توصیه به داوطلبان دکتری ژنتیک پزشکی

Soroush Star

New member
سلام

تا چه سنی میتونیم جذب هیات علمی دانشگاهها بشیم ؟

مرسی ، راجب محدودیت سنی نمیدونم

Soroush Star

New member

خودم Search کردم به جواب رسیدم .

حداکثر سن جذب هیات علمی با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد 35 سال و حداکثر سن جذب هیات علمی با دارا بودن مدرک Ph.D ، در 45 سال هست

( دانشگاههای علوم پزشکی )

[h=2]نهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی اسفند ۹۱[/h][h=2]
1354114511.jpg

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد: مجوز استخدام ۸۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی صادر شد.

• شهرهای مورد نیاز :سراسر کشور

• تعداد نیروی مورد نیاز : مشخص نشده

• تاریخ انقضا : ۱۷ اسفند ماه ۹۱

——————————————————————————————————————————-
متن آگهی
با استعانت از درگاه خداوند متعال به اطلاع می رساند ،هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی معاونت آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاهها / دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را برگزار می نماید ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر بصورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه می باشد.
مهلت ثبت نام از تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۱ به مدت ۱۵ روز می باشد.
شرایط عمومی
الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی
ب ) تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی
ج) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی
ه) عدم اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و روانگردان
و)انجام خدمت وظیفه عمومی ، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)
ز) تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی
شرایط اختصاصی
۱ - دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکترای تخصصیPh.D) ) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه
۲ - حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ویا دوره فلوشیپ ۴۵ سال است .
تبصره ۱: متقاضیانی کهتوانند مدارک این متقاضیان را بصورت مشروط بپذیرند .
تبصره ۲: ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت ، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد ، فرزندان شهدا و آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت مشمول محدودیت سنی نمی باشند .
۳- شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع می باشد و این دسته از افراد می توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان های آتی شرکت نمایند.
تبصره : چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمونPh.D یا و فوق تخصص (فلوشیپ) پذبرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آنها از دستور کار جذب خارج خواهد شد .
دارای سن بیشتر از ۳۵ سال برای کارشناسان ارشد و ۴۵ سال برای دارندگان دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی(ویا فلوشیپ) و دکترای تخصصی (Ph.D)هستند در صورت دارا بودن سوابق آموزشی ، پژوهشی و مدیریتی با تائید هیات ممیزه مرکزی حداکثر تا ۵ سال به سقف سنی آنان افزوده خواهد شد .

آخرین ویرایش:

hamishebahar

New member
با سلام خدمت همه ی دوستان
توی این یکی دو روزی بعد از اعلام نتایج(و نیز بعد از اعلام نتایج مرحله اول) دوستان زیادی اظهار لطف کردندو سوالاتی رو پرسیدند. من هم قول دادم انشاالله در یک پست جدا گانه توی سایت قرار بدم تا همه ی دوستان استفاده کنند. قبل ازآن، فقط یک نکته رو بگم، هدفم از آوردن این مطالب خدای ناکرده خودستایی و اینجور چیزا نیست، فقط می خوام به خواست خدا، گرهی از کار خلق الله باز شه، همینطوری می گن زکات علم، نشر علم هست.
(به این نکته هم واقف هستم که خیلی از داطلبان دکتری و قبول شده ه های دکتری امسال از من با سواد ترند و به لحاظ دانش و توانایی از من سر ترند، و لی من فقط می خوام یک کار خوب رو در اینجا کلید بزنم، هرکدم از دوستان هم تشریف بیارند و اطلاع رسانی کنند، لطف بزرگی کرده اند)

1- چه مدت زمانی برای دکتری بخونیم؟
من 3-4 ماه خوندم، بعضی از دوستان 7-8 ماه و بعضی ها هم 12 ماه و بیشتر(یادمه، اردیبهشت به یکی از بچه های قبولی دکتری ژنتیک پزشکی زنگ زدم، گفت خیلی دیره!!! اون موقع تقریبا 6-7 ماه مونده بود به کنکور. گفت اگه بخای شروع کنی خیلی دیره و کلی روحیه ی منو گرفت. اینم در نظر بگیرید که من تغییر رشته دادم. ولی من از وسطای تیر شروع کردم -3-4 ماه خوندم)
پس تعداد ماههای مطالعه فاکتور دقیقی نیست!

2- روزی چند ساعت مطالعه کنیم؟
از اونجایی که من وقت کمی داشتم، مطالعه روزانم تقریبا زیاد بود، روزی 10 ساعت میانگین(بعضی هفته ها 11و12 ساعت روزانه) ولی این فاکتور دست خود شماستو اگه ماههای بیشتری وقت دارید، می تونید روزتون رو خالی تر کنید.

3- روش خاصی برای مطالعه داشته باشیم؟
بله، بهترین روشها رو داشته باشید، همینطوری همه ی شما عزیزانی که الان دارید ارشد می خونید قطعا با این روش ها آشنا هستید،
ولی من از روش فلش کارت نویسی و جعبه ی یادگیری لایتنر استفاده کردم، که نتیجش تو این وقت کم عالی بود.
این روش را مفصلا در اینجا معرفی کردم
http://olumpezeshki.ir/thread5349.html

برای تمام کتابها فلش کارت نوشتم، تقریبا 3500-4000 تا شد .

4- برای آزمون شفاهی (مرحله دوم) چه چیزهایی نیاز است؟
الف. مقاله آی اس آی (این خیلی روی دید اساتید تاثیر میذاره) و مروری فارسی (از الان سعی کنید یکی دوتا مقاله ی فارسی مروری توی ارشدتون بدید) و نیز کنگره
ب.ترجمه و تالیف(تلاشتون رو بکنید که در ترم یک و دوی ارشد که وقتتون خالی تره، دنبالش برید)
ج. همکار طرح(سعی کنید پایان نامه تون طرح پژوهشی باشه و خودتون هم همکار طرح)
د. نمره زبان: تا جایی که من شنیدم، نمره MHLE توی بهداشت معتبر تره و هم راحت تر. پس سعی مینید نمره های بالای 70 و بیستر بیارید.
ه.با استید مشهور تز بردارید و موضوع تاپ کار کنید(این هم واسه ی سوادتون خوبه هم واسه ی آینده ی تحصیلی و شغلی تون)
و. (در روز مصاحبه) تمام تلاشتون رو بکنید که نشون بدید آدم دانشمندی هستید
(نکته دیگه: بنا به تجربه دوستان، تمامی این مواردی که اسم بردم قانونا نمره آور است ، الزاما اساتید طبق قانون و عرف رفتار نمی کنند!، فقط محض اطلاع گفتم)

سلام آقا مجتبی.ازاین روش فلش کارت نویس برای آزمون ارشدم میشه استفاده کرد؟
با این روش شمامرور با فاصله ی زمانی 24ساعت ،یک هفته ،یک ماه و4 ماه بعدازاولین بارخوندنوازروکتاب روهم انجام میدادین؟یا مرور فقط با فلش کارت هاست؟
من با اینکه مرور تو فواصل زمانی منظم رو انجام میدم ولی مطالب اونطور که بایدتوذهنم نمیمونه,این روش جواب میده؟

shida

New member
سلام دکتر جان. ببخشین من ترم 1 ارشد ژنتیک هسم با اینکه هنوز اول راه هستم و واحدامون فعلا تئوری و 1 سمینار هم دارم. به نظرتون از کجا شروع کنم فعلا من تمرکز رو چی کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ رو درسا که تئوری و هس تمرکز کنم !!! یا بهتره بگم چی رو تقویت کنم ؟؟؟ من اصلا مقاله نمیدونم چه جوری بدم!!! یا ترجمه چه جوری ؟؟؟؟؟ نمیدونم فک میکنم خیلی یه کم ابتدایی هسم و موندم چطور از پس اینا بر بیام!!!!! ببخشین سوال زیاد کردم شرمنده !!!!!!!!!

marjan2k

New member
سلام به همگی. من لیسانسم ژنتیکه. الان سال دوم کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم. می خوام دکتری ژنتیک انسانی شرکت کنم. به نظرتون توی مصاحبه بین رشته های بیوشیمی و ژنتیک واسه کارشناسی ارشد تفاوت قائل می شن؟ من شانسی واسه قبول شدن دارم؟

mj1919

New member
سلام آقا مجتبی.ازاین روش فلش کارت نویس برای آزمون ارشدم میشه استفاده کرد؟
با این روش شمامرور با فاصله ی زمانی 24ساعت ،یک هفته ،یک ماه و4 ماه بعدازاولین بارخوندنوازروکتاب روهم انجام میدادین؟یا مرور فقط با فلش کارت هاست؟
من با اینکه مرور تو فواصل زمانی منظم رو انجام میدم ولی مطالب اونطور که بایدتوذهنم نمیمونه,این روش جواب میده؟

سلام دوست عزیز
بله،
مرور روی جعبه بصورت اتوماتیک است، یعنی یک روز، سه روز، هفت روز، 15 و 30 روز بعد از یکبار خواندن.
مهم اینه که طبق قوانین عمل کنید، هرجایی که برگه ای را بلد نبودید، به خانه ی یک برود، تا الان که خیلی ها جواب گرفتند (بنده که 100 درصد به آن معتقدم)

سلام دکتر جان. ببخشین من ترم 1 ارشد ژنتیک هسم با اینکه هنوز اول راه هستم و واحدامون فعلا تئوری و 1 سمینار هم دارم. به نظرتون از کجا شروع کنم فعلا من تمرکز رو چی کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ رو درسا که تئوری و هس تمرکز کنم !!! یا بهتره بگم چی رو تقویت کنم ؟؟؟ من اصلا مقاله نمیدونم چه جوری بدم!!! یا ترجمه چه جوری ؟؟؟؟؟ نمیدونم فک میکنم خیلی یه کم ابتدایی هسم و موندم چطور از پس اینا بر بیام!!!!! ببخشین سوال زیاد کردم شرمنده !!!!!!!!!

می بخشید بابت تاخیر در پاسخ دهی، چون ندیدم شون،
سلام
سعی کنید در سمینارهای کلاسی جدی کار کنید و عمیقا مطالعه کنید، از هر موضوعی که می بینید و کمی براتون جذابه، مقاله بخونید، مقالا مروری. و برای سمینار تخصصی هم همینطور، زمانیکه مطالعه ی مقاله تون بالا رفت خوبخود بسیاری از سوالاتتون حل میشه

سلام به همگی. من لیسانسم ژنتیکه. الان سال دوم کارشناسی ارشد بیوشیمی هستم. می خوام دکتری ژنتیک انسانی شرکت کنم. به نظرتون توی مصاحبه بین رشته های بیوشیمی و ژنتیک واسه کارشناسی ارشد تفاوت قائل می شن؟ من شانسی واسه قبول شدن دارم؟

بنده کارشناسی ارشد بیوشمی داشتم!
خیر تفاوت قائل نمی شوند! فقط باید تزی ژنتیکی داشته باشید و در حوزه ی تزتون هم کاملا متخصص باشید، 100 درصد مخالفتی نمی کنند (لاقل برای من اینطوری بود)

marjan2k

New member
ممنون که جواب دادین. موضوع پایان نامم یا کلون سازی میشه یا خالص سازی یه آنزیم. به نظرتون لازمه سعیموبکنم که حتما کلون سازی باشه؟

marjan2k

New member
به نظرتون برای اینکه تو مصاحبه قبول بشم الان تمرکزمو توی چه کاری بزارم بهتره؟ برای مقاله مروری فارسی باید اول با استاد راهنما در میون بذارم؟

marjan2k

New member
:rolleyessmileyanim: خیلی خوبه که رشته شما هم بیوشیمی بوده. راستش من اصلا به ژنتیک پزشکی امیدوار نبودم. فکر میکردم چون بیوشیمی خوندم شانسم تقریبا نصف شده. علاقم بیشتر به ژنتیکه تا به بیوشیمی. توی این یک سالی که ارشد بودم استادا انقدر از بیوشیمی تعریف کردن. از بازار کارش که بهتر از ژنتیکه و از ارزش مقاله هاش که بیشتره. راستش یه جایی دودل شدم که بیوشیمی رو ادامه بدم ولی دیدم علاقه ژنتیکیه! میشه بگید چرا ژنتیک و به جای بیوشیمی ادامه دادین؟

mj1919

New member
ممنون که جواب دادین. موضوع پایان نامم یا کلون سازی میشه یا خالص سازی یه آنزیم. به نظرتون لازمه سعیموبکنم که حتما کلون سازی باشه؟

خواهش می کنم دوست من، با صراحت عرض کنم؛
من به شخصه کار کلون نمی کنم، عقیده ام اینه که کلونینگ مال تراکتوره، اگه استادتون پولشو داره از شرکت ها ی خارج (!) سفارش بدید، بعد با کلونتون کار خلاقانه (!) انجام بدید،

به نظرتون برای اینکه تو مصاحبه قبول بشم الان تمرکزمو توی چه کاری بزارم بهتره؟ برای مقاله مروری فارسی باید اول با استاد راهنما در میون بذارم؟

به نظر من سعی کنید تز قوی بردارید، و از تزتون مقاله آی اس آی بدید، روی ترجمه ی کتاب وقت بذارید، در کنارش مقاله مروری بدید و توی کنفرانسهای علمی ژنتیکی شرکت کنید،

:rolleyessmileyanim: خیلی خوبه که رشته شما هم بیوشیمی بوده. راستش من اصلا به ژنتیک پزشکی امیدوار نبودم. فکر میکردم چون بیوشیمی خوندم شانسم تقریبا نصف شده. علاقم بیشتر به ژنتیکه تا به بیوشیمی. توی این یک سالی که ارشد بودم استادا انقدر از بیوشیمی تعریف کردن. از بازار کارش که بهتر از ژنتیکه و از ارزش مقاله هاش که بیشتره. راستش یه جایی دودل شدم که بیوشیمی رو ادامه بدم ولی دیدم علاقه ژنتیکیه! میشه بگید چرا ژنتیک و به جای بیوشیمی ادامه دادین؟

علاقه جدی داشتم،

mj1919

New member
آیا یک دانشجو هم میتونه مقاله مروری بده؟!

مروری آی اس آی خیر،
مروری فارسی نیز بایستی همراه استاد صاحب نظر در همان موضوع مقاله باشد

(ادیتور مجله وقتی هیچ شناختی از دانشجویی که هنوز هیچ مقاله ای ندارد، چطور می تواند به صحت مقاله اطمینان کند؟)

marjan2k

New member
واقعا ممنون که وقت میزارید و به سوالات جواب میدید. :riz304:
موضوع هایی که استادامون کار می کنن موضوع های قوی هستن ولی همشون پایه ی بیوشیمی دارن و چون می خواستم ژنتیک رو ادامه بدم با استادی برداشتم که مولکولی کار کنه. یه آنزیم تولیدش بهینه شده و من قراره خالص کنم که تا همین جاش مقاله ی خوبی میده ولی من اسرار داشتم که کلونینگ هم در آخر انجام بشه و یا حتی اول کلونینگ انجام بشه. به نظرتون اینکه پایه ی ژنتیکی داره و یه سری مهارت یاد میگیرم تاثیری روی مصاحبه نداره؟ ینی کلا بی خیال کلونینگ بشم؟ من حتی میخواستم هزینشو خودم پرداخت کنم چون ممکنه بودجه به اون مرحله نرسه. ارزش هزینه و وقت گذاشتن رو داره یا اینکه وقتمو روی ترجمه و مقاله بزارم؟

mehrshad.namdar

New member
دكتر جان كلون يني اينكه با برايمر ريورس و فوروارد تو بي سي ار تعداد ي زن رو زياد ميكنيد؟ يا ي زن رو منتقل ميكنيد نه ي حامل و تكثير اون و بعد جدا كردن زن خالص شده؟! براي اطلاع عمومي ميبرسم!

dr.yasi

New member
من این سوالای دکترارو نگا کردم روشون کد هس
کد داره ینی دفترچه با دفترچه باید تو چیدمان سوالاش فرق داشته باشه
ولی تو کلیدا اصن اشاره به این موضو نکرده
من یه کلیدو دانلود کردم
اصن با جوابام نمیخونه
یا من خیلی پرتم
یام که این کلیدی که دستمه اشتباهه
دارم افسردگی میگیرم یکی کمکم کنه

dr.yasi

New member
مثلا میشه یکی به این سوالا جواب بده
به ظاهر برام خیلی ساده اومدن
مثلا همینو ما تو درس ژنتیک خوندیم از کتاب دکتر مجد البته بخش مولکولی
کدام پرتو با ایجاد دیمر تیمین سرطان پوست ایجاد می کند
1) ذرات بتا
2) پرتو گاما
3) پرتو ایکس
4) پرتو فرابنفش
یکی به دادم برسه لدفن
یا مثلا کدام گزینه در مورد سندرم xxx صحیح نمی باشد
اشکال در میوز 1 میباشد
بزرگسالان اکثرا ناباور هستند
موجب عقب ماندگی خفیف می شود
منشا کروموزم اضافی از کروموزوم های مادری است
کمکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک لدفن

mj1919

New member
واقعا ممنون که وقت میزارید و به سوالات جواب میدید. :riz304:
موضوع هایی که استادامون کار می کنن موضوع های قوی هستن ولی همشون پایه ی بیوشیمی دارن و چون می خواستم ژنتیک رو ادامه بدم با استادی برداشتم که مولکولی کار کنه. یه آنزیم تولیدش بهینه شده و من قراره خالص کنم که تا همین جاش مقاله ی خوبی میده ولی من اسرار داشتم که کلونینگ هم در آخر انجام بشه و یا حتی اول کلونینگ انجام بشه. به نظرتون اینکه پایه ی ژنتیکی داره و یه سری مهارت یاد میگیرم تاثیری روی مصاحبه نداره؟ ینی کلا بی خیال کلونینگ بشم؟ من حتی میخواستم هزینشو خودم پرداخت کنم چون ممکنه بودجه به اون مرحله نرسه. ارزش هزینه و وقت گذاشتن رو داره یا اینکه وقتمو روی ترجمه و مقاله بزارم؟

من متوجه منظورتون نشدم! چون خالص سازی آنزیم یک کار بیوشیمیایی است و نه ژنتیکی! البته کلون سازی هم ژنتیکی. با این حسابی که شما قراره پروتئین را خالص کنید یعنی در کلونینگ وکتور قرار گرفته و حالا رفته داخل اکسپرشن وکتور و الان داره بیان میشه! پس حالا شما قراره توی چی کلونش کنید؟؟؟؟

به نظر من یک پایان نامه ی قوی ژنتیکی (ژنتیک پزشکی و نه میکروارگانیسمها و یا بیوتکنولوژی میکروبی)، تاثیر فوق العاده ای روی دید اساتید برد دارد. هرچند که مقاله و کنفرانسها هم در کنار کارتون وقت میشه انجام دهید. به نظر من یک پروتئین انسانی را کلون کنید و یا پروتئینی که بشه ربطش داد به بیماری های ژنتیکی، وروی مباحث ژنتیکیش کار کنید و نه بیان ، اپتمایز بیان و خالص سازی.

موفق باشید

mj1919

New member
دكتر جان كلون يني اينكه با برايمر ريورس و فوروارد تو بي سي ار تعداد ي زن رو زياد ميكنيد؟ يا ي زن رو منتقل ميكنيد نه ي حامل و تكثير اون و بعد جدا كردن زن خالص شده؟! براي اطلاع عمومي ميبرسم!

سلام بر جناب مهرشاد
کلون ، یعنی همسانه سازی . یعنی از یک توالی ژنومی (ژنی)، چندین نسخه ی یکسان بسازیم. این کار از طریق استفاده از فاژهای باکتریایی، پی سی آر، سنتز، ... قابل انجام است.

اینجا را ببینید:
Let me google that for you

mj1919

New member
به یه ادم خیر جهت پرسیدن چن تا سوال نیازمندیم:smiliess (4):

من این سوالای دکترارو نگا کردم روشون کد هس
کد داره ینی دفترچه با دفترچه باید تو چیدمان سوالاش فرق داشته باشه
ولی تو کلیدا اصن اشاره به این موضو نکرده
من یه کلیدو دانلود کردم
اصن با جوابام نمیخونه
یا من خیلی پرتم
یام که این کلیدی که دستمه اشتباهه
دارم افسردگی میگیرم یکی کمکم کنه

مثلا میشه یکی به این سوالا جواب بده
به ظاهر برام خیلی ساده اومدن
مثلا همینو ما تو درس ژنتیک خوندیم از کتاب دکتر مجد البته بخش مولکولی
کدام پرتو با ایجاد دیمر تیمین سرطان پوست ایجاد می کند
1) ذرات بتا
2) پرتو گاما
3) پرتو ایکس
4) پرتو فرابنفش
یکی به دادم برسه لدفن
یا مثلا کدام گزینه در مورد سندرم xxx صحیح نمی باشد
اشکال در میوز 1 میباشد
بزرگسالان اکثرا ناباور هستند
موجب عقب ماندگی خفیف می شود
منشا کروموزم اضافی از کروموزوم های مادری است
کمکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک لدفن

تصور می کنم جوابهای بلد شده، صحیح است،(دوستان تصحیح بفرمایند)
البته فکر کنم اینها سوالای دکتری سال قبل نیست! مال کدوم آزمونه؟

بالا