توصیه به داوطلبان دکتری ژنتیک پزشکی

Hamidvet

New member
بله فقط و فقط کتاب، کدوم استادی میاد مقاله بروز رو سوال بده،
اونم رفرنسهایی که رتبه های برتر سال قبل معرفی کردند (برویدهمون دانشکده ای قصد دارید توش قبول بشید و از قبولی های سال قبل رفرنس بگیرید، به نظر من این بهترین روش و دقیق ترینش هست)

موفق باشید

آخه بعضا شده در آزمون دکترا (بااینکه 1-2 تا سواله) ولی سوالایی خارج از حد تصور میارن!!!

- - - Updated - - -

بله فقط و فقط کتاب، کدوم استادی میاد مقاله بروز رو سوال بده،
اونم رفرنسهایی که رتبه های برتر سال قبل معرفی کردند (برویدهمون دانشکده ای قصد دارید توش قبول بشید و از قبولی های سال قبل رفرنس بگیرید، به نظر من این بهترین روش و دقیق ترینش هست)

موفق باشید

آخه بعضا شده در آزمون دکترا (بااینکه 1-2 تا سواله) ولی سوالایی خارج از حد تصور میارن!!!

mj1919

New member
یعنی اگه من مقاله رو به خرج خودم نوشتم فرق داره با طرح پژوهشی

این دوتا، دو بحث جداست!
مقاله تعاریف خودش رو داره! طرح رو هم که بالا توضیح دادم.

نمی دونم شاید اگه بیشتر توضیح بدید بتونم کمکتون کنم.
برای انجام طرحی که تو ذهنم دارم باید چه کنم

بایستی در درجه ی اول یک پروپوزال خوب بنویسید، که بتونید باهاش بودجه بگیرید (برای نوشتن پروپوزال کتاب و کتابچه های زیادی توی نت هست، سرچ کنید)
بعد یک استاد پیدا کنید که بتونه رو موضوع با شما مجری بشه، و بتونه بودجه بگیره!
و اگه سی وی خوبی دارید، خودتون می تونید توی مراکز تحقیقاتی پروپوزالتون رو با اسم خودتون درخواست بدید، در صورت تصمویب بودجه می دهند،
و یا اگه خیلی حرفه ای هستید می تونید مستقیما بوجه بگیرید (مثل بنیاد نخبگان، صندوق جمایت از پژوهشگران، معاونت علمی و فناوری ، ستادها ...)

mj1919

New member

- - - Updated - - -

بله!
مثلا امسال (کنکور 91)یکی از 150 سوال در ژنتیک پزشکی، خارج از همه جا بود! :5: کلا معلوم نبود از کجا طرح شده!
خب قرار نیست که همه 100 بزنند! در واقع رتبه ی 1 هم، 100 نمیزنه!
پس خودتون رو درگیر اینها نکنید، سعی کنید منابع مفید بخونید و بهترین نتیجه رو بگیرد، و نه کامل ترین نتیجه!!

drmajid45

New member
میشه تعریف مقاله رو بگید؟
طرحی رو که خودم در مراکز تحقیقاتی بدم دیگه استاد راهنما نمیخواد؟

من یه موضوعی رو مشخص کردم با استاد حرف زدم قرار شد تمام خرج رو خودم بدم تا مقاله رو بنویسم

Hamidvet

New member
بله!
مثلا امسال (کنکور 91)یکی از 150 سوال در ژنتیک پزشکی، خارج از همه جا بود! :5: کلا معلوم نبود از کجا طرح شده!
خب قرار نیست که همه 100 بزنند! در واقع رتبه ی 1 هم، 100 نمیزنه!
پس خودتون رو درگیر اینها نکنید، سعی کنید منابع مفید بخونید و بهترین نتیجه رو بگیرد، و نه کامل ترین نتیجه!!

ممنون که انقد انگیزه میدید mj عزیییییز :thanks:
من بدجور انگیزه دارم واسه دکترا!!
شما در حال حاضر تخصص میخونید درسته؟
چقدر زمان صرف آزمون کردید؟ و مدرک زبانتون چیه؟

mj1919

New member
میشه تعریف مقاله رو بگید؟
طرحی رو که خودم در مراکز تحقیقاتی بدم دیگه استاد راهنما نمیخواد؟

من یه موضوعی رو مشخص کردم با استاد حرف زدم قرار شد تمام خرج رو خودم بدم تا مقاله رو بنویسم

خب تعریف مقاله، مفصله،
ولی چیزی که مد نظر شما هست، یک مقاله ی پژوهشی (research article ) هست ظاهرا، که حاصل داده های تجربی توسط مولف مقاله است که می تونه بصورت ملی و یا بین المللی چاپ بشه.

خیلی بعیده این اتفاق بیافته!
لاقل برای اینکار باید یک پشتوانه ی تجربی و سی وی عالی داشته باشید، و اینکه همان، با استادی هماهنگ کنید که طرح انجام بشه!

این مورد سوم، به کرات در موسسات و دانشگاهها دیده میشه!
(من به شخصه موافقش نیستم، ولی فرصت بحث توی اینجا نیست)
ممنون که انقد انگیزه میدید mj عزیییییز :thanks:
من بدجور انگیزه دارم واسه دکترا!!
شما در حال حاضر تخصص میخونید درسته؟
چقدر زمان صرف آزمون کردید؟ و مدرک زبانتون چیه؟

خواهش می کنم، دوست عزیز
نه، اگر منظورتان تخصص بعد از پزشکی هست، خیر، بنده دانشجوی دکتری تخصصی ام، و مقطع قبلی ام کارشناسی ارشد بوده،
مدرکم واسه ی دکتری MHLE بود
برای آزمون هم، مفصلا در همین تاپیک (گمونم) نوشتم، پست 1

موفق باشید

Hamidvet

New member
جناب دکتر، این لینکی که در قسمت روش خاص مطالعه در پست اول گذاشتید مربوط به دوره قبلی سایته و خراب شده! من چه کنم الان؟!

drmajid45

New member
اگه بشه خلاصه مطرح کنید ممنون میشم
چرا شما موافق نیستید
چه راهی پیشنهاد میکنید خب

mj1919

New member
اگه بشه خلاصه مطرح کنید ممنون میشم
چرا شما موافق نیستید
چه راهی پیشنهاد میکنید خب

والا، عرض کردم مفصله!
دقت شود الان ساعت 3:36 صبحه! این مباحث وقت و دقت نظر بیشتری می خواد که الان بنده ندارم! اگه مطلبی رو عرض کنم از روی عجله و بی حوصلگی میشه،
انشاالله توی یک وقت مناسب تر، بحث بشه، منم علاقه مندم

برای رفعشم، والا فعلا سیستم خاصی وجود نداره، فقط باید امیدوار باشیم ، یکی بحث پژوهش سامان بگیره،

Hamidvet

New member
آقای دکتر mj عزیز!
من دو سوال داشتم از حضورتون:
1- پایان نامه منو دانشگاه به عنوان "طرح پژوهشی" مصوب کرده؛ آیا همه هزینه انجام این طرح به عهده دانشگاه هست یا خیر؟! و اینکه با این کار نمره بیشتری هم به پایان نامه من داده میشه در مصاحبه یا خیر؟
2- من در حال حاضر دانشجوی سال آخر دامپزشکی ام؛ آیا میتونم در همایش های گروه پزشکی (به عنوان مثال کنگره های میکروب و انگل) شرکت کنم و امتیازی به من تعلق میگیره؟ برای شرکت در این همایش ها حتما باید مقاله یا پوستر داشت؟

mj1919

New member
آقای دکتر mj عزیز!
من دو سوال داشتم از حضورتون:
1- پایان نامه منو دانشگاه به عنوان "طرح پژوهشی" مصوب کرده؛ آیا همه هزینه انجام این طرح به عهده دانشگاه هست یا خیر؟! و اینکه با این کار نمره بیشتری هم به پایان نامه من داده میشه در مصاحبه یا خیر؟
2- من در حال حاضر دانشجوی سال آخر دامپزشکی ام؛ آیا میتونم در همایش های گروه پزشکی (به عنوان مثال کنگره های میکروب و انگل) شرکت کنم و امتیازی به من تعلق میگیره؟ برای شرکت در این همایش ها حتما باید مقاله یا پوستر داشت؟

سلام دوست عزیز
1- طرح بودن یک پایان نامه می تونه امتیاز شما رو در زمان مصاحبه افزایش بده، کما اینکه شما می تونید در طرحهایی غیر از پایا نامه تون نیز همکار بشید (در صورت داشتن وقت کافی)
2- شرکت در همایش هیچ امتیازی نداره (به جز امتیاز باز آموزی برای بعضی کنگره ها و بعضی رشته های بالینی)،
بدون ارائه ی مطلبی، می تونید بصورت مستمع در همایشها شرکت کنید، و لی بهتره ابسترکتی نیز ارائه بدید، چون شما که دارید هزینه می کنید ، بهتره یک مطلب هم اراده بدید
حضور به عنوان مستمع؛ امتیاز نداره
حضور همرا با ارائه پوستر یا سخنرانی؛ امتیاز داره

Hamidvet

New member
سلام دوست عزیز
1- طرح بودن یک پایان نامه می تونه امتیاز شما رو در زمان مصاحبه افزایش بده، کما اینکه شما می تونید در طرحهایی غیر از پایا نامه تون نیز همکار بشید (در صورت داشتن وقت کافی)
2- شرکت در همایش هیچ امتیازی نداره (به جز امتیاز باز آموزی برای بعضی کنگره ها و بعضی رشته های بالینی)،
بدون ارائه ی مطلبی، می تونید بصورت مستمع در همایشها شرکت کنید، و لی بهتره ابسترکتی نیز ارائه بدید، چون شما که دارید هزینه می کنید ، بهتره یک مطلب هم اراده بدید
حضور به عنوان مستمع؛ امتیاز نداره
حضور همرا با ارائه پوستر یا سخنرانی؛ امتیاز داره

* منظورتون از همکار بودن در یک پایان نامه دیگه چیه دکتر؟!
* اگه Abstract ارائه بدم میتونم سخنرانی هم بکنم راجعش؟!

mj1919

New member

* منظورتون از همکار بودن در یک پایان نامه دیگه چیه دکتر؟!
* اگه Abstract ارائه بدم میتونم سخنرانی هم بکنم راجعش؟!

منظورم همکاری در طرح دیگه هست،
اگه موضوع مورد اراده تون خیلی خوب باشه ، جدید و یا جذاب بشه، خود مسوولین کنگره ، ابسترکت شما رو بصورت سخنرانی انتخاب می کنه

Hamidvet

New member
منظورم همکاری در طرح دیگه هست،
اگه موضوع مورد اراده تون خیلی خوب باشه ، جدید و یا جذاب بشه، خود مسوولین کنگره ، ابسترکت شما رو بصورت سخنرانی انتخاب می کنه

همکار بودن در یک طرح هم امتیاز محسوب میشه؟!

drmajid45

New member
هر زمان که وقت کردید
لطف کنید بگید چرا با اینکه با یه استاد حرف بزنیم و هزینه مقاله رو خودمون بدیم مخالف بودید
بعضی استادا خودشون موضوع میدن بعد پول رو ما میدیم و کار رو هم ما میکنیم

hi aty

New member
دکتر مجتبی این تالیف که نوشتین برای ترم های اول خوبه میشه لطفا راهنمای کنین که باید از کجا شروع کنم مثلا نوشتن یک کتاب که خلاصه ی کتاب (ها )مرجع کنکور ارشد یا دکتری است خوبه؟

Hamidvet

New member
دکتر mj عزیز:
مقاله بخوای کار کنی، موضعشم از خودت باشه، هزینشم باید خود دانشجو پرداخت کنه؟!
کلا چطوریه؟!

mj1919

New member
هر زمان که وقت کردید
لطف کنید بگید چرا با اینکه با یه استاد حرف بزنیم و هزینه مقاله رو خودمون بدیم مخالف بودید
بعضی استادا خودشون موضوع میدن بعد پول رو ما میدیم و کار رو هم ما میکنیم
خب این خیلی طبیعیه، که این شیوه ای که مشا می فرمایید و همه جا هم پذیرفته شده ، ناعادلانه است!
من به این بی عدالتی ش ایراد دارم، که هم دانشجو پول بده! هم کار کنه! همم اسم استاد ، توی مقاله باشه!!!!!

دکتر مجتبی این تالیف که نوشتین برای ترم های اول خوبه میشه لطفا راهنمای کنین که باید از کجا شروع کنم مثلا نوشتن یک کتاب که خلاصه ی کتاب (ها )مرجع کنکور ارشد یا دکتری است خوبه؟

برای مقاله نویسی، سعی کنید در موضوعات خاص، و داغ، با توجه به رشته تون، مطالعه زیاید داشته باشید،
سمینارهای کلاسی ارشد، به این موضوع و هدایتش کمک زیادی می کند.
بعد از اینکه مثلا در یک موضوع خاص، شما 40 مقاله علمی خوندید، می تونید همه ی این مقاله ها رو در یک مقاله مرور کنید و جمع بندی کنید!
بعد از اون دنبال یک ژورنال بگردید که مقاله ی شما رو چاپ کنه!

دکتر mj عزیز:
مقاله بخوای کار کنی، موضعشم از خودت باشه، هزینشم باید خود دانشجو پرداخت کنه؟!
کلا چطوریه؟!

اگه منبع مالی براش پیدا نکنید ، استادی که قراره باهاش کار کنید، به شما پیشنهاد می کنه، که مقداری (یا همه ی) پول آزمایشو شما بدید! [پیشنهاد بی شرمانه!!!] بسته به اینکه چقدر این پژوهش براتون مهمه شما هم مجبورید هزینه کنید!
ولی اگه بتونید استادی پیدا کنید که طرح داره+ بودجه داره و دنبال نیروی کار مجانی می گرده! می تونید براش کار کنید و اونم بهتون این قول رو میده که اسم شما تو مقاله باشه!

بالا