آمادگی برای کنکور ارشد مهندسی پزشکی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

areza

New member
بچه ها خوندن فقط متن برا زبان کافیه براقسمت متن ها؟
این مهارت ها(scanning...) حتما لازمه؟

Saeedeh69

New member
من دانشگاه آزاد تهران پزشکی خوندم . شماهایی که بیوالک هستید میتونید یه سر به کارنامه ها بزنید دستتون میاد چی به چیه . اکثر رتبه های خوب فیزیولوژی آناتومی و مقدمه و بیوفیزیک نزدن یا درصداشون کمه . پس خیلی نگران اونا نباشید . باز خوبه برای شما یه نمونه کارنامه هست . من چی ؟:65d6a5d6s: حتی رقبا رخ نمینمایند :25r30wi::25r30wi:

areza

New member
بچه ها کسی اینجا کتاب لزگی رو داره می تونم خواهش کنم یکی لطف کنه از لغات ده سال کنکورش عکس بگیره بذاره اینجا؟:smiliess (4):
آخه من این کتابو ندارم چون کتاب واسه زبان داشتم ،نخریدم.بخام خودم از سئوالای سالای قبل دربیارمم خیلی وقت گیره
ممنون میشم:rose:

shadi92

New member
.

سلااام دووستان, منم میخوام کنکور ارشد مهندسی پزشکی وزارت بهداشتو بدم, چون وقتم کمه و ب وزارت علوم امیدی ندارم ک برسم! بنظر من برای تبادل اطلاعات و صحبت بهتره ی گروه تو لاین بسازیم, اونجا راحتتریم, من آی دی خودمو میزارم, اگه موافقدی اد کنید و پیام بدید ک عضو گروه مهندسی پزشکی وزارت بهداشت بشیم و اونجا صحبت کنیم و سوال بپرسیم :) خیلی بهتره بنظرم
اینم آی دی لاینم : slsh92

feri70

New member
شاید لینک زیر بهت کمک کنه :
http://olumpezeshki.ir/thread8660.html#post285759

بچه ها کسی اینجا کتاب لزگی رو داره می تونم خواهش کنم یکی لطف کنه از لغات ده سال کنکورش عکس بگیره بذاره اینجا؟:smiliess (4):
آخه من این کتابو ندارم چون کتاب واسه زبان داشتم ،نخریدم.بخام خودم از سئوالای سالای قبل دربیارمم خیلی وقت گیره
ممنون میشم:rose:

shadi92

New member
یادم رفت بگم, من مهندسی برق خوندم گرایش الکترونیک,. فعلا ک میخوام رو سیگنال سرمایه گذاری کنم. مدار و الک و ریاضی هم میخونم. واسه فیزیو و اناتومی مطمعن نیستم بخونم, شاید هم بعد از کنکور وزارت علوم اونا هم ی نگاهی انداختم

آخرین ویرایش:

shadi92

New member
من دانشگاه آزاد تهران پزشکی خوندم . شماهایی که بیوالک هستید میتونید یه سر به کارنامه ها بزنید دستتون میاد چی به چیه . اکثر رتبه های خوب فیزیولوژی آناتومی و مقدمه و بیوفیزیک نزدن یا درصداشون کمه . پس خیلی نگران اونا نباشید . باز خوبه برای شما یه نمونه کارنامه هست . من چی ؟:65d6a5d6s: حتی رقبا رخ نمینمایند :25r30wi::25r30wi:

کارنامه هارو از کجا گیر بیارم سعیده جان؟

arash13badami

New member
سلام به همه دوستان
من سال قبل کنکور وزارت بهداشت مهندسی پزشکی شرکت کردم و متاسفانه رتبه ام خوب نشد و الان علوم و تحقیقات کنترل میخونم.بعد از مدت ها اتفاقی به این سایت سر زدم و تصمیم گرفتم تجربیات خودم رو بگم.اینها فقط پیشنهاد های منه و لزوما ممکنه درست نباشه.
1- اگه رشته کارشناسیتون مهندسی پزشکی نبوده ترجیحا سراغ درس های فیزیولوژی و فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی نرید! یکی از مواردی که خیلی به من لطمه زد خوندن این درس ها بود و در نهایت فقط وقت و انرژی زیادی از من گرفت و حاصلی هم نداشت!! آناتومی نسبت به این درس ها بهتره.
2- به علت وقت کم آزمون درس زبان فوق العاده کلیدی محسوب میشه. اگه زبانتون خوبه حتما زمان خوبی رو براش اختصاص بدید.
3- سوالات آزمون به خصوص درس ریاضی هر سال تغییرات زیادی داره و از ریاضی 1 و 2 و آمار و احتمال هم سوال میاد که تعدادشون معمولا کمه مثلا فک کنم دو سال قبل 4 تا سوال از احتمال اومده بود
4- رتبه قبولی ، درصد ها و دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت هاشون هرسال تغییر می کنه . بنابراین با دیدن کارنامه سال های گذشته نه زیاد نا امید بشید و نه خیلی امیدوار!! فقط تا جایی که میتونید تلاش کنید . اشتباه من این بود که یه ماه مونده به کنکور نا امید شدم و خوب درس نخوندم چون با دیدن کارنامه های سال قبل احساس کردم قبول نمیشم در صورتی که اگه همون یه ماه آخر رو خوب میخوندم قطعا قبول بودم.
5 - سوالات کنکور سال های قبل وزارت علوم رو خیلی خوب بخونید. دو سال قبل سیگنال 17 تا سوال تکراری داشت از کنکورهای سال های قبل!!! و همیشه توی هر درسی حداقل 4 تا سوال تکراری از سال های قبل وزارت علوم میاد. البته امسال ممکنه این رویه تغییر کنه.
6- این آزمون سوالات غیر استاندارد و با جواب غلط زیاد داره. سال قبل چند تا سوال از dsp اومده بود که اصلا جزو منابع نبود و بعضی از سوالات اشتباه طراحی شده بود. سعی کنید سر جلسه این سوالات اشتباه اعصاب شما رو به هم نریزه!!
7- کارنامه نهایی سال قبل خودم رو براتون میذارم که رتبه محل های قبولی رو ببینید ولی اصلا به این رتبه ها و درصدها فکر نکنید چون هرسال تغییرات زیادی داره.

اگه سوال خاصی داشتید بپرسید خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم.
مشاهده فایل‌پیوست 7382
مشاهده فایل‌پیوست 7381

آخرین ویرایش:

shadi92

New member
اقا ارش شما درصداتون بد نبوده!!! فقط اون دوتا منفی ها رتبه تون رو پایین اورده! اگه اونا بجای منفی مثبت بودن رتبه تون چند میشد بنظر خودتون؟

areza

New member
آقا آرش مرسی بابت راهنمایتون
فقط من ی سئوال داشتم اینکه میگن سئوالای سال قبل رو خوب خوب بخونین دقیقا یعنی چی؟
یعنی اینکه که حفظشون کنیم یا اینکه نکات داخل سئوال رو یاد بگیریم؟
وقتی برمیگردم سئوالای سال قبل نیگا میندازم سئوالای ناآشنا رو نمی تونم حل کنم کلی استرس میگیرم،این عادیه یا باید بی خیال کنکور شم؟؟؟

arash13badami

New member
آقا آرش مرسی بابت راهنمایتون
فقط من ی سئوال داشتم اینکه میگن سئوالای سال قبل رو خوب خوب بخونین دقیقا یعنی چی؟
یعنی اینکه که حفظشون کنیم یا اینکه نکات داخل سئوال رو یاد بگیریم؟
وقتی برمیگردم سئوالای سال قبل نیگا میندازم سئوالای ناآشنا رو نمی تونم حل کنم کلی استرس میگیرم،این عادیه یا باید بی خیال کنکور شم؟؟؟

حفظ کردن همه سوال ها که توصیه نمیشه چون ممکنه سوال تغییر کوچکی بکنه مثلا مقاومت 2 اهم بشه 4 اهم. اینکه بعضی از سوال های نا آشنای سال های قبل رو نمی تونید حل کنید طبیعیه. من امسال دو تا سوال الکترونیک رو توی 15 ثانیه جواب دادم چون جوابش دقیقا توی ذهنم بود اما بعضی از سوال ها رو نمیشه حفظ کرد چون جوابش طولانیه و تعداد سوال ها هم زیاده . سوال های دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت رو بخونید چون از اون ها هم سوال میاد. تست های سال قبل رو حل کنید و اونایی رو که تو حل کردنش مشکل دارید علامت بزنید و دوباره حل کنید و روش حل رو یاد بگیرید نه اینکه حفظ کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا