توصیه به داوطلبان دکتری ژنتیک پزشکی

نوتر

New member
دست شما درد نکنه آقای دکتر مطالبتون عالیه همیشه. با اون بیان شیوا و آروم و بسیار دوست داشتنی!:rose: راستی خوب شد گفتی آقای دکتر منم میرم میگم عاغا من عمرا بفکر مطب و کلینیک باشم:mad_majidonline: اصلا منو چه به این کارا. اصلا هر کیو ببینم مطب زده من اون مطبو رو سرش خراب میکنم.:p7977cujr38iyymsu8: میگم شما بفرمایید هم از دانشگاه بخورید هم از مطب هم از کلاس خصوصی که میذارید. اصلا میگم میام مطبتون براتون چایی میریزم!! آره فک کنم این شیوه جواب بده:a2d3:

حسان

Well-known member
دست شما درد نکنه آقای دکتر مطالبتون عالیه همیشه. با اون بیان شیوا و آروم و بسیار دوست داشتنی!:rose: راستی خوب شد گفتی آقای دکتر منم میرم میگم عاغا من عمرا بفکر مطب و کلینیک باشم:mad_majidonline: اصلا منو چه به این کارا. اصلا هر کیو ببینم مطب زده من اون مطبو رو سرش خراب میکنم.:p7977cujr38iyymsu8: میگم شما بفرمایید هم از دانشگاه بخورید هم از مطب هم از کلاس خصوصی که میذارید. اصلا میگم میام مطبتون براتون چایی میریزم!! آره فک کنم این شیوه جواب بده:a2d3:

سلام نوتر گرامی
امضا ی شما خیلی جالبه

موفق باشی

mj1919

New member
دست شما درد نکنه آقای دکتر مطالبتون عالیه همیشه. با اون بیان شیوا و آروم و بسیار دوست داشتنی!:rose: راستی خوب شد گفتی آقای دکتر منم میرم میگم عاغا من عمرا بفکر مطب و کلینیک باشم:mad_majidonline: اصلا منو چه به این کارا. اصلا هر کیو ببینم مطب زده من اون مطبو رو سرش خراب میکنم.:p7977cujr38iyymsu8: میگم شما بفرمایید هم از دانشگاه بخورید هم از مطب هم از کلاس خصوصی که میذارید. اصلا میگم میام مطبتون براتون چایی میریزم!! آره فک کنم این شیوه جواب بده:

سلام نوتر جان
:ad54ad:

بذارید یک قضیه ی واقعی رو براتون تعریف کنم،
من، توی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ، تز ارشدمو گذروندم،
اونجا، دوتا از هیئت علمی های دانشگاه علوم پزشکی تهران گروه تغذیه اومده بودند که real time PCR و اینجور چیزا یاد بگیرند،
اسمشونو یادم رفته، یکی یه ذره جلو ی سرش ریخته بود یکی هم قد بلند بود، بین 40 تا 42 سال داشتند،
خلاصه ، آموزش این تکنیکها ، به این دوستان، به عهده ی من بود،
خیلی با هم رفیق شده بودیم، اگه دیدید سلام منم برسونید،

خلاصه می خوام بگم، ازشون در مورد مطب و اینا پرسیدم واسه ی بچه های تغذیه،
اونا که هیئت علمی ع پ تهران بودند، از وضعیت تدریس و مطب می نالیدند!
می گفتند به ما واحد نمیدند توی دانشگاههای دیگه!
بعد مجوز مطب نداشتند! می گفتند لابیه، با ما ندادند هنوز (چون هیئت علمی بودند فکر کنم یک گیر قانونی داشتن!) در هر صورت خیلی شاکی بودند!

می خوام بگم، همه جا سختی خودشو داره!
منابع محدوده، و یک عده هم حریص تر!

سخته، باید یکمی مبارزه کرد واسش!

نوتر

New member
سلام نوتر جان
:ad54ad:

بذارید یک قضیه ی واقعی رو براتون تعریف کنم،
من، توی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ، تز ارشدمو گذروندم،
اونجا، دوتا از هیئت علمی های دانشگاه علوم پزشکی تهران گروه تغذیه اومده بودند که real time PCR و اینجور چیزا یاد بگیرند،
اسمشونو یادم رفته، یکی یه ذره جلو ی سرش ریخته بود یکی هم قد بلند بود، بین 40 تا 42 سال داشتند،
خلاصه ، آموزش این تکنیکها ، به این دوستان، به عهده ی من بود،
خیلی با هم رفیق شده بودیم، اگه دیدید سلام منم برسونید،

خلاصه می خوام بگم، ازشون در مورد مطب و اینا پرسیدم واسه ی بچه های تغذیه،
اونا که هیئت علمی ع پ تهران بودند، از وضعیت تدریس و مطب می نالیدند!
می گفتند به ما واحد نمیدند توی دانشگاههای دیگه!
بعد مجوز مطب نداشتند! می گفتند لابیه، با ما ندادند هنوز (چون هیئت علمی بودند فکر کنم یک گیر قانونی داشتن!) در هر صورت خیلی شاکی بودند!

می خوام بگم، همه جا سختی خودشو داره!
منابع محدوده، و یک عده هم حریص تر!

سخته، باید یکمی مبارزه کرد واسش!
بله آقای دکتر حق با شماست دقیقا

negar62

New member
آره اتفاقا این دوستای ما هم میگفتن باید ازتون خوششون بیاد!!!!!!!!!!!

دوسه تا از همکارای منم که توی پزشکی مولکولی قبول شدن دقیقأ همینو می گفتن! فروتنی و اینکه بهشون القا کنیم که قصدمون فقط کمک به پیشرفت علم و دانش هست و هنوز می خویم یاد بگیریم و ازین حرفا.....!
خدا بهمون رحم کنه ! به یه مهره ماری چیزی بریم سر مصاحبه !!! :14:

Dead.Man

New member
سلام به همه دوستان
شک نکنین که حتما باید خوششون بیاد!!!!
ولی
هیچوقت یادتون نره : اگه واقعا علمشو داشته باشین نمیتونن قبولتون نکنن
خداییش کی میتونه رتبه 1 PhD رو که تو مصاحبه هم همه سوالاشونو جواب داده باشه ٰ ردش کنه؟
موفق باشین

hi aty

New member
من هنوز اول راهم منتظر جواب کنکور ارشدم ولی نمی خواهم این تابستانم هدر بشه به نظر شما چه کتابایی بخونم یا اصلا کتاب بخونم یا شروع کنم مقاله خوندن می خواهم از همین اول درست برم جلو لطفا راهنمایم کنید

hi aty

New member
من هنوز اول راهم منتظر جواب کنکور ارشدم ولی نمی خواهم این تابستانم هدر بشه به نظر شما چه کتابایی بخونم یا اصلا کتاب بخونم یا شروع کنم مقاله خوندن می خواهم از همین اول درست برم جلو لطفا راهنمایم کنید

biotech_92

New member
سلام مجتبی خان تبریک میگم بهتون

میشه لطفا بگید ارشد چه رشته ای بودید؟
و اینکه بر چه اساسی تغییر رشته دادید؟صرفا علاقه بوده یا موقعیت شغلی و آینده؟
و کلا آینده بیوتک و ژنتیک رو چه جوری میبینید چه تفاوتهایی دارن؟هم در ایران هم برای خارج از کشور

آخرین ویرایش:

nadiaa

New member
سلام...کسی میدونه تعداد شرکت کنندگان آزموندکترای ژنتیک پزشکی جند نفره حدودا؟

bahram-68

New member
خدیا ، خروج از ماه مبارک را برای ما مقارن با خروج از تمامی گناهان قرار بده.

آمین

mj1919

New member
سلام به همه دوستان
شک نکنین که حتما باید خوششون بیاد!!!!
ولی
هیچوقت یادتون نره : اگه واقعا علمشو داشته باشین نمیتونن قبولتون نکنن
خداییش کی میتونه رتبه 1 PhD رو که تو مصاحبه هم همه سوالاشونو جواب داده باشه ٰ ردش کنه؟
موفق باشین
100%
اصلا خود دکتر دلوئی به دوستای بنده که بعد مصاحبه رفتند پیشش گفت، اونقدر کتبی بالا بگیرید که اگه ماهم بخواهیم نتونیم بهتون کم بدیم،

سلام
گمونم شما داوطلب کارشناسی ارشد هستید،
بحث اینجا بیشتر روی کنکور دکتری است،

برای ارشد، بذارید تابستون یک فرصت برای استراجت باشه، اونقدر سفت و سخت دنبال درس نباشید،
کنکور رو که دادید ؛ فقط استراحت!
سلام مجتبی خان تبریک میگم بهتون

میشه لطفا بگید ارشد چه رشته ای بودید؟
و اینکه بر چه اساسی تغییر رشته دادید؟صرفا علاقه بوده یا موقعیت شغلی و آینده؟
و کلا آینده بیوتک و ژنتیک رو چه جوری میبینید چه تفاوتهایی دارن؟هم در ایران هم برای خارج از کشور
سلام
ممنونم
ارشد بیوشیمی علوم بودم،
علاقه ی بسیار زیاد+ موقعیت شغلی + و آینده+ مزایای این رشته و.. بوده!!!!!!
آینده ی ژنتیک به نظر من از بیوتک بهتره اونم تو ایران! چرا؟
بنده تجربه ی اشتغال در شرکتهای بیوتکنولوژی دانش بنیان رو دارم، آینده اش واقعا اسف بار هست!
چرا که فوق العاده نیاز مند دستگاه و بودجه اند و نیازمند سرمایه گذاری کلان هست، (بویژه سرمایه گذاری دولتی) که در ایران وضعیتش .........

ژنتیک پزشکی از اونجایی که یک مقدار خیلی زیاد تری به سمت خدماتی متمایل تره، وضعیتش پایدار تره، و مزایاشم که خب قابل اعتنا تر!

اینم باید عرض کنم، در عرصه ی بیوتکنولوژی (همه ی گرایشها) مهم داشتن ؛ ایده+پول هست، و نه مدرک دانشگاهی!
اگه دکتری بیوتکنولوژی بشینه بگه یکی بیاد منو استخدام کنه! یعنی از بیوتکنولوژی هیچی نفهمیده! (می بخشید رک می گم، ولی حقیقتی هست که سال 84 به ما گفتند، و بعد سالها خودم به عینه درکش کردم)
سلام...کسی میدونه تعداد شرکت کنندگان آزموندکترای ژنتیک پزشکی جند نفره حدودا؟

تعداد دقیقش مشخص نیست، (من یکبار از روی شماره کارت برآورد کردم، ولی خب نمیشه دقیق گفت)
ولی نسبت تعداد رقیبان به طرفیتش؛ میشه رقابتی ترین رشته ی آزمون دکتری کشور !!!!!!!

آخرین ویرایش:

drmajid45

New member
دکتر جون من یه مساله پیش پا افتاده رو نمیفهمم هنوز
همکار طرح چیه؟؟
چه فرقی با مقاله ای اس ای داره

Hamidvet

New member
به نظرتون کتب رفرنس برای شرکت در دکترا کفایت میکنه یا آدم بره سراغ مقاله و ژورنال ها و رو مطالب و ات جدید بیشتر مانور بده!؟
ممنون میشم جواب بدید ...

mj1919

New member
دکتر جون من یه مساله پیش پا افتاده رو نمیفهمم هنوز
همکار طرح چیه؟؟
چه فرقی با مقاله ای اس ای داره

اصولا در موسسات و دانشگاهها، برای انجام پژوهش، اساتید (معمولا و یا بعضی دانشجویان دکتری) پروپوزال طرح پژوهشی می نویسند، پس از تایید ، بودجه براش تعیین میشود.
خب پس از تصویب، دیگه پروپوزال نیست (یعنی یک پیشنهادی که به تصویب رسیده) پس بهش می گویند طرح پژوهشی،
هر طرح معمولا، یک یا چند مجری دارد و یک یا چند همکار.
مجری ها معمولا از اساتید هستند (چه بشود که گااهی فرصت به دانشجوی ضعیف برسد که فرصت مجری بودن بدهند!) و همکاری نیز معمولا از بین اساتید و یا دانشجویان هستند.

امتیاز مجری بودن خب طبیعتا بسیار بیشتر هست (ارتقاء هیئت علمی، امیتازات ویژه، گرفتن طرح بعدی، رتبه بندی اساتید و...) و همکار طرح هم خب کمتر! به عبارتی همکاری طرح همان ra یا ریسرچ اسیستنت در خارج کشور هست، که به نوعی شغل هست! (خصوصا برای دانشجویان دکتری خارج کشور، و نه داخل! که همکار طرحی از بدترین شغل ها ، کم در آمد تر است!)
در واقع؛ طرح پژوهشی مثل مقال زیر است؛ یک سفره ی غذا ی رنگارنگ که!
1- غذا رو آشپز پخته، سفره رو پهن کرده و چینده، و واستاده کنار= همکار طرح
2- جاج آقا که سفارش غذا داده! = مجری
3- غذا= طرح پژوهشی

(البته مجری هایی داریم که پابه پای دانشجو روی طرح کار می کنند و نونشون رو حلال می کنند)

mj1919

New member
به نظرتون کتب رفرنس برای شرکت در دکترا کفایت میکنه یا آدم بره سراغ مقاله و ژورنال ها و رو مطالب و ات جدید بیشتر مانور بده!؟
ممنون میشم جواب بدید ...

بله فقط و فقط کتاب، کدوم استادی میاد مقاله بروز رو سوال بده،
اونم رفرنسهایی که رتبه های برتر سال قبل معرفی کردند (برویدهمون دانشکده ای قصد دارید توش قبول بشید و از قبولی های سال قبل رفرنس بگیرید، به نظر من این بهترین روش و دقیق ترینش هست)

موفق باشید

drmajid45

New member
یعنی اگه من مقاله رو به خرج خودم نوشتم فرق داره با طرح پژوهشی
برای انجام طرحی که تو ذهنم دارم باید چه کنم

بالا