بیاید کمک کنیم همگی زبان را بالا بزنیم

arshade90

New member
سلام دوستان .همگی خسته نباشید . من خودم لزگی رو خوندم و به نظر من که زیاد فایده نداره!!!
به نظر من وقتی زیاد با لغت ها کار نکردید توی ذهنت نمی مونه . هالا شما بیا و روزی 200 تا لغت رو هم بخون فراموشت می شه چون اون موقع شما یه لغت رو تو یه درس فقط یه بار می خونی . من پیشنهاد می کنم که از 504 شروع کنید ، چون 504 روی کاربرد لغات و تکرارش تو یه درس خیلی خوب کار کرده بعدش بیایید سراغ لزگی و متن های اون و مهارتاشو کار کنید و همچنین سوالای کنکورای سال قبل رو این جوری بهتر جواب می گیرید .
من یادمه حتی استادمون هم که می خواست دکترا بده 504 می خوند نه لزگی !!!
به هر حال من نظر خودم رو گفتم اگه کسی نظر بهتری داره خوشحال می شم که بگه !!!
با ارزوی موفقیت همه دوستان در ارشد 91

ایول. منم موافقم.

nazanin91

New member
پایه گذار لزگی با 504 موافقین؟اگه بقیه موافق هستن شjavascript://روع کنیم؟میشه زودتر تکلیف 504 رو مشخص کنید!!!؟؟؟

mahdieh

New member
با توجه به اینکه نظر دوستان محترمه و خلاصه هر کسی براساس تجربیاتش چیزی میگه
من نمیدونم دوستانی که تنها 504 رو توصیه میکنند سطح زبانشون در چه حدی هست؟؟؟
یعنی واقعا فکر میکنید با خوندن لغات 504 بتونید در رقابتی سنگین که درصد زبان تعیین کننده است به نتیجه دلخواهتون برسید؟؟؟
504 کنار تافل مکمل خوبین و برای 5 تا ریدینگی که شما نیاز به مهارت و ممارست دارید لزگی بهترین گزینه است... شما با دایره واژگانی قوی میتونید امکان جواب دادن به ریدینگ رو داشته باشید
و بهترین شیوه هم برای خوندن ریدینگ ها بعد از پیدا کردن لغات اینکه برای خودتون بگید مثلا این متن راجع به چی بوده و حالا لغات رو تو ذهنتون مرور کنیدو همین جور تا اخر ادامه بدید
لزگی کتاب زمانبریه و میتونم بگم تا دو دور هم شما نمیتونید روش تسلط ذاشته باشدید.. پس باید بیشتر تلاش کرد
از دوستانی هم که این تاپیک مفید رو اداره میکنندخیلی خیلی ممنونم

آخرین ویرایش:

Boloor

New member
با توجه به اینکه نظر دوستان محترمه و خلاصه هر کسی براساس تجربیاتش چیزی میگه
من نمیدونم دوستانی که تنها 504 رو توصیه میکنند سطح زبانشون در چه حدی هست؟؟؟
یعنی واقعا فکر میکنید با خوندن لغات 504 بتونید در رقابتی سنگین که درصد زبان تعیین کننده است به نتیجه دلخواهتون برسید؟؟؟
504 کنار تافل مکمل خوبین و برای 5 تا ریدینگی که شما نیاز به مهارت و ممارست دارید لزگی بهترین گزینه است... شما با دایره واژگانی قوی میتونید امکان جواب دادن به ریدینگ رو داشته باشید
و بهترین شیوه هم برای خوندن ریدینگ ها بعد از پیدا کردن لغات اینکه برای خودتون بگید مثلا این متن راجع به چی بوده و حالا لغات رو تو ذهنتون مرور کنیدو همین جور تا اخر ادامه بدید
لزگی کتاب زمانبریه و میتونم بگم تا دو دور هم شما نمیتونید روش تسلط ذاشته باشدید.. پس باید بیشتر تلاش کرد
از دوستانی هم که این تاپیک مفید رو اداره میکنندخیلی خیلی ممنونم

حرفت کاملا کاملا کاملا درسته مهدیه جون، ممنون. :rose::applause:

sepidh gh

New member
سلام عزیزم .
من تنها 504 رو توصیه نمی کنم .به نظر من برا شروع لغت مهم تره ولزگی در این زمینه نمی تونه زیاد کمکی کنه ، من هم نمی دونم که دوستان سطح لغتشون در چه سطحیه شاید شما در زمینه لغت پرفکت باشی و نیازی به 504 نداشته باشی در این صورت لزگی بهتر می تونه بهتون کمک کنه و این حرفتون رو هم کاملن قبول دارم که لزگی رو حتی اگه دو دور هم کنی نمی تونی روش کاملن تسلط داشته باشی .
اما به نظر من اول لغت بعد مهارت !!! یعنی اول 504 به دنبال اون لزگی و سپس کنکورای سال گذشته .
مرسی از نظراتتون .همگی موفق باشید

arshade90

New member
سلام دوستان همراه. برا من یه چنتا سوال پیش اومده. ممنون میشم جواب بدین.
سوال اول: تو قسمت مهارت اول بخش لغات سوال 38 رو میشه با توضیح حل کنین.
سوال دوم: تو قسمت مهارت اول بخش کنکور سوال 121 و 124 رو با توضیح حل کنین.

ممنون.

Boloor

New member
سلام دوستان همراه. برا من یه چنتا سوال پیش اومده. ممنون میشم جواب بدین.
سوال اول: تو قسمت مهارت اول بخش لغات سوال 38 رو میشه با توضیح حل کنین.
سوال دوم: تو قسمت مهارت اول بخش کنکور سوال 121 و 124 رو با توضیح حل کنین.

ممنون.

38: ظاهرا کارمند بانک مقداری پول از بانک دزدیده است. گزینه صحیح: B : از قرار معلوم،ظاهرا : supposedly

121: متن اشاره میکند که دلیل غیبت های زیاد کارمندان به خاطر افزایش هزینه خدمات درمانی است. گزینه صحیج:C: هزینه های بالا رونده ی خدمات درمانی : the rising cost of health care

122: بعضی از کارفرمایان برنامه های مربوط به ارتقا و بهبود سلامت را برای ایجاد یک محیط کار سالم گسترش می دهند. گزینه صحیح : C : ایجاد یک محیط کار سالم: creat a healthy work environment

arshade90

New member
38: ظاهرا کارمند بانک مقداری پول از بانک دزدیده است. گزینه صحیح: B : از قرار معلوم،ظاهرا : supposedly

121: متن اشاره میکند که دلیل غیبت های زیاد کارمندان به خاطر افزایش هزینه خدمات درمانی است. گزینه صحیج:C: هزینه های بالا رونده ی خدمات درمانی : the rising cost of health care

122: بعضی از کارفرمایان برنامه های مربوط به ارتقا و بهبود سلامت را برای ایجاد یک محیط کار سالم گسترش می دهند. گزینه صحیح : C : ایجاد یک محیط کار سالم: creat a healthy work environment

ایول دمتون گرم

zanbagh

New member
چرااین تایپیک اینقدبی سروپاس تامیخای شروع کنی بخوندن یچیزی؛یکی ازاون ورمیادخرابش میکنه کسی ک 504بنظرشه واسه این کتاب ی تایپیک جداگانه درست کنه؛اه از دست بعضیا

arshade90

New member
سلام زنبق جان!! نظر بود!!!تایپیکم خراب نکردیم مال خودت!!!

اوا چه عصبانی..... ایشونم خو نظر شو گفتن دیگه!!!!! خوب نیست ما که قصد داریم تحصیلات تکمیلی بخونیم و یه افه ای تو جامعه بریم انقد زود از کوره دریییییم

gil@ss

New member
تایپیک عالیه موافقم با لزگی ،504رو میشه انفرادی هم خوند ولی چون میگن این سنگین تره خوشحال میشم همرا ه با هم بخونیم
تا حالا جرات نکردم لاشو باز کنم ولی تصمیم گرفتم با برنامه شما پیش بیام ادامه بدین مرسی

arshade90

New member
تایپیک عالیه موافقم با لزگی ،504رو میشه انفرادی هم خوند ولی چون میگن این سنگین تره خوشحال میشم همرا ه با هم بخونیم
تا حالا جرات نکردم لاشو باز کنم ولی تصمیم گرفتم با برنامه شما پیش بیام ادامه بدین مرسی

سلام خوش اومدی. ماهم خوشحال میشیم دسته جمعی بریم جلو.

Briana

New member
چرااین تایپیک اینقدبی سروپاس تامیخای شروع کنی بخوندن یچیزی؛یکی ازاون ورمیادخرابش میکنه کسی ک 504بنظرشه واسه این کتاب ی تایپیک جداگانه درست کنه؛اه از دست بعضیا

عجب! :shocked::1dco2x0p1lilzhfpg1t

66farnoosh

New member
پارسا جان كاش تو مولف كتاب زبان لگزي بودي همون ديكشنري رو كپي ميكردي ديگه اصلا به نظرت كتابهاي زبان چرا چاپ ميشن ديكشنري هست ديگه:25r30wi:

sepidh gh

New member
پیشنهاد

سلام.

من پیشنهاد می کنم کلماتی که از نظر املایی به هم شبیه هستن و هر کدوم از ما ممکنه با کلمه دیگری اشتباه بگیره رو بنویسیم چون این جوری هم توی ذهن خودمون می مونه و بیشتر به این جور اشتباه ها دقت می کنیم و هم این که دیگران هم می تونن استفاده کنن .من چند تا از کلماتی که خودم اشتباه می کنم رو می نویسم ( اگه کسی با نظرم مخالفه لطفن نتوپپپید !!! )

sweat : عرق کردن ، عرق
sweet : شیرین ، خوش ، مطبوع

reveal :آشکار کردن ، فاش کردن ، معلوم کردن
relieve : خلاص کردن ( از رنج و عذاب ) ، کمک کردن ، تسلی دادن

content : دو معنی مهم داره 1: محتوی 2. راضی کردن ، قانع کردن
consent : راضی شدن ، موافقت کردن ، اجازه دادن
contest: مباحثه و جدل کردن ، اعتراض داشتن بر ، مشاجره

except : به جز ، مستثنی کردن
expect : انتظار داشتن ، منتظر بودن

sing : آواز خواندن ، اواز ، سرود ، سرودن
sign : نشان ، نشانه ، علامت ، امضا ، امضا کردن

violet: بنفش ، بنفشه