◘◘ دَم نوشی مخصوص وقتایی که تنها هستید ◘◘

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان
692519_slxe1vrr6glin3kt.gif

یه دمنوشی هست که من دو سه سالیه که درست می کنم، تو بفرمایید شام ایرانی یاد گرفتم، البته با یه کوچولو تغییرات.
بیشتر زمستونا مزه میده.
بیشتر هم وقتایی مزه میده که تنها باشین.. امتحان کنید خودتون متوجه میشین.

فوایدی که تجربش کردم: ضد استرس، یخورده آرام بخش، نشاط آوار. ولی روح و روانتون رو آزاد می کنه.

مواد لازم:
1 عدد قوری پیرکس
4،5 عدد برگ نعنا تازه
نصف لیموترش تازه (اگه نبود 1/4 لیمو عمانی)
اندازه نصف بند انگشت چوب دارچین
آب
عسل
فنجان
قاشق چای خوری
1 دقه وقت

طرز تهیه:
لیمو ترش رو دو سه تا ورقش کنید و بندازین داخل قوری.
برگ نعنا رو هم بشورین و بندازین داخل قوری.
چوب دارچین رو هم بندازین داخل قوری.
4/5 از قوری رو آب کنید.
بذاریدش بالا سماور/رو کتری/رو بخاری/رو شوفاژ/رو آب وارمر به مدت 30 دقیقه دم بکشه.

طرز مصرف:
وقتی دم کشید میریزید داخل فنجون و 1 قاشق عسل اگه دوست داشتین و نوش جان می کنید.

نکته:
من هر تابستون لیمو ترش دو کیلو میخرم میذارم داخل فریز تا چند ماهی دارم. اگه لیمو ترش نداشتین لیمو عمانی هست تو بازار.
می تونید با پرتقال و پوستش هم تست کنید بد نمیشه.
این دم نوش بدون شیرین کننده قابل مصرفه، من عسل رو به خاطر خاصیتش اضافه کردم.
اگه موادش رو زیاد بریزید دمنوشتون تند میشه و عطرش دلنشین نیست، پس سعی کنید کم بریزید داخلش. چون خود نعنا، دارچین، پوست لیمو عصارشون تند هست اندازه کافی.
دم نوش بعد از گذشت 6 ساعت از دم کشیدنش کهنه میشه و دیگه قابل مصرف نیست، پس سعی کنید تازه تازه دم کنید.

اگرم اهل اختراع هستید می تونید با برگ آویشن یا گیاهان دارویی دیگه هم تست کنید و نتیجش رو همینجا دوست داشتین بگین.

شاد باشید
33619_rosesmile.gif

PC042795l.jpg

PC042808mv.jpg

آخرین ویرایش:

شفق بانو

New member
مرسی اقا احسان

ممنون /امروز بعدازظهر پاییزی از این دم نوش ویژه ی شما با خانواده نوش جان کردیم جاتون سبز

عالی بود :rose:

ما با لیمو عمانی درست کردیم :rolleyessmileyanim:

رفع اسپم»

از اینا :)

آخرین ویرایش:

hebe.nurse

New member
آغو حالا اینا که گفتی رو من تو خوابگا ندارم که...... :65d6a5d6s:
قوری پیکرس ندارم :/
به جای لیمو آب لیمو رو دارم :/
به جای نعنای تازه ، نعنا خشک دارم
چوب دارچینم ندارم :(
در عوض گل گاوزبون دارم
عسل هم که حرفشو نزن ، شکرم به زور دارم
با اینا چی میشه ینی؟؟:21:

ولی من خودم گاهی گل گاوزبون و بابونه دم میدم میخورم فوق العاده ارام بخشه. مخصوصا بویی که میده دیوانه کنندس :(40):

احسان یکم ازون لیموهاتو آدرس میدم واسم بفرس :ad54ad:

آسمون

New member
یه سوال؟
این فنجونه یا بشکه شهرداری؟:(50):
بابا این فنجون تو که اندازه قوریته...:black_eyed:
بعدشم یه سینی بذار زیرش پسرم اون مامانت گناه داره بنده خدا:p7977cujr38iyymsu8:
رفع اسپم:میشه به جای نعنا از پونه هم استفاده کرد...این دم نوش علاوه بر آرام بخش بودن به خاطر داشتن نعنا برای معده هم بسیار مفیده :riz277:

eeeeeeehsan

New member
دمنوش فوق با زنجبیل تازه هم تست شد.
علاوه بر مواد مورد نیاز گفته شده یه نیم بند انگشت زنجبیل تازه هم پوست بکنید و بندازین داخلش، بسیار عالی و مطبوع میشه طعمش.
چوب دارچینش رو خواستین حذف کنید مشکلی نداره ولی لیمو ترش و برگ نعناش باید حتمن باشه.
با نارنج و همچنین پوست پرتقال هم تست کردم، منتها لیمو ترش یه چیز دیگست.
747917_Just_Cuz_19.gif

شوکا88

New member
منم دمنوش چای سبز دارچین هل زنجبیل درست میکنم خیلی دوس دارم
ولی حسی ک ب دمنوش چای سبز زعفرون دارم یه حس خاصه:)))

eeeeeeehsan

New member
منم دمنوش چای سبز دارچین هل زنجبیل درست میکنم خیلی دوس دارم
ولی حسی ک ب دمنوش چای سبز زعفرون دارم یه حس خاصه:)))
یعنی چایی سبز + زعفرون؟ همین؟؟
خواصش چیاست؟
من یه دکتر داروهای گیاهی یه موقع بهم گفت چایی سبز به درد نمی خوره، همون چایی سیاهه که سبزه رنگش :|

sepid71

New member
علاوه بر مواد مورد نیاز گفته شده یه نیم بند انگشت زنجبیل تازه هم پوست بکنید و بندازین داخلش، بسیار عالی و مطبوع میشه طعمش.
چوب دارچینش رو خواستین حذف کنید مشکلی نداره ولی لیمو ترش و برگ نعناش باید حتمن باشه.
747917_Just_Cuz_19.gif
خب بچه زود درست کن بیار برام :motat:

اخه پسرهم انقد تنبل ایششششششششش :\

- - - Updated - - -

747917_Just_Cuz_19.gif
خب بچه زود درست کن بیار برام :motat:

اخه پسرهم انقد تنبل ایششششششششش :\

dr.bahar1986

New member
من چای معمولی رو با بهار نارنج دم میکنم بعد نبات میریزم عاااااالی میشه

پیچک

New member
ای مرفهین بی درد ...ما قوری پیرکس نداریم .... نمیشه از اینا بخوریم؟ :dadad4:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

پیچک

New member
:dadad4:
با همون قوری معمولی هم میشه.

(عمه من بلک بری پاسپورت خریده؟؟ >_<)

بیا ... ای فخر فروش ...اون از قوری پیرکستون....اینم از بلک بری پاسپورت عمت
308519_huhsmileyf3.gif

عمت مافبا کار میکنه؟ ...بگو دست ما رو هم بگیره

- - - Updated - - -

:dadad4:
با همون قوری معمولی هم میشه.

(عمه من بلک بری پاسپورت خریده؟؟ >_<)

بیا ... ای فخر فروش ...اون از قوری پیرکستون....اینم از بلک بری پاسپورت عمت
308519_huhsmileyf3.gif

عمت مافبا کار میکنه؟ ...بگو دست ما رو هم بگیره

PSyChoO

New member
747917_Just_Cuz_19.gif

اهثان میگم میخوای وقت کردی با هرچی رسیدی تست کن ببین چه مزه ای میشه. نون خشکیییییی، دمپای کهنه، سماور، پلاستیک آب حوض، خرده شیشه:))))))

eeeeeeehsan

New member
اهثان میگم میخوای وقت کردی با هرچی رسیدی تست کن ببین چه مزه ای میشه. نون خشکیییییی، دمپای کهنه، سماور، پلاستیک آب حوض، خرده شیشه:))))))
به حرفت گوش فرا دادم، منتها نه در اون حد.. در ادامه توجه بنمو :)

این دمنوشا تست شدن؛
برگ نعنا + برگ آویشن
برگ نعنا + بابونه
برگ نعنا + میخک + لیمو ترش
برگ نعنا + رازیانه

میخک تند و نچسبه ولی عطر جالبی داره.
ترکیب بابونه و نعنا آروم و دل نشینه.
ترکیب نعنا و رازیانه عالیه.
نعنا و آویشن هم تنده کمی ولی به دل میشینه.

زنجبیل تازه پیدا نکردم، وگرنه تست می کردم. دارچین رو هم حذف کردم یکم تنوع بدم به دماغم :)
لیوم ترش هم ایضاً.

چون وقتی چایی یا نسکافه یا قهوه یا حتی اسپرسو می خورم خوابم میگیره!! (دیوونه هم خودتونید والا)
اینه که رو آووردم شدید به دمنوش. نعنا خیلی خوب ذهن آدم رو باز می کنه، واسه همین تداوم بخشیدم به مصرفش.

شقایق71

New member
به حرفت گوش فرا دادم، منتها نه در اون حد.. در ادامه توجه بنمو :)

این دمنوشا تست شدن؛
برگ نعنا + برگ آویشن
برگ نعنا + بابونه
برگ نعنا + میخک + لیمو ترش
برگ نعنا + رازیانه

میخک تند و نچسبه ولی عطر جالبی داره.
ترکیب بابونه و نعنا آروم و دل نشینه.
ترکیب نعنا و رازیانه عالیه.
نعنا و آویشن هم تنده کمی ولی به دل میشینه.

زنجبیل تازه پیدا نکردم، وگرنه تست می کردم. دارچین رو هم حذف کردم یکم تنوع بدم به دماغم :)
لیوم ترش هم ایضاً.

چون وقتی چایی یا نسکافه یا قهوه یا حتی اسپرسو می خورم خوابم میگیره!! (دیوونه هم خودتونید والا)
اینه که رو آووردم شدید به دمنوش. نعنا خیلی خوب ذهن آدم رو باز می کنه، واسه همین تداوم بخشیدم به مصرفش.
گفتی خواب و نعناع گفتم منم تجربمو بگم!
اخرین ات شادی بخش خواب پرونم استفاده از خمیردندان ترجیحا ایرانی حتما نعنایی هست!به گونه ای که اون رو کمی در زیر چشمها میزنید هرجای صورت که مایلید!اما بقیش اختیاریه میتونید نزنید!(دیوونم خودتونید)جدی میگم تاثیر بشدت مثبتی داره بشدت امیدوار شاداب و فعال میشید!هروقت دیدید داره تاثیرش از بین میره کمی اب بهش بزنید چندبار مصرفه!اما قبل خشک شدن بشوریدش که پوست زیر چشم نازکه چروک نشه!!!دارم جدیدا تاثیرش روی سردرد رو م می‌سنجیم البته اون موضعش شقیقه میشه البته درحد فرضیست هنوز تست نشده (آینه؛))

eeeeeeehsan

New member
اخرین ات شادی بخش خواب پرونم استفاده از خمیردندان ترجیحا ایرانی حتما نعنایی هست!به گونه ای که اون رو کمی در زیر چشمها میزنید هرجای صورت که مایلید!اما بقیش اختیاریه میتونید نزنید!(دیوونم خودتونید)جدی میگم تاثیر بشدت مثبتی داره بشدت امیدوار شاداب و فعال میشید!هروقت دیدید داره تاثیرش از بین میره کمی اب بهش بزنید چندبار مصرفه!اما قبل خشک شدن بشوریدش که پوست زیر چشم نازکه چروک نشه!!!دارم جدیدا تاثیرش روی سردرد رو م می‌سنجیم البته اون موضعش شقیقه میشه البته درحد فرضیست هنوز تست نشده (آینه؛))
:5:
عجب تجربه جالبی. تستش می کنم نتیجه رو میگم.

eeeeeeehsan

New member
تستش کردم، تجربه جالبی بود. با خمیردندون کلوزآپ نصف یخی نصف ویکسی تست کردم.
اولش چشام اینطوری شده بود - - بعد کم کم وا شد :) دیگه نزدیک چشم نمی زنم، آلرژی چشم دارم بدجور میسوزه.
مالیدم رو پیشونی و گیجگاه و پشت گوشم، واقعن خواب رو می پرونه، خیلی خوبه. مـــرسی.

شقایق71

New member
تستش کردم، تجربه جالبی بود. با خمیردندون کلوزآپ نصف یخی نصف ویکسی تست کردم.
اولش چشام اینطوری شده بود - - بعد کم کم وا شد :) دیگه نزدیک چشم نمی زنم، آلرژی چشم دارم بدجور میسوزه.
مالیدم رو پیشونی و گیجگاه و پشت گوشم، واقعن خواب رو می پرونه، خیلی خوبه. مـــرسی.

ممنون که جدی گرفتیش،باور کن افراد ناامید و دم به خودکشی رو هم امیدوار و سرزنده میکنه به زندگی برمیگردونه!

بالا