ارشد اپیدمیولوژی 94 ! حرکت !!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

simaa225

New member
بچه ها امار خیلی سخته من به مشکل خوردم باهاش. بچه هایی که اینجا هستن اگه میشه یه گروه تشکیل بدیم بیشتر باهم در ارتباط باشیم.مثلا با وات ساپ. اگه موافقین اعلام کنید .

یک تغییر در نحوه واکسیناسیون شیرخواران با وزن تولد کمتر از 2000 گرم (با توجه به دستورالعمل جدید ایمن سازی) :​

دریافت سه نوبت واکسن پنتاوالان برای شیرخواران با وزن تولد کمتر از 2000 گرم در ماههای 2،4و6 کفایت کرده و نیاز به تزریق نوبت اضافی واکسن هپاتیت ب در یک ماهگی (برنامه سابق) نمی باشد.

منبع : نامه شماره 11957/د304 مرکز مدیریت بیماریهای واگیر

با عرض سلام و خسته نباشید

این واکسن پنتاوالان یاداور نداره

دوستان کسی میتونه سرطانها را براساس کشندگی آنها نام ببرد

و یک سوال دیگه اینکه

ایران در سرطان رتبه اول را در دنیا دارد؟

fnpsh

New member
موافقم . یه شماره بده همه به اون پیام بدهند که بیاریدشوم تو گروه .ما یه گروه لزگی هم داریم .شماره مدیرش367069312 هست

diseases

Well-known member
با عرض سلام و خسته نباشید

این واکسن پنتاوالان یاداور نداره

با سلام و ادب
خیر یادآور نداره.
واکسن پنتاوالان در 2 ، 4 و 6 ماهگی تزریق میشه.
زمان دریافت واکسن ثلاث (dtp) در 18 ماهگی و 6 سالگی طبق برنامه سابق ادامه داره.

متشکرم اقای disease

این مطالعاتی که گذاشتید - مورد شاهدی - تجربی و ... عالی بود واقعا اگر مطلبی هست که فکر میکنید کلیدی و کاربردی است فرصت کردید بذارید خیلی ممنون و متشکر میشم مطالعات میدانی توضیح بیشتری نداره ؟

راجع به خدشه ها هم اگر مطلب مفیدی بود share کنید عالی میشه

diseases

Well-known member
دوستان کسی میتونه سرطانها را براساس کشندگی آنها نام ببرد

و یک سوال دیگه اینکه

ایران در سرطان رتبه اول را در دنیا دارد؟

منظورتون از کشندگی چیه ؟
اگه منظورتون میزان cfr هست، میزان بروز سرطان پانکراس و معده (به ویژه پانکراس) تقریباً با cfr برابره.
اگه منظورتون تعداد موارد مرگ هست، سرطان معده اوله چون شایعترین در ایران هست.
.
.
.
براساس شاخص جهانی ، فکر میکنم ایران در خصوص سرطان معده و پستان جزو بالاترین نسبت های شیوع هست. البته افزایش امید به زندگی و پیشرفت در درمان سرطان ، در این خصوص بی تأثیر نیست. ولی بصورت کلی نسبت شیوع سرطان در ایران (134 در صدهزار نفر) از میزان شیوع جهانی (188 در صدهزار نفر) پایین تره.
ولی اگر وضعیت این بیماری را با گذشته های دور مقایسه کنیم، شیوع سرطان در ایران روند افزایشی شدیدی داره.

منبع : مؤسسه تحقیقات سرطان + آخرین آمار سرطان وزارت بهداشت

fnpsh

New member
سلام .یکی از دوستان که به واتس آپ علاقه منده یه گروه تشکیل بدهد تا بچه های اپیدمی اونجا بیایند . لطفا یک نفر زحمتش را بکشد و خصوصی شماره ها رو بگیر و به گروه ببرد.باتشکر از همه دوستان

diseases

Well-known member
دوستانی که برای آزمون ارشد ، کتاب "1000 نکته در آزمون های بهداشت عمومی" (دکتر باقیانی مقدم) رو میخونن، درنظر داشته باشن پاسخ سئوالات خالی از اشکال نیست. من جواب صحیح چند تا فصل اول کتاب رو میذارم امیدوارم بتونم کمکی کرده باشم. کتابی که من دارم چاپ پنجم ، سال چاپ : پاییز 91 هست. چاپ بعدی کتاب رو ندیدم که جواب ها اصلاح شدن یا نه.

فصل اول : پاسخ سئوالات بهداشت عمومی کارشناسی ارشد آموزش بهداشت

سال 73-74 : 9.ج

سال 74-75 : 19.الف ، 25.ج ، 28.ب

سال 76-77 : 19.الف ، 26.الف

سال 77-78 : 4.الف ، 16.ج

سال 79-80 : 6.ج

سال 80-81 : 8.ب ، 9.د

سال 82-83 : 2.الف

سال 86-87 : 14.ج

diseases

Well-known member
فصل دوم : پاسخ سئوالات بهداشت عمومی کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی

سال 75-76 : 10.ج ، 13.د

سال 82-83 : 9.د ، 10.ب

سال 83-84 : 13.د (کودک کمتر از 2500 گرم lbw است و نه نارس)

diseases

Well-known member
فصل سوم : پاسخ سئوالات بهداشت عمومی(اصول خدمات بهداشتی) کارشناسی ارشد اقتصاد بهداشت

سال 81-82 : 1.الف

diseases

Well-known member
فصل چهارم : پاسخ سئوالات بهداشت عمومی کارشناسی ارشد آمار زیستی

سال 76-77 : 7.ج ، 8.د

سال 82-83 : 6.ب

سال 85-86 : 1.ج

diseases

Well-known member
فصل ششم : پاسخ سئوالات بهداشت عمومی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

سال 76-77 : 21.ب

سال 79-80 : 2.الف

سال 81-82 : 2.د ، 3.ج

سال 82-83 : 16.ب

سال 84-85 : 5.ج

آخرین ویرایش:

Iris

New member
سلااااااااااااااااااام به همه دوستای گلم امیدوارم حال همگی تون خوب باشه خوشحالم که تاپیک اپید امسال داره اکتیو میشه قدر این محیطو بدونین واقعا مفیده :riz304:
جناب دیسیز خیلی خیلی ممنونم که اطلاعات به روز دراختیار دوستان قرار میدین متاسفانه حضور ما تو انجمن کمرنگ شده بنا به حجم زیاد کاری ....
توصیه دارم به همه دوستام زبان خیلی بخونین هم به درد کنکور وقبولی میخوره وهم بعدش... الان اساتید ما فقط کتاب تکست انگلیسی معرفی میکنن همه چی شده زبان .....
واسه همه تون ارزوی موفقیت دارم درپناه حق

در حال حاضر شايعترين راه انتقال عفونت ایدز مصرف كنندگان مواد مخدر، هستند

کتاب بهداشت حاتمی

بالاخره من نفهمیدم در کشور ما شایعترین راه انتقال ایدز چیه ؟

diseases

Well-known member
سلااااااااااااااااااام به همه دوستای گلم امیدوارم حال همگی تون خوب باشه خوشحالم که تاپیک اپید امسال داره اکتیو میشه قدر این محیطو بدونین واقعا مفیده :riz304:
جناب دیسیز خیلی خیلی ممنونم که اطلاعات به روز دراختیار دوستان قرار میدین متاسفانه حضور ما تو انجمن کمرنگ شده بنا به حجم زیاد کاری ....
توصیه دارم به همه دوستام زبان خیلی بخونین هم به درد کنکور وقبولی میخوره وهم بعدش... الان اساتید ما فقط کتاب تکست انگلیسی معرفی میکنن همه چی شده زبان .....
واسه همه تون ارزوی موفقیت دارم درپناه حق

سلام و ادب
کاملاً صحیح می فرمایید. هیچکدوم از اساتید ما، اسلاید فارسی ارائه نمیدن. حتی گفتن امتحانشون هم به زبان انگلیسیه.
دانشگاه ایران درس آمارش رو هم به زبان انگلیسی ارائه میده !!!
البته من خودم عاشق زبانم و تا حالا به مشکل برنخوردم ولی دارم می بینم درک مفاهیم دروس برای بعضی از دوستان واقعاً دشوار هست.
برقرار باشید و سبز ...

diseases

Well-known member

کتاب بهداشت حاتمی

Prevalence of HIV among Iranian IDUs is up to 4.2%, a rate about 20,000 times higher than the prevalence among general population. ¹

شیوع ایدز دربین معتادان تزریقی 4.2% است ، این میزان 20000 بار بیش از شیوع بیماری در جمعیت عامه است.

منبع :
1. United Nations Children Fund. HIV/AIDS in Iran [Internet]. (2006). Available from: http://www.unicef.org/iran/fa/

آخرین ویرایش:

diseases

Well-known member

کتاب بهداشت حاتمی

According to the official report of the Center for Disease Control, Ministry of Health and Medical Education, in 2006, injection drug use is the main route for transmission of HIV in Iran.¹

براساس گزارش مرکز مدیریت بیماریها ، در سال 2006 اعتیاد تزریقی ، راه عمده انتقال ایدز در ایران است.
(البته در سال های اخیر انتقال از راه تماس جنسی رشد چشمگیری داشته ولی بیشترین درصد انتقال هنوز اعتیاد تزریقیه)

منبع :

1. United Nations Children Fund. HIV/AIDS in Iran [Internet]. (2006). Available from: http://www.unicef.org/iran/fa

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا