کارنامه نتایج مرحله اول دکتری بیوتکنولوژی پزشکی

avina

New member
بچه ها سلام.
یک سوال: مصاحبه بیوتکنولوژی پزشکی فقط 2 روزه؟ من یکشنبه صبح هستم.

cyavash

New member
سلام...لطفاً بنویس چطور بود...کیا بودن چی گفتن شما چی گفتی اونا چی گفتن ...دوباره شما چی گفتی بعد اونا......

aaram

New member
سلام...لطفاً بنویس چطور بود...کیا بودن چی گفتن شما چی گفتی اونا چی گفتن ...دوباره شما چی گفتی بعد اونا......

سلام...خوب من رشته ام با شما فرق داره...من بیوتک نیستم،باکتری هستم...اما خوب کلا 9 نفر داور بودند، تقریبا هرکدم یه سوالی پرسیدن، بجز استاد خودمون که فقط سکوت کرده بود!!!!!...
اول از همه مدارکم رو گرفتن و در حین بررسی گفتن خودتو معرفی کن...بعد درباره پایان نامه پرسیدن، موضوعت چی بوده؟توضیح بده و نتایج رو بگو و ....اما همین که فهمیدن دانشجو هستم و هنوز دفاع نکردم یه جوری دیگه شدن :sad: دیگه زیاد محلم نزاشتن، همش فکر میکردم من که دارم حرف میزنم فقط سرشون توی مدارکمه و گوش نمیدن بهم :wacsmiley: انگاری همشون خسته بودن ......فقط تند تند مینوشتن یه چیزایی :mad_majidonline:.....بعد پرسیدن سابقه کار و تدریس داری؟دیگه درباره مقاله و طرح هایی که توی مدارک گذاشته بودم اصلا ازم سوال نپرسیدن ...

.بعد یه متن زبان دادن خوندم و ترجمه کردم...

چندتا سوال آزمایشگاهی ازم پرسیدن!!

خیلی زود تموم شد.....کلا مصاحبش اون جوری که توی ذهنم بود ، نبود!!

آخرین ویرایش:

aaram

New member
چرا کسی نیومد بگه از مصاحبش؟ :smiliess (7):

توی ذهنم چیزایی بود که بچه هایی که دکترا قبول شدن بهم گفته بودن!!!! این بود که بچه ها میگفتن درباره مقاله هات و طرح هات سوال می پرسن! اما هیچی نپرسیدن!!!

من بنا به سفارش استادمون که یکی از داورها بود، از مدارکم 4 سری درست کردم و بردم! چون آقایون داور راحت باشن و مدارک زیاد دست به دست نشه و نمره نظم و ترتیب رو کامل بگیرم !!! بخاطر همین سرشون همش توی مدارک بود و خودشون مقاله و طرح هام رو که دیدن دیگه سوالی درموردشون ازم نپرسیدن!!!

بعدشم انگار براشون خیلی مهم بود که دانشجو نباشی!!!! :sdasdasd:

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
خدا رو شکر من سال بعد که امتحان میدم، دانشجو نیستم! :smiliess (8):

سوالات آزمایشگاهی که ازتون پرسیدن سخت بود؟!

متن انگلیسی مرتبط با رشتت دادن بهت؟! ...

aaram

New member
خدا رو شکر من سال بعد که امتحان میدم، دانشجو نیستم! :smiliess (8):

سوالات آزمایشگاهی که ازتون پرسیدن سخت بود؟!

متن انگلیسی مرتبط با رشتت دادن بهت؟! ...

نه سخت نبود اصلا...بیشتر روش های آزمایشگاهی و مولکولی تشخیصی بود....مخفف ها رو هم خوب بلد باشین..مثلا برای ما clsi و ....

متن انگلیسی از یه کتابی بود...آره کاملا مرتبط با رشتمون!!! یعنی اگر حتی ترجمه زبانشم بلد نبودی یکی دو تا لغتشو ، چون خوندیم اون درس رو حتما میتوونیم ترجمه کنیم! اصلا زبانش سخت نیست!! فقط به نظرم مهمترین چیز دفاع از پایان نامه هست!!! بقیش حله !!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

vet lab sciences

New member
نه سخت نبود اصلا...بیشتر روش های آزمایشگاهی و مولکولی تشخیصی بود....مخفف ها رو هم خوب بلد باشین..مثلا برای ما clsi و ....

متن انگلیسی از یه کتابی بود...آره کاملا مرتبط با رشتمون!!! یعنی اگر حتی ترجمه زبانشم بلد نبودی یکی دو تا لغتشو ، چون خوندیم اون درس رو حتما میتوونیم ترجمه کنیم! اصلا زبانش سخت نیست!! فقط به نظرم مهمترین چیز دفاع از پایان نامه هست!!! بقیش حله !!!!

- - - Updated - - -

نه سخت نبود اصلا...بیشتر روش های آزمایشگاهی و مولکولی تشخیصی بود....مخفف ها رو هم خوب بلد باشین..مثلا برای ما CLSI و ....

یعنی اگه مقاله نداشتی و یا یکی دوتا داشته باشی از پایان نامه ت دفاع کرده باشی بازم حله؟!:rolleyessmileyanim:

aaram

New member
یعنی اگه مقاله نداشتی و یا یکی دوتا داشته باشی از پایان نامه ت دفاع کرده باشی بازم حله؟!:rolleyessmileyanim:

اگر اصلا هم نداشته باشی که نه!!! مثلا یکی از بچه های دکترای دانشگاهمون رتبه علمی اش 1 بود اما وقتی با مصاحبه جمع شده بود رتبش شده بود 9.....چون از مصاحبه نمره خوبی نگرفته بود، هیچ مقاله و طرحی نداشت....فقط یه کتاب داشت...

sheida93

New member
سلام
من امروز بعدازظهر بودم
قرار بود ساعت دوازده و نیم شروع بشه ولی تا یک و نیم طول کشید که بریم تو سالن اصلی بشینیم تا صدامون کنن و اون برگه انتخاب رشته و کارت ملی رو ببینن و ما بریم طبقه بالا جایی که پارتیشن بندی کرده بودنن برا مصاحبه
ما 10 نفر بودیم، از من اول سن و اسم دانشگاه های لیسانس و فوق لیسانس و رشتم رو پرسیدن بعد از پایان نامم سئوال پرسیدن، دو خط انگلیسی رو ترجمه کردم، دو نفرشون مدارکمو میدیدن و مرتب با هم حرف میزدن سه نفر هم ازم درباره پایان نامه سئوال می پرسیدن اون دو نفر هم مرتب وسط سئوال این سه نفر ازم درباره مقاله هایی که می دیدن سئوال می پرسیدن
اینطور که بچه ها بعد از مصاحبه تعریف می کردن نحوه برخوردشون هم تفریبا با هممون یه جور بود

sheida93

New member
بچه ها متن انگلیسی ای که میدن فوق العاده آسونه
به قول یکی از بچه ها در حدی میدن که خودشون بتونن متوجه بشن

aaram

New member
سلام
من امروز بعدازظهر بودم
قرار بود ساعت دوازده و نیم شروع بشه ولی تا یک و نیم طول کشید که بریم تو سالن اصلی بشینیم تا صدامون کنن و اون برگه انتخاب رشته و کارت ملی رو ببینن و ما بریم طبقه بالا جایی که پارتیشن بندی کرده بودنن برا مصاحبه
ما 10 نفر بودیم، از من اول سن و اسم دانشگاه های لیسانس و فوق لیسانس و رشتم رو پرسیدن بعد از پایان نامم سئوال پرسیدن، دو خط انگلیسی رو ترجمه کردم، دو نفرشون مدارکمو میدیدن و مرتب با هم حرف میزدن سه نفر هم ازم درباره پایان نامه سئوال می پرسیدن اون دو نفر هم مرتب وسط سئوال این سه نفر ازم درباره مقاله هایی که می دیدن سئوال می پرسیدن
اینطور که بچه ها بعد از مصاحبه تعریف می کردن نحوه برخوردشون هم تفریبا با هممون یه جور بود

ااا پس برای شما هم همینجور بود؟ من با خودم می گفتم پس چرا فقط دو نفرشون درباره پایان نامه ازم سوال میپرسن، بقیه محلم نمیزارن ؟ بهم برخورده بود! با خودم میگفتم چرا منو به حساب نمیارن... :25r30wi: دقیقا برای منم همینجور بود اما درباره مقالم اصلا نپرسیدن!

آخرین ویرایش:

sheida93

New member
ااا پس برای شما هم همینجور بود؟ من با خودم چرا پس فقط دو نفرشون درباره پایان نامه ازم سوال میپرسن بقیه محلم نمیزارن ؟ بهم برخورده بود! با خودم میگفتم چرا منو به حساب نمیارن... :25r30wi: دقیقا برای منم همینجور بود اما درباره مقالم اصلا نپرسیدن!

برا همه همین طور بوده منم اول همین حس بهم دست داد ولی بعد دیدم نه دارن مدارکو می بینن و فکر میکنم درباره مدارک با هم مرتب صحبت می کردن چون هر از گاهی هم نگاهم می کردن و یه سئوال درباره اونا ازم می پرسیدن مثلا پرسیدن این ژرنالی که مقالتو چاپ کردی مال کدوم کشوره؟ و داشتن پایان نامم رو می دیدن و باهم دربارش صحبت می کردن و وقتی داشتم درباره پایان نامم صحبت می کردم همشون گوش می دادن

cyavash

New member
سلام. من هم رفتم...کلاً خوب بود...یه سوال علمی پرسیدن....یه سوال راجع به پایان نامه دکترا که میخوای چیکار کنی؟...بقیض هم سوالای معمولی و دیگر هیچ.......

cyavash

New member
آره دکتر. پرسید با توجه به رشته فوق لیسانس (ایمونولوژی)، در کدام زمینه از بیوتکنلوژی پزشکی میخوای کار کنی؟ پاسخی که شنیدند: آنتی بادیهای مهندسی شده.

بالا