آمادگی برای کنکور ارشد مهندسی پزشکی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

feri70

New member
از یکی که تو موسسات آموزشی کنکور بهداشت کار می کرد ، در ضمن اگه این طور بود سال 92 تصویب کرده بودن پس باید تو کنکور 93 هم اعمال میشد که دیدیم تاثیر نداشت دیگه.
منظورش اینه که نسبت به تعداد ظرفیتی که هست مثلاً کلاً 50 تا ، تا 30% نمره کل کسی که رتبه 50 رو آورده ، مجاز میشن واسه انتخاب رشته که مثلاً اینجا میشه تا رتبه 65 .

bioelectric

New member
بینید آزمون را مرکز سنجش وزارت بهداشت برگزار می کنه و نه موسسات آموزشی کنکور بهداشت! و مرکز سنجش وزارت بهداشت هر سال قبل آزمون قوانین و شرایط آزمون را اعلام می کنه که امسال توی همون قانون صفحه 4 دفترچه شماره 3 ، صراحتا گفته شده 30درصد نمره کل و این قانون شاید به این خاطر هست که وزارت بهداشت دوست نداره سطح علمی دانشجوهاش از یه حدی پایین تر باشه. و خالی ماندن صندلیها و ظرفیت دانشگاه براش زیاد مهم نیست.نمونش کنکور دکترای همین امسال که همین قانون 30 درصد اونجا هم اعمال شد و در حالی که باید 6 نفر به مصاحبه می رفتند ولی از اونجایی که فقط سه نفر فقط تونسته بودند 30 درصد نمره کل را کسب کنند فقط اون 3 نفر به مصاحبه رفتند!
به هر حال من فکر می کنم کسی که میخاد توی آزمون وزارت بهداشت، تو یه دانشگاه خوب قبول بشه، چه قانون 30 در صد وجود داشته باشه و چه وجود نداشته باشه باید به فکر کسب چنین نمره ای باشه(نمره ای در حد 99)و اعمال این قانون نباید براش نگران کننده باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

فرهاد90

New member
سلام به همه دوستای گلم.........من چن روز پیش ثبت نام کردم و میخام امسال واسه بیوالکتریک شرکت کنم البته باتوجه به اینکه شاغلم وقتم کمه شاید روزی 2یا 3ساعت فرصت داشته باشم بهرحال میخام شانسمو امتحان کنم......راستی مهندسی کنترل خودندم....به امید موفقیت همتون

boogfh

New member
سلام.خیلی دلم میخواد ارشد یه دانشگاه دولتی قبول بشم.اما...من دانشگاه ازاد دارم میخونم و همین درسا رو هم بزور پاس میکنم.:sadsmiley:
نمیدونم از کجا شروع کنم نمیدونم چطوری باید بخونمنمیدنم چرا من درسخون نیستم و نمیدونم چرا من باهوش نیستم...
اما خب بالاخره باید تلاش کرد.اونقدر پافشاری کرد و درس بخونی تا به اهدافت برسی.نرسیدمم مشکلی نیست حتما ...
:smilies-azardl (181

Saeedeh69

New member
سلام.خیلی دلم میخواد ارشد یه دانشگاه دولتی قبول بشم.اما...من دانشگاه ازاد دارم میخونم و همین درسا رو هم بزور پاس میکنم.:sadsmiley:
نمیدونم از کجا شروع کنم نمیدونم چطوری باید بخونمنمیدنم چرا من درسخون نیستم و نمیدونم چرا من باهوش نیستم...
اما خب بالاخره باید تلاش کرد.اونقدر پافشاری کرد و درس بخونی تا به اهدافت برسی.نرسیدمم مشکلی نیست حتما ...

ای بابا . چقدر انرژی منفی !!!!!!!!!!! منم دانشگاه آزاد درس خوندم به بدترین شکل ممکن . حالا اون هیچی ، با اعتماد به نفس کامل و کاذب:thumbsupsmileyanim: تغییر گرایش هم میخوام بدم و از فاز برق و الکتریک و ... میخوام برم بیومواد . همه درسا رو دارم برای اولین بار باهاشون روبرو میشم . اما امید دارم . و میدونم رمز موفقیت همون جمله آخر شماست : تلاش ، تلاش ، تلاااااااااااش:a2d3:

areza

New member

نتیجه کنکور هیچ وقت به دانشگاهی که فارغ التحصیل شدی بستگی نداره
به تلاش و پشتکار بستگی داره
منم خودم دانشگاه آزاد خوندم،کسی رم میشناسم که لیسانسشو دانشگاه آزاد خونده اونم 13 ترمه ولی ارشد از صنعت شریف قبول شده
پسسسسسسس امیدوار باش:bunnyearsmiley:

آخرین ویرایش:

areza

New member
بچه ها من تصمیم گرفتم برم سر کنکور علوم:14:
خیلی استرس دارم ی خورده به من روحیه بدین:sad:
فقط نمیدونم این ی هفته آخرو چیکا کنم؟؟؟!!!:13:

Saeedeh69

New member
بچه ها من تصمیم گرفتم برم سر کنکور علوم:14:
خیلی استرس دارم ی خورده به من روحیه بدین:sad:
فقط نمیدونم این ی هفته آخرو چیکا کنم؟؟؟!!!:13:

استرس نداره که . میری سر امتحان با نام و یاد خدا شروع میکنی ! هر چی بلد بودی میزنی . به نظرم بیشتر به چشم یه آزمون آزمایشی بهش نگاه کن. که ببینی برای بهداشت چه چیزایی رو باید تقویت کنی . کجاها بیشتر مشکل داری و این چیزا ...:)

feri70

New member
بچه ها اینجا کسی پی دی اف کتاب های مقدمه ای به مهندس پزشکی و فیزیک پزشکی ، البته به فارسی داره بزاره اینجا؟:riz277::heart::riz277:

Saeedeh69

New member
بچه ها ،‌ شما برای زبان چی میخونید ؟ و همین طور ریاضی؟ من ریاضیم از پایه داغونه . زبانم بد نیست برای کنکور علوم که پس فرداست ، 504 رو خوندم ولی زبان بهداشت سخت تره . شماها چی پیشنهاد میکنید ؟!؟

boogfh

New member
من چند تا سوال دارم اگر کسی میتونه لطفا بهم کمک کنه
من سال دوم مهندسی پزشکی گرایش الکترونیک دارم میخونم.
میخواستم بدونم برای کنکور ارشد همین رشته ، کتابی هست که تست های کنکور سال های گذشته مهندسی پزشکی رو به طور یکجا داشته باشه؟با پاسخ تشریحی؟اگه نیست باید چیکار کنیم؟
چرا هرسایتی که میرم اصلا کتابی برای مهندسی پزشکی نداره؟مثلا همش رشته برق هست حتی همین کتاب های پوران پژوهش هم در درس مدار فقط سوالات برق رو نوشته؟یعنی ما سوالای برق رو بخونیم مشکلی پیش نمیاد؟
یه سوال دیگه اینکه در کتاب مدار پوران پژوهش ما فقط دو فصل اول رو تو دانشگاه بهمون درس دادن.بقیه فصل ها رو باید خودمون بخونیم؟

shadi92

New member
بچه ها ،‌ شما برای زبان چی میخونید ؟ و همین طور ریاضی؟ من ریاضیم از پایه داغونه . زبانم بد نیست برای کنکور علوم که پس فرداست ، 504 رو خوندم ولی زبان بهداشت سخت تره . شماها چی پیشنهاد میکنید ؟!؟

ریاضی معتقدی خییلی عالیه, سطحشم خوبه, منم ریاضیم از پایه داغونه ولی این کتاب خوبیه, انتشارات پارسه
واسه زبانم ک همون ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو شنیدم, البته کلمات تخصصی رو نمیدونم از چ منبعی باید بخونیم, الان خاطرم نیست

shahrooz

New member
سلام دوستان.
میخاستم بدونم مهندسی پزشکی وزارت بهداشت با وزارت علوم چقدر فرق داره ؟ آیا در وزارت بهداشت هم به اندازه وزارت علوم به دیدگاه های مهندسی در این رشته توجه می کنن؟ و اینکه مثلا پذیرفته شده های دانشگاه تهران وزارت علوم با وزارت بهداشت از نظر گروه آموزشی و اساتید تفاوت دارند؟
من خودم برای وزارت بهداشت ثبت نام کردم ولی اطلاعات زیادی ندارم ممنون می شم راهنمایی کنید.

bioelectric

New member
تفاوت مهندسی پزشکی وزارت علوم و وزارت بهداشت تو اینه که این رشته توی وزارت بهداشت عملی تر و بالینی تره و مسلما جنبه های مهندسی این رشته هم پراهمیته و دیگه اون جو کاملا تئوری و خشک وزارت علوم وجود نداره.
گروه آموزشی و اعضاء هیئت علمی وزارت بهداشت از وزارت علوم متفاوته و اصلا دانشجوها توی دانشگاه علوم پزشکی تحصیل می کنند و نه دانشکده فنی

shahrooz

New member
تفاوت مهندسی پزشکی وزارت علوم و وزارت بهداشت تو اینه که این رشته توی وزارت بهداشت عملی تر و بالینی تره و مسلما جنبه های مهندسی این رشته هم پراهمیته و دیگه اون جو کاملا تئوری و خشک وزارت علوم وجود نداره.
گروه آموزشی و اعضاء هیئت علمی وزارت بهداشت از وزارت علوم متفاوته و اصلا دانشجوها توی دانشگاه علوم پزشکی تحصیل می کنند و نه دانشکده فنی

ممنون از راهنماییتون. اما با این تفاسیر به نظر شما اساتید و گروه های مهندسی پزشکی وزارت علوم قوی تر هستند یا بهداشت؟ از نظر امکانات و... چطور؟

Saeedeh69

New member
ریاضی معتقدی خییلی عالیه, سطحشم خوبه, منم ریاضیم از پایه داغونه ولی این کتاب خوبیه, انتشارات پارسه
واسه زبانم ک همون ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو شنیدم, البته کلمات تخصصی رو نمیدونم از چ منبعی باید بخونیم, الان خاطرم نیست

مرسی شادی جان :rose:

فرهاد90

New member
سلام دوستان.........بچه ها یه کم روحیه بهمدیگه بدید اینجا جوش خیلی داغونه ها!!!
پیشنهادم اینه هر کسی از تجربه هاش توی درس خوندن و کتابایی که خونده و کنکور ازمایشی و خلاصه هر چی بنظرش مربوط به کنکور میشه رو بزار یه ذره جون بگیره اینجا:a2d3:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا