❖ از زبان رتبه 6 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

Sahar_az

New member
سحرجان تبريک ميگم.يه سوال داشتم.درصدسلولى و مولکوليت عاليه.به نظرت براى اين درصد بالا کتاب دکتر محمدنژاد بيشتر تاثير داشت يا کلا.س؟اگه ميشه مشخصات کامل کتابتم بنويس بى زحمت.
مرسی عزیزم:)
آخه هر کسی با بغلیش فرق داره خب:) مثلا تو اگه کــلاس هم بری و حتی با همون کــلاس پیش نری و نرسی که مطلب رو برسونی واقعا به درد نمی خوره و اون وقت یهویی می بینی انقدر عقب افتادی که اصلا دیگه دلت کــلاس رو هم نمی خواد
دوست من خودش این کتاب رو خونده بود پارسال و کنکور 93 رو 80 درصد زده بود و آدمی بود که 100 درصد با کـلاس مخالف بود چون سر کـلاس خوابش می برد:))) یعنی می خوابیدا قشنگ:)
این کتاب هم کاملا خلاصه شده ی لودیش هست ولی خب از خلاصه لودیش کمتر هست
اگه یه خورده سختی به خودت بدی بدون کـلاس هم می شه خوند همون طوری که دوست من خوند
اینم یادم رفت بگم که توی کنکور 3 تا سوال کاملا برای من نااشنا بود که اونم از فصل سرطان بود (شایدم چرخه سلولی:))دقیق یادم نیست الان:)
من خلاصه لودیش رو نخوندم که بخوام توصیه ش کنم چون شنیدم مطلب اضافی هم زیاد داره ولی اونم کتاب خوبیه فکر می کنم
مشخصات کتاب:)
بیولوژی سلولی مولکولی
نویسنده دکتر جواد محمـدنــژاد
انتشارات یاد عارف

سحررررررر جووووون واقعا ممنونتیم، ایشالا پله های موفقیتو همینجوری بری بالا، فقط سحر جون شما تافلو کامل خوندین؟ منظورم اون ده تا دیدینگ هر درسه؟ بعد منظورتون از مرور چی بود؟ یعنی ی دور کتابو میخوندین بعد میومدین از اول ب مرور کردن؟؟؟؟

- - - Updated - - -

احسان خان خسته نباشی والاااااا

اره تافل رو کامل خوندم
اصلا اون متنای آخر هر درس کلی لغت به درد بخور داره... اونا رو بخونی، لزگی برات خیلی راحت تر می شه
رو حساب اون متنا من به همه می گم اصلا سمت 504 نرن:)
برای مرور هم اره... یعنی وقتی که یک دور درسام تموم شد برگشتم به مرور کردن دوباره و شروع کردم از اول خوندن و تکرار کردن
برای ایمونو و زیست هم یه مدت بعد از تموم شدن دور اولم کلا درس خوندن رو تعطیل کردم و فقط تست زدم
هر روز یک فصل می زدم یا اگه اون یک فصل ایمونو تعداد تستاش کم بود، 2 تا فصل رو می زدم و بعد هم غلطام رو چک می کردم و دوباره اون قسمت رو می خوندم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

Meghraz

New member
حالا یه سوال غیر درسی گفتی تو اون ایام سریال می دیدی؟ چی تماشا میکردی که باعث شد رتبه ی 6 بیاری؟: ))

آخرین ویرایش:

Sahar_az

New member
حالا یه سوال غیر درسی گفتی تو اون ایام سریال می دیدی؟ چی تماشا میکردی که باعث شد رتبه ی 6 بیاری؟: ))
سریاله باعث نشدا:))
سوپرنچرال می دیدم:)از کنکور کارشناسی با من همراهه هم چنان:))

سلام
سحر جان تبریک میگم بت عزیزم ...
عزیزم یه سوال داشتم ... (فک کنم بی ربط باشه به موضوع تاپیک بعدا پستم رو پاک میکنم )

گفتی پارسال کارآموزی بودی وآزمون ارشد هم شرکت کردی؟
یعنی اگه این قانون امسال (که اجازه داده بود بدون پایان طرح آزمون ارشد شرکت کنی) نبود نمی تونستی آزمون بدی آره؟؟
الان درخواست طرح دادی؟؟
(من یه ذره با قوانین طرح مشکل دارم)
سلام:)
اون قانونی که امسال اومد یه تبصره برای ماهایی که سال پیش کنکور داده بودیم داشت دیگه
اگه اون تبصره نبود، آره نمی تونستم شرکت کنم:)
نه درخواست ندادم چون انگار تهران فصل به فصل نیرو می گیرن و منم دیر رسیدم به درخواست دادن:)

Meghraz

New member
سریاله باعث نشدا:))
سوپرنچرال می دیدم:)از کنکور کارشناسی با من همراهه هم چنان:))

سلام:)
اون قانونی که امسال اومد یه تبصره برای ماهایی که سال پیش کنکور داده بودیم داشت دیگه
اگه اون تبصره نبود، آره نمی تونستم شرکت کنم:)
نه درخواست ندادم چون انگار تهران فصل به فصل نیرو می گیرن و منم دیر رسیدم به درخواست دادن:)
سوپر نچرال!! خدا وکیلی؟! این که هر قسمت پر از شیاطین و اجنست [emoji15] [emoji15]
اگه از این سبکا خوشت میاد هانبیال رو پیشنهاد می کنم. آدمخواری! نم نم [emoji14]

henri

New member
من ی رشته دیگه هستم اما میخاستم خاهش کنم درباره زبان بیشتر توضیح بدید ... من امسالم کنکور دادم ولی قبول نشدم و زبانمم خیلی ضعیفه پارسال تافل گرفتم 2 درسشو خوندم بدون متنا البته چون متنا برام خیلی خیللللللیی سخت بودن ... اما دیگه هرکاری کردم نتونستم ادامش بدم و لغات همون 2 درسم یادم رفت ... میشه کامل بگید از 0 چجوری زبان رو شرو کرد ؟ لزگیم دارم اما اون برام سختتر بود و اصلا نتونستم بخونمش ... شما کل لغات تافل رو تک تک تو فلش کارت مینوشتید و بعد حفظ میکردید ؟؟ روزی چند درس یا لغت ؟ متنای تافل ک خیلی وقت میگیره ازم رو چجوری بخونم ؟؟؟؟؟؟؟
لطفا جوابمو بدید من 2 ساله دارم کنکور میدم دیگه رفتم سال 3 .... بیشترشم بخاطر این زبانه
:sadsmiley:

Sahar_az

New member
سوپر نچرال!! خدا وکیلی؟! این که هر قسمت پر از شیاطین و اجنست [emoji15] [emoji15]
اگه از این سبکا خوشت میاد هانبیال رو پیشنهاد می کنم. آدمخواری! نم نم [emoji14]
سوپرنچرال که یه دونه اس:painting:
انقـــدر سریال ندیده و نصفه نیمه دارم که یه لیست ازشون درست کردم:)آخرم فک نکنم برسم تا آخر تابستون تمومشون کنم:))
هانیبال آخرای لیستم هست:motat:
من ی رشته دیگه هستم اما میخاستم خاهش کنم درباره زبان بیشتر توضیح بدید ... من امسالم کنکور دادم ولی قبول نشدم و زبانمم خیلی ضعیفه پارسال تافل گرفتم 2 درسشو خوندم بدون متنا البته چون متنا برام خیلی خیللللللیی سخت بودن ... اما دیگه هرکاری کردم نتونستم ادامش بدم و لغات همون 2 درسم یادم رفت ... میشه کامل بگید از 0 چجوری زبان رو شرو کرد ؟ لزگیم دارم اما اون برام سختتر بود و اصلا نتونستم بخونمش ... شما کل لغات تافل رو تک تک تو فلش کارت مینوشتید و بعد حفظ میکردید ؟؟ روزی چند درس یا لغت ؟ متنای تافل ک خیلی وقت میگیره ازم رو چجوری بخونم ؟؟؟؟؟؟؟
لطفا جوابمو بدید من 2 ساله دارم کنکور میدم دیگه رفتم سال 3 .... بیشترشم بخاطر این زبانه
بچه هایی بودن که از منم زبان بالاتر هم زدنا:)
زبان رو باید آهسته و پیوسته بخونید... دقیقا عین جمله... یعنی یواش یواش بخونید و برید جلو تا یه کم راه بیفتید ولی هر روز (حتما هر روز) باید باشه
زبان من 0 نبود ولی خب چون 3 سال بود هیچ کتاب زبانی نخونده بود حتی افعال پرکاربرد هم یادم رفته بود:)
تافل و لزگی با هم کافیه... تافل رو هم باید خیلی یواش یواش شروع کنید و حتما لغتای درسی که دارید می خونید رو یاد بگیرید بعد برید بعدی چون توی درس بعد تکرار می شن و اگه بلد نباشی اذیت می شی
من اینطوری شروع کردم که هر درس رو 2 قسمت کردم... یک بخش لغتا و یک بخش متنا و هر بخش رو توی یک روز می خوندم... اینطوری 2 ماهه تمومه
و این که اول لغتا رو از توی دیکشنری در میاوردم و معنیش رو توی کتاب یادداشت می کردم و بعد یکبار می خوندم و آخرشم می نوشتم توی فلش کارت... همه لغتای جدید رو می نوشتم و حتی قدیمیایی که یادم رفته بود... بعد هم یه بار می خوندم و می زاشتم توی جعبه برای فردا...
همون اول که شروع می کنی زبان خیلی وقت می گیره... شاید برای بخش متنا روزی 2ساعت و نیم هم وقت می زاشتم تا تموم شه ولی جلوتر که می ری، به مرور هی تایمی که باید بزاری کمتر و کمتر می شه چون لغتای ناآشنا کمتر می شن
زبان رو یه خورده عشق براش بزارید خیلی درس شیرینیه:) به چشم این نگاهش نکن که 3 ساله نگهت داشته
اینطوری بخون که داری یه زبان جدید یاد می گیری:)

Leyli002

New member
نــــــه اون یه خط و یه پاراگراف که آدم رو داغون می کنه:))
من یه مبحث رو کامل می خوندم و بعد برمی گشتم دوباره و دوباره
اگه مبحث زیاد و سنگین بود تیتر به تیتر می خوندم و دوباره برمی گشتم ولی دور های اول زیاد گیر نمی دادم که یاد نگرفتم و به مرور جبرانش می کردم:)
در کل شما باید با شیوه حافظه تون پیش بری... یعنی این که هر مطلب چقدر توی کدوم حافظه می مونه
اون تکراری که شما می گی اصلا به درد نمی خوره چون همه ش توی حافظه ی کوتاه مدته و یه مدت کمی که می گذره، درصد زیادی از اون مطلبم می پره
تو این مجموعه خوندنم که اسمشو گذاشتم دور اول، دفعه اوله اول روخونی می کردم عین روزنامه، بعد برمی گشتم یه کم گیر می دادم به مطالب و یه بار تکرار می کردم و اونجاهایی که مشکل داشتم رو دوباره می خوندم و آخر ولش می کردم
بعد می رفتم سراغ یه مبحث جدید و اون که تموم می شد میومدم سراغ قبلیه دوباره:)
کلا این روش مطالعه خیلی با روان آدم بازی می کنه:)
بگرد دنبال یه راهی که خودت باهاش راحت تری و مطالب بیشتر برات می مونه
به نظرم اون راهی هم که تا الان باهاش بالا اومدی و بهش عادی داری (اگه جواب مورد نظرتو می داده) بهترین راهه
الان یه کم ریسکه که بخوای شیوه ات رو عوض کنی... البته اگه زود عادت می کنی بهش که هیچی:))
من با این روش که یه بار روزنامه وار بعد های لایت و بعد تفهیم میخوندم...یه مدت اومدم تند خوانی کردم بعدش فورا تست که بعد جواب تستارو از رو کتاب رفرنس کامل میخوندم؛ولی مشکل اصلیم اینه که زودی یادم میره همه چی.مثلا سر کنکور امسال یادم رفته بود که تو رطوبت کدوم فرم dnaغالبه در صورتی که قبلا چند بار خونده بودمش.شما میانگین در روز کلا چند صفحه میخوندی؟

Sahar_az

New member
من با این روش که یه بار روزنامه وار بعد های لایت و بعد تفهیم میخوندم...یه مدت اومدم تند خوانی کردم بعدش فورا تست که بعد جواب تستارو از رو کتاب رفرنس کامل میخوندم؛ولی مشکل اصلیم اینه که زودی یادم میره همه چی.مثلا سر کنکور امسال یادم رفته بود که تو رطوبت کدوم فرم dnaغالبه در صورتی که قبلا چند بار خونده بودمش.شما میانگین در روز کلا چند صفحه میخوندی؟

خب باید مرورت رو بهتر کنی به نظرم یا شایدم بیشتر... مرور با فاصله زمانی کم به درد نمی خوره به نظرم
برای من اینطوری بود چون مطالب یادم بود اکثرا و خیالم راحت می شد
میانگین هر درس رو روزی 10 صفحه می خوندم... ایمونو و زبان هر روز بود ولی بیو و زیست یه روز درمیون
البته این برای وقتیه که زیست و بیو اومد تو برنامم دیگه:)

henri

New member
انقـــدر سریال ندیده و نصفه نیمه دارم که یه لیست ازشون درست کردم:)آخرم فک نکنم برسم تا آخر تابستون تمومشون کنم:))

زبان رو باید آهسته و پیوسته بخونید... دقیقا عین جمله... یعنی یواش یواش بخونید و برید جلو تا یه کم راه بیفتید ولی هر روز (حتما هر روز) باید باشه
زبان من 0 نبود ولی خب چون 3 سال بود هیچ کتاب زبانی نخونده بود حتی افعال پرکاربرد هم یادم رفته بود:)
تافل و لزگی با هم کافیه... تافل رو هم باید خیلی یواش یواش شروع کنید و حتما لغتای درسی که دارید می خونید رو یاد بگیرید بعد برید بعدی چون توی درس بعد تکرار می شن و اگه بلد نباشی اذیت می شی
من اینطوری شروع کردم که هر درس رو 2 قسمت کردم... یک بخش لغتا و یک بخش متنا و هر بخش رو توی یک روز می خوندم... اینطوری 2 ماهه تمومه
و این که اول لغتا رو از توی دیکشنری در میاوردم و معنیش رو توی کتاب یادداشت می کردم و بعد یکبار می خوندم و آخرشم می نوشتم توی فلش کارت... همه لغتای جدید رو می نوشتم و حتی قدیمیایی که یادم رفته بود... بعد هم یه بار می خوندم و می زاشتم توی جعبه برای فردا...
همون اول که شروع می کنی زبان خیلی وقت می گیره... شاید برای بخش متنا روزی 2ساعت و نیم هم وقت می زاشتم تا تموم شه ولی جلوتر که می ری، به مرور هی تایمی که باید بزاری کمتر و کمتر می شه چون لغتای ناآشنا کمتر می شن
زبان رو یه خورده عشق براش بزارید خیلی درس شیرینیه:) به چشم این نگاهش نکن که 3 ساله نگهت داشته

ممنونم عزیزم ... موفق باشی

eeeeeeehsan

New member
دوست عزیز به زودی یه تاپیک خیلی عالی در مورد زبان خواهیم داشت.
خیالت راحت، ایشالا امسال با تجربیات خوبی که به دست میاری می تونی زبان رو یه درصد خوب بزنی.
که البته با افزایش ضریب درسای اصلی زبان دیگه اون غول قبلی نیست.. و کار کنکوری ها راحتتر از قبل شده.

henri

New member
خیالت راحت، ایشالا امسال با تجربیات خوبی که به دست میاری می تونی زبان رو یه درصد خوب بزنی.
که البته با افزایش ضریب درسای اصلی زبان دیگه اون غول قبلی نیست.. و کار کنکوری ها راحتتر از قبل شده.

ممنونم واقعا ... ایشالا همه زبانو بترکونن مخصوصا با تاپیک عالیه ک میذارید ... من بی صبرانه منتظرم

- - - Updated - - -

ممنونم واقعا ... ایشالا همه زبانو بترکونن مخصوصا با تاپیک عالیه ک میذارید ... من بی صبرانه منتظرم

melinaa

New member
نمره ایمنی: 79.72
نمره هماتو: 48.60

رتبه در سهمیه ایمنی: 6
رتبه در سهمیه هماتو: 125

رتبه در کل ایمنی: 6
رتبه در کل هماتو: 127

ایمنی 74.71
زیست 76.67
میکروب 26.67
خون 0
بیوشیمی 100
زبان 65.81

سال دوم بود ولی پارسال شروع کردم به درس خوندن ولی چون بیمارستان می رفتم اصلا نشد... یعنی میشد ها ولی یا باید از درس می زدم یا از بیمارستان که ترجیح دادم کارمو یاد بگیرم و سال بعد بشینم درس بخونم.

رتبه م فضایی بود:))1000 شدم... فک کنم مجازم نشدم حتی:) کلا فقط زبانم و میکروبم بالا بود که نزدیک 40 زده بودم و بقیه رو هم نیم ساعته تموم کردم بس که بلد بودم.

بچه ها بیوشیمی 100.........:14:افرین تبریک میگم خیلی زیاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sahar_az

melinaa

New member
این جملت خرابم کرد دیگه : )
یه سوال منم مثه خودت علومم و دو ترم دیگه دارم با کارآموزی خودت میدونی کارآموزی چجوریه. پنج روز در هفته. توصیه ای برای من نداری تا بتونم یه نمره آبرومندانه بیارم تهش. در حد قبولی حتی آخرین نفر قبول شده! : ))

اون جمله تو رو خراب کرد...منو منهدم کرد...باور کنین....:13:

Labkhand

New member

سلام سحرجوووون ....تبریک واقعا☺
گل کاشتی😄
ی سوال!
منظورت از تافل همون واژگان ضروری برای تافل هست عایا؟؟؟!!!

hanas68

New member
سحر جون ی سوال میشه شما ک بیوشیمیتون 100 زدین بگین چ توصیه ای دارین؟ گنجینرو چجوری بخونیم؟ روی چ مباحثی بیشتر تمرکز کنیم؟ من تو تست زدنا یکم مشکل دارم، بعضی از فصلا 200_300 تا تست دارن، بار اول تست دادنو او ی فصل چجوری سوالارو تقسیم بندی کردی؟عایا همه تستارو تو هر فصل زدی؟ لطفا توضیح کامل بده....خیلییییی ممنونم عزیزم

Sahar_az

New member
سلام سحرجوووون ....تبریک واقعا☺
گل کاشتی😄
ی سوال!
منظورت از تافل همون واژگان ضروری برای تافل هست عایا؟؟؟!!!
سلام عزیزم
ممنون
اره همون کتابی که 30 تا درس داره و هر درس 15 تا لغت و آخر هر درس هم 10 تا متن
اگه کتاب رو نخریدی و می خوای بخری حتما نگاه کن که اون متنای کوچیک اخر هر درس رو داشته باشه... لغت جدید زیاد داره توشون:)

سحر جون ی سوال میشه شما ک بیوشیمیتون 100 زدین بگین چ توصیه ای دارین؟ گنجینرو چجوری بخونیم؟ روی چ مباحثی بیشتر تمرکز کنیم؟ من تو تست زدنا یکم مشکل دارم، بعضی از فصلا 200_300 تا تست دارن، بار اول تست دادنو او ی فصل چجوری سوالارو تقسیم بندی کردی؟عایا همه تستارو تو هر فصل زدی؟ لطفا توضیح کامل بده....خیلییییی ممنونم عزیزم

اسم مبحث که نمیشه آورد... آخه سوالای گروههای مختلف رو که نگاه کنی می بینی خوب و پراکنده سوال ندادن... انگار سوالا بُر نخورده بود... تقسیم بندیا رو دقیق یادم نیستا ولی سر جلسه یه جوری بود حس می کردم اکثرش متابولیسمه... برای همین نمی شه حذف کرد واقعا... ولی از طرفی هم یه سری فصلا فوق العاده اذیت می کنن مثل متابولیسم لیپید... ولی کافیه یاد بگیریش و میشه بهترین فصل:))
اولا که شروع کردم به خوندن بیوشیمی خیلی ذوق داشتم برای تست زدن. اولین فصل که آب و الکترولیت بود و تموم شد، نشستم کامل همه تستاشو زدم از ذوقم:) بماند که بعضی از تستا رو اصلا نمی دونستم چی بود و بعدا که بیوشیمی رو کامل خوندم و برگشتم دیدم توی یه فصل دیگه بهش اشاره شده بوده:)
یه خورده که رفتم جلوتر و حجم درسا زیاد شد هم وقت برای تست زدن کامل نبود هم این که می دیدم چه تست رو بزنم و چه نزنم چند روز دیگه بیوشیمی رو یادم رفته... در نتیجه دیگه کامل زدن رو ول کردم...
بعد از این که یه فصل تموم می شد (مبحث نه ها، یه فصل کامل که تموم می شد)، بعد از چند روز (مثلا 2 روز) می شستم چندتا چندتا تستا رو می زدم... اگه تعداد کم بود 5 تا 5 تا ولی اگه زیاد بود 10تا 10 تا. اینم بگم که همون روزی که مبحث مشخص شدم رو می خوندم یه نگاهی رو تستا می کردم و بعضی وقتا هم جواب رو می دیدم و بعضی وقتا هم نه... اون موقع بهش گیر نمی دادم چون می دونستم مطلب کامل تو ذهنمه و می تونم جواب بدم
روی تستای جدید بیشتر فوکوس می کردم البته ولی خب از همون اول فصل می زدم حتی سال 75 رو
البته این وسط خوندن فصل متابولیسم اسید آمینه شدیدا اذیتم کرد و هر چی می خوندم کمتر یادم می موند که رفتم سراغ تستاش بلافاصله و همه رو زدم ولی خب این به خاطر یه حالت عصبی بود تقریبا:))
کلا تست زدن بعد از درس خوندن توی دور اول بهت کمک می کنه که بفهمی کجای مهم تره:)
دور اول بیوشیمی که تموم شد تقریبا حس می کردم هیچی از اولا یادم نیست... ولی یک دور که برگشتم همه چی یادم اومد و بعد از دوره نهایی، کلا خوندن رو گذاشتم کنار و گنجینه رو گذاشتم جلوم... تک تک تستاشو زدم به جز یه فصلی که برای کارای ازمایشگاهی هست...
دیگه چی بگم؟
اهان:) برای بیوشیمی اصلا روی دور اول حساب نکن. افتضاح فراره. الان خوندی و 100 درصد مطلب رو گرفتی بعد دیدی فرداش یادت نیست اصلا ناراحت نشو... همه همینن. مخصوصا متابولیسم. بعد یه سری مطالب هست به هم ربط دارن. وقتی یه اسمی، یه ترکیبی، یه آنزیمی دیدی که انگار قبلا هم دیده بودی، برگرد برو اون رو بخون
اینم بگم که تستای متابولیسم خیلی زیاده... ولی اگه شد همه رو بزن حتما مخصوصا کربوهیدرات. حالا دوستای من لیپید و اسیدآمینه و بازهای آلی رو حذف کرده بود و 80 زده بود چون به نظرم قند خیلی سوال اومده بود
نمی دونم چقدر جواب سوالات رو دادم:)

hanas68

New member
سلام عزیزم
ممنون
اره همون کتابی که 30 تا درس داره و هر درس 15 تا لغت و آخر هر درس هم 10 تا متن
اگه کتاب رو نخریدی و می خوای بخری حتما نگاه کن که اون متنای کوچیک اخر هر درس رو داشته باشه... لغت جدید زیاد داره توشون:)

اسم مبحث که نمیشه آورد... آخه سوالای گروههای مختلف رو که نگاه کنی می بینی خوب و پراکنده سوال ندادن... انگار سوالا بُر نخورده بود... تقسیم بندیا رو دقیق یادم نیستا ولی سر جلسه یه جوری بود حس می کردم اکثرش متابولیسمه... برای همین نمی شه حذف کرد واقعا... ولی از طرفی هم یه سری فصلا فوق العاده اذیت می کنن مثل متابولیسم لیپید... ولی کافیه یاد بگیریش و میشه بهترین فصل:))
اولا که شروع کردم به خوندن بیوشیمی خیلی ذوق داشتم برای تست زدن. اولین فصل که آب و الکترولیت بود و تموم شد، نشستم کامل همه تستاشو زدم از ذوقم:) بماند که بعضی از تستا رو اصلا نمی دونستم چی بود و بعدا که بیوشیمی رو کامل خوندم و برگشتم دیدم توی یه فصل دیگه بهش اشاره شده بوده:)
یه خورده که رفتم جلوتر و حجم درسا زیاد شد هم وقت برای تست زدن کامل نبود هم این که می دیدم چه تست رو بزنم و چه نزنم چند روز دیگه بیوشیمی رو یادم رفته... در نتیجه دیگه کامل زدن رو ول کردم...
بعد از این که یه فصل تموم می شد (مبحث نه ها، یه فصل کامل که تموم می شد)، بعد از چند روز (مثلا 2 روز) می شستم چندتا چندتا تستا رو می زدم... اگه تعداد کم بود 5 تا 5 تا ولی اگه زیاد بود 10تا 10 تا. اینم بگم که همون روزی که مبحث مشخص شدم رو می خوندم یه نگاهی رو تستا می کردم و بعضی وقتا هم جواب رو می دیدم و بعضی وقتا هم نه... اون موقع بهش گیر نمی دادم چون می دونستم مطلب کامل تو ذهنمه و می تونم جواب بدم
روی تستای جدید بیشتر فوکوس می کردم البته ولی خب از همون اول فصل می زدم حتی سال 75 رو
البته این وسط خوندن فصل متابولیسم اسید آمینه شدیدا اذیتم کرد و هر چی می خوندم کمتر یادم می موند که رفتم سراغ تستاش بلافاصله و همه رو زدم ولی خب این به خاطر یه حالت عصبی بود تقریبا:))
کلا تست زدن بعد از درس خوندن توی دور اول بهت کمک می کنه که بفهمی کجای مهم تره:)
دور اول بیوشیمی که تموم شد تقریبا حس می کردم هیچی از اولا یادم نیست... ولی یک دور که برگشتم همه چی یادم اومد و بعد از دوره نهایی، کلا خوندن رو گذاشتم کنار و گنجینه رو گذاشتم جلوم... تک تک تستاشو زدم به جز یه فصلی که برای کارای ازمایشگاهی هست...
دیگه چی بگم؟
اهان:) برای بیوشیمی اصلا روی دور اول حساب نکن. افتضاح فراره. الان خوندی و 100 درصد مطلب رو گرفتی بعد دیدی فرداش یادت نیست اصلا ناراحت نشو... همه همینن. مخصوصا متابولیسم. بعد یه سری مطالب هست به هم ربط دارن. وقتی یه اسمی، یه ترکیبی، یه آنزیمی دیدی که انگار قبلا هم دیده بودی، برگرد برو اون رو بخون
اینم بگم که تستای متابولیسم خیلی زیاده... ولی اگه شد همه رو بزن حتما مخصوصا کربوهیدرات. حالا دوستای من لیپید و اسیدآمینه و بازهای آلی رو حذف کرده بود و 80 زده بود چون به نظرم قند خیلی سوال اومده بود
نمی دونم چقدر جواب سوالات رو دادم:)

خیلی ممنونم سحر جون، پس دور اول زیاد ب فهمیدن 100% توجه نکنمو، تست از از همون اول شرو کنم، دور اول ریاد مهم نیس تعداد تستا بیشتر مفتهیمو گرفتن مهمه، دور دوم شرو ب تست زدنو مرور، فقط اون 5 تا 5تا و 10 تا 10 تا، منظورت اینه که مثلا اگه 100 تا تست داشت ی فصلی ، اونوتقسیم به 5 تا بیست تایی بکنیمو از اون بیستا 5 تا یا 10 تا بزنبم؟ منم تو متابولیسم خیلیییییی مشکل دارم، متاسفانه سوالای امسالم بیشتر متا بود، البته من کتابمو عوض کردم از ضروریات، الان احسانی دستمه و راضی هستم خواروشکر فعلا...ممنونم سحرررر جونم

مائده 70

New member
خیلی ممنونم سحر جون، پس دور اول زیاد ب فهمیدن 100% توجه نکنمو، تست از از همون اول شرو کنم، دور اول ریاد مهم نیس تعداد تستا بیشتر مفتهیمو گرفتن مهمه، دور دوم شرو ب تست زدنو مرور، فقط اون 5 تا 5تا و 10 تا 10 تا، منظورت اینه که مثلا اگه 100 تا تست داشت ی فصلی ، اونوتقسیم به 5 تا بیست تایی بکنیمو از اون بیستا 5 تا یا 10 تا بزنبم؟ منم تو متابولیسم خیلیییییی مشکل دارم، متاسفانه سوالای امسالم بیشتر متا بود، البته من کتابمو عوض کردم از ضروریات، الان احسانی دستمه و راضی هستم خواروشکر فعلا...ممنونم سحرررر جونم
سلام میتونم بپرسم چرا ضروریات رو عوض کردین؟؟؟ آخه من بین ضروریات و احسانی موندم کدومو بگیرم

Sahar_az

New member

خواهش می کنم:)
آره دور اول رو زیاد گیر نده ولی خب اینطوری هم نباشه که یه موضوعی رو یه ذره خوندی و نفهمیدی، سریع رد شی و بگی خب بعدا برمی گردم:) تو تا جایی که می تونی تلاشتو بکن و یاد بگیر ولی اگه نشد یا اگه دیدی 2 ساعت بعد یادت نیست مهم نیست چون بیوشیمی رو باید بخونی و بخونی و بخونی تا یه چیزایی بمونه تو ذهنت:))
شروع کردن تست از همون اول بهت کمک می کنه که بفهمی کدوم قسمت اون فصل مهم تره. برای این مهم بودن هم به نظرم تستای 85 به بعد رو بیشتر نگاه کن...
اون قسمتی رو که بنفش کردم دقیقا همونی که خودت گفتی:)
اون 5 تا 5 تا یا 10 10 تا رو به عنوان مثال گفتم که همون اشنایی با تستا باشه:) هر چند تا دوست داری بزن از هر فصل
ممکنه به یه جایی برسی که تست زدن رو خیلی دوست داشته باشی و بخوای بیشتر بزنی:)
متابولیسم همینه مخصوصا دور اول:)لازمه اش هم اینه که ساختار رو خوب بلد باشی و زیاد بخونی:) بیوشیمی درسیه که در آینده هم نیاز بهش زیاده در نتیجه اگه می تونی وقت رو براش بزار ولی خب طوری هم نباشه که از ایمونو غافل بشی... اون اولویت اصلی رو داره:)

بالا