ارشد اپیدمیولوژی 94 ! حرکت !!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Iris

New member
ستایش جون وقتش رسید شروع کنین 2نفرم باشین عالی میشه با هم پیش برین حتما موفق خواهین بود:4d564ad6:

setayesh71

New member
دوستان برنامه من به این شرح هستش اگه کسی میخواد با هم پیش بریم : :4d564ad6:

مبانی اپید : در ابتدا مازنر . هر 2-3 روز یک بخش . ( تا آخر مرداد تموم )
بیماری ها : فریدون عزیزی . هر روز 1 گفتار ( تا آخر شهریور و هفته اول مهر تموم )
آمار : دی آر اس . هر 3 روز یک فصل ( تا آخر مرداد تموم )
بهداشت : جلد 1 جامع بهداشت عمومی . 35 گفتار ( اینو مطمئن نیستم . میشه هر دو روز یک گفتار بخونیم که با بیماری ها تموم میشه . میشه هم هر روز یک گفتار ! فعلن تو ماه رمضون چون اذیت میشیم هر دو روز یک گفتار ! تا بعد تصمیم بگیریم )
اصطلاحات : هر روز یک برگه پشت و روز ( 2 صفحه ) ( حدودن تا آخر دی تموم )
زبان : تافل هر هفته 2 درس . رضازاده کلمه های آخر کتاب هر هفته 2 صفحه پشت و رو ( 4 صفحه ) حدودن تا اواخر مهر تموم .
شروع برنامه ریزی ( من خودم به طور جد هنوز شروع نکردم فقط زبان خوندم ! ولی از همین هفته و همین چند روز شروع می کنیم ):28::smiliess (8):

بهداشت : جلد 1 جامع بهداشت عمومی . 35 گفتار ( اینو مطمئن نیستم . میشه هر دو روز یک گفتار بخونیم که با بیماری ها تموم میشه . میشه هم هر روز یک گفتار ! فعلن تو ماه رمضون چون اذیت میشیم هر دو روز یک گفتار ! تا بعد تصمیم بگیریم )
زبان : تافل هر هفته 2 درس . رضازاده کلمه های آخر کتاب هر هفته 2 صفحه پشت و رو ( 4 صفحه ) حدودن تا اواخر مهر تموم .
شروع برنامه ریزی ( من خودم به طور جد هنوز شروع نکردم فقط زبان خوندم ! ولی از همین هفته و همین چند روز شروع می کنیم ):28::smiliess (8):

برای بیماریهای کتاب عزیزی دیگر منسوخ شده کتاب خود شورای نویسندگان جلد یک را بخوانید. جلد دوم و سوم نیز بزودی به بازار خواهد امد.
موفق باشید

Iris

New member

سلام ستایش جون موفق باشی عزیزم ...
بیماری منبع جدیدو بخون طبق فرمایش جناب عباسی:4d564ad6:

diseases

Well-known member
سلام
من نمیدونم چه اجباریه اینقد زود شروع کنین؟
بعد از 3 ، 4 ماه خسته میشین از ما گفتن.
من از اسفند شروع کردم تازه تعطیلات نوروز هم نخوندم . چند روز مونده به امتحان اصلا نمیتونسم بخونم.

Iris

New member
استاد گرامی باشه دوستان از الان شروع کنن با این وضع رقابت و کم شدن ظرفیتا اونی برندس که تلاش بیشتری بکنه بعدش این دوستان هنوز دانشجو هستن و وقت زیادی ندارن همون بهتر که از الان بخونن همه کسانی که قبول میشن مدت کمی نخوندن :21:

setayesh71

New member
سلام
من نمیدونم چه اجباریه اینقد زود شروع کنین؟
بعد از 3 ، 4 ماه خسته میشین از ما گفتن.
من از اسفند شروع کردم تازه تعطیلات نوروز هم نخوندم . چند روز مونده به امتحان اصلا نمیتونسم بخونم.

والا با این حجم کتابا من حس می کنم همین الآنم وقت نمی کنم !!!
از مهر هم دانشگاه و....

setayesh71

New member
استاد گرامی باشه دوستان از الان شروع کنن با این وضع رقابت و کم شدن ظرفیتا اونی برندس که تلاش بیشتری بکنه بعدش این دوستان هنوز دانشجو هستن و وقت زیادی ندارن همون بهتر که از الان بخونن همه کسانی که قبول میشن مدت کمی نخوندن :21:

آره خواهری همینههههه:thanks:

diseases

Well-known member
ما که بخیل نیستیم از الان شروع کنید ولی یادتون باشه چقدر خوندن(کمیت) مهم نیست چطور خوندن(کیفیت) مهمه !
مگه غیر از اینه که بعضیا 2 ، 3 ساله دارن میخونن و قبول نمیشن ؟!!!

Iris

New member
ما که بخیل نیستیم از الان شروع کنید ولی یادتون باشه چقدر خوندن(کمیت) مهم نیست چطور خوندن(کیفیت) مهمه !
مگه غیر از اینه که بعضیا 2 ، 3 ساله دارن میخونن و قبول نمیشن ؟!!!
استاد گرامی
مطمئنا کسانی که بعد2یا3سال قبول میشن دلیل این نیس که خوندنشون کیفیت نداره خیلی شرایط دیگه حاکم بر شرایط و موقعیت افراد حاکمه
کنکور خوندن تنها نیس قبولی ارشد به خوندن تنها نیس ............

آخرین ویرایش:

diseases

Well-known member
با سلام
به نظر من برای کسانی که دانشجو هستن بهتره از تابستون شروع کنن چون درسهای خودشون هم هست بنده از جمله همین افراد بودم که تابستون خوندم و در طول سال تحصیلی بعضا واقعا نمی رسیدم بخونم کارهای عملی بد کلاسها بود و امتحانای میان و پایان ترم و ....
در خصوص آقای عکس قمیشی نیز باید بگم شما که کارمندید تقریبا بیماریها را مشکلی ندارید آمار و اپید را هم که قبلا جداقل یکبار امتحان داده اید و کلیات موضوع دستتان هست اما خانم ستایش تازه کار هستند شاید از رشته غیرمرتبطی هستند. بنده که از مدیریت آمدم اوایل قشنگ یادمه یک ماه طول کشید فرق اندمی و پاندمی و اپیدمی را بفهمم اما همون سال اول هم قبول شدم. چون اوایل چیزیایی می خوندم که اصلا ندیده و نشنیده بودم. ایشان هم احتمالا همچین شرایطی دارند. جدا از این هم اپیدمیولوژی رشته ای هستش که معمولا حتی اونایی که نخونده باشن هم یا کم خونده باشن هم تا حدی درصد بالا خواهند داشت. برای مثال زمانی که ما کنکور دادیم یکی از دوستان با درصدهای 100 بهداشت و 80اصطلاحات و 75 مبانی قبول نشد چون بیماری و آمارش 44 درصد بود. ما رفیقی داشتیم که کارمند بود پس از هفت سال امتحان دادن قبول ش اما خودش می گفت من نخوندم انقد امتحان دادم که خوم طراح سوال شده بودم. در هر حال شعار چقدر خوندن مهم نیست و چطور خوندن مهم است فکر می کنم در مورد اپیدمیولوژی و شای کل آزمون ارش وزارت بهداشت صدق نمی کنه چون اول اینکه سوالات استاندارد نیستند دوم اینکه اساتید حال طرح سوال را ندارند و متاسفانه همیشه دیده می شود از یک صفحه سه چهار سوال طرح می شود از دوو سه جلد دیگر هیچ سوالی طرح نمیشه اینها همه بخاطر ضعیف بودن اساتید است. بنده خودم طراح سوال در یکی از موسسات هستم واقعا وقت میذارم سوالهایی طرح می کنم که کاربردی باشه امسال هم شکر خدا بنا بر اظهار یکی از داوطلبین و دانشجویان خودم 48 سوال آزمونهای ما عینا یا خیلی شبیه به سوالات کنکور بوده است.
ببخشی طولانی شد قصدم تخریب کسی نبود خواستم دوستان به همدیگه بی احترامی نکنن. بویی که استشمام کردم بی احترامی بود.
موفق باشید

با سلام و ادب و احترام
درخصوص رعایت احترام باید بگم اتفاقاً برعکس. من فقط سعی می کنم تجربیاتم رو در اختیار دوستان بذارم چون کسی اینا رو هیچوقت بهم نگفته بود. من نه هیچکدوم از دوستان محترم رو می شناسم و نه خدای نکرده باهاشون مشکل دارم.سن و سالم هم به این حرفها نمی خوره.
دوستمون داره از الان شروع به خوندن میکنه و امیدوارم بهترین دانشگاه رو قبول بشه چون چیزی از من کم نمیشه. درضمن من از دانشجو بودن یا کارمند بودن دوستان بی اطلاعم.ولی خودم از روز اول تو همین تاپیک شرایط خودمو اعلام کردم.

نظراتی رو که میدم کلی هستن (البته با توجه به شرایط خودم). مثلاً من بجز مامایی و گرفتن زایمان (!!!) تو تموم واحدهای شبکه بهداشت کار کردم. از بهورز خانه بهداشت ضمیمه گرفته تا کاردان مرکز روستایی و شهری ، کارشناس ستاد (آموزش بهداشت ، بهداشت محیط ، بیماریهای واگیر و غیرواگیر ، مربی آموزشگاه بهورزی).
برای امتحان امسال بهداشت عمومی و بیماریها رو اصلاً نخوندم و طبق تجربه زدم درصدام هم خوب بود. ولی به کسی هم توصیه نکردم که چون من نخوندم شما هم نخونید.
بله آمار و اپیدمی رو قبلاً امتحان دادم البته سال 1376. درخصوص آزمون ارشد سال اولی هستم. قبول شدن تو آزمون بیشتر از قبول نشدن بهم ضربه میزنه چون باید از ذخیره مرخصی های استحقاقی استفاده کنم. جهت اطلاع دوستان مزایای مرخصی استحقاقی (حداکثر 450 روز) تقریباً میشه 25میلیون تومن (البته به پول امروز). که اگه استفاده بشن (که میشن) فقط یه مدرک ارشد میذارن کف دستم با ماهی 50هزار تومن اضافه نسبت به مدرک کارشناسی. به اینا هزینه های جنبی دیگه رو هم اضافه کنید مثل حذف مأموریت ها ، هزینه رفت و امد و کتاب و ... . فکر نمی کنم گفتن واقعیت ها اونم تو این سیستم بهداشتیِ پزشک سالار نیازی داشته باشه. ولی به هیچ وجه قصد دلسرد کردن دوستان رو هم ندارم.
اگه از تجربیاتی که گفتم، بی احترامی برداشت شده از دوستان معذرت میخوام.

با سلام و ادب و احترام
درخصوص رعایت احترام باید بگم اتفاقاً برعکس. من فقط سعی می کنم تجربیاتم رو در اختیار دوستان بذارم چون کسی اینا رو هیچوقت بهم نگفته بود. من نه هیچکدوم از دوستان محترم رو می شناسم و نه خدای نکرده باهاشون مشکل دارم.سن و سالم هم به این حرفها نمی خوره.
دوستمون داره از الان شروع به خوندن میکنه و امیدوارم بهترین دانشگاه رو قبول بشه چون چیزی از من کم نمیشه. درضمن من از دانشجو بودن یا کارمند بودن دوستان بی اطلاعم.ولی خودم از روز اول تو همین تاپیک شرایط خودمو اعلام کردم.

نظراتی رو که میدم کلی هستن (البته با توجه به شرایط خودم). مثلاً من بجز مامایی و گرفتن زایمان (!!!) تو تموم واحدهای شبکه بهداشت کار کردم. از بهورز خانه بهداشت ضمیمه گرفته تا کاردان مرکز روستایی و شهری ، کارشناس ستاد (آموزش بهداشت ، بهداشت محیط ، بیماریهای واگیر و غیرواگیر ، مربی آموزشگاه بهورزی).
برای امتحان امسال بهداشت عمومی و بیماریها رو اصلاً نخوندم و طبق تجربه زدم درصدام هم خوب بود. ولی به کسی هم توصیه نکردم که چون من نخوندم شما هم نخونید.
بله آمار و اپیدمی رو قبلاً امتحان دادم البته سال 1376. درخصوص آزمون ارشد سال اولی هستم. قبول شدن تو آزمون بیشتر از قبول نشدن بهم ضربه میزنه چون باید از ذخیره مرخصی های استحقاقی استفاده کنم. جهت اطلاع دوستان مزایای مرخصی استحقاقی (حداکثر 450 روز) تقریباً میشه 25میلیون تومن (البته به پول امروز). که اگه استفاده بشن (که میشن) فقط یه مدرک ارشد میذارن کف دستم با ماهی 50هزار تومن اضافه نسبت به مدرک کارشناسی. به اینا هزینه های جنبی دیگه رو هم اضافه کنید مثل حذف مأموریت ها ، هزینه رفت و امد و کتاب و ... . فکر نمی کنم گفتن واقعیت ها اونم تو این سیستم بهداشتیِ پزشک سالار نیازی داشته باشه. ولی به هیچ وجه قصد دلسرد کردن دوستان رو هم ندارم.
اگه از تجربیاتی که گفتم، بی احترامی برداشت شده از دوستان معذرت میخوام.

بنده کاملا شرایط شما رو می فهمم چون ار دوستان و همکلاسی هایم بودند که واقعا درگیر بودن و مدرک ارشد را هم که گرفتن به هیچ دردشون نخورد. منظور من از بی احترامی شخص شما نبود. شما یک چیزی می فرمایید دوست دیگه بهش برمیخوره جواب مستقیمی به ما میده یکی دیگه میاد به اون بنده خدا جواب تندی میده و ... سلسله پیدا می کنه. در هر حال بنده که این مسیر را رفتم با تمام مشکلاتش آشنا هستم اول کار هم به تمامی دوستان میگم شرایط اپید چجوری هستش و .... اما کسی هم بخاد بخونه تشویقش می کنم و کمک. در کنار این کارها شروع به نوشتن کتاب کردم که تقریبا هیچ سودی هم نداره برام اما این کار فقط بخاطر این بوده که خودم زمانی که خوندم خیلی مشکل داشتم با نبود کتاب تستی و پاسخ های خوب. اینجا هم کتابامو معرفی کردم در هر حال شرایط هر شخصی برای بنده حقیر محترمه مخصوصا شما که سن و سالی ازتون گذشته اما هیچ وقت دوست ندارم بی احترامی کنم و یا شاهد بی احترامی بین افراد باشم. در هر حال برای شما و تمامی دوستان آرزوی موفقیت دارم.
در ضمن قبول شدن و نشدن تمام زندگی نیست مطمئنا انقدر خدا برک و علیم هست که می تونه تشخیص بده چی به نفع ماست چی نیست.

sheyda.sufi

New member
سلام دوستان من که امسال قبول نمیشم احتمالا از رقبای ستایش خانوم و بقیه دوستانی که بعدا به این جمع اضافه میشن هستم خوشحال می شم با هم پیش بیم البته من هم شاغلم هم خانه داره هم بچه دار عکس پسرم رو هم که دارید می بینید این بغل!!! کمکم کنید تا با هم سال خوبی رو پشت سر بزاریم به امید قبولی همه دوستان

sheyda.sufi

New member
سام مخصوص به آقای عباسی ممنون که دوستان رو راهنمایی می کنید قطعا در طول سال پیش رو مزاحمتون می ش پیشاپیش عذر رحمات ما رو بپذیرید . محتاج دعای شما

سام مخصوص به آقای عباسی ممنون که دوستان رو راهنمایی می کنید قطعا در طول سال پیش رو مزاحمتون می ش پیشاپیش عذر رحمات ما رو بپذیرید . محتاج دعای شما

سلام
خواهش می کنم. والا ما زمانی ک خندیم از دیدن اسم بک دانشجوی ارشد اپید هم ذوق می کردیم چه برسه که ارتباط برقرار کنیم واسه همین از زمانی که قبول شدم واسه دوستان داوطلب وقت گذاشتم. این روزها که نتایج اومده و بچه هها واسه انتخاب شهر و .... همش سوال می پپرسن زیاد سر میزنم اگه سوال خاص داشتید می تونید ایمیل بزنید.
انشالله که سال بعد یکی از قبو شدگان باشید

fnpsh

New member
سلام دوستان . لطفا درصدهاتون با رتبه تون را بگوئید . خیلی ممنون از لطفتون

pichak

New member
با سلام خدمت همه دوستان منم میخوام اپید امتحان بدم ولی هیچ کتابی ندارم لطفا راهنماییم کنید از چه منابعی استفاده کنم برای مبانی و بیماریها و آمار و اصطلاحات پزشکی و بهداشت
عمومی از چه کتابایی استفاده کنم لطفا اگه میشه سریعتر راهنماییم کنید چون وقت داره میگذره..خیلی ازتون ممنون میشم..

setayesh71

New member
با سلام خدمت همه دوستان منم میخوام اپید امتحان بدم ولی هیچ کتابی ندارم لطفا راهنماییم کنید از چه منابعی استفاده کنم برای مبانی و بیماریها و آمار و اصطلاحات پزشکی و بهداشت
عمومی از چه کتابایی استفاده کنم لطفا اگه میشه سریعتر راهنماییم کنید چون وقت داره میگذره..خیلی ازتون ممنون میشم..

سلام .
منابعی که من استفاده می کنم :
مبلانی اپیدمیولوژی : در حال حاضر مازنر
اصطلاحات : فرهنگ جامع همه گیر شناسی دکتر ناصری
بهداشت عمومی : کتاب جامع بهداشت عمومی
بیماری ها : مرجع جامع بیماری های شایع ایران جلد 1 بیماری های واگیر
زبان : تافل و کلمه های آخر رضازاده
آمار : دی آر اس

اینا کتابایی هستن که اکثر دوستان برای ابتدا معرفی کردن . اینا رو می خونیم بعد اون درسایی که به کتاب یا های دیگه احتیاج داره رو بعدن می خونیم .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا