پاک کنه....طرف زندگی یه عده رو تباه کرده حالا چون آبروی یه مومن رو حفظ کرده باید بره بهشت؟

PCR

New member
امام صادق ع:
کسی که چیزی از ثواب بر عملی را بشنود و آن عمل را انجام دهد همان ثواب را می بیند هر چند آنچه که شنیده درست نبوده باشد.
اینکه دیگه بدتر از قبلی....
آقا اومدیمو یه حرفی درست شد با این عنوان که کشتن 4 شیعه ثواب بسیاری داره به طوری که بهشت بر انسان واجب میشه...پس افرادی که این حرف رو میشنون باید انجامش بدن حتی اگر آنچه که شنیدن درست نباشه؟

Persian-Masoud

New member
بله مثل اینکه همین طور هست ....ترازوهای روز قیامت متفاوته....واینجا هم همین هست...حفظ آبروی مومن کل گناهان رو سبک میکنه....وسوال هم همین هست...که چرا ترازوی روز جزا مثل ترازوی بقالی کار نمیکنه؟ترازوی بقالی خیلی منصفانه تر به نظر میاد تا همچین ترازویی، که حفظ آبروی مومن تمام گناهان انسان رو پاک کنه....طرف زندگی یه عده رو تباه کرده حالا چون آبروی یه مومن رو حفظ کرده باید بره بهشت؟

اولن کسی که زندگی یه عده رو تباه کرده خودش دیگه آبرویی نداره که بخواد آبروی یه مومن واقعی رو حفظ کنه!
بعدشم همونطور که گفتم فقط خدا میدونه روز قیامت اون ترازو چگونه عمل میکنه و چه چیز هایی رو به چه چیزهایی برتری میده.
مطمئن باش خیلی چیزها هستن که از نماز و روزه و حج با ارزشترن و خیلی چیز ها هستن که از قتل و زناح هم بدترن.
الله اعلم..

اینکه دیگه بدتر از قبلی....
آقا اومدیمو یه حرفی درست شد با این عنوان که کشتن 4 شیعه ثواب بسیاری داره به طوری که بهشت بر انسان واجب میشه...پس افرادی که این حرف رو میشنون باید انجامش بدن حتی اگر آنچه که شنیدن درست نباشه؟

یه حرفی درست شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاثیر گذارترین شخص در تاریخ بشریت حضرت محمد ص:

مایکل هارت نویسنده آمریکایی کتاب پرفروش صد لیستی از تاثیرگذارترین اشخاص تاریخ، حضرت محمد را به عنوان اولین نفر در این لیست انتخاب کرد
او گفت انتخاب محمد برای آغاز لیست تاثیرگذارترین اشخاص تاریخ شاید برخی از خوانندگان را شگفت زده کرده و از طرف برخی هم مورد پرسش قرار بگیرد
او تنها کسی است که در طول تاریخ هم در زمینه مذهبی و هم در سطوح غیر دینی به شکل فوق العاده ای موفق بوده
همین تاثیر ترکیب بی نظیر دین و دنیاست که باعث شد من احساس کنم محمد تاثیر گذارترین فرد در تاریخ بشریت است
خیلی از خردمندان جهان تحت تاثیر زوایای شخصیت پیامبر قرار گرفته و آن را در نوشته های خود بروز داده اند

لامارتین تارخ نگار مشهور فرانسوی در کتاب تاریخ ترک ها در مورد حضرت محمد اینگونه می گوید: اگر عظمت در هدف، اندک بودن ابزار و نتایج چشمگیر از ضوابط نبوغ بشر باشد چه کسی جرات مقایسه کردن مردی بزرگ در تاریخ مدرن را با محمد به خود خواهد داد؟ (تاریخ ترک ها، 1859، جلد دوم، ص 276)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا