مطالعه گروهی (بیوشیمی بالینی )ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

foroozan

New member
سلام بچه ها من فارغ التحصیل شیمی کاربردیم و الان دو ساله که برای بیوشیمی می خونم ولی هر دو سال بخاطر نوع کارم و خستگی از ثبت نام غافل می شم متاسفانه دوباره نتونستم 92 هم شرکت کنم چون موقع ثبت نام ایران نبودم ولی واقعا این رشته رو دوست دارم و تمام کتاباشو دارم و خیلی هم خوندم اما بهرحال ضعف هایی توی درس بیو دارم که نیاز به راهنمایی دارم خوشحال میشم اگه شما لطف کنید و منو راهنمایی کنید

سلام سوگل جان خوش اومدی به انجمن.من وسایر دوستان خوبم دراین انجمن آماده ایم تاکمکت کنیم.هرسوالی داری همینجا مطرح کن.

sogol66

New member
سلام گلم مرسی از توجهت به حرفام، میدونید واقعیت اینه که خیلی سردرگم شدم نمیدونم حالا که 92 نتونستم شرکت کنم با این یک سال چطوری روبه روشم که کم نیارم اخه سه سال کتابای تکراری خوندن کار آسونی نیست

sogol66

New member
سلام گلاب جان ببخشید که وارد بحثتون میشم ولی عزیزدلم مگه شیمی آلی غیر از اینا که گفتی چیزی دیگه ای هم داره شما اگه تمام گروه های عاملی رو خوب و کامل بدونی خیلی چیزا توی شیمی آلی میدونی

sogol66

New member
سلام عزیزم می خوام بدونم برای اینکه این یک سال تکرار کردن بیوشیمی کسل کننده نشه از چه کتابی یا کلاسی کمک بگیرم

گلاب

New member
سلام گلاب جان ببخشید که وارد بحثتون میشم ولی عزیزدلم مگه شیمی آلی غیر از اینا که گفتی چیزی دیگه ای هم داره شما اگه تمام گروه های عاملی رو خوب و کامل بدونی خیلی چیزا توی شیمی آلی میدونی

سلام...

خوش اومدین...

خوب آره... فصلهای شیمی حدود 17 تایی میشه... من مهم هاشو گفتم... اونایی که پرتکرار بودن...

حالا اگه واقعا بخواین گلچین کنین آلکن و الکل رو بخونین... بخش آروماتیک ها هم سادس... یاد گرفتنش کاری نداره... البته من هنوز نخوندما... ولی فک کنم بیشتر از 3-4 ساعت نبره...

درکت میکنم... منم سال دومی هستم... با خودم میگم اگه زبونم لال اونی نشه که میخوام وااااااقعا تا مرز دقققق پیش میرم... الان من 3 ساله مثل آدم بی دغدغه زندگی نکردم :13:

foroozan

New member
سلام عزیزم می خوام بدونم برای اینکه این یک سال تکرار کردن بیوشیمی کسل کننده نشه از چه کتابی یا کلاسی کمک بگیرم

والا سوگل جان کتاب وکلاس وجزوه که زیاده ولی مهمتر از همه اینا همین تکرارس که داری میکنی.بیوشیمی خیلی فراره وپراز نکته ومطلب ریز ومهم که صرفا باتکراره مطالب ملکه ذهنت میشه

nocerino

New member
سلام خانم فروزان منتظر اس ام استون هستم.چی شد خانم از من نا امید شدید؟

nasehp67

New member
پیشنهادات اصلاح رشته ی تغذیه
سلام
دوستان این پیشنهادای جدید جمعی از دانشجویان تغذیه است برای ارسال نامه به وزیر بهداشت و تغییر مقطع تغذیه(از کارشناسی به دکترای حرفه ای مثل فیزیوتراپی)و بعضی از پیشنهادات دیگه برای تعریف بیشتر تو جامعه و بیمارستان وایجاد بازار کار لطفا بخونین و نظر بدین و کامنت بذارین برام

هیئت مدیره ی محترم گروه دانشجویان و فارغ التحصیلان انجمن تغذیه ایرا(اتا)
سلام علیکم
احتراما به استحضار می رساند ما جمعی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در طی این نامه خواستار احقاق حقوق دانشجویان این رشته و شناساندن هرچه بیشتر این رشته در بیمارستانها،کلینیک ها ودر جامعه می باشیم که عدم این کار باعث بی انگیزگی فارغ التحصیلان و دانشجویان این رشته شده است لذا:
درخواست های کلی ما از مسئولان محترم به صورت ذیل است

1- تلاش در جهت ارتقاء مقطع رشته تغذیه از کارشناسی علوم تغذیه به پزشک تغذیه در مقطع دکترای حرفه ای در کنکور سراسری برای خدمات شایسته تر این قشر به مردم و جامعه و گذاشتن امتحان جامع علوم پایه بعد از گذراندن ۴ ترم تحصیلی در جهت آمادگی و سواد بیشتر
2- گنجاندن دروس فارماکولوژی بیشتر در مقطع کارشناسی و گنجاندن ۲واحد در مقطع ارشد و حداقل ۴واحد در مقطع دکترای تخصصی
3- گرفتن حق تجویز آزمایش توسط کارشناس و پزشک تغذیه و همچنین تجویز بعضی از داروهای شیمیایی مرتبط با تغذیه با پوشش دادن کلیه ی بیمه ها
4- اضافه کردن دروس بیماریهای داخلی مرتبط با تغذیه به سر فصل آموزشی مقاطع مختلف رشته ی تغذیه و رژیم درمانی
5- راه اندازی بخش های تغذیه و رژیم درمانی در تمام بیمارستان ها حتی بیمارستانهای شهرهای کوچک و افزایش واحدهای کارآموزی و کارورزی تغذیه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و کار کردن آن ها بطور مستقل در بخش های تغذیه و سایر بخش ها بطوری نیاز به آنها (پزشک تغذیه) واقعا احساس شود.
6- تشکیل دوره ی های دکترای تخصصی در رشته های متعدد مانند اپیدمیولوژی تغذیه،تغذیه جامعه و تغذیه و رژیم درمانی بعد از گذراندن دوره ی دکترای حرفه ای
7-منع کردن شرکت رشته های دامپزشکی ،کارشناسی ارشد صنایع غذایی و دامپروری برای شرکت در مقطعph.d تغذیه برای تخصصی شدن رشته و بر حق بودن لفظ متخصص تغذیه برای فرد دارای مدرک دکترای تخصصی و همچنین منع شرکت رشته های به غیر از علوم تغذیه در مقطع کارشناسی ارشد
*ضمنا در صورت پیگیری شما قشر زحمت کش حمایت همه جانبه ی دانشجویان تغذیه از شما حتمیست و موجب ایجاد شعف و انگیزه در این قشر میشود.
برماتغذیه شناسان واجب است که در جهت گرفتن حقوق خود و ایجاد انگیزه در فارغ التحصیلانمان نهایت تلاش را انجام دهیم
باتشکر:دانشجویان تغذیه اردیبهشت۱۳۹۲
لطفا نظر بدین؟؟

biochem

New member
بچه ها ایام طلایی هم اینجا فعالیت می کنید؟:shocked:
پارسال این موقع چه ایامی داشتیم!
بچه ها این ماه آخر خیلی خیلی مهمه. از لحظه لحظه هاش استفاده کنید
:bunnyearsmiley:

امید که خبر قبولی همه تونو همینجا ببینم:riz304:

majede

New member
بچه ها ایام طلایی هم اینجا فعالیت می کنید؟:shocked:
پارسال این موقع چه ایامی داشتیم!
بچه ها این ماه آخر خیلی خیلی مهمه. از لحظه لحظه هاش استفاده کنید
:bunnyearsmiley:

امید که خبر قبولی همه تونو همینجا ببینم:riz304:

مرسی بیوکم جان دعا کن واسمون
توهم موفق باشی:riz304:

mohammad63

Well-known member
بچه ها من مدتیه که عقب افتادم ...... یه کم سرم حلوت شد
میخوام یه کتاب خلاصه هست از انتشازات رفیع برا بیوشیمی همونو بخونم شاید برسم اینجوری هم کنارش تست کار کنم
زیست هم تقریبا قبلا دوره دبیرستان رو خوندم حالا تست بخونم
شیمی هم فقط شیمی الی نادری رو بخونم
زبان هم اگه شد سوالات چند سال قبلو

foroozan

New member
سلام دوستان اخرین کنکور دکترای بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت چه تاریخی برگزار شده؟

foroozan

New member
سلام دوستان عزیزم یه راهنمایی میخواستم ازتون:بنظرتون تواین یه هفته فرصت باقیمانده تاکنکور کتاب دکتر احسانی رو شروع کنم دوباره بخونم یا فقط شبانه روز تستای گنجینه رو بزنم؟کدوم بهتره؟
احساس مسکنم هیچی یادم نیس.....خیلییییییی فراره

داش محسن

New member
سلام دوستان عزیزم یه راهنمایی میخواستم ازتون:بنظرتون تواین یه هفته فرصت باقیمانده تاکنکور کتاب دکتر احسانی رو شروع کنم دوباره بخونم یا فقط شبانه روز تستای گنجینه رو بزنم؟کدوم بهتره؟
احساس مسکنم هیچی یادم نیس.....خیلییییییی فراره

سلام دوست عزیز اینجوری به خودت تلقین میکنی که چیزی یادت نیست هر چی خوندی تو تست زنی یادت میاد به نظر من تو این یه هفته کتابو گلچین کن ببین تو کدوم قسمت ها بیشتر ضعف داری همونا رو بخون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا