بیاید کمک کنیم همگی زبان را بالا بزنیم

arshade90

New member
سلام دوستان :
مهارت 4 قسمت لغات سوالات 11 و 15. لطفا توضیح بدین چرا گزینه های دیگه رو رد می کنین؟:smiliess (11):

Boloor

New member
سلام دوستان :
مهارت 4 قسمت لغات سوالات 11 و 15. لطفا توضیح بدین چرا گزینه های دیگه رو رد می کنین؟:smiliess (11):

سوال 11 رو نمیدونم چرا!!! منم فکر میکنم گزینه هاش خیلی شبیه هم هستن.
ولی این مدل تست ها رو کسی میتونه درست جواب بده که به زبان انگلیسی فوق العاده زیاد مسلط باشه، آخه اینا چیزایی هستش که توی انشاء نوشتن یاد میگیریم که مثلا کدوم کلمه قشنگتر هست که اینجا باشه، وگرنه از نظر معنایی 3 تا گزینه درست براش میشه در نظر گرفت. پیشنهاد میکنم اگه سر کنکور به همچین تست هایی برخوردید، ریسک نکنید، من خودم این مدل تست هارو جواب نمیدم، گرچه بدونم که 50 درصد احتمال داره همین گزینه جواب درست باشه. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ارشد جان.

سوال 15: کارفرمای جدید من مساعده ای را روی حقوق، به من داد تا بتوانم لباس برای کار بخرم. گزینه صحیح: advance
هیچ وقت برای money حرف اضافه a یا an به کار نمیره، براش some به کار می برند. finance که میشه مالی، پولی، دارایی، و تابلو هست که غلطه. payment یعنی پرداخت، تسویه، مزد، که می بینیم از نظر معنایی به جمله نمی خوره. پس گزینه صحیح میشه advance به معنای مساعده، مساعده دادن.

یک توصیه: برای کلماتی که بیش از 1 معنی دارند، حداقل 2 یا 3 معنی پرکاربرد اونها رو یاد بگیرید.

ارشد جان واقعا مشخصه که داری وقت میگذاری و روی درس به این مهمی کار میکنی، مطمئن باش جواب زحمت هایی رو که کشیدی، میگیری. محکم و پایدار ادامه بده دوست عزیز.
پیروز باشی.

آخرین ویرایش:

Leyenda

Well-known member
مقایسه end و finish :
وقتی که میخواهیم فعل رو به صورت متعدی به کار ببریم کاربرد finish متدواول تر از End است.و وقتی فعل به صورت "لازم" به کار میره End بهتره. اکی؟

کاربرد last:
وقتی که از زمان حال به گذشته اشاره میکنیم از last استفاده میشه.

بنابراین جواب تست 11 میشه End
البته منم با نظر بلور موافقم.بهتره سر کنکور این جور تست ها رو اگه شک داشت نزد

آخرین ویرایش:

arshade90

New member
ممنونم بلور جان..... واقعا شرمندم کردی

بازم متشکرم مخصوصا برا اخرین جملتون.:28::smiliess (8)::applause:

arshade90

New member
مقایسه end و finish :
وقتی که میخواهیم فعل رو به صورت متعدی به کار ببریم کاربرد finish متدواول تر از End است.و وقتی فعل به صورت "لازم" به کار میره End بهتره. اکی؟

کاربرد last:

مرسی:smiliess (8):

mahdieh

New member
بلور کلاس خصوصی گذاشتیا
ارشد هم کلی حال میکنه هااا

مقایسه end و finish :

کاربرد last:

چرا نزنیم؟من خوش شانسم شانسی هام درست ازآب درمیاد

ممممممممممممممممممممممممممممرسی الآن دیدم:smiliess (8)::4d564ad6:
حالا یه زحمت بکشین کل جمله رو هم معنی کنین

A British scientist has prognosticated that within 10 years every suburban matron will have her own robot servant. one task this domesticated automaton will not have to contend with will be scouring the oven because even today the newest ranges can be programed to reduce their own baked on grime to easily disposed of ashes.

آخرین ویرایش:
بالا